Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1337 odpovědí na toto téma

#101 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2009 - 20:42

pokud podrzis dele mode, melo by to vzit pak najednou vsechny...
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#102 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2009 - 20:50

akryx: to jsem prave zkousel a vubec nic, az jsem si prave myslel, ze me tlacitko CURRENT nejede. Potom jsem vsechno povytahoval a zkusil po jednom a ejhle, slo to. Ale je to neskutecnej "ojeb" a taky nevim, jak tohle naucim svou drahou polovicku :D:D
  • 0

#103 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2009 - 21:27

Musíš tam našupat baterky, podržet mode, nacvakat co chceš pak stejně nacvakat current. Je tam limit 8 sekund, do kdy to musíš stihnout, ale to nevím, jestli je celkový limit nebo limit od poslední operace. btw: ty jejich AA 2600 jsou celkem OK, ale ty AAA 1000 stojí za prd. Možná jsem měl smůlu na kusy, ale ani po několika cyklech se mně nepodařilo výrazně přesáhnout 900mAh, u některých je to dokonce pod 900 mAh.
  • 0

#104 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2009 - 21:31

No nastesti AAA nepotrebuju. Jj vim o limitu 8 sekund, manual znam nazpamet, ale bohuzel to vubec nereagovalo. Potom jsem to zkusil podle toho, ze hodnota slotu 1 urcuje maximalni hodnotu vsech a proto jsem to zkusil vyhazet a nastavovat postupne a to slo. BTW je normalni, ze se mi ted prepina stav CHARGE/TEST na DISCHARGE/TEST? Respektive jaky je nejlepsi postup, abych je vybil, nabil a aby mi zobrazila realnou kapacitu clanku? A posledni dotaz, jak vysoky nabijeci proud pouzivate?
  • 0

#105 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2009 - 21:39

Já jsem to pochopil tak, že během testu udělá charge, pak discharge a nakonec charge. Takže ty změny jsou OK. Pokud chceš jen vybít a nabít, tak stačí dát discharge, protože pak automaticky nastává charge. Když to přepneš na zobrazení mAh, tak ti to ukazuje aktuálně nabitou kapacitu. Až to skončí, máš to číslo, co chceš. V manuálu doporučujou jako ideální nabíjení 200 a vybíjení 100, ale na to nemám nervy, takže fičím 500/250.
  • 0

#106 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 8:45

No tak rano nejsem moc moudrejsi. Dal jsem tam ty 4 clanky, co k tomu byly zadarmo a des a hruza. Na nich napsana kapacita 2600mAh a rano tyhle vysledky: 1186, 1680, 2300 a 2840 mAh. Nechapu ty prvni dve (aktualne na pozicich v nabijecce 2 a 3) a vlastne ani nechapu tu posledni, jaktoze ma 2,84Ah.
  • 0

#107 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:00

S474N napsal/a:
No tak rano nejsem moc moudrejsi. Dal jsem tam ty 4 clanky, co k tomu byly zadarmo a des a hruza. Na nich napsana kapacita 2600mAh a rano tyhle vysledky:
1186, 1680, 2300 a 2840 mAh.

Nechapu ty prvni dve (aktualne na pozicich v nabijecce 2 a 3) a vlastne ani nechapu tu posledni, jaktoze ma 2,84Ah.

S těmi dodanými La Crosse já mám naopak velmi dobré zkušenosti. Vykazují kapacitu 2650-2800mAh. Jsi si jistý že jsi změřil celou kapacitu (tedy po úplném vybití)? Pokud ano tak je zkus rozcyklovat pomocí DISCHARGE/REFRESH, ale pozor, trvá to klidně několik dní.
  • 0

#108 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:02

Parkis: zvolil jsem funkci CHARGE/TEST. Nicmene jak rikas, jeste si na ne posvitim pres rozcyklovani.
  • 0

#109 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:10

A urcite jsi delal cyklus vybit-nabit u vsech clanku a ne jen u toho posledniho? :)

Ja kdysi k te nabijecce dostal 2500mAh od Conradu, a ted po par letech pouzivani musim rict, ze patri rozhodne k tem lepsim, co pouzivam. kapacitu i impedanci drzi. Netusim, co tam kdo pribaluje ted... cekal bych, ze k takovym nabijeckam se pribaluji spise samostatne obtizne prodejne lezaky. ;)

A v jedne veci je treba opravit - ta nabijecka neukazuje kapacitu clanku, ale kolik energie do clanku napumpovala. On je to rozdil! Ty nabijeci clanky totiz nejsou chemicke perpetum-mobile a maji sve ztraty, a nedokazi tak vyuzit 100% energie, co do nich nacpes. Nabiojecka musi vzdy dodat tak o 15-20% energie navic.

(logicky - clanky se pri nabijeni zahrivaji - ta energie premenena v teplo se take nekde musela vzit...)

  • 0

#110 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:18

HaLuMa napsal/a:
A urcite jsi delal cyklus vybit-nabit u vsech clanku a ne jen u toho posledniho? :)

Ja kdysi k te nabijecce dostal 2500mAh od Conradu, a ted po par letech pouzivani musim rict, ze patri rozhodne k tem lepsim, co pouzivam. kapacitu i impedanci drzi. Netusim, co tam kdo pribaluje ted... cekal bych, ze k takovym nabijeckam se pribaluji spise samostatne obtizne prodejne lezaky. ;)

A v jedne veci je treba opravit - ta nabijecka neukazuje kapacitu clanku, ale kolik energie do clanku napumpovala. On je to rozdil! Ty nabijeci clanky totiz nejsou chemicke perpetum-mobile a maji sve ztraty, a nedokazi tak vyuzit 100% energie, co do nich nacpes. Nabiojecka musi vzdy dodat tak o 15-20% energie navic.

(logicky - clanky se pri nabijeni zahrivaji - ta energie premenena v teplo se take nekde musela vzit...)

V režimu TEST zobrazí kapacitu zjištěnou při vybíjení a to i po ukončení testu a zpětném nabití. Aspoň teda podle manuálu :)
  • 0

#111 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:40

To plati za predpokladu, ze se nabijecka samovolne nevyresetovala, cehoz jsem byl u nekolika kousku svedkem. Tak pozor na to. problem je v tom, ze ta elektronika nabijecky se take zahriva. Cim vice baterek a vetsi proud, tim vice se zahriva. A pokud je v teplem miste, muze se elektronika prehrat a procesor nabijecky se vyresetuje. To zpusobi, ze nabijecka prejde do rezimu nabijeni proudem 200mA. Empiricky jsem vyzkousel, ze nejlepsi prevence proti tomuto samovolnemu resetu je postavit ji na bok. Vetraci otvory zespodu nabijecky se dostanou do vyhodnejsi polohy a zacne kolem elektroniky fungovat kominovy efekt. ;) Znovu pripominam, ze tento problem nastava jen kdyz je nabijecka v teplejsim prostredi, treba pobliz topeni, a nabiji se v ni delsi dobu treba ctyri clanky proudem 1A. Zkratka nema dostatecne dimenzovane chlazeni.
  • 0

#112 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:47

Tohle se mi ještě nestalo, ale věřím že to možné je, přecejenom dneska se ta elektronika navrhuje dost na hraně :) Při proudu 1A ji solidně zahřívají i samotné články. U předchozí nabiječky (nějaká MW-cosi) která neměla teplotní ochranu jsem to řešil přídavným 8x8cm ventilátorem :) Ale to už trošku odbočujeme od tématu vlákna.
  • 0

#113 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:48

HaLuMa: hehe, no snazil jsem se.

Ted jsem ty dve vytahl, co byly na pozicich 1 a 4 a ty dalsi dve z 2/3 presunul do 1/2, chci dat funkci DISCHARGE a zaboha nemuzu nastavit vybijeci proud vyssi nez 100 Ah. Ani kdyz dam oba zaraz, ani po jednom - respektive u prvniho nastavim 250 Ah a jakmile vlozim druhej, tak se z niceho nic prepne z DISCHARGE u prvniho na CHARGE. Uz jsem z toho jelen.

Vložený obrázek
  • 0

#114 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:55

S474N napsal/a:
HaLuMa: hehe, no snazil jsem se.

Ted jsem ty dve vytahl, co byly na pozicich 1 a 4 a ty dalsi dve z 2/3 presunul do 1/2, chci dat funkci DISCHARGE a zaboha nemuzu nastavit vybijeci proud vyssi nez 100 Ah. Ani kdyz dam oba zaraz, ani po jednom - respektive u prvniho nastavim 250 Ah a jakmile vlozim druhej, tak se z niceho nic prepne z DISCHARGE u prvniho na CHARGE. Uz jsem z toho jelen.

Vložený obrázek


Můj vyzkoušený postup je:
-vložit baterky
-přidržet dvě sekundy MODE, pak už jen mačkáním docyklovat na DISCHARGE
-přidržet dvě sekundy CURRENT a pak docyklovat na požadovaný proud (v tomto případě vybíjecí, nabíjecí je pak dvojnásobný)
-počkat pár sekund, displej problikne a začne se vybíjet
  • 0

#115 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:55

Ja vezmu clanku, nastrkam je tam, a az pak zacnu mackat tlacitko na nastaveni proudu, cimz nastavim nabijeci proud pro vsechny vlozene clanky najednou. (vybijeci proud je polovina nabijeciho.), a po nastaveni proudu mackam tlacitko na nastaveni rezimu, kterym opet nastavim rezim pro vsechny vlozene clanky najednou. Takove ty tlacitka pro jednotlive clanky jsem pouzil asi jen jednou.
  • 0

#116 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 10:12

No tak to mi prave nejde. Jakmile vlozim vsechny clanky, tak muzu CURRENT mackat jak chci, ale vubec to nereaguje. Ani kdyz podrzim MODE a hodnoty se rozblikaji. Prave proto jsem to uz nechapal ve svem prvnim prispevku. Puvodne jsem myslel, ze mi to tlacitko nefunguje, ale na jednotlive pozice nastavovat jde. BTW po zapnuti (restartu) ti to ukaze jakou verzi pristroje?
  • 0

#117 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 10:15

Mozna jen pomalu vkladas ty baterky. Ja je tam musim rychle nasoupat a honem mackat. Kdyz prosvihnu nejaky blby timeout, tak mi to pak uz taky nejde. Co myslis tou verzi pristroje? Ta cisla, co probliknou po zapnuti? Ja jen ze mi je ukazuje pokazde trosku jine. :o
  • 0

#118 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 10:35

Neboj o tech prvnich 8 sec vim, nahazu to tam a stejne nic. Stejne tak by to melo reagovat po podrzeni MODE a rozblikani cisel (tzn. "programovatelny" rezim), ale take nic. No v manualu se pise, ze pri zapnuti tam problikne nejaka verze pristroje, takze to budou ty cisla.
  • 0

#119 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 11:53

A není to i tak, že co nejvyšší kapacitu akumulátoru dostaneme jenom při nabíjení "normálním" nabíjecím proudem ? Tzn. klasicky C/10... Resp. by se nabíjecí proud měl pokud možno podobat proudu, který pak z baterky budeme odebírat... Nevím jak to je se současnými rychlonabíjecíma baterkama, ale snad jsem něco takového kdysi četl. To samé je podle mne i s "formátováním" fungl nových akumulátorů... Při něm by se do nich neměly cpát moc velké proudy... Verze to asi není, mně to také pokaždé ukazuje něco jiného.
  • 0

#120 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 20:45

No, já začínám: 1) vlož akumulátory, 2) připoj napájení a až pak mačkat MODE. První kus, který jsem měl, jsem musel hned reklamovat, v některých šachtách nešlo nastavit vyšší proudy, myslím (ale už je to nějaký ten pátek), že nastavování všeho najednou taky nefungovalo. Takže bych zvažoval reklamaci. Jo a akumulátory se neformátují, ale formují.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama