Přejít na obsah


Fotka

skončí podpora HTML v logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 22:09

Groundspeak ohlásil, že od 2. února přestane podporovat HTML a UBB při psaní logů a místo toho bude podporovat Markdown. Odůvodňují to bezpečností a konzistentním vzhledem na různých přístrojích.

 

Stávající logy, kde je HTML/UBB použito, nebude nijak konvertovat, to nechávají na uživatelích. Takže už radši HTML nepoužívejte, protože pak HTML tagy budou normálně zobrazeny v logu beze své bývalé účinnosti.


  • 3

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 23:00

Takže všechny staré logy budou přinejmenším zdrcnuté do jednoho odstavce, jak budou vypadat řádky, kde je dnes znak # nebo *, neví nikdo,  Co budou posílat do API, asi taky nemůžeme předpokládat.

Klasický groundspeak přístup, který nezajímá zpětná kompatibilita.

Jediný přínos vidím v tom, že konečně zmizí ty potrhlé sedmnáctibarevné logy...


  • 3

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 23:13

Do jednoho odstavce nebudou, neboť "We will continue to respect line breaks in old logs, so these do not need to be adjusted."


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 23:23

Ach jo. A ze všech starých logů bude rozsypaná rejže...  :blink: Nejdřív nechaj kačery napsat 560 mil. logů a pak jim změněj pravidla zobrazování. Slušná míra arogance...


  • 8

#5 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 0:00

Tak platících mají dost tak co by si nedělali co se jim zlíbí. Ono kdyby jim těch platících najednou po těch jejich kejklích neustálejch citelně ubylo tak by to možná taky vypadalo jinak.


  • 2

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#6 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 1:59

Tak platících mají dost tak co by si nedělali co se jim zlíbí. Ono kdyby jim těch platících najednou po těch jejich kejklích neustálejch citelně ubylo tak by to možná taky vypadalo jinak.

Ale neubyde, těch pár ukřičenejch protestantů nic neznamená. Navíc, na tom postu to poměrně velmi dobře zargumentovali. 


  • 1
:)

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 8:09

Uvidíme, jak budou vypadat staré logy. Pokud se z nich stane změť textu a tagů, chtělo by to hodně silný a celosvětový protest, aby to buď nechali, nebo překonvertovali.

A doufám, že je nenapadne, zakázat HTML v listingu.


  • 2

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 8:13

Jak muzou po nejake akci zmizet PM, kdyz ho mas na rok? Ze do roka zmizi nejake PM, to si tezko spoji s nejakou jejich akci.

Krom toho, lidi to html a bb v logu moc nepouzivali. Spis se desim toho, kdy je napadne tohle zavest v listingu nebo profilu...
  • 6

#9 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 9:15

Uvidíme, jak budou vypadat staré logy. Pokud se z nich stane změť textu a tagů, chtělo by to hodně silný a celosvětový protest, aby to buď nechali, nebo překonvertovali.

A doufám, že je nenapadne, zakázat HTML v listingu.

Jestli bude vše fungovat, jak slibují v tom oznámení, tak dříve zapsané logy v HTML a UBB by měly zůstat beze změny. Uvažovali sice i jejich konverzi, ale kvůli množství a nejistému výsledku to vzdali a nechali na lidech, jestli si staré logy změní zpětně sami. Asi tuší, že se nějaký problém vyskytne.

Zákaz HTML v listingu by taky byl z jejich pohledu logický. Když srovnám listingy, kde je pár řádků prostého textu s dlouhými listingy plnými různých typů, velikostí a barev písem, doplněných obrázky tahanými kdoví odkud, a to různých typů i velikostí, tak za prvé to dělá problémy se zobrazením na různých zařízeních, za druhé je to náročnější hardware, což se týká třeba úložného prostoru či rychlosti stahování, a za třetí je zde hledisko bezpečnostní. Takže já jsem třeba měl a stále mám problémy s Bédou Trávníčkem dříve či starším Oregonem 300 dnes, kde v listingu plném html tagů těžko hledám potřebné informace, a občas se tam celý ani nevleze. A když kolega potřeboval stáhnout v terénu datovým přenosem listing do mobilu, tak to trvalo hodně dlouho. Argumenty, že starší přístroje patří zahodit, a je třeba koupit si nové, spolu s dalšími službami, neberu.

Takže možná uvažují o přechodu na Markdown i v listinzích, který sice též umožnuje tvorbu "divočin", ale je jednodušší než HTML. Pro hodně lidí byl určitě stravitelnější - viz wiki.

Podobná diskuze na fóru GS se vede zde


  • 0

#10 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 9:25

Tuto změnu velmi uvítám nebude-li mi chodit mailem změť značek (od kačerů honících odznáček) místo řádného logu jako to často bylo dosud...
  • 5

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 10:50

Na rakouské listingy by se to hodilo. Na naše graficky vymakané už ne. Pokud by to zůstalo alespoň tak, že by staré psané v HTML zůstaly zobrazené stejně, bylo by to asi snesitelné. Ale zákazem grafického provedení listingu by se velice přiblížili opencachingu. A hodně těch, co se s listingem namakali, by naštvali a to tak, že hodně. Nevím, Markdown neznám a nechtěl jsem se to učit, asi se na to podívám.

A to že v Oregonu nevidím obrázky mi nevadí, počítám s tím. On jeho displej stejně není na obrázky vhodný. Spoilery umožní zobrazit (ShowPhotos), ale většinou nepoznám, co na snímku je.

 

Tak jsem se na to podíval a asi by nebylo těžké v tom listing napsat. Ale někdy se hodí i CSS přidané do tagu (např. orámečkovat obrázek) a to zatím nevím jak by se dalo. Ale v zásadě mi to připadá jako vzájemně s HTML převoditelné, i když v HTML toho asi půjde udělat víc.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 10 leden 2016 - 10:55

  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 11:49

Jestli bude vše fungovat, jak slibují v tom oznámení, tak dříve zapsané logy v HTML a UBB by měly zůstat beze změny. ....

zůstanou beze změny NEZNAMENÁ že budou potom zobrazeny stejně jako předtím

Kódy přestanou fungovat, podle jejich oznámení.


  • 2

#13 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 11:50

Jestli bude vše fungovat, jak slibují v tom oznámení, tak dříve zapsané logy v HTML a UBB by měly zůstat beze změny.

 
Beze změny budou, tj. nebudou je konvertovat. Ale místo formátování zbyde změť značek. Markdown umožňuje taky základní (jistě zcela postačující) formátování. Problém je v tom, že dělají tuhle drsnou změnu. Optimální by bylo, kdyby použili Markdown hned od začátku. Logy by šlo základním způsobem formátovat a neexistovaly by jen zbytečnosti typu dvacet barev a typů písma (to Markdown neumí). 
 
Bohužel jsem občas logy na keších, které byly pro mne hlubokým zážitkem, pojal trochu apollinairovsky. Bral jsem to jako odměnu autorovi, že si dal tu práci nějak významnou keš pro nás ostatní vytvořit, a tak si i já dal tu práci log pojmout trochu pracněji a kreativněji. Teď bude ze všeho jen smutná změť znaků...  :(

 

P.S.

Na fóru vysvětlují své důvody, proč se rozhodli nekonverzovat staré logy do Markdownu. S důvody souhlasím (možnost napáchat ještě další škody), ale nemohlo mne nenapadnout, že součástí konverze mohlo být i nahrazení všech logů jasným a úderným "TFTC".

 

P.P.S.

Ty směšné pindy o bezpečnosti si každopádně mohli ušetřit. 

 

P.P.P.S.

Podle definice Markdownu nebudou fungovat ani smajlíci. No uvidíme...


  • 0

#14 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 11:59

Smajlíci zůstanou: "Smileys will continue to be supported as they are today."


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 12:20

Smajlíci zůstanou: "Smileys will continue to be supported as they are today."

Ano, to jsme četli, ale taky že ruší podporu HTML i BB, ve kterých ty smajlíci jsou. Takže pokud neruší BB pro smajlíky, to už tam mohli nechat to BB celé.

A pokud jde o ten "bezpečnější" zápis, tak v tom teda Markdown nijak nepomáhá, linky tam, jdou taky. Kecy.


  • 3

#16 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 13:34

Nechme se prekvapit. Zatim panika predcasna, myslim:)


  • 2
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#17 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 13:53

Nejde o panikaření, ale fakt. Co udělají a kdy to udělají je jasně řečeno. Téma na fóru GS je pro diskuze zamčeno a Američany tohle určitě netrápí. Největší protesty budou od Němců, ti si libují ve vyumělkovaných podpisech...

 

Smutné je, že základní definice Markdownu obsahuje i vložení HTML značek. Takže vlastně nezavádějí Markdown, ale ořezaný Markdown. Férový postup by byl, kdyby u nových logů vyhazovali HTML značky a nutili tak používat jen Markdown. To by byl postup ku prospěchu věci. Ale asi moc nejde o postup ku prospěchu věci...  :huh:


  • 1

#18 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 14:41

Takže možná uvažují o přechodu na Markdown i v listinzích, který sice též umožnuje tvorbu "divočin", ale je jednodušší než HTML. Pro hodně lidí byl určitě stravitelnější - viz wiki.

 
Markdown jsem zatím moc nestudoval, ale pokud by mi to zničilo formátování listingů (nad kterým jsem mnohdy strávil monoho času), nevím, jestli bych zrovna jásal. (znovu připomínám, že jsem MD moc nestudoval, takže se v tom nevyznám)

 

P.S.
Na fóru vysvětlují své důvody, proč se rozhodli nekonverzovat staré logy do Markdownu. S důvody souhlasím (možnost napáchat ještě další škody), ale nemohlo mne nenapadnout, že součástí konverze mohlo být i nahrazení všech logů jasným a úderným "TFTC".

 
Jo, to by bylo vážně super! Hned bych na GS napsal děkovný email od srdce!

(ještě, že je to jenom tvá úvaha)


  • 0

#19 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 15:08

Jak muzou po nejake akci zmizet PM, kdyz ho mas na rok? Ze do roka zmizi nejake PM, to si tezko spoji s nejakou jejich akci.

 

Nekdo nema na rok. Nicmene pravda je to ze kazdy ma PM zakoupene jindy takze by se to neukazalo jako "hromadna" akce i kdyby jim lidi napsali "jo dekujem, uz PM kupovat nebudem". 

 

Nektere logy, ktere mi prisly mailem a obsahovaly HaTMatiLku, jsem rovnou smazal aniz bych lustil co mi chtel jejich autor rict. 


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#20 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 19:34

Pokud by se to mělo týkat i listingů, asi by to některé mysterky rovnou odmysterkovalo nebo znemožnilo jejich luštění.

Mám na mysli například zneviditelněné části textů a další podobné hrátky, které nejspíš v Markdownu fungovat nebudou.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama