Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1337 odpovědí na toto téma

#1281 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 6:24

Sanyo bylo koupeno Panasonicem. Takze posledni generace Eneloop byla vyrobena uz pod znackou noveho majitele.
  • -1

#1282 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 7:33

Jak si poznačujete kapacitu baterie aby jste ji mohli i po několika letech zkontrolovat ?

Zkoušel jsem na ní psát lihovkou - rozmazalo, setřelo se

Lepící "cenovka" - lepsi, ale do nekterych pristroju kam se strka do dutinky je to pak porod vyndat ( těsně lícuje )

Vaše zkušenosti ?


  • -1

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#1283 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 7:41

Mám to v excelu s datem měření a články očíslované lihovkou. Číslo tam napíšu několikrát z různých stran, většinou alespoň jedno z nich jde přečíst.

Občas měřím i vnitřní odpor, to jsou taky poměrně zajímavá čísla


  • -1

#1284 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 8:36

Jak se taková věc jako vnitřní odpor měří ? Co to značí ?


  • -1

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#1285 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 8:44

Ideálně měřákem k tomu určeným ;) Nebo podomácku změřit napětí naprázdno, napětí po zatížení známým odporem a pak dopočítat.

Zjednodušeně ti to řekne jak moc poklesne napětí při zatížení, což u více žravých zařízení jako je GPS hraje významnou roli.


  • -1

#1286 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 9:06

Predstavu o vnitrnim odporu si muzes udelat i bez meraku, pokud jsi schopen merit kapacitu pri ruznych vybijecich proudech. Cim vetsi bude rozdil zmerene kapacity mezi malym a velkym vybijecim proudem, tim vetsi mas vnitrni odpor.

 

Vnitrni odpor se starnutim akumulatoru jen zvetsuje. On muze za to, ze se ti zda, ze akumulator starnutim ztraci kapacitu. On muze za to, ze akumulatory v GPSce nevydrzi tak dlouho. On muze za to, jak rychle treba dokaze akumulator nabit blesk ve fotaku. On muze za to, ze na nekterych baterkach se GPSka ani nezapne, zatimco v jinem pristroji ti ty akumulatory jeste vesele funguji...

 

Nedavne video Eneloop vs. IKEA krasne demonstrovalo, ze ty IKEA baterky maji vyrazne horsi vnitrni odpor, coz znamena, ze nikdy nevydrzi slouzit tak dlouho jako Eneloop.

 

 

Jinak pro velmi rychlou predtavu o vnitrnim odporu existuji i velmi rychle a trivialni metody, ale snad je tu ani popisovat nebudu, protoze pri neopatrne neodborne manipulaci si muzete znicit jak merak, tak i akumulator.


  • 3

#1287 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 9:28

Jak si poznačujete kapacitu baterie aby jste ji mohli i po několika letech zkontrolovat ?

Zkoušel jsem na ní psát lihovkou - rozmazalo, setřelo se

Lepící "cenovka" - lepsi, ale do nekterych pristroju kam se strka do dutinky je to pak porod vyndat ( těsně lícuje )

Vaše zkušenosti ?

Tenkým proužkem různobarevných samolepících fólií dokola. Ty mají tloušťku půměrně 0,08 mm.


  • -1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1288 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 9:48

Tenkým proužkem různobarevných samolepících fólií dokola. Ty mají tloušťku půměrně 0,08 mm.

Něco na způsob odporových/kapacitních color codes ? To mě nenapadlo a mohlo by to dobře fungovat.


  • -1

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#1289 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 10:50

Něco na způsob odporových/kapacitních color codes ? To mě nenapadlo a mohlo by to dobře fungovat.

Snad by stačil jeden proužek, ale samozřejmě netuším, kolik sad budeš provozovat.


  • -1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1290 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 13:44

Jak si poznačujete kapacitu baterie aby jste ji mohli i po několika letech zkontrolovat ?

Zkoušel jsem na ní psát lihovkou - rozmazalo, setřelo se

Lepící "cenovka" - lepsi, ale do nekterych pristroju kam se strka do dutinky je to pak porod vyndat ( těsně lícuje )

Vaše zkušenosti ?

bílá folie na eneloop se dá naříznout ostrým nožem...a římská čísla se výborně "píšou"  :)


  • -1

#1291 nika411

nika411

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 17:51

Chtěla bych se zeptat jaké jsou nejlepší baterie (dobíjecí)do GPS garmin etrex 10 nebo jaké jsou nejpoužívanější.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 11 únor 2016 - 20:25
sloučeno s threadem k tomuto účelu již založenému

  • 0

#1292 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 17:54

viz http://www.geocachin...iew=getlastpost

 

P.S. po sloučení vláken pochopitelně přestalo fungovat, původně ukazovalo na toto vlákno, takže je to fuk


  • -1

#1293 nika411

nika411

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 19:40

Díky za přesunutí☺

 

//tomy.22: není zač ;)


  • 1

#1294 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 22:33

přesunutí nám přejmenovalo letité vlákno, to asi není ok ;)


  • 1

#1295 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 23:50

Jej, chybička. Díky za upozornění. Už by to mělo být v pořádku.


  • 0

#1296 Kamill

Kamill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2016 - 21:49

Já prostě jen 

 

Jak si poznačujete kapacitu baterie aby jste ji mohli i po několika letech zkontrolovat ?

Zkoušel jsem na ní psát lihovkou - rozmazalo, setřelo se

Lepící "cenovka" - lepsi, ale do nekterych pristroju kam se strka do dutinky je to pak porod vyndat ( těsně lícuje )

Vaše zkušenosti ?

Ja si prostě jen píšu kapacitu na baterku a po + - půl roce otestuji baterky znovu a jen přepíšu


  • -1

#1297 Kamill

Kamill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2016 - 11:41

Ahoj, tak jsem po necelém roce otestoval své baterie z lidlu Tronic professional 2500. Kapacity: 2370, 2360, 2360, 2350, 2340 a 1297 mah. Ta poslední má výrazně nižší kapacitu, ale tuším, že jí měla i po koupi, bylo to kolem 1450 mah. A zjistil jsem také, jak zjistit, že má takto sníženou kapacitu. (Pro ty, kteří kupují baterky z lídlu). Má menší hmotnost - jen 20g oproti ostatním, které mají 28g. Takže pokud budete kupovat baterky z Lidlu a chcete se tomuto vyvarovat, berte si s sebou na nákup tu malou kuchyňskou váhu a kupujte co nejtěžší balíčky :-))


Tento příspěvek byl upraven od Kamill: 13 únor 2016 - 11:42

  • 1

#1298 Kamill

Kamill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 19:37

Lidi, nějak nepíšete:-( že by kvůli změně odkazu na http://www.geocachin...est-of/page-65?


  • -2

#1299 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 15:15

Lidi, nějak nepíšete:-( že by kvůli změně odkazu na http://www.geocachin...est-of/page-65?

Přestaň SPAMovat! A uvědom si, že tohle není chat, ale fórum, a že když není co psát (a ty ses ani na nic neptal), tak prostě nikdo nepíše. Smiř se s tím.


  • 2

#1300 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 17:17

Ahojte,

jsem jen tak cvičně nabil 4 Eneloopy zakoupené a používané od 8.2011. Odhaduji několik desítek cyklů.

Napětí: 1x 1,52V,  3x 1,51V.

Kapacita: 2,14 /  2,15 /  2,14 /  2,64 mAh. 

 

Různým testováním a zkoušením jsem už před lety  přišel na to, že Eneloopy jsou držáky a i po dlouhé době mají vyrovnané kapacity. A vyšší, než udávané.  U jiných druhů měli některé kusy třeba jen poloviční kapacitu. A to jen po několika cyklech. Naprosto tragické byly Duracelky:-((  To mi nějak uvízlo v hlavě:-) A takové ty vysokokapacitní (tenkrát 2300 mAh atd), to byla také tragédie. Za pár dní se vybily sami:-(((  Takže už kupuji jen Eneloopy... 


  • 4





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama