Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mapy zahraničí (konkrétně Kuba) - jak získat, nacpat do GPS apod.

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Stavnatka

Stavnatka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 21:56

 Prosím o "zaškolení" :

1. Jak natáhnout do GPS jinou mapu než předinstalovanou TOPO Czech? Mám několik let Garmin  eTrex 20, ale neumím ji příliš používat. Semtam jedu do zahraničí a mapa jiného státu mi docela chybí. Kde ji seženu a jak ji tam dostanu? Chystám se na Kubu a nechci se ztratit:-)

 

2. Když si v navigaci uložím prošlou trasu, dá se prohlížet po připojení i v počítači v nějaké mapě?

 

Předem moc děkuji a prosím o polopatické vysvětlení, nejsem technický typ, s výdobytky moderní doby si příliš nerozumím:-) 


  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 22:17

Odpovím na druhou otázku. Dá. Stáhneš si ji třeba do Basecampu nebo Mapsource, což je jinak program i na nahrávání legálních map do navigace. Nebo si připoj navigaci jen kabelem a jako ve flešce hledej příslušné GPX soubory ve složce Garmin/GPX. Jmenují se tak, že je poznáš (platí pro Oregon, myslím, že v nových eTrexech to bude podobné). A příslušný soubor GPX stačí při otevřených Mapách.cz jen přetáhnout na okno mapy. Nejjednodušší, co může být. Existují i jiné cesty, jak ho zviditelnit.

A možná lepší, než si trasy ukládat ručně, je nastavit si ukládání na každý den automaticky (zase - platí pro oregon, ale myslím, že pro všechny novější)

 

Pokud ti jde o mapy Evropy, hledej na Wanderundreitkarte.de (jsou tam s instalátorem právě do Basecampu a odtud do navigace, ale i soubory img, které stačí do navigace jen zkopírovat). Nebo se podívej po openstreet mapách, řešilo se to tu mnohokrát. Běžné státy tam bývají ihned ke stažení, vlastní výběr se musí "objednávat" a po vygenerování stáhnout. Jestli na Openstreetu je i Kuba, netuším. Připrav se na to, že tam ta mapa za moc stát nemusí. Ono i Chorvatsko je tam dost bídné, ale lepší něco, než prázdná obrazovka.


  • 0

#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 9:53

Zkus tohle: http://garmin.openstreetmap.nl/


  • 0

#4 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 9:54

Sice se to tu řešilo už mnohokrát, ale než bych to našel, tak to raději uvedu znovu.

add 1.

Mapy pro celý svět jsou na http://garmin.openstreetmap.nl/

Zde je možno si buď zvolit předpřipravené mapy podle zemí nebo si vybrat "dlaždice" podle potřeby. Předpřipravené mapy, např. tu Kubu je možno přímo stáhnout zde

Na výběr je buď instalační soubor pro BaseCamp / MapSource nebo přímo zazipovaný soubor s mapou - gmapsupp.img. Takže se mapy buď nainstalují do příslušného programu, odkud se vyexportují do GPSky, nebo se mapový soubor po rozzipování nakopíruje do GPSky přímo do adresáře \garmin, a to buď do paměti nebo na paměťovou kartu. Akorát se před ukládáním mapy musí dát pozor, jestli už tam soubor se stejným názvem není, aby se náhodou nějaká mapa nepřepsala. Je proto vhodné vkládanou mapu předtím přejmenovat.


  • 2

#5 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 10:21

Akorát se před ukládáním mapy musí dát pozor, jestli už tam soubor se stejným názvem není, aby se náhodou nějaká mapa nepřepsala. Je proto vhodné vkládanou mapu předtím přejmenovat.

Přejmenování souborů umožňuje mít v zařízení (pokud je v něm místo) víc různých map (i stejného území). Ty se přepínají v Nastavení -> Mapy -> někde :)


  • 0

tarmara.png


#6 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 14 leden 2016 - 10:32

no ale když všechny byly z http://garmin.openstreetmap.nl/
tak se mi to v navigaci chovalo divně, neboť ten název mají uložený ještě někde v sobě (a tedy ten se nepřejmenuje) a ten se zobrazoval v navigaci při výběru map a byl u všech map stejný
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 10:47

Docela mě potěšilo, že tam jsou i kešky  :D


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 11:01

no ale když všechny byly z http://garmin.openstreetmap.nl/
tak se mi to v navigaci chovalo divně, neboť ten název mají uložený ještě někde v sobě (a tedy ten se nepřejmenuje) a ten se zobrazoval v navigaci při výběru map a byl u všech map stejný

Ano, ale tady se předpokládá, že v GPS je základní dodávaná mapa (asi gmapbmap.img) a možná ještě nějaká další mapa, která má název právě gmapsupp.img. Takže když se tam přidá ta mapa Kuby z openstreetmap s jiným jménem souboru, třeba gmapKuba.img, tak se při nastavování mapy pozná. Pokud by tam mělo být map z openstreetmap více, tak se pak dá postupovat různě, třeba změnou přípony mapy v GPS "zneviditelnit" tu, kterou nepotřebuji, nebo ji přesunout v GPS do jiného adresáře nebo úplně pryč. A pokud potřebuji mít aktivních více map, tak mi na názvu nezáleží. Jinak lze použít při aktivaci/deaktivaci mapy oblíbená metoda pokus-omyl.


  • 0

#9 Stavnatka

Stavnatka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 15:09

Dekuji všem za rady,  zkusím vyzkoušet:-)


  • 0

#10 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 17:03

btw, zajímavá historka o "dovozu" GPS na Kubu

https://www.lonelypl...gps-confiscated


  • 2
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 18:52

Podívala jsem se, že tvoje 20 už má kartu - mapu Kuby bych si hodila na další kartu a jen je přehodila ( ostatně to už ti jako jednu možnost psal MikiHamza ). Pokud jedeš sem tam do zahraničí, můžeš mít takhle mapy opakovaně navštěvovaných států lehce vždycky sebou a paměť GPS si nezaplácat. U O450 se mi to docela osvědčilo, stahování již hotových  map se neboj, je to otázka chvilky. Jen si vyzkoušej přepínání map v GPS, ověř si, že se ti zobrazí. Já si takhle k nevím které zemi předem vyzkoušela, která z dostupných map mi bude víc vyhovovat ( stejně nebyly až tak velké, na kartě zůstaly obě, každá měla nějakou výhodu a nevýhodu )

Jinak když jsem si početla v předchozím odkazu o zážitku s Montanou, tak bych snad radši udělala i přípravu s papírovou mapou, abych byla připravená i na hledání bez GPS :D. Že by jen dotyčný kačer nepochopil, že měl vytáhnout peněženku? Ono na Kubě podle reportáží jeden nikdy neví.....ale nervy měl v každém případě dobré. Dali mu pro příští cestu pěkné doporučení.


  • 0

#12 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 19:50

no ale když všechny byly z http://garmin.openstreetmap.nl/
tak se mi to v navigaci chovalo divně, neboť ten název mají uložený ještě někde v sobě (a tedy ten se nepřejmenuje) a ten se zobrazoval v navigaci při výběru map a byl u všech map stejný

 

Abych neměl stejné názvy z tohoto OSM pro každou oblast, tak jsem si u každé vygenerované mapy změnil název Mapsetu pomocí GMapTool (záložka Zapsat).

Udělal jsem si spoustu IMG soubory dle oblastí, pak u každého změnil název MapSetu (dle lokace) a nakonec je všechny stejným nástrojem spojil do jednoho IMG souboru .


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 18 leden 2016 - 19:50

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama