Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Looking4Cache - vyhledavani


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 DomNik

DomNik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 10:32

Dobrý den,

 

v minulosti jsem používal Cgeo na platformě android. Nečekal jsem, že budu mít takový problém při přechodu na Ios. Zaplatil jsem si aplikaci L4C Pro a ejhle narazil jsem na jeden neočekávaný problém. Zjistil jsem, že jelikož nejsem premium member na Groundspeak, tak nemohu listovat jiné cache než traditional.

 

Jak je to možné? Diď v Cgeo jsem toto nepotřeboval . Když jsem trochu pátral, tak mne napadlo že Cgeo možná nepoužívá GroundSpeak ale CGvote. 

 

V L4C je možné se přihlásit pomocí CGvote, nicméně nevím proč, ale nebere mi heslo které používám na geocaching.com. V Cgeo jsem žádný jiný účet nepotřeboval.

 

Mohl by mi někdo prosím vysvětlit jak toto funguje?

 

Děkuji


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 10:49

CGeo je nelegalni (skoro bych rekl ilegalni) aplikace, ktera pouziva k ziskavani informaci o kesich postupy odporujici podminkam pouziti, ktere jsi pri vytvareni uctu na gc.com odsouhlasil. Oficialni a schvalene aplikace takovyto postup pochopitelne pouzivat nemohou, a proto jsou v nich omezeni dana grouspeakem pro pristup (zejmena BM) uzivatelu. Tato omezeni mimo jine pro BM zakazuji vyhledavani jinych typu kesi nez tradicnich.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 leden 2016 - 11:05

  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 11:03

GCvote? Opravdu? :huh:


  • 1

#4 DomNik

DomNik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 11:05

GCvote? Opravdu? :huh:

Chápu, blbost.

 

Takže si to chce platit premium členství. Mám ale pocit, že vzhledem k naší aktivitě se mi kupovat premium asi nevyplatí. V tom případě je asi nejlepší tvořit seznamy.


  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 11:12

S IOS a tim ani s L4C zadne zkusenosti nemam. Teoreticky je mozne i jako BM pouzivat databazove aplikace typu Geoget, a/nebo vytvaret GPX soubory a do aplikace je importovat. Ale netusim, jak dalece to L4C umoznuje. 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 11:29

Jen upřesním gordovu teoretickou poznámku... Seznamy si vytvářím v Geogetu - ty pak přes iTunes nahrávám do iPhonu. Funguje to, nicméně se mi zatím nepodařilo zjistit, který typ exportu mám zvolit, abych pak v L4C viděl u keší finální (resp. všechny) waypointy (faktem je, že jsem to zatím moc intenzivně nezkoumal - používám jen pár týdnů).


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 11:51

Originalni GPX obsahuji v jednom GPX souboru kese a v druhem waypointy. Pokud ta aplikace vyzaduje toto rozdeleni (coz opravdu netusim), pak je potreba exportovat z Geogetu prave v tom originalnim GPX formatu a importovat oba soubory.

 

EDIT: Nahravat svoje data ze sveho pocitace do sveho telefonu pres cizi a verejny webovy server, tedy navic pres datove sluby telefonu, a tedy ne zdarma, ... to je opravdu u IOS potreba? :o


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 leden 2016 - 11:58

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 13:57

Originalni GPX obsahuji v jednom GPX souboru kese a v druhem waypointy. Pokud ta aplikace vyzaduje toto rozdeleni (coz opravdu netusim), pak je potreba exportovat z Geogetu prave v tom originalnim GPX formatu a importovat oba soubory.

 

EDIT: Nahravat svoje data ze sveho pocitace do sveho telefonu pres cizi a verejny webovy server, tedy navic pres datove sluby telefonu, a tedy ne zdarma, ... to je opravdu u IOS potreba? :o

Cože? :) Kdeže? 

 

iTunes je aplikace (na lokálním počítači) pro správu telefonu. A samozřjmě to jde jak přes itunes, tak i přes (třeba) vlastní webovou adresu. 


  • 0
:)

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 18:09

Cože? :) Kdeže? 

 

iTunes je aplikace (na lokálním počítači) pro správu telefonu. A samozřjmě to jde jak přes itunes, tak i přes (třeba) vlastní webovou adresu. 

Aha, tak to se omlouvam. Ve sve neznalosti jsem se domnival, ze je to nastroj pro pristup k webu a nic vic. Ted jsem si nasel, ze je to takovy univerzalni kockopes, ktery krom toho je urcen pro spravu a prehravani multimadialnich souboru (to mi jeste smysl dava) a navic pro spravu celeho mobilniho zarizeni (a to uz mi pripada prilis). 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 14:00

Pro Exprot z GG používám Originální PQ GPXPQORG.GGE.PAS. Potom oba vzniklé soubory zabalím do zip a nahraji do L4C. Ten je nahraje i s WP. Máš-li zaplacenou verzi, tak by to mělo fungovat i přes přílohu v mailu.

Jinak se dá z Geocaching stahovat jakákoliv keška dle GC kódu (max 3 denně).


  • 0

#11 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 16:06

Aha, tak to se omlouvam. Ve sve neznalosti jsem se domnival, ze je to nastroj pro pristup k webu a nic vic. Ted jsem si nasel, ze je to takovy univerzalni kockopes, ktery krom toho je urcen pro spravu a prehravani multimadialnich souboru (to mi jeste smysl dava) a navic pro spravu celeho mobilniho zarizeni (a to uz mi pripada prilis). 

No máš recht, je to úplně na hovno. :)

 

Jako jo, dá se to použít, když je nutno a fakt potřeba. Ale zas, nepoužil jsem to ... odhadem dva roky a taky to jde. 


  • 0
:)

#12 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 19:28

...Potom oba vzniklé soubory zabalím do zip a nahraji do L4C...

Prosím Tě, jak to konkrétně nahrávas do L4C? Ja to dělám tak, ze oba soubory hodím do dropboxu, v něm si pak po jednom přes ikonku sdílení vyberu Otevřít v L4C a když se otevře, dam Import. Blby je, ze se mi ten import povede vždycky s 50% ni úspěšnosti, bud L4C spadne/ukončí se, nebo misto importu zobrazí seznam nějakých souboru.....

Přiložené miniatury

  • image.png

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#13 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 19:41

Prosím Tě, jak to konkrétně nahrávas do L4C? Ja to dělám tak, ze oba soubory hodím do dropboxu, v něm si pak po jednom přes ikonku sdílení vyberu Otevřít v L4C a když se otevře, dam Import. Blby je, ze se mi ten import povede vždycky s 50% ni úspěšnosti, bud L4C spadne/ukončí se, nebo misto importu zobrazí seznam nějakých souboru.....

Pouzivam iTunes. Mam vypozorovano, ze si L4C nejdrive zip rozbali a pak importuje. Pouzivam lite verzi na iphone4s a nepada to. Jen vetsi importy trvaji dost dlouho.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama