Přejít na obsah


Fotka

Kamera do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 17:22

Ahoj,

Jake mate zkusenosti s kamerami do auta?
Hledam nejakou, aby mela slusny obraz i za sera/slunecneho pocasi. Predni i zadni.

Napaji se ze zapalovace, ze? U predni no problem, ale jak je to s tou zadni?

Jo, a cenove bych chtel kazdou do 1500,- (max. 2000,-) Kc.
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#2 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 19:20

I já bych se přidala s prosbou o zkušenosti s konkrétními typy (co je slušné a čemu se radši vyhnout ? ) - vzhledem k tomu, co se děje na silnicích o ní uvažuji čím dál víc.

Zejména machři lepící se "ženské na zadek" by si zasloužili zdokumentování - já vím, jak mi auto brzdí, ale často mám obavy, že budu mít "borce za sebou" v kufru. Poslední dobou mi přijde takové provokování jako sport zakomplexovaných ......Mít za sebou po městě jako jsou ČB na x křižovatkách naklaďák, jehož řidič se baví, nikomu nepřeju. V případě zavolání PČR je to jinak jeho slovo proti mému, takže zejména zadní kameru bych chtěla. Sice mám couvací s obrazem do zrcátka, ale ta asi na záznam připojit nepůjde?


  • 1

#3 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 19:27

Amen, a dekuji ti, Zvedavko, za podporu :)
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#4 Millanu

Millanu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 20:33

Zadní kameru nepotřebuješ. Pokud do tebe nakulmuje zezadu je to vždy jeho vina. Proto stačí kamera na předek. Když tě někdo předjede a zahamuje máš důkaz že za to ty nemůžeš.


  • 0

#5 Millanu

Millanu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 20:35

A blbovi co se ti lepí na zadek stačí probliknout brzdovýma světlama a hned si dá odstup. Léta praxe.


  • 0

#6 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 20:38

Kamera do auta může být samozřejmě velké plus pokud se nedejbože něco přihodí, ale dokumentování stavu "někdo se mi lepí na zadek" je dobré tak maximálně jako příspěvek do domácí videotéky.

Ačkoliv to také nesnáším, tak pojem bezpečná vzdálenosti mezi vozidly je značně relativní a odvislý od vlastností řidiče a charakteru provozu a dokud ti nikdo nenakoukne do kufru, tak s nějakým videem se PČR stejně zabývat nebude. A pokud už tě někdo zezadu nabourá, pak to v 99% automaticky půjde za ním.

 

Jinak přední kamera se nechá koupit už od patnácti dolarů a zadní mi opravdu přijde jako zbytečně vyhozené peníze..


  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#7 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 21:21

No, ty levne kamery jsou co se kvality obrazu tyce dost hruza. Doporucuji zadat typ zamyslene kamery na YouTube, s nejvetsi pravdepodobnosti tam nejake video bude, tak se da primo porovnat jak obraz bude vypadat.

 

Osobne mi jezisek donesl TrueCam A7, a i kdyz patri k tem drazsim, tak obraz je z ni naprosto luxusni, takze v pripade problemu neni problem precist SPZ kterehokoliv vozidla, ktere se v zaberu mihne, coz povazuju za nejvetsi prednost. A v noci je obraz stejne kvalitni jako vidim vlasnima ocima, takze proste perfektni. Doporucuju.


  • 1
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#8 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 21:23

Stačí prakticky jakákoliv kamera, která umí přepisovat záznam dokolečka a umí při bouračce aktuální záznam uzamknout. To znamená cokoliv od 800 korun vejš. Takový ty kraviny jako noční vidění a HD rozlišení jsou úpně nanic. Porovnával jsem GO PRO 4 Black s noname kamerou za 1000 korun a ve dne to samozřejmě rozdíl byl, ale v noci prakticky ne.

Teď jsem četl příspěvek niximora, autu který mě ohrozí přečte RZ i sračková kamera a v noci při protisvětle nevidíš nic. Hlavně ale můžeš nechat kameru za oknem stále a nikdo ti jí neukradne. Mám v obou autech 3 a dva roky parkuju v Praze na ulici a bez problémů.


Tento příspěvek byl upraven od lubbez: 04 leden 2016 - 21:28

  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#9 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 21:31

Nedoporučuji TrueCam A3.


  • 0

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 9:14

Pouzivam SJ4000; nejen do auta, primarne to mam jako actioncam na kolo/bezku/lod za par supu. 

 

 

---

 

Jen tu jeste odlozim... https://www.uoou.cz/...vozidlo/d-14454


  • 2

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 10:29

Já asi pět let vozím v autě svou první kameru, klasiku, tehdy ještě pořádně nic jiného nebylo. Je pozoruhodně spolehlivá, namontoval jsem ji za zrcátko co nejvýš to šlo, ale přece jen na tom držáku visí trochu pod úroveň zpětného zrcátka. S policajtem by to asi dalo uhádat, že to nebrání výhledu. :)

 

Ale poslední dobou se rozhlížím po náhradě a sleduju dashcamtalk.com. Správná cesta je form factor, který se obejde bez toho příšerného přísavkového držáku :) - tj. buď B40/A118, ta je obecně levnější, nebo lépe provedená CDV300X.

 

V českých e-shopech jsem kamery tohoto provedení nenalezl - nejsem si jist, v kterém století zatuhly. ;)


  • 2

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 11:00

...

 

V českých e-shopech jsem kamery tohoto provedení nenalezl - nejsem si jist, v kterém století zatuhly. ;)

 

V sedmnáctém? To zrovna frčely mědirytiny. :D


  • 1

#13 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 13:21

V českých e-shopech jsem kamery tohoto provedení nenalezl - nejsem si jist, v kterém století zatuhly. ;)

 

Když jsem dal vyhledávat CDV300X, tak mi to našlo tento odkaz:
http://www.cel-tec.c...kamery-do-auta/

Typové označení je jiné, ale podle obrázků je to hodně podobné. Ovšem cena je 5.202 Kč, což oproti $120 je přece jenom o něco více.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#14 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 17:51

Léta používám tuto kameru  BlackVue DR400G-HDII. Sice nepatří mezi nejlevnější, ale v době kdy jsem si jí pořizoval, tak to byla jedina s GPS přijímačem a full HD záznamem. Jedinné co mi u ni scházi je integrovaný displej, ale zas to je takový prcek, že se bez problému vejde za každé zrcátko. Občas se musím podívat za zrcátko zda tam ještě je a zda ji svítí kontrolka, že jede záznam a ona tam je a jede. Noční záznam bez problému, žel GC kód na autě ve vedlejším pruhu je uz nečitelný ale značka vozu bez problému. Má jak HD záznam tak GPS záznam trasy a rychlosti, má i otřesové čidlo které slouží pro blokaci záznamu proti přepisu (důležité při havárii). Stejně tak to otřesové čidlo spouští záznam v zaparkovaném autě, kdy zas můžete zaznamenat kdo vám naboural auto na parkovišti.

Už mne jednou zachránila před pokutou, kdy si policie špatně vyložila to co viděla a místo pachatele odlovila mně. V momentě když jsem jim řekl, že se mýlí a že mám audiovizuální záznam celé situace včetně jejich zákroku a že své tvrzení mohu doložit, zatímco oni ne, tak mně vrátili papíry a odmávli. Tak kameru (jakoukoliv) plně doporučuji.


  • 4

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#15 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 23:15

Díky za vaše zkušenosti i za odkaz na právní aspekt, ten mě zajímá a pročtu si ho během víkendu.

 

Ráda bych něco malého jako popisuje Šolim, ale uvědomila jsem si, že se mi do levé třetiny zrcátka při couvání promítá obraz prostoru za autem a netuším, jestli by se při upevnění kamery na zrcátko elektronika navzájem "nehádala"?  Navíc druhá věc je platnost záruky auta při jakémkoliv "dovybavování a změnách", ale to bych si se servisem probrala. Pamatuji si, že mě upozorňovali, že bez autorizovaného servisu  i jen přemístěná zásuvka už je problém a záruka padá......

 

Otřesové čidlo bych považovala za rozumnou věc - otci naboural auto jejich soused a nevidět ho další, tak by byl problém.

 

Pokud lubbez říká, že stačí něco kolem tisícovky se záznamem dokola a uzamčením v případě nehody, je to sice příjemná informace, ale jde také o tak malé kamery jako je v odkazu od Pontiaca ? Uvažovala jsem, jestli má cenu hledat kameru z Číny, jak mi také někdo doporučoval - ale není to při současných cenách už nesmysl?


  • 0

#16 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 23:28

Zeptam se blbe. Jak resite napajeni? Kamery jsou na baterky nebo vam tam od zrcatka visi furt kabel do zasuvky zapalovace? Tam potrebuji mit telefon/navigaci. Jezdim sluzebnim autem, ktere patri leasingovce, takze zadne upravy v garazi.


  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 0:08

To mne taky zajima. Zasuvka na zapalovac je mezi sedadly u radici paky. Jak odtamtud dostanu kablik za zrcatko? Nejak si to nedovedu predstavit.


  • 0

#18 Ballantines84

Ballantines84

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 7:23

Za zmínku stojí i levná a kvalitní Lamax Drive C7.
http://www.lamax-ele...lamax-drive-c7/
Obraz supr a navíc je menší než TrueCam A7, kterou jsem původně chtěl.

Napájení mám kabelem ze zapalovače(časem asi připájím na pevno). Vede přez schránku před spolujezdcem do sloupku a pak ke kameře.
Kolega měl kliku a našel napájení ve střeše u lampiček(kameru má nějakou od Mio a taky je spokojený).
  • 0

#19 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 9:21

No já u Octavie I jsem si všiml, že podsvícení tlačítek v panelu nahoře (ovládání střešního okna) se rozsvítí s klíčkem v poloze zapalování. Tak jsem to rozebral, našel ten vodič a udělal od něj odbočku, na kterou jsem napájel protikus souosého konektoru, který je v kameře.

 

Ale správnější by bylo udělat odbočku od tzv. S-kontaktu (na něm se objeví 12V při klíčku v poloze zapalování a objevil jsem ho až nedávno, když jsem řešil CB) v pojistkové skříňce a vyvést to nahoru po A sloupku pod střechu.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 07 leden 2016 - 9:24

  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#20 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 9:44

Lubbez #8: parkuješ asi na dobré adrese. Zoufalý feťák, který by si tvé kamery všiml a viděl v ní možnost zisku, asi nerozpozná kvalitnější zařízení od levného, zvlášť v noci na ulici. Vem si, jak my se v tom tady orientujem.

HD rozlišení není na nic, je to kamera a jde nám o záznam obrazu, na kterém bychom chtěli něco rozpoznat. Často i RZ protijedoucího vozu. Takže HD určitě (to mám já na té archaické kameře), ale spíš dnes už FullHD s citlivějším čipem. Nicméně - i levná kamerka je lepší než žádná. :)

Noční vidění (ty přisvětlovací IR diody), tak ty jsou na nic, to souhlasím, jejich dosvit je pár metrů a to se část odrazi od skla k palubce.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama