Přejít na obsah


Fotka

Omezení PM na API


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#21 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 16:25

V PQ atributy jsou.

Mozna jo, ale c:geo je nejak nevidi. Mozna to mam nejak vypnuty, nebo je neumi touhle cestou naimportovat. Ono je to jedno. Stejne chodim v podstate jen na kese kde vim dopredu co bude.


  • 0

#22 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 16:28

Hele, nejsi nahodou pravnik? Ze se tak sichrujes. V kazdym prispevku mas (kdyz to trochu prezenu) asi polovinu informacniho obsahu, druha polovina je legal disclaimer aby si to nekdo spatne nevylozil a nepouzil proti tobe

 

Právník nejsem. Ale kdykoliv jsem ten „disclaimer“ ve svém příspěvku neuvedl a říkal jsem si, že to je přece jasné a nikdo v tom šťourat nebude, tak hned tam přistála reakce, kde se někdo na tom točil. A vztahovačnejch lidí je tady jako much. Mně to taky otravuje, ale už jsem si na to zvykl.

 

Příklad: Kdybych napsal „stejně jako si netroufám hodnotit to, že někdo má potřebu čistit mapu kolem HC od všech keší, vyplňovat Matrix, plnit výzvy, jezdit na powertraily, řešit statistiku apod.“ bez té závorky, umím si představit, že mi některý kačer hned zareaguje: „Kde jsi přišel na to, že čistím mapu?“. A místo případné věcné argumentace k jádru problému se dostáváme na zbytečnou osobní linku.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 13 leden 2016 - 16:36

  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#23 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 16:30

Jo, diky, presne to jsem myslel, pocet kesi za jednotku casu. Takze propustnost je podobna, typ informace je malinko jiny. Pak ale nechapu v cem je problem? To se fakt najde honibod co odlovi za den vic nez 6000 kesi ze mu to je malo :o ;) Ja totez taham pres PQ a nikdy jsem se maximu ani nepriblizil. A to bejvalo mensi, mam dojem ze to bejvalo jen 5 PQ denne.

 

Jo, do c:gea samozrejme GPX z PQ nactes, takhle ho primarne pouzivam. Teoreticky s nim muzes fungovat legalne, kdyz chces. Ono je to pro vetsinu pripadu pohodlnejsi nez tim nelegalnim zpusobem, krome tech okamzitejch potreb v terenu.

 

Jo, pamatuji doby, kdy bylo 5 PQ po 500 keších - tj. 2500 keší denně

 
Ale to taky bylo keší v ČR třeba jen 3 tisíce :-)

  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 16:55

...A aby nevznikla mýlka, že limit je 6000 plných + 6000 mírně omezených, ten limit je 6000 bez ohledu na typ informace**.

...

Aby nevznikla mýlka, ono je to nejspíš jinak, podle některých informací, co už tady někdo dával:

 

 limit je 6000 (plných + mírně omezených) DOHROMADY, ne 6000+6000 nebo jako dříve 6000+10000

 

To plus v závorce je bohužel podstatné. (takhle je to snad jednoznačnější)


  • 0

#25 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 20:17

Píšeš to sice jako reakci na můj příspěvěk o nelegálním fungování c:gea, ale nikde nevidím souvislost se stahováním 16000 keší. Já jsem nikde netvrdil, že tolik dat potřebuju stahovat, naopak, já jsem nikdy nepřesáhnul ani těch 6000 keší, resp. jsem se k tomu ani nepřiblížil.

 

IMHO (ne)stahování velkého množství keší s (ne)porušováním ToU vůbec nesouvisí. Podstata problému je v tom, jestli ti vadí, že porušuješ něco, co jsi se zavázal dodržovat, nebo ti to nevadí. Pokud ti to nevadí, pak je to jenom věc mezi tebou a GS, a to i kdybys títmo způsobem stahoval jenom řádově jednotky keší. Ten problém opravdu není o počtu stažených keší.

 

Ano, možná by můj příspěvek patřil do toho vedlejšího vlákna, ale ono to spolu souvisí. Možná existuje nějaký rozumný důvod stahovat ta velká kvanta keší, ale tím důvodem podle mne při rozumném plánování nemůže být ani cesta kolem světa. I při ní je šance doplnit si keše v průběhu. 

 

A souvisí i ten počet. Podle mého názoru nelegálnost c:geo vyplývá z faktu, že  se c:geo vůči serverům GS tváří jako webový prohlížeč a tudíž GS rozumně nemůže omezit stahování příslušnými limity. A jelikož se rozsahem používání ani zdaleka neblížím těm limitům, tak fakticky nic neporušuju.


  • 1

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 20:57

Rozumný důvod ke stahování velkého množství keší najednou bohužel existuje. Aktualizace databáze. Když do toho svého API nedokážou dát informaci např. o poslední změně listingu, nebo nějaký kontrolní součet, nelze aktualizovat jinak, než stažením všeho. Pochopitelně se nemusí aktualizovat vše a vždycky, stačí si aktualizovat to, kam pojedu, což je pár desítek keší. Ale kdyby se dalo vybrat, že chci stahovat jen to, co se od posledka změnilo, byly by to desítky keší v celé republice denně, v blízkém okolí většinou vůbec nic.


  • 2

#27 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 21:55

Je zvláštní, že Groundspeak nedokáže ocenit, že mu lidi ve svém volném čase a na své vlastní náklady zálohují jeho databázi.


  • 2

#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 22:19

Rozumný důvod ke stahování velkého množství keší najednou bohužel existuje. Aktualizace databáze. Když do toho svého API nedokážou dát informaci např. o poslední změně listingu, nebo nějaký kontrolní součet, nelze aktualizovat jinak, než stažením všeho. Pochopitelně se nemusí aktualizovat vše a vždycky, stačí si aktualizovat to, kam pojedu, což je pár desítek keší. Ale kdyby se dalo vybrat, že chci stahovat jen to, co se od posledka změnilo, byly by to desítky keší v celé republice denně, v blízkém okolí většinou vůbec nic.

Ceho vseho? To je prave ta podstata problemu. Kazdej si nataha domu hromadu kravin a pak na to jen tak ze srandy klikne kazdou chvili, aby mel porad aktualni data o kesich, ktery vubec nelovi, lovit nebude a ani netusi ze existujou. Pak je logicky jakejkoliv limit malej, protoze proste drzis a aktualizujes co technicky prostredky dovolej. Takovi by si stezovali bez ohledu na to jestli se limit zmensi z 10 tisic na 6 tisic, nebo z 10 milionu na milion. Presne kvuli temhle lidem je tam ten limit. Jinak by downloadovali celej svet. Pro jistotu, aby to meli. Na kompletni mirroring serveru GS to opravdu zarizeny neni.


  • 1

#29 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 22:22

Jistě. Stačí, aby se zbláznil nějaký další STVANEC a najednou záložní databáze bude dobrá i pro rejpaly.


  • 3

Klidně se rozčilujte.


#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 22:45

Jasně. Člověk si může postahovat gigabyty dat, které nikdy nevyužije. Taky mám vyluštěné tvoje mysterky a asi se na ně nikdy nedostanu.

A nakonec člověk třeba zjistí, že offline databázi nepotřebuje, protože je online (to já v terénu nejsem). Stejně jako zjistí, že si třeba nemusí stahovat starší filmy, protože jsou na youtube. Tady ale jde spíš o to, že se mění pravidla za chodu a že zřejmě omylem puštěné limity vydržely cca rok, než to beze slova zkrouhli. Čili už to vypadalo, že to tak chtěli. A o to, že Summary, který by jim ušetřil spoustu datového toku, těmito limity zcela znesmyslnili. Možná se ale bude používat. Pokud se bude neustále zasekávat API na limitu 30 logů v jednom dotazu. Mimochodem, to byl taky docela problém, když z ničeho nic snížili limit z 1000 na 30. Ale ono nemá smysl stahovat moc logů do offline. A opět - velmi by tomu pomohlo, kdyby šlo stáhnout jen posledních několik a a všechny důležité - tj. publikační, OM, disable, enable, přesuny souřadnic. Ale ono jde jen několik, nebo všechno, bez rozlišení.


  • 2

#31 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 23:08

No a navíc ta třetí kategorie stahování kešek přes API (souhrn) ztratila jakýkoli smysl. Maximálně, že by někdo chtěl šetřit data.


  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 8:43

Mimochodem, to byl taky docela problém, když z ničeho nic snížili limit z 1000 na 30. Ale ono nemá smysl stahovat moc logů do offline.


Tady nazorne vidis, jak se dojmy nekryji s realitou.

Ty v tom smysl nevidis, nicmene treba v pripade Geogetu je stahovani logu s ohromnym naskokem nejpouzivajesi vec z celeho gc.live API. A to uz davno pred tim, nez ten limit zkrouhli. Snizeni limitu to pochopitelne nezlepsilo...


  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 8:45

No a navíc ta třetí kategorie stahování kešek přes API (souhrn) ztratila jakýkoli smysl. Maximálně, že by někdo chtěl šetřit data.

 

To je bohuzel, pravda. Tady mas korunu, a muzes si za to koupit jeden rohlik, nebo cely chleba. Kdo by v tu chvili myslel na spotrebu mouky? Rohlik si koupi jen ten, kdo ma na nej prisernou chut. Ostatni si koupi ten chleba, i kdyz by mu stacil rohlik.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama