Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vychytávky do terénu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 Martar

Martar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 22 prosinec 2015 - 13:56

Čau všichni, 

 

podle pročítání fóra je tu dost podobných bláznů do pohybu v přírodě, kteří si rádi občas vyrazí na výlet, jehož cílem není hledat kešky. Sice jsem zastáncem toho, že na rekreační sport v přírodě člověk nepotřebuje žádné spešl vybavení, ale některé věci prostě ten život a pohyb venku umí ulehčit nebo zpestřit. Jaké jsou vaše tipy na vybavení, které vás příjemně překvapilo, nebo bez kterého se neobejdete? A nezáleží na tom, jestli jde o krokoměr na procházky, špičkovou čelovku nebo baterku na noční výlety nebo vychytávka, která vás podrží, když se něco hodně pokazí na vícedenním treku divokou přírodou.

 

Vykopávám:

- poctivý švýcarák od Victorinoxu s kupou funkcí (to by člověk nevěřil, kolikrát se na cestách hodí šroubovák nebo pilka)

- LifeStraw filtr na čištění vody (taková delší trubička, přes kterou můžete pít v podstatě i vodu z kaluže)

- survival náramek (blbost, kterou jsem loni dostal k svátku od přítelky, je to vlastně náramek upletený z padákové šňůry, ten můj má na sobě mini kompas a křesadlo, ale tahám ho furt a všude a když se mi přetrhla tkanička na třídenním treku po Tatrách, byl jsem fakt rád, že ho mám a dovedu si představit i spoustu dalších využití)

- Fitbit/Garmin Forerunner (aby měl člověk přehled o tom, kolik ušel/uběhl a za jak dlouho...)

- speciální batoh na kolo/běh, který je fakt šitý na tělo, dobře odvětrávaný, není zbytečně velký a na zádech protivně nehopsá (mám zkušenost se Salomon Trail 20 a poměr cena/výkon je příjemný)

 

A bez čeho se neobejdete vy?


  • 1

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 14:13

http://www.geocachin...243-geobatůžek/


  • 1

#3 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 18:06

Kousek karimatky o rozměru A4 pod prdel popř pod kolena


  • 4

#4 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 20:15

Zmíněný LifeStraw nahrazuji filtrem Sawyer mini

švýcarák jsem vyměnil za Ontario RAT-1

ve většině případů s sebou mám tak 10m paracordu (plus kovový háčekna konci)

Stan hodlám díky letošnímu otestování nahradit celouzavíratelnou hamakou Frontline

Svítilny pochybného druhu jsem nahradil čelovkou Fenix HL30

Jakožto "záznamník" prošlé trasy mi slouží Garmin fenix3 který má i kompas, výškoměr a info o západu/východu slunce


  • 3

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 22:42

Nosím s sebou pořád skládací kladivo. Vím, že se mi jednou bude hodit. Zatím se to nestalo. A podobné věci přibývají a batoh těžkne.


  • 2

#6 SvenWiersen

SvenWiersen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 0:08

Tak ja si taky prihreju polivcicku :-)

  • pevny pohorky = zaklad vseho
  • plastenka - da se na ni sednout, navic zajistuje krasne pocasi, pripadne aspon neutralizuje opacny vliv fotaku
  • zavirak (Victorinox by byl asi lepsi, ale nosim rekonstruovany Mikov)
  • privesek z paracordu - oproti naramku se do nej vejde podstatne vic snury - nosim 2x asi 6m
  • GPSka
  • na delsi vandry jeste powerbanku (7200 mAh)
  • lekarnicka (kombnovana s jakousi KPZkou)

Naopak si jdu vygooglit, co to jsou ty vase filtrovaci zazraky - ja si vodu nosim z domova a doplnuju u studanek, v pripade nouze nejvyssi nebyva problem vodu opatrit v nejblizsi vesnici.


Tento příspěvek byl upraven od SvenWiersen: 23 prosinec 2015 - 0:08

  • 3

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 6:45

Voda se dá opatřit, ale ne ve vápencových horách. Stalo se mi to dvakrát. V Rumunsku (Piatra Crailui) a na Súlově. Tam by asi žádný zázračný filtr nepomohl, když jediná voda byl nápis H2O na skále a bylo tam naprosto sucho.


  • 1

#8 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 8:28

Ty filtry mně také zaujaly, ale jak jsem se dočetl, fungují jen proti baktériím a prvokům. Na viry (a samozřejmě chemikálie) jsou krátké. Tady je docela zajímavá recenze.


  • 1

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 8:40

Tohle by se hodilo a je snadné si to připravit.

http://www.instructa...Water/?ALLSTEPS


  • 0

#10 Tomas Tubyl

Tomas Tubyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 8:44

-náhradní tkaničku do bot,

-šňůra téměř jakákoliv nenasákavá a pevná

-kompas ideálně v GPS když už hledám kešky

-normální zapalovač.

To všechno si sice nedám do náramku, ale úplně ošklivě jenom do kapsy.

 

A pak univerzální nůžky:

Mají v sobě pinzetu, pilku, lano, sirky, lupu, kompas, náplasti, tužku, gumu, křesadlo, světlici, montážní klíče, blicí pytlík...

Jsou naprosto super, akorát se s nima blbě stříhá.


  • 0

#11 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 9:11

Za těch pár desítek let co jezdím ven a zapomínám spoustu připravených věcí doma, jsem zjistil, že je nejdůležitější lekárnička. Dlouho jsem jí nepotřeboval a pak během roku dvakrát a docela natvrdo. Při druhém pokusu jsem musel kamarádovi udělat asi deset stehů režnou nití namočenou v jódové tinktuře. Noha se nádherně zahojila a jenom jeden steh nešel ven. Sice to bylo ještě za totáče, kdy lékařská pomoc byla poněkud nedostupnější. Před pár lety jsem byl na výletu v Rakouských alpách pod Villachem. Bylo to až na hřebenech a ty jsou v létě prakticky liduprázdné. Malé škobrtnutí a upadnul jsem na pěšinku a do ruky si vrazil kamínek. Prolezl skrz celou dlaň. Krve ze mě taklo jako z vola a nemít lekárnu, tak to byl pěknej vopruz . Dneska je neuvěřitelná spousta vychytávek, které usnadní nebo zpříjemní pobyt v přírodě a je to fajn, vždyť máme třetí tisíciletí. Ale lekárna je prostě povinnost.


Tento příspěvek byl upraven od lubbez: 23 prosinec 2015 - 9:12

  • 7
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 14:05

Alespoň žabikuch a sirky nebo zapalovač mívám i v běžné kabele - jak je vyndám, obvykle jedno nebo druhé potřebuji o mimo gc.

Osvědčilo se mi mít sebou skladný šátek ( nejlepší je hedvábný ) a jedny kalhotky - vyzkoušené, v případě kompletního zalehnutí do bahna s vodou poměrně jednoduché náhradní oblečení.

V autě mívám obvykle 3l nebo 5l kanystříky s vodou, nebo alespoň petky 1,5 -2 l. Kdo byl někdy na odlovu vodní keše, je mu jasné, jak se hodí nejen v případě zmazání. Třeba u Kostrových DVOU VODNÍCH keší (spokojený, phrkt ? ;)  ) voda v okolí fakt není a nejde o drajvky.

Pokud rozšíříme téma i na výbavu na keše na den, tak v autě je trvale i provazový žebřík vyrobený podle Solima a lehce vylepšený + pár smycí a karabina. Už se na T4 - 4,5 osvědčilo. Zatímco nejmenovaný kolega s přáteli stěhoval na podobné keše skládací žebřík, při společné výpravě se mnou si vyzkoušel, že bohatě stačí.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 23 prosinec 2015 - 14:38

  • 0

#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 14:18

 

 Třeba u Kostrových keší voda v okolí fakt není a nejde o drajvky.

 

Tak na odlov posledních Kostrových keší není třeba voda, ale 50 metrů lana, lezací cajky a nastřelovací prak :D .

 

A co se vybavení týká, poslední dobou nevycházím bez čelovky, ve které jsem vyměnil jednu LEDku za její UV sestřičku.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 23 prosinec 2015 - 14:36

  • 0

#14 VitDLa

VitDLa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 20:15

Skutečně kolosálně užitečná součást výbavy je ručník :D


  • 1

#15 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 21:40

Zatím tu nikdo nezmínil hůlky. Asi je, na rozdíl ode mne, zatím nepotřebujete :unsure:.


  • 0

#16 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 22:50

sice nejsem žádný velký výletník, ale i po Praze nosím v batohu křesadlo, pláštěnku, pinzetu na klíštata, nůž, čelovku, náhradní nabíječky, no magor.Tkaničky v botech jsem vyměnil za paracord, dříve se mi tkaničky často trhaly,teď drží ani nevím jak dlouho.Jinak když jedeme ven, tak v autě mám 3 petky s vodou, jar, solvinu a ručník.Už se mi to mockrát hodilo.Taky je dobrá malá alumatka,já mám folii z auta a je fakt dobrá pod zadek.Mám taky hamaku,když Mufa leze po stromě,já se válím  dole.Ale je fakt, že se to všechno pronese.Ten paracord není špatný,asi ho přibalím :-))).


  • 0

#17 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2015 - 22:51

Zatím tu nikdo nezmínil hůlky. Asi je, na rozdíl ode mne, zatím nepotřebujete :unsure:.

s hůlkama se dobře chodí, ale při odlovu překáží 


  • 0

#18 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2015 - 9:31

Ahoj při mých jednodenních výletech cca 30km se mi osvědčilo brát pár věcí.

1)Voda základ min 1,5l

2)sušenky pro doplnění energie

3)toaletní papír nebo pap. kapesníky (v nouzi se dá nahradit listím trávou sněhem vodou) krom hlavního účelu se dobře hodí jako utěrka

4)svítilna plus náhradní baterky

5)zápisník s tužkou a ořezávátkem (tužka píše skoro za všech okolností)


  • 0

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2015 - 10:15

Hm... moje vychytávka je, že pokud jdu pěšky, snažím se jít nalehko bez jakéhokoliv zavazadla. Takže pouze GPS a na pásku miniaturní futrálek s mobilem, občankou a kartičkou z pojišťovny + pár drobnejch a tužka z Ikey. Rozměrem odpovídá těm kartičkám x 2cm. Proti době před kešováním mam navíc tu tužku. Pokud jedu na kole jen na jeden den a méně, tak mám pod sedlem miniaturní větrovku, první pomoc při píchnutí kola, světla (přední použitelné i do kanálu neb jeskyně), pár náplastí a na rámu litr vody. Někdy svačinu. Ale to vozim ať jdu na keše nebo ne. Takže rozdíl je vlastně jen tehdy, když na nosiči vezu T5 výbavu :D.


  • 0

#20 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2015 - 22:58

... jsem zjistil, že je nejdůležitější lekárnička. .... Ale lekárna je prostě povinnost.

A přesto si myslím že to dost lidí podceňuje :(
Dokonce i z těch adrenalinovějších lovců...
Docela by mě zajímalo kdo co, z těch co ji ve výbavě mají, používá na její "organizaci" jestli nějaký originál koupený obal - lekárničku (jaký/ou), vyrobený, nebo jiný koupený organizér, který původně sloužil k něčemu jinému. Co já vím ... prostě co se komu osvědčilo ;) A pak samozřejmě v neposlední řadě co kdo považuje za nezbytnou součást, náplň toho obalu ;) Jednoduše co v ní kdo má.
... musím přiznat, že já mám asi spoustu zbytečných věcí a porůznu v batohu a chtěl bych to nějak redukovat a sloučit na jedno místo... proto se ptám na zkušenosti ;)
 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama