Přejít na obsah


Fotka

GeoFantom


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#81 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 11:25

Takže je lepší být tupým stádem, sbírat keše, psát nic neříkající logy "Dík, TFTC" a více raději nic nedělat.

 

Romane, já chápu, že tě ten projekt nejspíš oslovil a zdá se ti přínosný, to je v pořádku. Ale nesouhlasím s tvojí interpretací, že mít k němu výhrady je projevem tuposti a stádnosti. Spíš bych to viděl tak, že je to naopak projev kritického myšlení a hodnocení projektu vlastním rozumem.

 

Napadla mě jedna paralela, na které se pokusím vysvětlit svůj postoj:

Jsou lidi, kteří uvnitř sebe věří v nějakého „boha“ (klidně i v některého z oficiálních), ale nikde svoji víru nedávají na odiv, nechodí do kostela, ale podle této své víry žijí a konají, protože to tak cítí.

Pak jsou lidi, kteří tuto svoji víru provozují oficiálně prostřednictvím oficiálních institucí (církve). Jsou téměř totožní s předchozí skupinou, jen se ke své víře hlásí otevřeně se všemi z toho vyplývajícími výhodami a povinnostmi.

A pak je třetí skupina lidí, kteří potřebují svoji víru dávat okázale na odiv. Ještě lépe, potřebují kolem sebe vytvořit skupinu oddaných, kteří je budou uctívat a budou poslušně plnit všechna pravidla, která tento vůdce stanovil. A to jsou sekty.

 

Můžete hádat, do které skupiny mi nejvíce pasuje GeoFantom se svojí aktivitou. Navíc je stále anonymní, což věrohodnosti nepřidává. A ne, zveřejnění občanského jména kdesi na facebooku opravdu není odhalením identity, neboť v kačerské komunitě je identitou jeho nick. Takže dokud tady nezveřejní svůj nick, tak pro mě bude pořád anonymem a můžu se jenom dohadovat, jaké důvody ho k tomu vedou.


  • 6

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#82 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 11:28

Stejně jako to, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, že?

 

Takže lidi, nic nedělejte, nezkoušejte nikde pomáhat, nezakládejte keše, protože za všechnu dobrou snahu vám bude vynadáno, budete peskování za jakýkoliv nedostatek, který při svém konání dobrých skutků a činů pro ostatní projevíte, nebo když uděláte něco maličko jinak, než se to někomu bude líbit, protože on by to určitě udělal lépe. :-(

 

Takže je lepší být tupým stádem, sbírat keše, psát nic neříkající logy "Dík, TFTC" a více raději nic nedělat.

 

No, mrkni na můj profil. Sem-tam nějakou keš jsem založil a některé udržuji už pár let. Ale nic zvláštního, já vím. I cizí krabičky občas udržuji, ale nepotřebuji k tomu žádná aktivistická vyhlášení. I u tradičky - filmovky u základní školy jsem schopen napsat osmdesát slov a není to sériový log. Ale svoje výhrady ke sluníčkovému projektu napsat nesmím. Navíc já to nechci dělat jinak a lépe - považuji takový "projekt" minimálně za nesmyslný.

Zvykat si na to, že ke každé aktivitě (jezdit na kole, třídit odpad, opravovat keše...) potřebuji béfel nebo vedení někoho "osvíceného" je pro mne nepřijatelné. Sociálních inženýrů je nezdravě mnoho a podle toho to taky vypadá.

 

Člen tupého stáda, podle tvého vyjádření.


  • 6

Klidně se rozčilujte.


#83 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 11:32

Dosavadní stoprocentní špatná zkušenost s "pachateli dobra" (říká se jim i trefněji) mne nutí k obezřetnosti, když se něco takového objeví. Zatím se mi to vždy vyplatilo.

Ostatně i prastaré rčení hovoří cosi o cestě do pekla a dobrých úmyslech, že...

Tohle byl taky dobrej blbec.

http://www.geocachin...18-77db89014da1

Uzdravoval krabky, až se z toho sám vyléčil. :D

 

Hmm, místo abyste poděkovali někomu, kdo pomáhal, tak jen slova sarkasmu. Hezký... :-(

 

Že by jeden z příkladů, kde ta 100% špatná zkušenost neplatí? Podle logů autorů bych neřekl, že si stěžovali na pomoc Geozdravotníka. Jen zájem dotyčnému moc dlouho nevydržel. Ale to je snad jediná vada. Krom toho, třeba to dělá stále, jen to nepíše do speciálního profilu... To ví jen on sám.


  • 1

#84 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 11:33

Co je napsáno v lozích sem asi nepatří, za tím stejně často bývá osobní averze kačera a ownera.

 

Tahle diskuze mi nepřijde nějak vypjatá, prostě tady zaznívá kritika a důvody k ní, stejně jako názory souhlasné.

Každý z nás má jiné zkušenosti, tak to vyhodnotí jinak, to patří k demokracii.

Geofantom si z toho může a nemusí něco vzít, zkusit to prosadit tak jak chce nebo na tom něco změnit, případně to celé zabalit.

 

Za sebe můžu říct, že když si tady kdokoli vyhlásí závazek, že během příštího roku založí 10 tradiček, 5 multinek a 3 mysterky (a když to nedokáže tak sní filmovku), tak mu zatleskám a pokud budou v mém dosahu, půjdu je rád odlovit a případně jim dám FP. To bych bral jako smysluplnou činnost. Zviditelňování se na něčem, co dost kačerů považuje za samozřejmost (jak už tady několikrát zaznělo) podle mého názoru smysl nemá.


  • 1

#85 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 11:44

Zviditelňování se na něčem, co dost kačerů považuje za samozřejmost (jak už tady několikrát zaznělo) podle mého názoru smysl nemá.

Nováčci to asi za samozřejmost nepovažují.
Mě by zajímalo, jestli by GeoFantom opravil i ptačí budku. Nebo geokýbl s prasklým víkem, kterým dovnitř teče. Jsou lidi, kteří by na to měli časové i jiné možnosti.
Edit: třeba se této iniciativě podaří takové lidi oslovit. Nebo to nechat na ownerovi?

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 říjen 2015 - 11:49

  • 0

#86 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 11:52

Nesouhlasím moc s provedením GeoFantoma přes anonymní pomáhání. Když obnovím keš, či doplním logbook, sám se k tomu klidně přihlásím. Dle mého názoru by to chtělo ten koncept trochu upravit. Jen mi vadí hodně negativistický přístup, který tu zavládl. Ale asi jsem vysvětlil špatně. Některá vyjádření typu "cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly" nebo "tohle byl taky dobrej blbec" se mi prostě nelíbí. Nemám prostě rád, když někdo, kdo chce pomáhat je ve svém nadšení leda srážen.


  • 0

#87 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:02

Podlé mého názoru je nešťasně zvolený už ten samotný nick. Anonymních pseudo kačerů a skupin podepisujích se jako GeoFantom(as) si, ze širšího okolí HC pamatuji několik i já. A nikdy to nebyla žádná andělská stvoření, spíše škodiči. Tak je i možné, že podobné, třeba i jen podvědomé, asociace májí i ostatní diskutující. 


  • 1

#88 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:02

Nováčci to asi za samozřejmost nepovažují.
 

Ano, asi by stálo za to doplnit hlavní zásady do geowiki (pokud už to tam není). Chvilku jsem to hledal a nenašel, asi by to patřilo do popisu Geocache nebo Etika a etiketa.


  • 0

#89 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:05

Nováčci to asi za samozřejmost nepovažují.

 

To je takové tady dost oblíbené klišé. Nováček je nesvéprávný tvor, který se chová jako slon v porcelánu a potřebuje přátelskou radu od někoho zkušenějšího. Ideálně nějaká speciální pravidla, která by byl povinen dodržovat. A možná taky samolepku „ZAČÁTEČNÍK“ na zadek.

 

Anonymních pseudo kačerů a skupin podepisujích se jako GeoFantom(as) si, ze širšího okolí HC pamatuji několik i já. A nikdy to nebyla žádná andělská stvoření, spíše škodiči. Tak je i možné, že podobné, třeba i jen podvědomé, asociace májí i ostatní diskutující. 

 

Asociace v tom, aspoň u mě, nehraje roli. Stejný názor bych zastával, kdyby se skupina jmenovala „Rychlé šípy“ a jejich velitel si říkal „Mirek Dušín“.

 

EDIT: Ale že by to byl hezkej název příběhu: „Rychlé šípy zachraňují kešku před archivací.“

EDIT2: Anebo Chuck Norris - ten by dokázal zachránit dokonce i kešky, které jejich autoři ještě ani nezaložili. Ale dost už s asociacemi.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 23 říjen 2015 - 12:11

  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#90 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:08

Hmm, místo abyste poděkovali někomu, kdo pomáhal, tak jen slova sarkasmu. Hezký... :-(

 

Že by jeden z příkladů, kde ta 100% špatná zkušenost neplatí? Podle logů autorů bych neřekl, že si stěžovali na pomoc Geozdravotníka. Jen zájem dotyčnému moc dlouho nevydržel. Ale to je snad jediná vada. Krom toho, třeba to dělá stále, jen to nepíše do speciálního profilu... To ví jen on sám.

 

Co to pleteš dohromady? O tom, co psal Smogeo, jsem až do jeho příspěvku neměl ani potuchy a nijak jsem na to nereagoval.

Ale reagovat budu - když něco takového udělám, tak se pod to podepíšu nickem a nebo to vůbec nezveřejňuji. A to platí pro tu minulou(?) aktivitu i tuhle. Ostatně, s těmi samozvanými "vylepšovači" mám své zkušenosti z terénu na svých keších - a ve 100 %  případů špatné. Ale já jsem jen jeden z tupého stáda, nemám právo něco kritizovat, omlouvám se.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#91 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:12

mh.mail: nováček může být člověk, který ještě nemá ke geocachingu takový vztah, aby s sebou nosil náhradní krabičky a logbooky.
  • 0

#92 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 12:13

kalubr: Tak to jsem asi i po těch šesti letech pořád nováček.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#93 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 18:22

mh.mail: nováček může být člověk, který ještě nemá ke geocachingu takový vztah, aby s sebou nosil náhradní krabičky a logbooky.

a nebo i naopak. na první keš jsem sebou nesl černý igelitovy pytlík, velký logbook, maly logbook :). byl jsem poučen že to musim mit sebou abych mohl případně opravit keš. Časem jsem sebou věci na udrzbu prestal nosit protože ty pekny stejně nedokazu na miste opravit a ty praskly kabičky od hořčice za opravu nestoji.

 

Geofantom mi nevadí protože když si díky opravám krabiček založí databázi finálek tak ty keše stejně budou opravený a získat databázi se dá do 15 minut na netu. Takže i v tom špatnem pripade z geofantomova počinu vznikne něco dobrého a to špatne co by z toho mohlo vzejit tu už stejně je takže škoda veškerá žádná.


  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#94 GeoFantom

GeoFantom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 23:08

Zdravím. Prosím podívejte se na moje FB stránky! Pokud nemáte facebook, tak jen upozorním, že jsem zcela upustil od pořizování a zasílání fotografií keší,  zároveň jsem se rozhodl zrušit logování pd jednotným nikem!!!! Hodně z Vás mi tady za to nadává i přes to, že jsem se rozhodl provádět jiný postup, kterým je pouze osvěta. Pravdou je zároveň, že díky negativním příspěvkům na fóru a množství výhružných zpráv vím co mnohé trápí, a s čím mají špatné zkušenosti a proto můžu provádět kvalitnější osvětu. OPAKUJI JEŠTĚ JEDNOU!!!! NEBUDU ZVEŘEJŇOVAT ŽÁDNÉ FOTO KEŠÍ A ANI NEBUDU PROVÁDĚT HROMADNÉ LOGY U SPOLEČNÉHO PROFILU!!! Dost mně až zaráží kolik výhružek mi v uplynulých pěti dnech přišlo. Chápu, že se mnozí z Vás dříve někde spálili, ale tohle jsem fakt nečekal. Svůj dosavadní geocachingový nik nezveřejňuji, jelikož mi bylo vyhrožováno, že budou smazány moje dřívější logy. Nicméně mne to neodradí a budu se senažit především o osvětu. Doufal jsem, že svou dobrou vůlí podpořit ostatní a informovat o problematice péče o keše budu vnímán pozitivně. Nicméně se to dosti zvrtlo a skoro to vypadá, že budu v lepším případě z geocachingové komunity vyloučen a v tom horším "rovnou ukamenován". Chápu, že je třeba být opatrný, ale tohle..... Nemám slov. Nicméně i nadále bude fungovat má facebooková stránka a v brzké době i webová stránka www.geofantom.estranky.com, na kterých se s Vámi, kteří jste pochopili mou myšlenku budu dělit o nejrůznější návody a tipy. Mým příznivcům, kterých se pár také našlo tímo děkuji za podporu :) GeoFantom tu JE a BUDE pro Vás všechny, kteří se chcete o geocachingu něco nového dozvědět, a kteří jeho ideu chápete :) Váš (Náš) GeoFantom :)


Tento příspěvek byl upraven od GeoFantom: 23 říjen 2015 - 23:22

  • 0

#95 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2015 - 23:31

Fejsbug a anonymita, to je svinská kombinace... Ale je dobře, že ta kritika k něčemu byla. Za sebe mohu říci - a troufám si tvrdit, že nejen za sebe - že kdybys nezačal anonymně, ale s otevřeným hledím; nepodal myšlenku povýšeným spasitelským tónem, ale normálně otevřel debatu s návrhy a neměl ten šílený nápad na logující gruppennick sbírající fotografie, rozhodně by ses s tak příkrou reakcí nesetkal. (A to nevím, co se děje na FB, protože tam účet nemám.)


  • 5

Klidně se rozčilujte.


#96 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2015 - 8:28

Svůj dosavadní geocachingový nik nezveřejňuji, jelikož mi bylo vyhrožováno, že budou smazány moje dřívější logy.

 

 

Měl by jsi vědět, že tohle je jen planá vyhrůžka, pokud ti ji někdo napsal. ;)  Pokud jsi zapsán v logbooku, nikdo nemá právo smazat ti log. Pokud to udělá, požádej reviewera o obnovení logu.


  • 1

#97 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2015 - 9:04

GeoFantom: asi jsi začal trošku podivně, ale dá se to vychytat. Pokud někdo, kdo tak doposud nečinil, doplní obsah, přidá náhradní logbook, zalepí prasklé víčko, uklidí kolem keše, je to dobře. Někdy dávám vlhkem a plísní znehodnocený logbook třeba pod krabičku. Na FB chodím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama