Přejít na obsah


Fotka

Datum logování nálezu u earth keše


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
22 odpovědí na toto téma

#1 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 14:17

Ahoj všem,

zajímají mě vaše názory na datum, se kterým by se měl logovat nález earth keše. Sám za sebe si myslím (a také tak loguji), že datum nalezení keše má přesně odpovídat dni, kdy jsem místo skutečně navštívil. V poslední době jsem se ale už několikrát setkal s tím, že někteří kačeři logují ke dni, kdy odeslali odpovědi. To mi zrovna moc poctivé nepřijde, protože toho někteří dobráci využívají k tomu, aby si podle potřeby vyplňovali jednotlivé dny nálezů v tabulce a drželi tak třeba už 2 roky nepřetržitou řadu nálezů za každý den v roce. Osobně to vnímám jako podvod. Vrcholem pak je, když dotyčný v logu nezapomene zmínit, že místo navštívil v létě, ale loguje až nyní v listopadu. Pokud bych toto hnal skutečně do extrému, tak bych si mohl postupně zalogovat i earth keše na místech, která jsem navštívil během turistických výprav ještě předtím, než jsem se začal geokešingu věnovat. U spousty z nich bych určitě dal odpovědi nějak dohromady.

Díky za vaše názory.


  • 2

#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 14:30

1) je to někde přesně definované v pravidlech, kdy (s jakým datumem) se mí EC logovat??

2) proč tobě vadí kdy si jak kdo loguje? Kazí to tobvě nějak statistiky? 

Abych ti odpověděl na tvoji otázku, já loguju s datumem návštěvy místa. Ale nikdo mě k tomu nenutí. A myslím, že už jsem alespoň jednou logoval i v den který mi v kalendáři chyběl k odlovu. Odpovědi jsem měl správně, a to je asi jediné do čeho mi owner a revírník může kecat. A ano,pokud chceš, tak si zaloguj (ale se správnými odpověďmi ownerovi) klidně všechny EC na severní polokouli. Bude tu spousta "korektních statistiků",kteří tě za to budou nenávidět. Ale většině to bude srdečně jedno. V tomhle se mi GC právě líbí. Jediný koho při něm můžeš podvádět jsi ty sám.


  • 0

tarmara.png


#3 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 14:57

Krásně to bylo na jedné místní vidět teď nedávno, kdy byl za earthku navíc suvenýr. Ten den tady bylo hnusně a pršelo, ale u logů k tomu datu se to rojilo fotkama, na kterých bylo krásně a svítilo slunce.

Jinak ale souhlas s tarmara. Ať si každej honí body a podvádí sám sebe jak chce, stejně si za to nic nekoupí.


  • 1

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 14:58

Kdyz nekdo podvadi sam sebe, velmi pravdepodobne se nebude zdrahat podvadet i nekoho jineho. A na takove lidi je dobre si dat v zivote velky pozor! :ph34r:


  • 8

#5 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 15:46

Jakákoliv keš, tedy i earthcache se loguje v den návštěvy. Pokud to někdo dělá jinak, tak kvůli statistice apod. Jaký má takový podvůdek smysl a jakou cenu má podvodná statistika jsem nikdy nepochopil...Statistiku často "vedou" na prvních místech podvodníci...Ale beru to tak, že v geocachingu se dějí daleko horší věci...

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 28 listopad 2015 - 15:49

  • 6

#6 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 16:18

Ještě k tomu co napsal tarmara:1) musí být někde v pravidlech definován podvod, když to vyplývá ze zdravého rozumu? 2)Vadí mi podvodníci v čemkoliv, když už ta otázka padla.
  • 4

#7 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 16:46

Koukám chlapi že jste hodně drsný. Teď i datumy?? Mě samotnému je to docela ukradený, neb statistiky nevedu, matrix nehlídám a lovím kešky kvůli lovení. Ale schválně mi řekněte, jaký datum si mám napsat k keši Velká Amerika, když jsem tam byl asi desetkrát, odpovědi mám a poslal jsem je, ale nemám fotku a budu tam muset jet ještě jednou. Samozřejmě si datumy nepamatuju. Ale teď vážně, já si myslím, že zemekeš si mohu logovat až ve chvíli splnění všech podmínek a to je ve chvíli, kdy jsem odeslal odpovědi, které po mě owner chce. Právě proto, že to nemá přesnou definici v pravidlech, je potřeba aplikovat pravidla pro logování ostatních keší. To máš stejné, jako bys logoval mysterku při vyluštění u počítače, nebo si nechal poslat stromovku na zem a tam logoval FI a ........ To že jsi se někde zastavil a koukal je jedna věc, ale podmínky pro logování je věc druhá. Většina ownerů jasně píše aby sis mohl zalogovat FI musíš  navštívit..... odpovědět ..... vyfotit .... změřit ... atd.

 

Ještě k tomu co napsal tarmara:1) musí být někde v pravidlech definován podvod, když to vyplývá ze zdravého rozumu? 2)Vadí mi podvodníci v čemkoliv, když už ta otázka padla.

A tohle bylo hloupé.

Pokud bude někdo porušovat pravidla, pak ano je podvodník. Pokud jsou pravidla nejasná, jiná interpretace než tvá nemusí být nutně podvod.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#8 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 17:22

Možná, že mě někdo bude obviňovat z moralizování, ale v naší krásné zemi bohužel dost silně zakořenilo pravidlo "co není zakázáno, je povoleno". U některých lidí tak zůstaly stát stranou morální zábrany a zdravý selský rozum a dělají vše, co jim ještě jejich svědomí a žaludek dovolí. Ano, geokešing je  jenom hra, ale i hra se má hrát poctivě ...

 

Logovat mysterku po jejím vyluštění u počítače je nesmysl, protože vyluštění ještě neznamená nalezení fyzické schránky a zápis do logbooku. Nehledě na to, že vyluštěním se u některých mysterek člověk dostane pouze na jejich první stage. U earth keší pak beru jako nález datum, kdy jsem na místo dorazil, abych tu zjistil odpovědi, které jsou podmínkou pro uznání logu. Tuto návštěvu místa tak jednoduše beru jako obdobu nálezu keše s logbookem.


  • 4

#9 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 19:14

" Co neni, zakazano je povoleno" presne to je zakladni princip demokracie. Jak jsem jiz jednou psal, to ze nekdo interpretuje pravidla jinak nez ty, neznamena nutne, ze je podvodnik. Ja sice taky loguji zemekes v den navstevy tedy vetsinou, ale myslim, ze by se melo logovat ve chvili splneni vsech pozadavku pro log FI. Na druhou stranu, nazvat nekoho podvodnik za to, ze napsal jine datum nalezu je podle mne hodne za hranou.
  • 5
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#10 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 19:41

Hele a nebudeme rovnou kamenovat kacery, kteri loguji s jinym datem, nez ktere napsali do LB? Ale ted vazne. EC loguji s datem navstevy. Vzdy. Mimo jedne vyjimky, kdyz jsem s GC zacal, tehdy jsem si dologoval EC na Slovensku, kde jsem byl v r. 2006. Tou dobou ta kws ani neexistovala. Ownerovi jsem i psal, jak se veci maji a ptal jsem se ho jestli mu to nevadi a nevadilo. Zalogovano mam datum odeslani odpovedi. Jeste jednu vyjimku udelam ted v blizke budoucnosti. Asi mesic zpet jsem navstivil EC, u niz jsem ovsem nedal odpovedi dohromady, tak to chci zkusit s pomoci googlu a to uz budu logovat s datem, kdy odeslu odpovedi. Ale jak rikam, jinak loguju s datem navstevy mista. A muj nazor je, at si lidi EC loguji,kdy to ten konkretni clovek uzna za vhodne, me je to (i jako ownerovi jedne EC) srdecne fuk.
  • 0

#11 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 21:17

Řika to vice lidí a neco na tom je. EC loviš 2x, jednou v terenu a pak na googlu doma třeba o tyden déle. Neříkam že vždy, nekteré earth jsou příjemne  o 2 odpovedích v terénu.

Nechal bych to na dotyčném at si hraje hru jakou chce. ;)


  • 4

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 21:57

Pokud je u EC vyžadována (dobrovolně) fotka, bral bych to jako datum té fotky. Pokud je tam nějaké googlení, logoval bych to možná až po vygooglení, třeba po dovolené. Ale asi i tak bych to logoval s datumem, kdy jsem tam byl. A matrix? Zrovna v pondělí mám díru, nepředpokládám, že bych něco našel. Dosáhl jsem 300 dní, další limit - 350 - už asi nedosáhnu. V zimě hledám dost nárazově a snadné tradičky, nalezitelné třeba cestou z práce, už mám dávno vylovené.


  • 0

#13 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 22:03

EC "lovím" nejprve doma, a pak zbytek v terénu. Až jedu kolem.


  • 1
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#14 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 22:41

Osobne loguji EC dle toho co ma owner v listingu. Bud tam ma: logujte okamzite a pak poslete odpovedu, nebo tam neni nic a pak cekam, jestli bude mit pripominky k odpovedi a pak muzu mit datum logu jinak nez jsem tam byl (nebo se rozhodnu podle nalady a ownera).

Dle pravidel je jedno kdyz to bude zalogovano, ale zalogovat v listopadu s dubnovou navstevou mi prijde uz trosku moc.


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 22:49

EC "lovím" nejprve doma, a pak zbytek v terénu. Až jedu kolem.

Taky tak (a nejen EC, ale i mysterky a hlavně multiny), ale třeba na dovolené se mi stalo, že jsem si toho postahoval víc, nevěděl jsem, kam se dostanu a najednou byla EC při cestě. To jsem zjistil na místě co šlo a zbytek jsem googlil nebo ověřoval až doma, třeba po týdnu. Na dovolené bývám bez netu.


  • 0

#16 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2015 - 22:52

Loguji datum a čas, kdy jsem byl na místě.

Jak logují ostatní, je mi jedno, cizí statistiky nesleduji, stejně si to hraje každý po svém.


  • 5

#17 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2015 - 1:04

Já jsem kdysi jednu EC logoval od stolu, protože šlo o FTF. Ale byla to víceméně legrace.
Škarohlídům sdělím, že jsem na kopec nakonec stejně dorazil, takže jsem si to zasloužil.

Možná vás první logy keše pobaví:
GC249QB

Ale zařekl jsem se, že už earthky od stolu logovat nebudu, i když jsem v minulosti dané místo navštívil a odpovědi znám. Loguji až při další návštěvě místa.

Ale všeliké podvádění s datumy nálezu jsem už vícekrát zaznamenal nejen u earth keší. Inu každý si to hraje po svém...


  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2015 - 8:40

Přijde mi, že máte houby co na práci .....

 

Takových čestných a spolehlivých lidí je nám třeba do politiky. Založte nějakou stranu čestných a spolehlivých lidí a vyhrajte volby. To pak bude ráj, když ta záplava klaďasů, co vše dělají správně, bude u moci ...

 

A tady máte hymnu https://www.youtube....h?v=SvppAStVWn0


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2015 - 9:43

Sykype, zamkni to. Ono to dopadne jako každé vlákno tady :) Obligátní: "Dělejme si co chceme, logujme si co chceme...."HATE FREE!" :D Kritizovat někoho je přeci fašismus a slovo podvodník je moc silné kafe ;) Fajn, je normální najít keš v dubnu a logovat ji na Nový rok :) Je normální za jeden den zalogovat celý matrix, i když jsem většinu keší vůbec neviděl - kolegové ze skupiny mě zapsali do logbooku! :D Je normální si do cizí lock@lock kešky dát svoje řízky a odnést si ji domů :D Je normální logovat keš, co vidím nad sebou vysoko na stromě - přeci jsem ji našel a nepolezu tam!..který blbec ji tam nahoru dal??? :D ......Vy mě do toho mluvit tedy nebudete, co není zakázáno - je povoleno! To je princip demokracie! :) Dej si na mě pozor, komentátore!.... abys nedostal do držky! :D

Ano, jsou to jen triviální  hlouposti a věci, nad kterými se jen pousmívám a rozčilovat se nebudu.... Ale tohle je potom celkový obrázek té naší hry :( V jiném vlákně se tu řeší zaručeně "objektivní" statistika za pětikilo....ale proč bych si ji kupoval? Abych se porovnával s takovými "borci"? :D Ne, díky! :(


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 29 listopad 2015 - 9:51

  • 6

#20 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2015 - 9:55

Myslel jsem ze to nikdy nenapisu, ale sorry za palec dolu. To ten dotykac:(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama