Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vychytávky do terénu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2015 - 23:01

jj kartička pojištovny je asi ta nejduležitější věc bez té tě neošetří nebo ti řeknou zaplat vím o čem mluvím stalo se mě osobně nic jsem nakonec neplatil ale čekal dvě hodiny se šponou v oku než mi otevřou pojišťovnu a tam mi vytisknou potvrzení že jsem pojištěnej


  • 0

#22 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2015 - 11:56

A přesto si myslím že to dost lidí podceňuje :(
Dokonce i z těch adrenalinovějších lovců...
Docela by mě zajímalo kdo co, z těch co ji ve výbavě mají, používá na její "organizaci" jestli nějaký originál koupený obal - lekárničku (jaký/ou), vyrobený, nebo jiný koupený organizér, který původně sloužil k něčemu jinému. Co já vím ... prostě co se komu osvědčilo ;) A pak samozřejmě v neposlední řadě co kdo považuje za nezbytnou součást, náplň toho obalu ;) Jednoduše co v ní kdo má.
... musím přiznat, že já mám asi spoustu zbytečných věcí a porůznu v batohu a chtěl bych to nějak redukovat a sloučit na jedno místo... proto se ptám na zkušenosti ;)
 

mam nejakou origo. vynitrek jsem smrsknul na ocni vodu, trojcipe satky a naplast. vsecko ostatni se tak nejak da naimprovizovat... bohuzel je konstrukce debilne resena, takze jsem si ji na sedak jeste nedal a lezi vetsinou dole pod stromkem...


  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2015 - 17:37

Lékárnička... a co do ní? Určitě nutně ne tolik obvazů jako je povinné mít v autolékárničce. Z lékárničky jsem dosud potřeboval hlavně náplasti na puchýře a paralen, kdyby mě chytla horečka. Jeětě tak Endiaron se může hodit. A univerzální desinfekce na drobné odřeniny a na vlka - Alpa. Chápu, že se může snadno stát, že budu lékárničku potřebovat. Ale zrovna tak můžu potřebovat 1000 jiných věcí, které mít s sebou nebudu. Pilu, žebřík, skafandr, střelnou zbraň, atd.

Jednou jsme ale lékárničku využili. Předjel nás po strmé lesní cestě cyklista a o kus dál na nás pak čekal, jestli náhodou nemáme lékárničku. Měli jsme ji, ale jak na té osmě dojel, nevím.


  • 0

#24 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2015 - 17:41

Do lékárničky desinfekci, náplasti a lepící stehy (najít místo keše mezi kameni rozbitou sklenici není až tak nereálné). Víc asi opravdu jen kdybych jel do hodně odlehlé divočiny.


  • 0

#25 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2015 - 17:58

Mě se už několikrát pro někoho hodil traumacel v prášku. Naposledy jsem ho sypal na hlavu cyklistovi bez přilby, s odtrhnutým kusem kůže s vlasama...


  • 0

#26 (SOS)

(SOS)

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2015 - 21:12

Ahoj, moje výbava na jednodenní výlet. Mám v ní vše co potřebuji na kešky do terénu 4,5 ;)

Notýsek na obrázku není, je v batohu :ph34r: a svačina už je snězená  :P

 

KIeTq.jpg


Tento příspěvek byl upraven od (SOS): 25 prosinec 2015 - 21:17

  • 0

#27 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2015 - 0:30

Nosím s sebou pořád skládací kladivo. Vím, že se mi jednou bude hodit. Zatím se to nestalo. A podobné věci přibývají a batoh těžkne.

Doporučuji také nafukovcí sekyrku. Nosím ji složenou ve své KPZce.


  • 2

#28 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2015 - 1:16

Tady je to shrnuto.


  • 3

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2015 - 18:20

Wabi Ryvola měl skládací totem a nafukovací ohniště. Dali mu to kamarádi při nějakém koncertu.


  • 4

#30 Martar

Martar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 01 leden 2016 - 15:33

Pěkně se to tu rozjelo. Díky všem za tipy, už si dělám poznámky, čím doplnit výbavu na delší treky. Moje loňská "lékárnička" měla složení: náplasti, obvaz, dezinfekce, ibalginy, endiaron. Přemýšlím, že pořídím nějakou už hotovou, co mají třeba v Hudy a časem ji doplním prášky, izotermickou fólií proti prochladnutí, chladícím gelem na zvrtnuté kotníky apod./v létě něčím na spáleniny, výše zmíněným Traumacelem + náplasťovými stehy (díky moc, fakt jsem neznal!). Na úrazy mám poslední dobou "štěstí", bez pomoci prášků jsme se letos neobešli ani na běžeckém závodě v terénu, který trval pouhé čtyři hodiny.  <_<

 

Ježíšek k Vánocům donesl powebanku, tak uvidíme, jestli se stane stálým členem výbavy.

 

Jo a hůlky jsou rozhodně super, když se hodně pohybujete v horách nebo lezete hodně do kopců, dost to pomáhá držet tempo a odlehčuje kolena - pokud tedy nebyly myšleny hůlky na čínu. :D


Tento příspěvek byl upraven od Martar: 01 leden 2016 - 15:37

  • 0

#31 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2016 - 16:39

Na odlovy pokaždé nosím desinfekční gel na ruce, septonex a náplasti. Ostatní výbava se mění podle toho, jak blízko jsem případné pomoci.


  • 0

#32 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2016 - 17:32

Tak jsem zjistil že na Blackberry nejde použít citace ani multicitace. Začne se tu vrtět zelenej progressbar a dal nic. Mpik zmínil kladívko, já spíš uvažoval o sekyrce, jenže to ten bagl pak rychle tezkne. Takže asi nejvhodnější v tomhle směru co jsem našel by bylo tohle: http://www.noze-nuz....zeno/SRVAXE.php
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#33 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2016 - 18:37

Kdyby se náhodou zas dalo chodit po vode tak ještě Mrožovátko viz Kešky dostupné po ledu ,jen to při akci nesmí být v batohu, ale na krku!!!


  • 2

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#34 SvenWiersen

SvenWiersen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 18:06

Tak jsem zjistil že na Blackberry nejde použít citace ani multicitace. Začne se tu vrtět zelenej progressbar a dal nic. Mpik zmínil kladívko, já spíš uvažoval o sekyrce, jenže to ten bagl pak rychle tezkne. Takže asi nejvhodnější v tomhle směru co jsem našel by bylo tohle: http://www.noze-nuz....zeno/SRVAXE.php

 

Jo, ale chtelo by to nejakou kontinentalni verzi, klice na palcovy matky jsou tady na ***, jak to nesedi presne, tak se to casem vyzvejka na kulatou diru.


  • 1

#35 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 21:16

Na odlovy pokaždé nosím desinfekční gel na ruce, septonex a náplasti. Ostatní výbava se mění podle toho, jak blízko jsem případné pomoci.

Desinfekční gel nenosím, imunizace je potřeba :) Ale můžu doporučit vlhké utěrky na dětskou prcku.
Když mám ruce od hlíny nebo od marastu a voda nikde, jsou skvělé. Jen neber 100ks ve slevě, raději 20 kousků za stejnou cenu, protože zalepovací otvor se tak při třetím výletu odchlípne a nedrží, ubrousky vyschnou.

A nosím sebou oční kapky. Dovedou vyplavit smetí, pomůžou při (slabší) alergii. Mají omezenou trvanlivost po otevření.
  • 0

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 22:04

Vážně - hodí se nějaký pytlíček drobných, asi tak v ceně lístku na vlak, kdyby bylo třeba se odněkud dostat po ztrátě peněženky. Ale musí tam být i pětikoruny. Dá se mnohé ukecat, ale automat na dveřích WC neukecáš, že mu to dáš v korunách.


  • 0

#37 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 8:23

Ale můžu doporučit vlhké utěrky na dětskou prcku. Když mám ruce od hlíny nebo od marastu a voda nikde, jsou skvělé.

Nejen hlína a přírodní marast. Nevím co do těch směsí na dětský prdýlky dávají, ale já tím čistím i ruce od šmíru, když dělám na kole (spadlý řetěz) nebo na autě. Kam se na to hrabe solvina.


  • 1

tarmara.png


#38 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 19:24

Doporučuji minišitíčko z Levných knih - nedávno se jednomu kamarádovi utrhl knoflík a kupodivu jsem sebou neměla ani zavírací špendlík ani nit s jehlou. Dřív jsem to nosívala, ale protože to nebylo kolik let třeba, nějak tyhle drobnosti vypadly z peněženky. Až jsem se byla jako dost často podívat na knížky a všimla si asi 3-4 mm silné šikovné plastové krabičky cca 5 x 8 cm, kde jsou vedle špendlíků, jehel a asi pěti barev nití i mininůžtičky, cena 19 Kč. Samozřejmě jsem hned pořídila, že rozšířím výbavu v autě nebo kabele. ( Jen kdybych věděla, kam jsem to uložila než se mi auto vrátí ze servisu..... )


  • 1

#39 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 20:10

Koukam, že vy všichni toho na malou odpoledné vycházku za kešema taháte pomalu víc jak já na tři neděle do zahraničí :D :D :D.


  • 3

#40 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 20:25

Nedávno byl na idnes test dětských ubrousků. Výsledek byl ten, že tím vyčistíte úplně všechno, ale nedoporučují je používat dlouhodobě na dětskou pokožku.:-)
Výborně se tím sundává lepidlo po nálepkách a dálničních známkách.
Koupila jsem mini balení, původně pro účel, pro které jsou určeny, ale obsahovaly víc parabenů než ostatní, tak jsem je odložila na čištění bot.

Dál bych do seznamu přidala repelent a na kousnutí Autan Akut sprej. Je také mini a dokonce pomáhá. Lékárny jej mívají na objednání. Nosím v lékárničce náplast ve spreji a teď mám tip na gel na popálení, jen si nepamatuji název. Funguje bezvadně. :-)
Na jídlo plastovou lžičku-vidličku-nůž, teď už to mají v každém outdoor obchodě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama