Přejít na obsah


Fotka

Přehrávání videa (avi, mkt, mpg) z počítače na TV


Nejlepší odpověď Lanc , 21 prosinec 2015 - 19:25

Na počítači (Windows, OS X, Chromecast) je momentálně tou nejzdařilejší aplikací Videostream for Google Chromecast. Instaluje se opět jako doplněk/aplikace pro Chrome a umožní přehrávat lokální video prakticky v libovolném formátu a to včetně externích SRT titulků. V jejich případě je jedinou slabinou absence automatické detekce znakového kódování, v nastavení Videostreamu ale nechybí ruční výběr některé z mnoha desítek znakových sad včetně českých Windows-1250, ISO-8859-2 a pochopitelně univerzální a jediné správné UTF-8.

 

Více na: http://avmania.e15.c...mpaign=copylink

 

 

odentroval jsem to driv nez jsem chtel :)

ja mam podobnou tv co nic neumi tak jsem si sehnal starsi asus oplay, ten je pripojeny k tv a pres wifi si na tv diky tomu prehraju takrka cokoliv z pc, jinak znami si stavi neco podobneho jen k tomu pouzivaji ty mini pc co se ted prodavaji kolem tisice, doinstaluji android na kartu, prikoupi dalkovy ovladac a funguje to taky pekne.

 

tak uz jsem si vzpomel  mini pc rapsberry  s os XBMC

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2015 - 14:53

Pořád nějak bojuji s tím, jak na TV (bez wifi, usb) přehrávat z počítače filmy. TV má HDMI a kdysi jsem si koupil i ChromeCast, který je fajn na videa z YouTube apod. ale z počítače to nějak furt nechodí.

 

Nemáte nějaký tip jak na to? Ideálně asi nějaký jiný bazmek do HDMI místo toho ChromeCastu na který by se dalo posílat video z počítače/tabletu/telefonu?

 

Díky za pomoc.,


  • 0

#2 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 21 prosinec 2015 - 15:00

Já mám v PC i tabletu HDMI výstup, který přímo posílám do HDMI vstupu na televizi - těžko radit, když nic nenapíšeš o možnostech PC
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2015 - 15:09

- do PC kup grafickou kartu s HDMI výstupem, případně použij DVI->HDMI kabelovou redukci (a audio veď jinudy)

- pokud máš Chromecast, tak by s ním měl jít spárovat mobil/tablet s Androidem a pouštět to přes něj

- pořiď sobě nejakou chytrou krabičku (např https://www.alza.cz/...?catid=18845960), tu propoj s TV přes HDMI a tu chytrou krabičku pak přes síť připoj k počítači nebo NASce - ona pak bude přehrávat přes síť

 

Možností je spousta a ty jsi nedal moc omezujících podmínek


  • 0

tarmara.png


#4 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2015 - 15:42

Chromecast jde i z PC, jen musíš mít instalovaný Google Chrome a v něm plugin Chromecast.

Z Androidu to sice jde, ale jen pokud výrobce telefonu/tabletu Chromecast nebojkotuje (Samsung, ASUS bojkotují, Sony obvykle chodí, Lenovo myslím také fungují, ale nejsem si jist). Tedy, fotky z lokálních disků na Chromecast dosaneš vhodnou aplikací (Zoner, ES file explorer,..) snad z každého novějšího Androidu, s videem je to horší.


  • 0

#5 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2015 - 17:17

Za pár stovek si pořiď set top box s usb, nějaký flash disk určitě máš, a pak to propoj a je to. Teda pokud ta tv má scart.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#6 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2015 - 19:25   Nejlepší odpověď

Na počítači (Windows, OS X, Chromecast) je momentálně tou nejzdařilejší aplikací Videostream for Google Chromecast. Instaluje se opět jako doplněk/aplikace pro Chrome a umožní přehrávat lokální video prakticky v libovolném formátu a to včetně externích SRT titulků. V jejich případě je jedinou slabinou absence automatické detekce znakového kódování, v nastavení Videostreamu ale nechybí ruční výběr některé z mnoha desítek znakových sad včetně českých Windows-1250, ISO-8859-2 a pochopitelně univerzální a jediné správné UTF-8.

 

Více na: http://avmania.e15.c...mpaign=copylink

 

 

odentroval jsem to driv nez jsem chtel :)

ja mam podobnou tv co nic neumi tak jsem si sehnal starsi asus oplay, ten je pripojeny k tv a pres wifi si na tv diky tomu prehraju takrka cokoliv z pc, jinak znami si stavi neco podobneho jen k tomu pouzivaji ty mini pc co se ted prodavaji kolem tisice, doinstaluji android na kartu, prikoupi dalkovy ovladac a funguje to taky pekne.

 

tak uz jsem si vzpomel  mini pc rapsberry  s os XBMC


Tento příspěvek byl upraven od Lanc: 21 prosinec 2015 - 19:34

  • 1
Xperia TIPO,oregon 450

#7 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2015 - 21:44

ja bez problemu pouzivam hdmi->hdmi pripadne primo z usb a doposud nebyl zadny problem (tv jsem vybiral, aby mela usb i hdmi, a ntb mam tez s hdmi, oboji fullHD)
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2015 - 14:52

Díky všem. Ideální bude asi opravdu to řešení by Lanc. Až budu kupovat novou TV, tak budu muset dávat pozor na tyhle vymoženosti.


  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2015 - 17:50

Zrovna včera jsem si pouštěl četnické humoresky z YT. Prostě jsem vzal HDMI kabel, propojil NB a televizi, na televizi zvolil správný vstup a bylo to. Nic náročného...
  • 0

#10 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2015 - 21:15

Ještě poznámka ke ChromeCast: používá obrazovou frekvenci 60Hz (USA,...), takže televize ořezávají okraje obrazu. Pro neořezaný obraz by musela být frekvence 50Hz.

Pokud vím, s tím nelze nic udělat. Sice už jsou k dostání i ChromeCast2, ale informaci o obrazové frekvenci jaksi výrobce tají.

Pokud to jde, bude kabel HDMI lepším řešením.


  • 0

#11 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 1:40

Ona dnes existuje tv bez HDMI vstupu? a kazde pc ma HDMI vystup... kde je problem?


  • 0

#12 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 10:04

Ona dnes existuje tv bez HDMI vstupu? a kazde pc ma HDMI vystup... kde je problem?

1) Existuje. A jsou i starší TV, víš?

2) Nemá. Třeba má jen DisplayPort. Nebo taky jen VGA.

=>   Je problém.


  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 10:22

Zatím to potřebuji na rychlé přehrávání filmů z počítače na TV a funguje to. Ano, televize má všechny možné konektory a počítač má také HDMI, ale nechci propojení PC s TV kabelem.

 

Chromecast 1 mám již od začátku a je to parádní hračka. Jediné s čím jsem měl problém bylo přehrávání filmů z PC. Vyzkoušel jsem spoustu media serverů, ale vždy se to sekalo a nebylo to prostě to pravé. Řešení výše je 100% funkční. Ještě jednou díky.

 

Teď ještě vyzkoušet přehrávání souborů uložených na Dropboxu/Copy/Amazonu... :)

 

Až budu řešit novou televizi, určitě toto přehrávání bude jedním ze základních parametrů.


  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 11:35

Ja to mam vyresene bezdratove. TV mam s WiFi, a pomoci DLNA si poustim z pocitace cokoliv na televizi, nebo i v tabletu.

 

Klicem k uspechu je DLNA server Serviio v pocitaci, diky kteremu lze prohlizet i formaty, ktere DLNA samo o sobe nepodporuje, vcetne vsemoznych titulku, atd. Takze zadne propojovani kabely, zadne USB... pouze placnu videosoubor do zvoleneho adresare na disku v PC.


  • 0

#15 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 18:21

U mě taky televize na netu plus na netu ještě NASka a v televizi přímo z NASky přehrávám.


  • 0

#16 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 13:03

A co zkusit RaspberryPI - nejlip nejnovejsi a OSMC https://osmc.tv/

Wifi muzes mit kdyz pripojis dongle, nebo po Lan. Muzes tam mit videa odkukoliv odkud sezenes doplnek, a ze jich je. Nejen CZ. Kdyz si instalujes TVheadened a pripojis USB DVBT dongle (pouzivam RTL2832) muzes streamovat telku z tyhle krabicky vsude kam dosahne tvoje konektivita :)

Doporučuju !


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama