Přejít na obsah


Fotka

skončí podpora HTML v logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#41 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 13:18

Není problém v nemožnosti grafické podoby logu, ale v tom, že tak jak je to postaveno, dojde k totálnímu zmršení starých formátovaných logů. Pokud ty by zůstaly, celkem nic by se nedělo.


  • 4

#42 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 13:25

docela podstatná je podoba logu třeba u challenge cache, tam se dost často vyžaduje nějaká tabulka s odkazy, atd.


  • 3

#43 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 15:29

Tak platících mají dost tak co by si nedělali co se jim zlíbí. Ono kdyby jim těch platících najednou po těch jejich kejklích neustálejch citelně ubylo tak by to možná taky vypadalo jinak.

A to si kupujete PM pro podporu GS nebo pro ty výhody, co máte? 

Kolik PMkařů si (ne)dokáže představit stahovat po jedné keši? Nebo to budete používat cgeo? 


  • 0

#44 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 15:59

Není problém v nemožnosti grafické podoby logu, ale v tom, že tak jak je to postaveno, dojde k totálnímu zmršení starých formátovaných logů. Pokud ty by zůstaly, celkem nic by se nedělo.

 

Kolik jich je formátovaných, zase tolik ne. Jestliže někde zmizí pár odsazení, bude to vypadat ne úplně hezky, ale to je vše. Největší škody to napáchá u kreativních jedinců, co nahrazují formátováním obsah. Přirozeně by bylo nejlepší, ať se staré zachová, ale když to nezůstane, tak to já osobně nevidím jako velkou tragédii. Obsah je důležitý, ne forma. Ale možná to vidím moc jednoduše a škody ve skutečnosti budou velké.


  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 16:03

Only 0.45% of logs currently use HTML; 3% use UBB code


  • 1

#46 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 16:06

A to si kupujete PM pro podporu GS nebo pro ty výhody, co máte? 

Kolik PMkařů si (ne)dokáže představit stahovat po jedné keši? Nebo to budete používat cgeo? 

 

To se řešilo v jiném vlákně. Proč jsou někteří PM a jiní zásadně ne, už se tam vyjadřovalo. Takže sem to nepatří. Vždy je na výběr být PM nebo nebýt PM a hru hrát nebo hru nehrát. GS jsou Amíci, takže prostě myslí jinak, ale fórum na webu GS je a občas nějaká poznámka od kačerů padne na úrodnou půdu (spousta bohužel ne). Hru tvoří hlavně owneři, GS pouze poskytuje platformu.


  • 0

#47 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 17:08

Budiž, u logů to nějak přežiju (stejně jako všichni). Jenom doufám, že GS zachová na té platformě mé milované HTML pro listingy. Ačkoli se to tu objevilo jenom jako dohad, ta myšlenka se mi nelíbí. (vidíte, co jste způsobili, pořád na to musím myslet :angry: )


  • 0

#48 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 19:59

No, když vidím poslední dobou ty šílené logy, tak jsem jako owner rád i za obyčejné TFTC. Má to naprosto stejnou vypovídající hodnotu jako splašená klávesnice z důvodu honby se za odznáčkem ;)

A to nemluvím o tom, že když se v GPS chci kouknout, co logovali přede mnou - to je pak opět na přesd***.

Takže to omezení vlastně vítám a doplnil bych ho maximem 164 znaků.

 

<OT> Opět pobavil výkřik "neplatit PM!".

Buď mě ta hra baví a hraju ji nebo s ní končím. Ale že bych naprotest přestal platit PM, lovit tradičky? Trochu ujeté. Jedinou formu protestu si dovedu představit, že nebudu už dál zakládat nebo zaarchivuju svoje keše. Ale i to je trochu ujeté ;)


  • 3

#49 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 20:28

No, když vidím poslední dobou ty šílené logy, tak jsem jako owner rád i za obyčejné TFTC. Má to naprosto stejnou vypovídající hodnotu jako splašená klávesnice z důvodu honby se za odznáčkem ;)
A to nemluvím o tom, že když se v GPS chci kouknout, co logovali přede mnou - to je pak opět na přesd***.
Takže to omezení vlastně vítám a doplnil bych ho maximem 164 znaků.

Pokud někoho těší mít takový odznáček... Ale proč bys chtěl omezení na 164 znaků? Třeba já rád napíšu i něco víc, než jen suché TFTC (které mimochodem nemám v oblibě).


  • 1

#50 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 20:41

Jsem asi momentálně zavostalej, ale vo jakym imbecilním vodznáčku je tu furt řeč?

 

Tady na jihu jeden honí délku logu vycpávkou pomocí nesmyslů o počasí - to jsem nějak postřehl, že je to v nějakých statistikách zřejmě životně důležitý a nenahraditelný žádnou jinou normální součástí života. Ale vodznáček, to nevim nic...


  • 2

#51 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 21:13

To je fajn, konečně zmizí ty barevné cirkusové logy a hromady hvězdiček. Návrat od formy k obsahu ;-)


  • 7
ivans

#52 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 23:15

Jsem asi momentálně zavostalej, ale vo jakym imbecilním vodznáčku je tu furt řeč?

 

Tady na jihu jeden honí délku logu vycpávkou pomocí nesmyslů o počasí - to jsem nějak postřehl, že je to v nějakých statistikách zřejmě životně důležitý a nenahraditelný žádnou jinou normální součástí života. Ale vodznáček, to nevim nic...

 

Jde o to, že když nemůžeš předběhnout mistra Joneu v počtu nálezů, tak ho trumfneš aspoň délkou logů (počtem znaků či slov). A za to ti ve statistikách (Badge, project-gc,...) naskakují odznáčky. Prostě spam a úchylárna.

 

Kulíšek: věřím, že ty třeba napíšeš dlouhý log o něčem. Ale zároveň z mých keší vím, že toto je sotva jedno promile případů.

Takže, než tečky, smajlíky a ASCII art, tak to opravdu radši jen Díkeš. A to jako owner i lovec, který se potřebuje podívat na předchozí logy.


  • 4

#53 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 23:45

. Jedinou formu protestu si dovedu představit, že nebudu už dál zakládat nebo zaarchivuju svoje keše. Ale i to je trochu ujeté ;)

To mi nepřijde až tak ujeté. Nevidím velký smysl ve vytváření krásných úkrytů, ty někdo zničí nebo ukradne.

Pěkný listing mi kačeři ani mudlové nezničí/neukradnou, to dokáže jenom GS takovouhle změnou formátu. A zničí jedním vrzem všechno graficky vymakané, co kdo kdy napsal :( .

 

Edit: Archivace zmršeného listingu je potom docela logický krok a ani to nemusí být forma protestu.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 12 leden 2016 - 9:54

  • 6

#54 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 20:03

Já vám nevím, ale ono šlo opravdu v logách používat HTML? Tedy vím že šlo, ale měl jsem za to že to bylo tak do roku 2002 (což by vysvětlovalo i ta procenta). Co se týče oněch UBBtagů, dal se tento krok očekávat. Už před lety, když jsem žádal o opravu tagu [img], mi bylo řečeno že podpora UBB kódů na jejich webu byla ukončena. Stejně mi to ale příjde škoda. Používal jsem je celkem zřídka, ale občas se mi hodilo třeba něco ztučnit. Že namísto <b> se píše [b], to bylo celkem jednoduché. Ale že bych se měl učit nějaké pomlčky a hvězdičky, to nevím. Hlavně doufejme, že UBB tagy zmizí pouze z logů, neboť pokud nepoužívám obrázky, pak tím píšu listingy. A kdo bude chtít logovat třeba červeně a jiným formem, může vyrazit na odlov třeba téhle multiny.


  • 0

#55 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 20:14

Něco málo šlo. Dokonce i vložit obrázek (teď už to můžu prásknout, když to za pár dní nebude).


  • 0

#56 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 8:29

Tak přemýšlím, zda změna formátování a zvětšení zasílaného emailu s logy (jak grafické tak datové) nějak souvisí se změnou způsobu  formátování logů...

Na mobilu toho přečtu ještě méně a dat to sežere o třetinu více :-(


  • 0

#57 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 9:35

Já bych všechno to HTML v mailech zakázal... :-(


  • 3

Klidně se rozčilujte.


#58 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 10:16

O co méně může být HTML v logu, o to více nás s ním bude spamovat GS v generovaných mailech, to je přece logické.

Čím víc HTML, tím méně informací.


  • 6

#59 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 13:21

Nevíte o nějakém doplňku pro firefox který by s markdownem uměl pracovat ? Vkládat ty značky ? Ocenil bych i na githubu. Nepamatuju se syntaxi. Díky.


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#60 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 13:24

No on není standardizovaný a každá implementace může být trochu jiná, tak je těžko dělat doplněk. Obvykle je u každého editoru odkaz na značky, které jsou tam či onde zrovna podporovány (např. u Githubu to tak je, jestli se pamatuju dobře).

EDIT: ale jsou, ve výsledcích vyhledávání slova "markdown" v doplňcích Firefoxu se i nějaký ten editor najde. Ale asi nebude kompatibilní s každou implementací, jak psáno výše.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 13 leden 2016 - 13:27

  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama