Přejít na obsah


Fotka

Hamaka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 23:17

​Ahoj,

uvažuji o nákupu hamaky na spaní venku v lese / na vodě / atd. Párkrát jsem v ní spal a dělalo mi to na záda výrazně lépe než karimatka na celtě a zemi. Problém je v tom, že se příliš nevyznám v nabídce. Poradil / doporučil by prosím někdo se zkušenostmi jakou hamaku vybrat?

nosnost min. 110 kg

váha co nejmenší

ideálně s moskytiérou a nepromokavá (teď si nejsem jistý, jestli si už moc nevymýšlím)

Díky za odpovědi.


  • 0

#2 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 23:39

Já jsem nedávno objednal tuto http://www.ebay.com/itm/251622174301

Zatím ještě nedorazila, ale pokud vše půjde jak má, tak bych ji chtěl začátkem února otestovat na vandru po Krušných horách. Tak pak budu moct poreferovat.

 

Do teď jsem používal buď klasickou síťovanou hamaku nebo americký vojenský pytel na mrtvoly pověšený jako hamaku a ani jedno z toho moc nedoporučuji.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#3 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 3:04

J8 bych si letos chtěl pořídit tuto: http://www.natura-nu...cks-kojot-hnedy


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#4 (SOS)

(SOS)

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 7:22

Ahoj, koukni ještě na tohle:http://bushcraftport.../hamaka-ranger/

Tento příspěvek byl upraven od (SOS): 15 leden 2016 - 7:33

  • 0

#5 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 7:48

​Párkrát jsem v ní spal a dělalo mi to na záda výrazně lépe než karimatka na celtě a zemi.

 

To by mně zajímalo, se spaním na zemi mám také problém, ale u hamaky se trochu bojím toho prohnutí. Spím převážně na boku a mám obavy, že z toho prohnutí budu ráno "zlomený". Spaní na zádech si v hamace dovedu představit docela dobře, ale na boku? V jaké poloze spíš?


  • 0

#6 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 7:54

V jaké poloze spíš?

 

Většinou na zádech nebo lehce "zesovatělý" na boku.


  • 0

#7 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 8:32

Používám http://www.rockpoint...pTTM33040008-2/

V jiných barvách teda. Předtím klasická síťovaná houpací síť. Moskytiéru mám zvlášť, střechu mám zvlášť. Karimatka (samonafukovací) dovnitř je dobrý nápad. Spát se dá nejlépe na zádech (dávám si něco pod krk, aby se mi netlačila brada na hrudník), jde to i na boku. Proti "prolomeným" kolenům pomáhá kolena pokrčit a podložit třeba batohem.


  • 0

#8 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 10:03

Mám tuto: http://www.natura-nu...ks-oliva-zelena
Dvojité dno pro vložení karimatky, moskytiéra. Hmotnost asi 1,25 kg

Mrkněte do galerie na fotky.

 

Ještě je šikovná tato plachta: http://www.natura-nu...3m-oliva-zelena

Při rozměrech 3x3m má hmotnost 800g.


  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 10:44

Já jsem spal několikrát v síti. Když bylo mokro a nenašel jsem suchý flek. Většinou se ale povedlo nějakou stříšku najít, třeba jen zásyp pro bažanty. Vyspal jsem se v tom, ale nic moc to nebylo. Ještě jsem nad sebe dával napnutý provaz a přes něj plachtu, když to vypadalo, že začne zase pršet. A pak jsem ráno zaspal, protože ten igelit byl černý a já měl pořád půlnoc.

Já bych hamaku bral jako dobrý způsob, jak přenocovat, když to nejde jinak, ale radši spím na zemi. Teď už tedy většinou ve stanu.


  • 1

#10 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2016 - 11:52

pořídil jsem si hamaku,protože v létě jezdím lítat s pg a tam je každý kilo navíc znát.Takže neberu stan, jen hamaku,karimatku pěnovku, ale stačí i tenká alumatka aby nestudili záda a plachtu viz výše.Beru jí i na výlety na T5,když Mufa leze nahoru, tak si jí v klidu natáhnu a pohoda.Moje postřehy: nechce to síť ale látkovou.Pokud možno hodně dlouhou,když je krátká tak člověka tlačí do hlavy.Mám asi 280 cm, ale čím delší tím lepší.Polštářek pod hlavu a něco pod kolena viz výše.Do nohou si dávám třeba oblečení,malý batoh atd.Jen pozor na zavěšovací lanka nebo popruhy,měl jsem tenké,asi 4 mm,při dosedávání se třeli o sebe,vzniklo teplo,přepálili se a já žuchnul z 30 cm na záda a bylo z toho naštíplé žebro.Takže teď mám 2 cm popruhy a ty zatím drží.Když to shrnu: záleží na tom jak často a za jakého počasí člověk plánuje nocovat.Hamaka je dobrá věc,jen si na ní musí člověk zvyknout a ne každému vyhovuje.Kdo se ve spaní furt mele,tak asi z toho nebude nadšený.


  • 0

#11 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 21:30

Já jsem nedávno objednal tuto http://www.ebay.com/itm/251622174301

 

 

Tak hamaka dnes dorazila a zatím spojenost veliká. Při mých 190cm se do ní vejdu velmi pohodlně, oprati klasické síťované hamace je pohodlí nesrovnatelné, dá se sbalit do úhledného malého balíčku  a zpracování vypadá slušně. Jen šňůry na uvázání by mohli být delší, ale stejně jsou připnuté na karabinách a tak není problém je nahradit jinými.

Za těch 414Kč včetně dopravy se mi to zatím jeví jako dobrá koupě.  ;)


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 28 leden 2016 - 21:32

  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2016 - 22:11

Když jsem si díky vláknu před nějakým časem prohlédla nabídku hamak všeho druhu, napadlo mě se dnes zeptat v Decathlonu a kupodivu mají, dokonce za necelých 260 Kč s nosností 110 kg, na výběr dvě barvy. Na vyzkoušení, jestli by člověk takhle byl schopný spát, by zřejmě stačila. Je slaboučká, až jsem si říkala, jestli vydrží. Moskytiéry nabízí také, ale nepatří k hamace, jen jdou k ní použít.

Měla jsem štěstí, že jsem narazila na prodavače, mladého kluka, co prý tuhle hamaku sám asi třičtvrtě roku používá. Je prý spokojený a ještě se zmínil, že loni se hamaky hodně prodávaly, že prý nečekal, že o ně bude takový zájem. Osobně uvažuji, že bych ji zkusila na občasné přespání v létě u vody - dešťovou variantu neřeším, protože by poblíž parkovalo auto, do kterého by se šlo v případě vydatnějších srážek přesunout.


  • 0

#13 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 15:58

kohout team:ta hamaka vypadá dobře, když jsem psal svůj první příspěvek tak jsem ti chtěl doporučit hamaku pro dva, ale pak jsem si řekl že budu vypadat jak blázen.hlavní je spokojenost....ty šňůry si podle mne stejně každý upravuje podle sebe, takže to není problém.

zvědavkanoční: trochu bych se bál té nosnosti, časem látka ztrácí pevnost, trochu se ve spaní zameleš a pak tam není žádná rezerva.Jinak já jí vozím v létě neustále v autě spolu s karimatkou, dva stromy se najdou vždy a myslím, že je velký rozdíl spát na zemi nebo v hamace.A přesně jak píšeš, když zaprší, vlezu do auta. Taky jí vozím i k vodě, dá se do toho i sednout,prostě pohoda.Ta hamaka pro dva má i výhodu v tom, že se do ní dá lehnout i napříč.


  • 0

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 18:53

Dívala jsem se, že hamaka z odkazu od Kouhout týmu má nosnost víc než 150 kg, ale pro mě by mohlo stačit  i 110kg  - momentálně jsem se spravila na 65 kg a mám 164 cm, takže pro mě je asi hamaka pro dva zbytečně velká.  :)

Běžně vozím jen spacák, karimatku ne. Opravdu je do hamaky třeba? Jsem poměrně skladná, schopná usnout téměř kdekoliv v jakékoliv poloze....nejradši spím  sbalená na boku, něco jako embryonální poloha. Hamaku od Decathlonu bych brala právě na vyzkoušení, jestli se v ní budu schopná přijatelně vyspat - pokud ne, zůstala by jen na zahradu, pokud ano, možná bych časem pořídila lepší s moskytiérou, ta se mi líbí.


  • 0

#15 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 20:21

Už jsem tu hamaku z mého odkazu párkrát otestoval, tak zkusím napsat nějaké zkušenosti.

 

Hamaka je dostatečně prostorná a díky tomu je velmi pohodlná, neboť se v ní dá ležet úhlopříčně. Ovšem dva průměrní evropani by se v ní určitě nevyspali. Možná tak dva číňani (nebo Zvědavky :) ).

Horší je to s tou slibovanou nosností. Čínští soudruzi zřejmě někde udělali chybu a tak se se mnou ten 8mm silný provaz přetrhl. Mám asi 80kg a tak mě to docela hodně překvapilo. :angry:

Tohle je ale zatím jediné zjištěné negativum a jinak se hamaka během testování na zahradě i vandru po horách osvědčila výborně.

 

K té karimatce: samozřejmě se dá spát bez ní a při teplotách nad nulou mi přijde celkem zbytečná. Ovšem rozdíl v tepelném komfortu je hodně výrazný. Zatímco bez karimatky mi při -5°C bylo odspodu docela chladno, tak s karimatkou se mi při -20°C spalo naprosto komfortně. Ty teploty budou hodně individuální, ale pokud hrozí, že někomu bude zima, tak karimatka výrazně pomůže.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 10 únor 2016 - 6:35

  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#16 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 20:24

tak to jo,to máš rezervu skoro 100% :-).Do hamaky nemusíš mít silnou karimatku,nemá tě co tlačit, ale stačí slabá alumatka proti větru.I když jsi ve spacáku, tak vítr je sviňa.Podle mne je ten rozdíl znatelný, je to takový lepší tepelný komfort.Tak si to vyzkoušej na zahradě a pak uvidíš.Nebo počkej až bude trochu tepleji a v Praze mohu zapůjčit.


  • 0

#17 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2016 - 20:30

já měl na hamace repku 6 a přepálila se.Takže teď mám popruh a ten zatím drží.Na každé straně 3 metry a dobrý.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama