Přejít na obsah


Fotka

Mega pokus v Brně


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 19:56

Voláme o pomoc !! Chtěli bychom letošní Leap Day 29. února přeměnit na Mega !

GC68R3B

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 07 leden 2016 - 19:59

  • 4

#2 Vrbcak

Vrbcak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 20:15

Diky za podporu


  • 0

#3 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 8:41

Už jsem to Vrbcakovi psal na FB, ale tady se to může hodit i dalším do budoucna.

 

V únoru 2015 změnil GS pravidla pro udílení Mega ikonek. Pokud to není opakování již dřívějšího megaeventu, tak je třeba zaslat žádost o udělení předem, ne jak to bylo v minulosti, až po dosažení 500 Attended logů. Dnes je naopak potřeba získat 500 WA logů a ve lhůtě nejpozději 8 týdnů před konáním poslat žádost na GS. Ti pak mají 4 týdny na rozhodnutí a pokud ikonku neudělí 4 týdny před konáním eventu, tak by už udělena být neměla.

 

Samozřejmě má GS možnost udělit výjimku, ale to si posuďte sami, jestli je to reálné.

 

Zdroj: http://support.groun...g=kb.page&id=86

 

 

3. Mega-Event status requests must be submitted at least eight weeks prior to the event. A decision will be made 4 weeks prior to the event. This will ensure us time to properly prepare for, promote, and support your event. Events will not be upgraded to Mega-Event after the event has taken place. On rare occasions, a last minute decision may be made by Geocaching HQ to upgrade an event to Mega status. This is done at the sole discretion of Geocaching HQ. Last minute Mega-Event upgrades only allow the event organizer the use of the Mega-Event icon and do not come with the sponsorship benefits of obtaining Mega-Event status. If Mega-Event status is awarded to your event, Geocaching HQ will change the geocache type on the cache page and all geocachers who log their attendance on Geocaching.com will receive a Mega-Event icon.


  • 2

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 10:10

Rozumím tomu dobře tak, že je potom vlastně jedno, jestli se dosáhlo účasti nad 500 lidí, hlavně že jich nad 500 dalo WA log? Trošku zvláštní, ne?


  • 0

#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 10:15

Mně to teda takhle po novu přijde smysluplnější než po skončení eventu zpětně měnit jeho typ podle počtu attendů. Je to totiž podobné, jako že event musí být plánován pro minimálně 15 účastníků a zpětně je už jedno, jestli jich přišlo třeba jenom 5. Navíc označení „megaevent“ má podle mého názoru pouze „marketingovou“ hodnotu.


  • 4

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#6 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 10:18

Podle mě je v tom zase rozdíl v našem a jejich uvažování. Je by prostě nenapadlo, že někdo třeba dá dohromady 500 podvodných WA, aby pak na akci reálně bylo 100 lidí. A dá se předpokládat, že když se najde 500 WA, tak nakonec ta účast bude spíš vyšší. Aspoň já to u svých eventů tak mám vždycky (attended převyšují WA někdy až dvojnásobně) a mega ikonka jistě dovede dostatečně nalákat.

 

A to že to chtějí dávat dopředu a ne až zpětně beru spíše jako bonus pro pořadatele, kdy dříve nebylo moc jednoduché dostat mega ikonku předem (pokud to bylo pořádáno poprvé), teď je v tom aspoň docela jasno.


  • 2

#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 10:24

No a me to zase prijde jako pekna blbost. Na protest jsem tam fouknul WA log ze neprijedu, aby bylo videt co je to za kravinu. Kdyz tam 500 lidi udela to co ja, je megac v kapse a nemusi tam bejt ani noha :)


  • 1

#8 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 10:30

Máš pravdu, ale zároveň většina z těch 500 lidí se na takové nesmysly vykašle, mají dost jiné práce.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 10:52

Na protest jsem tam fouknul WA log ze neprijedu, aby bylo videt co je to za kravinu. Kdyz tam 500 lidi udela to co ja, je megac v kapse a nemusi tam bejt ani noha :)

 

Chtěl bych upozornit, že po dosažení 500 WA se to na megaevent nepřeklopí automaticky, ale owner pak může (ale nemusí!) GS zažádat a ten má měsíc na konečné rozhodnutí. Pokud pojmou pochybnost, že ty WA jsou podvodné, tak to přidělit nemusí. Stejně tak, pokud se následně ukáže, že na ME přišlo třeba jen 10 účastníků, příště si dané ownery určitě proklepnou více. Protože jestli owner zažádá o ME na základě 500+ WA, ze kterých jednoznačně vyplývá, že tam dotyční nepřijdou, tak je to jeho vědomý pokus o obcházení pravidel anebo si vědomě dělá z GS srandu.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#10 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 12:10

Chtěl bych upozornit, že po dosažení 500 WA se to na megaevent nepřeklopí automaticky, ale owner pak může (ale nemusí!) GS zažádat a ten má měsíc na konečné rozhodnutí. Pokud pojmou pochybnost, že ty WA jsou podvodné, tak to přidělit nemusí. Stejně tak, pokud se následně ukáže, že na ME přišlo třeba jen 10 účastníků, příště si dané ownery určitě proklepnou více. Protože jestli owner zažádá o ME na základě 500+ WA, ze kterých jednoznačně vyplývá, že tam dotyční nepřijdou, tak je to jeho vědomý pokus o obcházení pravidel anebo si vědomě dělá z GS srandu.

Beres to nejak moc vazne. Tady se stejne uz nepreklopi, pac je po terminu. S tim podvodnym WA bych se taky moc neohanel. Do logu si muzu psat co chci a nikdo mi do hlavy nevidi jestli tam ten log je proto abych dostaval announcementy, proto ze chci fakt prijit, nebo z jinyho duvodu. Ma tam bejt 500 WA logu a tecka. Pokud by to chtel nekdo opravdu zmanipulovat, tak tam samozrejme nebude psat to co ja, takze to nepoznas, ani predem, ani dodatecne. No a ve finale pak bud nastane ten efekt co zminuje Marram, ze prijde hafo lidi i neprihlasenejch a stejne se tech 500 lidi sejde. Nebo nesejde. Coz se muze stat i kdyz tam bude 500 regulernich WA logu napsanych v dobre vire ze fakt prijdou. Ja chtel jen demonstrovat ze to muze vest k tomu, ze tam lidi budou klikat WA logy bez ohledu na realitu. Treba ani ne s umyslem tam nejit, ale treba s vedomim ze je mala snace se tam dostat, ale co kdyby nahodou, radsi tam ten WA log dam, at tam jsou. Tohle neni zadny podvod, to je celkem logicky postup. Teoreticky to muze vest k tomu ze se na megaci sejde 100 lidi, aniz by nekdo neco umyslne zmanipuloval. Ale samozrejme co pises je pravda.

 

A jeste k tomu jinemu zpusobu uvazovani. Amika mozna nenapadne to co nas. Ja zas neveril ze by bylo mozny ze nekdo zaloguje event nekolika desitkama Attended logu, dokud jsem to nevidel na vlastni oci. A tohle se deje v U.S. a ne u nas. Ale treba je to i napadne, jen to neresej. Ono je technicky mnohem jednodussi kouknout se predem kolik je WA logu, nez zpetne pocitat realne Attended logy ve fyzickem logbooku, jak se to puvodne delalo. Stejne jak uz tu nekdo zminoval jde jen o marketing a finalni rozhodnuti se nedeje samo ale stejne to daji jen komu chteji.


  • 6

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 12:24

Taky mi to nepřijde jako šťastný postup. Přeci jen pro pořadatele eventu to pak má jiný rozměr, když očekává, kolik lidí tam asi tak přijde a pak má radost, když se dopočítá pěti stovek. Dosažení počtu by pak mělo automaticky znamenat změnu ikonky na mega event. Protože je to zpětné, nemá to žádnou marketingovou sílu, ale je to odměna pro ownery.

 

Jen je kačerů už dneska tolik, že bych ten limit klidně zvednul třeba na tisíc.


  • 1

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 12:35

Ještě mě napadlo, jestli to volání o pomoc není tedy jen žádost o zapsání WA logu. A to by bylo, abychom jich nedali dohromady alespoň deset tisíc. :-)


  • 1

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 12:37

Jestli by nebylo lepší tohle rozlišování zrušit a prostě brát event jako event...

 

Nebylo kdysi náhodou to, že se bralo jako vodítko, že se muselo sejít 500 lidí a ne 500 nicků a počítalo se, že jeden nick je dokonce v průměru 1 a něco člověk?


  • 3

#14 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 14:33

Romane, souhlasím s tebou. Megaevent je taková divná marketingová kategorie.

 

Ale i když existuje, tak typy keší (eventů nevyjímaje) podle mě mají hlavně sloužit k tomu, aby kačer dostal informaci, co může očekávat (tradička = krabička na uvedených souřadnicích, multina = budu muset chodit po stejdžích, mysterka = musím si doma něco připravit, wherigo = potřebuju k tomu wherigo player, letterbox = multina s trochu netradičním zadáním plus razítko na konci, event = setkání kačerů, CITO = bude se tam uklízet bordel, megaevent = těch kačerů bude sakra hodně). Žádnou jinou hodnotu než informační tento údaj nemá.

Proto nechápu názor, že je to odměna pro ownery. Jaká odměna? Jistě, v prostředí, kde se z původně informačních atributů pro potenciální hledače dělá něco víc, může někdo ikonku megaeventu chápat jako odměnu, stejně jako třeba údaj o terénu nebo obtížnosti.

 

A Modráku, nejsem si jistý, kdo to bere víc vážně. Mně osobně je případná ikonka megaeventu celkem ukradená. Jen mi ten nový způsob přijde smysluplnější. Ale já holt tu ikonku megaeventu nechápu jako odměnu pro ownery ani jako něco, za čím bych se měl plahočit jako kačer (rozhodně bych tedy nejel stovky kilometrů někam jenom proto, aby mi ve statistice přibyl počet absolvovaných megaeventů).


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 14:51

Já myslím, že nejlepší by bylo, kdyby se na každý megaevent dostavil zástupce Zeměplku a osobně si zkontroloval docházku podle seznamu. A zlobícího Modráka s jeho logovacími legráckami samozřejmě vykázal za dveře, nebo aspoň do kouta :D!


  • 2

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 15:01

...

Proto nechápu názor, že je to odměna pro ownery. Jaká odměna? Jistě, v prostředí, kde se z původně informačních atributů pro potenciální hledače dělá něco víc, může někdo ikonku megaeventu chápat jako odměnu, stejně jako třeba údaj o terénu nebo obtížnosti.

 

...

 

Myslel jsem to tak, že pro pořadatele eventu může být prestižní získat do seznamu založených keší/eventů ikonku megaeventu. Jako důkaz toho, že ten event byl tak dobrý, že tam přišla hromada lidí. Jako se to povedlo Skořápkám. Ale vyměnit si desítky mailů s Groundspeakem, předložit jim sponzorské smlouvy s deseti firmami a pak si předem zažádat o ikonu a nechat si vyrobit suvenýr, to mi přišlo smysluplné dřív, když byl takový event jednou za uherák.


  • 0

#17 Str.Fido

Str.Fido

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 17:25

Ahojte,

 

predem bych tenhle pokus nesrovnaval s Geoskorapkama ani s zadnym megacem, ktery na nasem uzemi kdy byl. Tento event nema zadny program, zadne sponzory, zadny 100 clenny realizacni tym a zadne rocni planovani. Brno je celkem velke mesto a soustredi se zde pocetna komunita kaceru a kacerek, k tomu blizkost Cech, Rakous a Slovenska a moznost (rekl bych spuste lidem) po ctyrech letech doplnit to magicke datum 29.2. at uz do kalendare, ci na nejakou celenku vnuklo Vrbcakovi napad na tento pokus. Dalsim aktualnim lakadlem je Grounspeakem udelovany suvenyr. 

 

Povazuji se za normalniho belocha a tak jsem prvotni Arneho prosbu rozhodne nepochopil jako Prazaci, Liberecaci, Budejovicaci a Ostravaci jezdit nemusite, ale nahlaste se.....

Ano hlaste se, ale ROZHODNE se zastavte, pokud pojedete okolo, nebo tu budete sluzebne ci na vylete... proste kdo muze prijde....

 

Ikonu Mega eventu neberu ani tak jako odmenu ownerovi (za co taky?) spis v tom vidim odmenu uplne vsem co ten event navstivi a podpori (protoze ji dostanou vsichni, ze?) A co si budeme povidat, statistikaru je mrak a dalsi ikonka potesi.....

 

Dotaz na Rico Reviewer..... Pochopil jsem to spravne, ze i kdyby si ted Vrbcak prst v pr.... zalomil, tak to stejne nebude mit status Mega?

 

Diky a mejte se Fidak


  • 4

#18 Vrbcak

Vrbcak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 21:16

Zdar lidi

podle vsech informaci ktere jsem dostal od revieweru a kamaradu jsem pozadal GC o zmenu ikony.

Tedka je to vsechno na jejich posouzeni.

 

Nepredpokladal jsem, ze nekdo napise WA log "jako ze podpori ale stejne neprijede".

 

Pochopil jsem, ze jsme narod kdy je potreba napsat presne, teda spise presne formulovat, aby si to nekdo nevykladal jinak.

Slovy " PODPORTE NAS " jsem myslel, dej WA log a hlavne prijedte.

WA logy jsou dulezite, ale dulezitejsi je ucast.

Ted to vim.

 

Omlouvam se vsem co muj plan spatne pochopili.

Pred casem jsem si pohraval s myslenkou udelat v Brne mega event. Ale nenapadlo me nic, co by melo efekt, plan a podporu a hlavne moznost opakovani, jako je napriklad u Geoskorapek v Praze.

Nedavno jsem s kamarady na eventu tuhle myslenku vyslovil a oni me podporili, ze by to stalo za zorganizovani. A jedine datum, ktere spousta z nas potrebuje vcetne me je 29.2.

Tak proc ne.

 

Podle vsech dostupnych informaci ( nenapadlo me jeste zkontrolovat pravidla, pac jsem netusil, ze by se mohli zmenit ) jsem tedy vypustil tento event. Vedel jsem, ze staci jen 500 WA logu a pak mohu pozadat GC o zmenu ikony na mega event. Ale po publikaci jsem se dozvedel, ze je potreba mit jak 500 WA logu, tak i 500 Attend logu a jeste k tomu musim dolozit logbook.

Nevim jak vy, ale kdyz se nekam zaloguju jako ze prijdu, tak prijdu. JInak to beru jakoze mozna a radeji se neloguju. Samozrejme je tu moznost se zalogovat a pak napr. zapomenout a nebo to nestihnout. I to se mi stalo.

Jsme prece lidi.

 

Co se tyce odmeny pro ownera jak tu bylo zmineno. Odmena jakze jsem udelal megac?? A co z toho?? Pro me je odmena to, ze lidi prijdou. Ze jim to stoji za to, aby se zvedli od telky a prisli na event. At uz je treba o nicem a nebo jen o tom ziskat bod. Je to jedno. Hlavni a podle me nejdulezitejsi pro kazdeho, kdo delal nebo dela event je, ze lidi prijdou. Nic vic.

A odmena ze to bude mega event???? To je prece jak psal Fidak odmena pro vsechny. Kazdej kdo prijde a zaloguje ji ziska.

 

Takze prosim Vas, pokud nechcete a vite ze neprijdete, tak se nelogujte. Radeji napisu ze pokus o megac nevysel diky me neschopnopnosti vcas reagovat na lonskou zmenu pravidel ( moje velika chyba ) a ze jsem nevymyslel neco, co by prilakalo vsechny kacery z Brna a okoli, i trebas z okolnich statu.

 

Proste to jen byla myslenka, ktera byla rychlejsi nez .........

Jsem rad ze se loguje spousta lidi a doufam, ze vetsina prijde. To je podle me to nejsuprovejsi na tehle hre. Setkavat se s lidma. Jeden kacer to jiz v logu napsal. Proslapat cestu tam, kde to jeste nikdo nezkusil.

 

Priste budu chytrejsi, dedecku

 

 

S pozdravem Vrbcak


  • 3

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 21:34

Uznávám, že jsem neměl být tak stručný, nepředpokládal jsem různé eventuality které napadly některé jiné.

A taky jsem předpokládal, že platí to bývalé zpětné přidělování podle skutečného počtu účastníků, to si myslím bylo nejspravldenější.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 08 leden 2016 - 21:36

  • 0

#20 Vrbcak

Vrbcak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 22:27

Kasli na to Arne1. Snaha se ceni. Ze jsme narod lidi co vse vyklada jinak nez pisatel myslel za to nemuzes. Je to moje chyba.mel jsem napsat ze je treba 500 WA a 500 ATTEND. Upravim jeste listing. Ale kdo vi. Treba budou amerikanci schovivavi a mega z toho udelaj.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama