Přejít na obsah


Fotka

Kamera do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#21 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 14:07

Napájeni je primárně z cigaretového zapalovače. Ja sám jsem měl několik roků kameru za zrcatkem a odtud se mi dolu vzduchem plácal kablík k zásuvce zapalovače. Teprve letos v tétě jsem se konečne dostal k tomu, že jsem kablík protáhl sloupkem dolu a pod volantem k té zásuvce a od té doby nějak netuším zda ta kamera tam jestě je ( :rolleyes:  je tam). Jinak některé firmy dělaji ke kameře takovy inteligentní napájecí modul, ktarý sám odpíná kameru po cca 10-ti minutách, poté co se auto přestane hýbat a zas zapne když je nějaky pohyb s autem.

Normálně to chce 12V cca 200mA kdekoliv v autě, nahoře je většinou osvětlení a tam je k dispozici trvale 12V. Ale chce to odpínání té kamery, jinak vycucne po pár dnech akumulátor. To odpínání je nejlépe nějaké automatické, chce to prostudovat návod ke kameře, zda to umi sama od sebe, nebo má vypínač, nebo ne. Pokud se napájí ze zásuvky cigaretového zapalovače, tak je to odpínání v dnešních autech automatické, ale pak zas nemůže fungovat to otřesové čidlo na zapnutí kamery.

 

P.S. souhlas, ty IR diody na noční přisvětlení jsou jen na parádu, nebo na přidání odrazu od předního skla :angry: . Na větší vzdálenost než 3m nemůžou fungovat :huh: .


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#22 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 18:31

Taky přispěju.  I když kameru v autě už nevozím. Vydržela mi u zrcátka (FullHD,  GPS, odnímatelný displei atd.) skoro tři měsíce. Pak jsem jednou ráno našel rozbité boční okno a kamera (pouze kamera) byla pryč. Proto jí už nechci. Abych jí každé ráno montoval a večer zase uklízel to se mi nechce. Jinak napájení bylo taky sloupkem. Využití je hodně diskutabilní.

 

Ale proč vlastně píšu. Dejte si pozor při používání kamery v Rakousku. Údajně (nemám ověřeno) se za namontovanou kameru platí tučné pokuty. A také je prý policie na Slovensku velmi nekompromisní při montáži kamery a navigace v zorném poli řidiče - a zorné pole řidiče je vlastně celé přední sklo - obecně se uvádí, že je to plocha kterou stírají stírače, takže těch míst na montáž opravdu moc není.


  • 0

#23 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 19:50

K čemu je kamera v autě  ???  Jen pár záběrů pro odlehčení tématu  :   https://www.youtube....bed/5vr66IMAcPA


  • 1

#24 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 20:14

Ta ruská písnička nemá chybu ;)!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama