Přejít na obsah


Fotka

Hromadné mazání listingu


Nejlepší odpověď gord , 18 leden 2016 - 12:23

Osobně bych se přimlouval za commandline tool co pracuje s gg db a třeba denně ji inteligentně aktualizuje pomocí api :)

GPX pro mě znamená otevřít GG a myslet na to že to chci udělat ( ano skript po spuštění lze nastavit, ale zdržuje ) a pak to gpx někam zase importovat, další zdržení. Tyhle commandline operace bych si mohl pomoci planovace ve win nastavit třeba na noc kdy spim, on si to všechno pořeší a ráno vstávám s krásňoučkou novou DB.

 

Parametry v prikazove radce umoznuji spustit GG se scriptem. Pokud si to das spustit stejne jako by sis dal spustit planovacem, mas to stejne a muzes tam vyuzivat vsech vymozenosti GG vcetne Combine.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 1:14

Ahoj, chtěl bych zmenšit velikost DB a tak mě napadlo ji očistit od zbytečných listingů které zřejmě nikdy nepoužiju. V DB je spousta archivovaných keší. Nechtěl bych přijít o ty body, ale jen o jejich listingy, který zabírá spoustu místa. Když si jednotlivou keš rozkliknu je nahoře v menu možnost listing smazat. Jak na to ale v seznamu (vyfiltrovaných) keší ? Tam jsem nic podobného nenašel.

Výsledkem by měl být jen záznam bodu s GPS, DT a takové ty nejjednodušší věci podle kterých jde hledat, filtrovat.

Díky za radu.


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 7:05

Hromadne to jde udelat asi jen pomoci SQL. Jsi si jisty, ze prave listingu zabiraji nejvic mista? Ja bych to spis odhadoval na logy.

 

(Ale podle listingu i logu se da hledat take, jiz mnohokrat jsem toho vyuzil.)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 18 leden 2016 - 7:06

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 7:09

Jen takový nápad. Vím, že je to trochu divné, ale nepomohlo by udělat seznam z těch bodů seznam, smazat je úplně a pak přes live.api naimportovat pouze základní informace?


  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 7:24

Tim prijde o poznamky a vypoctene WP.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 7:47

Jen tak mimochodem, zkusil jsi udělat vakuum databáze? Je možné, že nejvíc místa ti zabírají právě ty zrušené položky, které se ale zřejmě trvale nemažou.


  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 7:53

Největší redukce databáze jsem docílil úpravou počtu archivovaných logů.

 

Jedna šance by byla vytvořit si databázi archiv, kde bude vše a bude veliká a pak mít jen pracovní soubor, kde bude jen to, co aktuálně používáš.

 

Ale já mám v PC disky 2*1TB a aktuální provozní databáze má 584 MB. A v GG používám 14 různých databází. A disk je plný tak asi z poloviny, takže omezovat se místem na disku rozhodně nemusím.

 

Možná sem zkus napsat, proč to vlastně řešíš.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 9:21

Proh zjištění velikostí tabulek v db se dá použít commanline utilitka přímo od sqlite : sqlite analyzer ke stažení zde https://www.sqlite.org/download.html - dělal jsem to nad svou 500MB GG db a nejvíc dat zabíraly logy


  • 2

tarmara.png


#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 9:31

Ahoj, chtěl bych zmenšit velikost DB a tak mě napadlo ji očistit od zbytečných listingů které zřejmě nikdy nepoužiju. V DB je spousta archivovaných keší. Nechtěl bych přijít o ty body, ale jen o jejich listingy, který zabírá spoustu místa. Když si jednotlivou keš rozkliknu je nahoře v menu možnost listing smazat. Jak na to ale v seznamu (vyfiltrovaných) keší ? Tam jsem nic podobného nenašel.

Výsledkem by měl být jen záznam bodu s GPS, DT a takové ty nejjednodušší věci podle kterých jde hledat, filtrovat.

Díky za radu.

Takovéhle operace nemají smysl. Jen spousta práce s pochybným výsledkem.

A tohle "které zřejmě nikdy nepoužiju" je odvážné tvrzení.


  • 0

#9 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 18 leden 2016 - 10:10

Jen pro zajímavost  - u mě v databázi mají logy 65% a listingy 20%


  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#10 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 11:11

Hromadne to jde udelat asi jen pomoci SQL. Jsi si jisty, ze prave listingu zabiraji nejvic mista? Ja bych to spis odhadoval na logy.

(Ale podle listingu i logu se da hledat take, jiz mnohokrat jsem toho vyuzil.)

Ano docela jo, logy totiz omezuju na poslednich 10+kamarady. Hledani v logu vim ze je mozne. Taky jsem parkrat vyuzil. Radsi vsak vyuziju mensi db, kdyz neco budu hledat, zkusim to pres google

 

Jen tak mimochodem, zkusil jsi udělat vakuum databáze? Je možné, že nejvíc místa ti zabírají právě ty zrušené položky, které se ale zřejmě trvale nemažou.

Udělal, stále mi zabírá 500mb na telefonu, to pro me zacina byt moc. Kdyz pripoctu CZ mapu +400 tak se to splha ke gigu. TLF s 16g bez karty, spousta app, moc si vyskakovat nemuzu abych si tam jeste nahral nejakou muziku :D

 

Největší redukce databáze jsem docílil úpravou počtu archivovaných logů.

 

Jedna šance by byla vytvořit si databázi archiv, kde bude vše a bude veliká a pak mít jen pracovní soubor, kde bude jen to, co aktuálně používáš.

 

Ale já mám v PC disky 2*1TB a aktuální provozní databáze má 584 MB. A v GG používám 14 různých databází. A disk je plný tak asi z poloviny, takže omezovat se místem na disku rozhodně nemusím.

 

Možná sem zkus napsat, proč to vlastně řešíš.

Viz hore, 10logů na keš. Nad více DB jsem přemýšlel, ale moc se mi do toho nechce. Spíš bych uvítal nějakou utilitku, která by exportovala na tlf *.db3 soubor který bych vyfiltroval ( třeba ggf filtrem či jejich kombinací. Např gg2phone archivované.ggf disablovane.ggf -i geoget.db3 -o D:\slozkanasynchronizacidocloudu\geoget.db3 filtry by se zpracovávali v dánem pořadi )

Misto na pc me netrapi taky, ale na telefonu ! A taky ta velikost na synchronizaci. Věčně se to synchronizuje dlouho :)


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 11:46

Je možné si vyexportovat do gpx vše, co potřebuješ a importovat do nové databáze. Je na to i jeden GPX export, který exportuje z geogetu vše, včetně přidaných věcí. A dalo by se to automatizovat v Combine. Osobně jsem to ještě nikdy nepoužil.


  • 0

#12 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 11:57

Osobně bych se přimlouval za commandline tool co pracuje s gg db a třeba denně ji inteligentně aktualizuje pomocí api :)

GPX pro mě znamená otevřít GG a myslet na to že to chci udělat ( ano skript po spuštění lze nastavit, ale zdržuje ) a pak to gpx někam zase importovat, další zdržení. Tyhle commandline operace bych si mohl pomoci planovace ve win nastavit třeba na noc kdy spim, on si to všechno pořeší a ráno vstávám s krásňoučkou novou DB.


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 12:08

Nevim o tom, ze by nekdo praci s GG databazi resil prikazovym radkem. Hodne tezko by se asi definoval vyber kesi tak, jak je nyni resitelne pomoci filtru, ggt, oblasti uvnitr mnohouhelniku, ...


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 12:09

Mám pocit, že existuje možnost, spustit geoget s parametry, které po jeho spuštění spustí určitý skript. Kdysi jsem to i používal, také přes plánovač, ale už nevím jak ani na co.


  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 12:23   Nejlepší odpověď

Osobně bych se přimlouval za commandline tool co pracuje s gg db a třeba denně ji inteligentně aktualizuje pomocí api :)

GPX pro mě znamená otevřít GG a myslet na to že to chci udělat ( ano skript po spuštění lze nastavit, ale zdržuje ) a pak to gpx někam zase importovat, další zdržení. Tyhle commandline operace bych si mohl pomoci planovace ve win nastavit třeba na noc kdy spim, on si to všechno pořeší a ráno vstávám s krásňoučkou novou DB.

 

Parametry v prikazove radce umoznuji spustit GG se scriptem. Pokud si to das spustit stejne jako by sis dal spustit planovacem, mas to stejne a muzes tam vyuzivat vsech vymozenosti GG vcetne Combine.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 18 leden 2016 - 13:10

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 12:26

http://geoget.ararat.../user:parametry

 

Edit: Ehmmm, byl jsem pomalej...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 18 leden 2016 - 12:26

  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 13:00

Tyhle commandline operace bych si mohl pomoci planovace ve win nastavit třeba na noc kdy spim, on si to všechno pořeší a ráno vstávám s krásňoučkou novou DB.

 

Osobně se domnívám, že by mělo jít nadefinovat ty operace i v grafickém rozhraní a použít combine pro vytvoření přesunové databáze a pro její přesun do telefonu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 13:04

A hele, ten geoget mě stále něčím novým překvapuje. To vypada, ze naskriptovat v combine pujde.

Díky všem zúčastněným účastníkům zájezdu.


Tento příspěvek byl upraven od fatbozz: 18 leden 2016 - 13:05

  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 13:46

Přesně tak to dělám, nalívat do telefonu 2G je opravdu trochu zbytečné.
 
 [Group]
Name=export CacheDB
Comment=Z aktuálního výběru udělá databázi pro PocketDrake
Icon=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
CMD=VarTest|1|1|=|Int
CMD=FileDel|%GG_DATADIR%\Data.gpx
GGT_ADD=-%GG_DATADIR%\Archiválie.ggt
GGE=%GG_SCRIPTDIR%\export\gpxgeoget2.gge.pas|%GG_DATADIR%\Data.gpx
CMD=DBSelect|CacheDB
CMD=ListSelectAll
CMD=DBVacuum
CMD=HideImportResults
CMD=ImpFile|%GG_DATADIR%\Data.gpx
CMD=DBSelect|geoget
CMD=ListRefresh


  • 0

#20 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 13:48

Ani to nebolelo :)

 

CMD=DBSelect|geoget
GGF_SET=%GG_DATADIR%\All-NoArchive.ggf
GGE=%GG_SCRIPTDIR%\export\gpxgeoget2.gge.pas|%GG_DATADIR%\geoget_lite.gpx
CMD=DBSelect|geoget_lite
CMD=HideImportResults
CMD=ImpFile|%GG_DATADIR%\geoget_lite.gpx
CMD=FileDel|%GG_DATADIR%\geoget_lite.gpx
CMD=DBSelect|geoget

 

To je takovy prvni nastrel, asi to jeste vylepsim, ze pred kazdym importem bych vsechny kese v lite db smazal a měl tam fakt jen ty aktuální z hlavní. Takhle se tam bude importovat importovat a zastará tak jako tak :)


Tento příspěvek byl upraven od fatbozz: 18 leden 2016 - 13:52

  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama