Přejít na obsah


Fotka

Message centrum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 21:24

Jo, ještě spolu s vývojem nových smajlíků na mapě keší :D.

 

Já teda vůbec nepovažuju za neslušné neodpovědět, když mi někdo napíše. Kdybych odpovídala vždycky na všechny maily, vzkazy a zprávy, co dostanu, například na všechny různý pozvánky na komunitní servery nebo nabídky "přátelství" někde na netu, tak nedělám nic jinýho. Každej člověk má právo si zvolit, jakým kanálem a jak často chce nebo nechce se světem komunikovat. Jasně, že u  earthky, pokud tuto chce dále provozovat, by měl owner asi odpovědi přijmout i přes ten přiblblej vzkazník. Ale nic jinýho nemusí. Neni neslušný neodpovědět, kdykoli mu tam někdo píše, a neni neslušný se tam vůbec nekoukat, když žádnou earthku nemám. Spíš je neslušný někoho otravovat touto cestou, pokud má v profilu výslovně napsáno (obvykle hned pod odkazem na vzkazník), že si to nepřeje.

 

Osobně taky nechápu, na co tu kravinu vůbec vymysleli. Naprosto by stačilo umožnit vkládání obrázků do mailu, ale ani to neni nutný, kdo obrázek fakt chce, pošle si obratem mailovou adresu. No, asoň vidíte, jak se nakládá s prostředky z vašich PM plateb :D

Tak podle me uplne nejpitomejsi projekt co pamatuju byly celenky. Labky jsou v tesnym zavesu.

 

Se divim ze se me nezeptaj. Ja bych jim predem rekl co je uplne na ..... a usetril bych jim spoustu prace. Resp. z te prace co delaji bych jim vlastne usetril skoro vsechnu :)

 

Kdyby misto kravin udelali poradny vyhledavani, filtry, statistiky a proste normalni funkce co clovek ocekava nad takovou databazi, mohli by to dat pro PM a ti by meli pocit ze za svoje prachy fakt neco dostanou. Resp. mohl by to pro spoustu lidi byt duvod proc PM platit. Takhle to zbytecne bezi na projectu a GS prichazi o penize.


  • 7

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 21:34

NO já mám dojem, že tím message centrem obešli problémy s nyní módními emailem nevalidovanými členy. Mejly jim sice skončí v koši (resp asi přesněji v /dev/null ) ale zprávu přes MC by měli dostat. Bohužel.


  • 0

#23 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 21:42

 

Spíš je neslušný někoho otravovat touto cestou, pokud má v profilu výslovně napsáno (obvykle hned pod odkazem na vzkazník), že si to nepřeje.

 

Víš, tady je trochu blbé to, že pokud jsi vlastníkem nějaké keše, tak odkaz na zaslání zprávy v listingu tvé keše je právě přes message centrum a ten dotyčný, který ti přes tento odkaz pošle zprávu se ani nedozví, že si přes tento způsob nepřeješ komunikovat.

 

Za to, že ke mě někdo přišel jinou cestou, než jsem chtěl, protože ho tou cestou někdo poslal, nebudu nadávat tomu, kdo tou cestou přišel, ale tomu, kdo ho tamtudy poslal.

 

MC mi taky nevyhovuje.
Hlavně mi vadí, ze mi nechodí emaily o nových zpravach. První zprávu mi to oznamu, ale když odpovím a dotyčný pak zpátky reaguje, tak už mu email nepřijde a pokud se na MC nepodivam, tak netuším, ze tam mam zprávu. Uz párkrát jsem takhle náhodou zjistila, ze tam mam odpovedi a vůbec o nich nevím.
Osobně nepouzivam, pouze tam odpovidam, když někdo napíše mne.
Pro mne zbytecnost a uzivatelsky nic moc přátelská sluzba.

 

Myslím, že tohle se už teď dá nastavit v nastavení, aby ti přišla kterákoliv zpráva i ta, co ti přijde do půl hodiny od posledního přihlášení. Je to někde v nastavení..


  • 0

#24 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2015 - 9:26

Ja jsem MC naopak uvital. Vidim tam jasne a prehledne s kym jsem komunikoval ohledne GC. Samozrejme by slo jeste vylepsit, ale za me palec nahoru.
Stejne tak EC. Kdyz pisu ohledne EC, tak mam o jedno kliknuti mene, a jako owneri taky vidite, ze vam píšu ohledne te ktere EC.
Vyvoj nezastavite a meli by jste ho akceptovat a ne ignorovat.

Ja se s podobnym listingem jeste nesetkal. Nebo zeby moje podvedomi takovy text ignorovalo a ja ho nevidel? :-)

Vidím ohledně jaké keše jo? :D Geocaching: Hamerinski, you have a new message from. Tak mě chytrolíne napiš kde je název té keše.... Vidím jen, že mě nějaký lojza vomáčka píše zprávu. Nikde není název keše!


  • 0
Vložený obrázek

#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2015 - 10:07

Když jsem to zkoušel, tak jsem zjistil, že pokud pošleš zprávu přímo odkazem z listingu (kde nemáš vůbec možnost posílat přes normální zprávu postaru), předvyplní se ti přímo do textu zprávy: "Ohledně GCXXXXX: název keše – "

To by mělo být v tom textu zprávy. Pokud ti poslali zprávu z profilu, tak to tam asi nebude...


  • 0

#26 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2015 - 10:30

Tato informace mě překvapila, tak jsem se honem podíval, proč já tam odkaz na normální e-mail stále mám  a už vidím - je to díky GC little helperu. Ten do obsahu e-mailu předvyplní např.:

 

Hi j_hanyz,

Velehradske studanky #3 ( http://coord.info/GC4KPBB )

<můj přednastavený podpis>

 

Širokému obecenstvu tento skript do Greasemonkey doporučuju, velice vylepšuje použitelnost gc.com.

 

 


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#27 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2015 - 13:17

Když jsem to zkoušel, tak jsem zjistil, že pokud pošleš zprávu přímo odkazem z listingu (kde nemáš vůbec možnost posílat přes normální zprávu postaru), předvyplní se ti přímo do textu zprávy: "Ohledně GCXXXXX: název keše – "

To by mělo být v tom textu zprávy. Pokud ti poslali zprávu z profilu, tak to tam asi nebude...

Pardon, ale v těle zprávy mě je to jaksi na pytel. Předmět zprávy neobsahuje název keše, jen to, že mě píše nějakej lojza. Navíc mě už přestalo bavit luštit v poště posílané maily z MC když se stále mění co je posíláno a podle toho překopávat filtry co přiřazují zprávu ke koktrétnímu found it...

Pokud mě někdo kontaktuje mailem tak si mail přečtu a podle situace buď odpovím a vyžádám si přesné info nebo neodpovím a beru za správné info zaslané.


  • 0
Vložený obrázek

#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 10:33

Na druhou stranu už jsem si ověřil, že skutečně jde přímo z mailu i poslat odpověď... Ovšem nejde přímo na mail dotyčného, ale na message centrum přes jakousi xyz emailovou adresu Groundspeaku, ne přímo na mail dotyčného. Zpráva se zobrazí i v historii na message centru na GS.

Tak toto jsem vcera vyzkousel a me to nefunguje. Dopadl jsem takto:

 

Sorry to be the bearer of bad news, but something went wrong on Geocaching.com.

Your email address, is not part of this conversation.
 

Check your message and try again. Or visit the Message Center to reply to their message there. Or send a pigeon. Whatever works for you.

Sorry for the inconvenience. If the error is due to a bug in our system, our team is most likely already working on it.

Best,
Geocaching HQ

 

 

Takze mi doporucuji poslat postovniho holuba. S tim souhlasim, postovni holub se mi take jevi jako pouzitelnejsi technologie nez MC  :) 


  • 3

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 11:44

Takze mi doporucuji poslat postovniho holuba. S tim souhlasim, postovni holub se mi take jevi jako pouzitelnejsi technologie nez MC  :)

Nebyla by účinnější zpráva ve flašce po Vltavě? :D


  • 0

#30 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 14:07

Ciste prakticky vzato ma Vltava mnohem uzsi pole pusobnosti, nez postovni holub. A navic funguje jen jednim smerem. Takze ne :D
  • 2

#31 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 14:44

A navíc jen do nejbližšího jezu ;)!
  • 2

#32 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 16:07

Zkuste využít geo post office.


  • 2

#33 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 12:31

Tak jen pro informaci: Já mám v lisitingách ohledně MC poměrně dost ostré formulace. Ale funguje to, což je důležité. Nicméně teď při schvalovacích procesech mi to Rica zarazil. V pravidlech to sice oporu nemá, ale prý psal na GS a tam mu samozřejmě dali za pravdu, že to nemá v listingu co dělat. Nicméně když jsem to napsal slušnou formou, tak mi to vzal a jak sám mě upozornoval, tak naštěstí už na MC lze odpovídat přes mail. I tak to ale stále nemám rád. Tak to jen, jak se vyvíjí situace. 

(Pro Rica: tímto nechci nijak na tebe útočit, beru to tak, jak to je; jen chci ostatní informovat o situaci okolo MC)


  • 0

#34 Tomas Tubyl

Tomas Tubyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 8:59

Nechápu proč mě kačerky přes to massage centrum pořád posílaj do háje, když jim rozesílám volné termíny? :( 


  • 0

#35 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 11:14

Message center je jednoduše řečeno na prd. Mail je opravdu ve všech ohledech lepší, vyloženě se těším, až budu něco přes něj dohledávat. V mailu stačí si vzpomenout na správné slovo nebo mít rozumně nastavené filtry.

Další otázka je, co když jako u zmiňovanách čelenek, si GS vzpomene, že to je vlastně úplně k ničemu a prostě to zařízne a nedohledám už nic.

 

Když mi někdo napíše přes MC má spíš šanci, že to najdu až někdy, přeci jen upozornění zmizí v hromadě generovaných mailů, ze kterých si důležité získávám pomocí filtrů a na tohle je nemám nastaveny. Na web zase tolik nekoukám. Uvítala bych možnost, stejně jako skrýt email, tohle prostě zaříznout úplně v nastavení svýho profilu.

 

Bohužel, jestliže je to další oficální komunikační kanál, budeme se s tím muset smířit, slovy klasika:

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat.

 

PS: zase mi přijde absurdní kontrolovat každému chybičku jen proto, že použil způsob zaslání, ač oficiální, ale ten, který se mi nelíbí...


  • 3

#36 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 12:02

Osobně jsem byl z MC na začátku hodně nešťastný, hlavně v RV rozhraní jsme ani neviděli, že nám někdo napsal. Ale po dalších úpravách, které tomu dali, začínám MC přicházet na chuť. Dnes není problém vše řešit jen v mailu, takže to co zmiňuje geobublina už neplatí. Naopak tam nyní vidím dvě výhody:

 

1) když vlezu přímo do MC tak tam časem uvidím celou komunikaci s dotyčnou osobou, tedy i když mi za rok napíše znovu, tak budu mít ihned k dispozici co jsme si před tím rokem psali. Najdu to i v mailu, ale to bych si musel pamatovat, že jsem si s tím člověkem už psal. V MC jednoduše uvidím, že už s ním mám nějakou předchozí komunikaci.

 

2) další plus je pro mě možnost odpovědět mailem úplně každému. U psaní přes profil mi dost vadilo, že lidi někdy zakázali zobrazení jejich adresy a to i v případě, kdy se ode mě očekávala odpověď. Takže mi nezbylo, než vlízt k nim na profil a psát jim přes něj, přímá odpověď z mailu šla do ztracena na mail noreply@geo....

 

Jasně, stále to má své chyby, defacto zase GS věnuje energii něčemu co moc potřeba nebylo. Ale je to jejich web a z nějakého důvodu se tak rozhodli. Je samozřejmě naše právo na to celé prskat, ale mě přijde užitečnější si na tom zkusit najít to lepší, když už to tu máme. A mě se to začíná dařit.


  • 4

#37 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 13:02

 

Když mi někdo napíše přes MC má spíš šanci, že to najdu až někdy, přeci jen upozornění zmizí v hromadě generovaných mailů, ze kterých si důležité získávám pomocí filtrů a na tohle je nemám nastaveny. Na web zase tolik nekoukám. Uvítala bych možnost, stejně jako skrýt email, tohle prostě zaříznout úplně v nastavení svýho profilu.

 

Když už máš nastaveno tolik fitlrů to je takový problém nastavit si jeden navíc? Ta hysterie kolem MC mi přijde už poněkud přehnaná, prostě za každou cenu kritizovat něco nového co GS vytvořil.


  • 2

#38 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 13:52

Ta hysterie kolem MC mi přijde už poněkud přehnaná, prostě za každou cenu kritizovat něco nového co GS vytvořil.

Není to o kritice něčeho nového. Ale když staré funguje dobře a všichni jsou spokojeni, proč dělat něco nového a navíc to ještě upřednostňovat.

Já třeba MC v práci ani používat nemůžu, protože máme starý IE a tam se mi nic nezobrazuje. 


  • 6

#39 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 14:47

Není to o kritice něčeho nového. Ale když staré funguje dobře a všichni jsou spokojeni, proč dělat něco nového a navíc to ještě upřednostňovat.

 

Do práce jezdíš s volským potahem a svítíš petrolejkou ?


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#40 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 14:54

Do práce jezdíš s volským potahem a svítíš petrolejkou ?

No tak kdyby auto jezilo pomaleji a hur nez volsky potah je jeste se hur ovladalo, volil bych samozrejme ten volsky potah :)

 

Edit: BTW v tomhle konkretnim pripade povazujes za volsky potah spis mail, nebo spis MC? Me prave MC pripomina spis ten volskej potah, kterej nekdo znovu objevil a snazi se ho prosadit v dobe rozvinutyho automobilismu.

 

Ale treba se mylim. Treba se jednou dockame okamziku kdy cely svet dostane rozum, zrusi klasicky mail a vsichni spolu budeme komunikovat pres ty 2 radky v MC. Holt jsem nemozny zpatecnik a branim pokroku ;)


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 27 listopad 2015 - 14:59

  • 10




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama