Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Přenos PQ mezi GeoGetem a Geokůkem

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Firstovka

Firstovka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 23:50

Ahoj, chci se poradit - v jakém formátu vyexportovat v Geogetu poketquery abych ho mohla nahrát do adresáře odkud si ho vezme Geokůk? Je tady na výběr asi 5 formátů...

 

A má to vůbec smysl - má takto připravené PQ nějakou výhodu proti tomu když nahraju normální PQ z GC.com? Děláte to někdo takto?

 

A ještě nemáte někdo návod jak smysluplně udělat výlet+mapu v geokůku - tj. vybrat si jen některé keše+hlavně mít přehledně stage multin?

 

Díky moc. Firsty


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 0:35

A proč ti vlastně nestačí mapa v GeoGetu ?
Pro GeoKup bys měl mít v exportu zvláštní položku, pokud ji tam nemáš tak sis asi zapomněl nainstalovat plugin pro GeoKUk.
  • 1

#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 7:41

Geokuk potřebuje jen zlomek informací, které jsou v PQ GPX, načítání PQ proto asi bude delší... Pokud budeš exportovat z GeoGetu doporučuji používat export přes speciální skript k tomu určený:

http://geoget.ararat...r:skript:geokuk

Vyexportuje z GG data přímo pro geokuk.


  • 1

#4 Firstovka

Firstovka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 9:54

Díky za radu - to jsem nevěděla, k čemu jsou dobré ty pluginy.

Nainstalovala jsem to, ale musela jsem znovu naistalovat Geokuk přestože jsem ho už měla. Ted už to funguje, zobrazení se mi mění podle toho co mám vyfiltrované.


  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 11:32

Filtrovat není potřeba to, co je v GG, pro základní filtrování jsou k dispozici filtry i přímo v GeoKůku. Osobně mám nahrané v GK všechny kešky do okruhu cca 200 km a ty si pak filtruji až v GeoKuku.

 

Pro Arneho - důvodů, proč používám GeoKůk a ne Keškomapu je opravdu mnoho. Zde uvedu pár:

  • Můžu mít zobrazenou najednou větší oblast.
    Keškomapa mi zobrazí jen omezený počet bodů při exportu z GG, když jsem to teď zkoušel, musel jsem snížit počet keší zkusmo na 3000, protože když jsem jich měl 10 tisíc, tak se mi zobrazila prázdná stránka.
    V GK mám takto nahraný okruh cca 250 km od domova (tj. cca min. 30 tisíc keší).
  • V GK Rychlé hledání keší zobrazených v mapě přes CTRL+F. V Keškomapě musím kurzorem do políčka. Ještě k tomu toto hledání je citlivé na diakritiku (je jedno, zda je ve jménu napsáno Betlém či Betlem a zda jsem napsal jedno či druhé, najde keš s oběma názvy). Další přednost GK - toto hledání hledá i ve jménech autorů.
  • Rychlé přepínání map a filtrů pomocí zkratkových kláves
  • Možnost u vyluštěných či nalezených keší zobrazit pouze finálky (bez stage a dalších WP)
  • Stažení map OFF-LINE - velká výhoda, když jedu někam, kde nemám připojení!!!
  • Spuštění GK bez nutnosti spouštět GG. To jde i u Keškomapy, ale vzhledem k malému počtu zobrazených keší dost omezeně, při větším rozptylu cestování.
  • U Keškomapy mi nevyhovuje barevné rozlišení archivovaných / disablovaných a aktivních keší, nedokážu to nějak rozeznat na první pohled. I ikony se mi u GK líbí daleko více.

Snad jedinou výhodou Keškomapy je větší výběr dostupných map.

 

Asi proto mě moc mrzí to, že GeoKuk je mrtvý projekt a autor ho již nevylepšuje (tedy, spíše neopravuje). Ovšem zatím vše relativně běhá, a to je dobře. Jen občas někdy spadne, vzhledem k tomu, že mám nahraných těch kešek hodně, takže je nutno ho restartovat.

I přestože je GK mrtvý, i z toho, co jsem napsal nahoře je pro mě stále GK daleko lepší v použitelnosti než keškomapa. Ale je to můj osobní pohled. Někomu se třeba lépe používá keškomapa.


  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 12:09

Keskomapa je neco jineho nez Cachemapa primo v Geogetu.


  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 20:24

Halumo, promiň mi tento omyl. Když jsem se kdysi o keškomapě dozvěděl, zkusil jsem ji, a pak jsem ji zavřel, protože prostě na GeoKuk z mého pohledu nemá. Teď jsem ji zkusil v GG najít opět, abych napsal porovnání a omylem jsem spustil externí plugin. Ovšem Keškomapa a cachemapa přímo v GG jsou pro mě obě oproti GG pro mě daleko méně konfortní.

I pro tvou cachemapu platí pro mě řada mínusů, oproti GK, často podobné, jako u Keškomapě.

Neříkám, že pro někoho může být Cachemapa lepší, určitě je to skvělá práce vzhledem k tomu, že je součástí GG

 

Pro mě má však skoro ty samé nevýhody, jak jsem tu zmínil u Keškomapy - není jasně vidět, co mám odloveno, pokud nemám filtr, nelze u vypočtených multin/mysterek nechat zobrazit jen finálky, nefungují zkratkové klávesy, vyhledávání keší podle jména (nebo jsem nenašel jak) a autora atp. A jako hlavní nevýhodu vidím nutnost neustálého klikání na Refresh, když posunu výřez mapy nebo změním cokoliv v nastavení filtru (u GK kliknu na ikonku se symbolem WP - zmizí či se objeví WP na mapě atp.

Neber to jako výtku, jen jako přehled toho, proč já osobně si myslím, že GeoKuk je prostě lepší a odpověď na otázku Arneho, proč já osobně používám raději GeoKuk, i když tvé práce si vážím. Případně jako tipy, jak cachemapu vylepšit:-).


  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 20:43

Neboj, ja to jako namety beru. Zrovna tu zacinam pracovat na dosti velke mapove predelavce v Geogetu, takze jsou pro mne tyhle pocity uzivatelu podstatne.

 

Nicmene k tomu neustalemu refresh... zrovna planuji zitrejsi prochazku. Pracuji s tim tak, ze si do mapy hodim celou Prahu a pomoci refreshe si ji necham celou zobrazit. A az pak si proziimuji a brouzdam si po cele Praze. Za celou dobu jsem to refresh zmackl prave a jen jednou.

 

Ano, CacheMapa je jednoducha, ale i tak umi mnoho uzitecnych funkci. A na to, co vetsina lidi s mapou potrebuje udelat, dostacuje. Fajnsmekra ale nemusi uspokojit.

 

Nicmene ke Geokuku... nezobrazuje nahodou porad mapove dlazdice z mapy.cz ve stare projekci? Tedy zastaralou mapu, u ktereho nevime dne ani hodiny, kdy ji Seznam prestane poskytovat?


  • 0

#9 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 21:07

Nicmene ke Geokuku... nezobrazuje nahodou porad mapove dlazdice z mapy.cz ve stare projekci? Tedy zastaralou mapu, u ktereho nevime dne ani hodiny, kdy ji Seznam prestane poskytovat?

 

Jen okrajová... Asi jo... Ale ta funkce že tahá jen dlaždice které nemám na disku za ty léta používání nasyslila většinu dlaždic na disk... Sice giga..., ale používám to už klidně na cestách v nouťasu bez datového připojení a jen občas narazím na dlaždici která mi chybí.... :-)


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 30 prosinec 2015 - 21:07

  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 21:49

Tomu rozumim, ale co aktualizace mapy? Preci jen, rada mist se za posledni leta zmenila...


  • 0

#11 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2015 - 12:35

Taky se pridam.

Uz leta pouzivam GeoKůk a jelikoz nikdy nevim kam vyrazim, tak jsem rad, ze tam mam celou republiku, staci zazoomovat a hned vidim co je v dane oblasti.

Kdyz mne neco zaujme, tak zaradim cache mezi favority (oznacim ji tlacitkem +) a ona na mape zezelena. Pak kdyz premyslim kam vyrazit, tak se zameruji na podezrele ozelenele oblasti mapy.

Docasne disable jsou sedive a archivni jsou decentne pruhledne. A tak mam prehled o cele republice a obcas lze lovit i neco z archivu.

Mapu pouzivam jen pro planovani vyletu a tak jsem rad, ze lze dlazdice i nakesovat do pameti a pak v oblasti kde nemam pripojeni, mam mapu. To ze je stara nevadi, neb mnoho map se meni jen pozvolne a v terenu si clovek nejak pomuze.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#12 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 21:57

Nicmene k tomu neustalemu refresh... zrovna planuji zitrejsi prochazku. Pracuji s tim tak, ze si do mapy hodim celou Prahu a pomoci refreshe si ji necham celou zobrazit. A az pak si proziimuji a brouzdam si po cele Praze. Za celou dobu jsem to refresh zmackl prave a jen jednou.

Aha, no to mě nenapadlo, mačkal jsem jako Roman_Jaromer taky občas často ten Refresh ;) . CacheMapu použiju jen zřídka, protože hlavním mapovým nástrojem je pro mě GK.

 

Stejně jako Roman oceňuji u GK jeho možnosti pokud jde o filtrace zobrazených bodů a klávesové zkratky.

Protože v GK zobrazuji různé kategorie obecných bodů, tak se mi líbí, že je můžu odlišit vlastními (rozuměj mnou přidělenými) ikonkami. Zdroje bodů mám X-souborech, a ty lze za běhu GK(!) (de)aktivovat - to je vlastně další úroveň filtrace.

 

Ty zmínky o staré projekci u GK už tady padly http://www.geocachin...-36#entry502362

Děsím se toho, že by GK přestal fungovat. Je škoda, že jej nikdo 'neadoptoval'.

 

 
  • 0

#13 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 22:16


A ještě nemáte někdo návod jak smysluplně udělat výlet+mapu v geokůku - tj. vybrat si jen některé keše+hlavně mít přehledně stage multin?

 

Díky moc. Firsty

V GK si můžeš nejen označovat jednotlivé body (tj. definovat Výlety - viz pravá myš Lovím/Ignoruj/Nevím), ale můžeš si body poskládat i do Cesty (opět třeba pravá myš).

Trochu jsem se potrápil než jsem pochopil, jak cesty v GK naklikat, protože si GK někdy cestu 'přetvořil k svému' a občas mi přitom i celý spadl. Pak jsem přišel na to, že je třeba body do cesty přidávat jaksi 'v jednom směru' a pokud je třeba se vrátit do původního směru, tak lze naposled přidaný bod myší přetáhnout na správné místo. Cestu pak GK uloží do GPX... a já ji pak třeba načtu v Locusu.

Takovou 'Cestu' lze samozřejmě dělat třeba i v Mapsource/BaseCamp, ale ten GK mi dává ty možnosti filtrací a tvorby vlastních kategorii bodů i s ikonami (viz předchozí příspěvek).


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama