Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Twin Project

pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2016 - 12:54

Měl bych dotaz k logování keší typu twin project:

pokud mě někdo osloví ohledně vyluštění keše (třeba GCNJCX), já obejdu indície, vyluštím, tak loguji sebe i dotyčného a obráceně já oslovím někoho vy druhé straně zeměkoule, on vyluští, pak on zapisuje sebe i mě?

Jde mi o to, jaký postup je správný (jsem sice zapsán, ale fyzicky jsem na místě nebyl, i když mi potom třeba naskočí např. suvenýr).

Na geowiki jsem toto popsáno nenašel.

Děkuji za vysvětlení.


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2016 - 17:21

Ja bych to pochopil tak, ze ty zalogujes nalez kesky (zdejsi), ke ktere ti klega cizinec posle souradnice a naopak. A pokud se na to hodlas vrhnout a neni ti neco jasne, proc se neoptas primo autora?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 8:26

Základní pravidlo geocachingu říká: najdi kešku, učiň záznam do logbooku a kešku vrať na původní místo. Tudíž si zaloguješ zdejší a cizinec si zase zaloguje tu cizí. Projekt je o tom, ze si navzájem dopomůžete, k souřadnicím bez cestování.
  • 5

#4 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 10:48

Doporučuji si ještě jednou přečíst listing obou keší Twin projectu a log http://coord.info/GLCWD0GM a bude to myslím jasné. Sežeň si někoho, kdo ti pomůže s částí za oceánem a z vyluštěných souřadnic poznáš, co kdo hledá.


  • 0

#5 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 16:23

Základní pravidlo geocachingu říká: najdi kešku, učiň záznam do logbooku a kešku vrať na původní místo. Tudíž si zaloguješ zdejší a cizinec si zase zaloguje tu cizí. Projekt je o tom, ze si navzájem dopomůžete, k souřadnicím bez cestování.

Takže honění statistik bez námahy :)


  • -3

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 16:46

Takže honění statistik bez námahy :)

to jsi pochopil špatně, každý si zaloguje tu svoji domácí


  • 0

#7 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 16:49

to jsi pochopil špatně, každý si zaloguje tu svoji domácí

 

Zalogiju si tu krabičku, do které jsem se podepsal, tj. tu, která má úvodní souřadnice na druhé straně zeměkoule.


  • -3

#8 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 16:59

Kdepak, zalogujes si krabicku, ktera ma souradnice i otaznik v cr, ale k jejimu vyreseni jsi potreboval navazat spolupraci se zahranicim. "Stage" te domaci jsou totiz za oceanem a naopak.
  • 2

#9 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 17:09

Kdepak, zalogujes si krabicku, ktera ma souradnice i otaznik v cr, ale k jejimu vyreseni jsi potreboval navazat spolupraci se zahranicim. "Stage" te domaci jsou totiz za oceanem a naopak.

 

Proč se na to nepodíváte, než odpovíte? Možná je to u jiných keší podobného typu jinak, ale ta, která je zmíněna v prvním příspěvku (GCNJCX), má souřadnice v Praze a indicie se hledají taky v Praze. Krabička je na jiném kontinentu.


  • 1

#10 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 17:34

Aha, no mel jsem snahu osvetlit jak tyto kese co znam fungovali ci funguji. Pokud je to u teto jinak, tak to asi z nejakeho duvodu proslo pres RW. Nicmene co jsem prosel par logu, tak jsem pochopil ze se logovalo do fyzicke krabky behem Skorapek tzn. ze fyzicka krabka je asi taky v Praze, ale neznam, tak jen odhaduji.
  • 0

#11 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 17:35

Jinak diky za vykani, ale za me muzem klidne tykat, ale pokud je to nutne ani vykani se nebrani.

Tento příspěvek byl upraven od A+T: 28 leden 2016 - 17:36

  • 0

#12 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 18:25

Asi tu krabičku někdo do Prahy dovezl, ne? :) Jinak si ty poslední logy nedokážu vysvětlit.

Každopádně zajímavá záležitost. Možná si ji zkusím někdy vyluštit, jen nevím, jak pak hledat parťáka na druhé straně. Je nějaký seznam těch keší v Twin projektu?


  • 0

#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 19:25

Ty kešky jsou dvě (proto twin), jedna má úvodní souřadnice a indicie v Praze, krabičku v Americe, druhá má úvodní souřadnice a indicie v Americe a krabičku v Praze. Pokud se někdo fyzicky zapsal do krabičky v Praze a zalogoval se do otazníčku v Praze, tak se zalogoval špatně.


Jinak diky za vykani, ale za me muzem klidne tykat, ale pokud je to nutne ani vykani se nebrani.

 

To množné číslo patřilo i dr.votovi.


  • 0

#14 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 20:42

No ještěže jsem tu krabičku našla před čtyřmi roky a tehdy mi to přišlo jasné. Mít nález za oceánem by se mi tedy teď nechtělo. 


  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2016 - 21:23

Ty kešky jsou dvě (proto twin), jedna má úvodní souřadnice a indicie v Praze, krabičku v Americe, druhá má úvodní souřadnice a indicie v Americe a krabičku v Praze. Pokud se někdo fyzicky zapsal do krabičky v Praze a zalogoval se do otazníčku v Praze, tak se zalogoval špatně.


 

To množné číslo patřilo i dr.votovi.

Když ono to z tohoto listingu jaksi není moc jasný, ani tam není napsána ta americká, která s tím souvisí. Podle čeho by se měla najít? Celé to není moc logické.


  • 0

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2016 - 9:14

Tak jsem si po zmínění na tomto fóru zkusil vyluštit tuhle keš a zjistil jsem, že její finálka je někde "za oceánem", takže většina zalogovaných vlastně má zalogovanou úplně jinou keš, než si myslí... Nejspíše to Americké dvojče, jehož souřadnice jsou totiž uvedené na finálkách (při hledání té americké keše se mi zobrazily odkazy hned na dvou finálkových serverech, zajímavé je, že byly myslím podle kódu oboje ty české.

Podle mého chápání je prostě finálka té Pražské v USA a finálka té keše z USA v Praze...

 

Vyluštil jsem si souřadnice této keše v Americe a nechal jsem si je od autora ověřit (nabízí to v listingu). Přitom mi potvrdil, že to "neřeší", že je to nevyhraněné.

 

Takže vlastně podle autora je to spíše jedno... Člověk se asi může zapsat kamkoliv, když má vyluštěno, i když podle mé logiky by si asi měl v Praze zapsat do té Americké keše a v Americe logovat do té pražské.


  • 0

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2016 - 9:20

Když ono to z tohoto listingu jaksi není moc jasný, ani tam není napsána ta americká, která s tím souvisí. Podle čeho by se měla najít? Celé to není moc logické.

 

Oběhneš stanoviště v Praze, spočítáš souřadnice, a někde poblíž bude americký otazník. Toto v podstatě v tom listingu je.

Anebo zkusíš najít tu druhou do páru podle názvu.


  • 0

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2016 - 18:40

Tak bohužel díky novému způsobu vyhledávání max. 50 km od souřadnic ti to keš s názvem nevyhledá...

A keš blíž k finálním souřadnicím té Pražské není... Dostal jsem tip, jak najít tu druhou keš od autora, ale krom toho jsem našel i odkazy rovnou na finálky :-). Ovšem dá se to zvládnout v pohodě bez nich...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama