Přejít na obsah


Fotka

Obsah kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 21:47

Ahoj,

 

kešky sbírám teprve 4 dny, ale už jsem si udělal čas na oběhnutí 10ti. Neskutečně mě to chytlo nicméně z čeho jsem  trošku zklamán je obsah většiny středních a větších kešek které jsem zatím navštívil... samozřejmě nepočítám mikro kešky, nicméně z těch do kterých se něco vejde, kterých jsem obešel 7 byl nejaký slušný obsah jenom ve 2... a to navíc počítám jako slušný obsah jen hračky s kinder vajec, jednou jeden CWG, kdy jsem neměl nic na směnu tak jsem ho tma zas nechal... V 5 ze 7 jsem buť neudělal žádný trade nebo jsem tam dokonce něco dohodil a nic nebral, protože mi přišlo líto, jak je keška prázdná :D :/

 

Jen by mě zajímalo, jak často nacházíte v keškách CWG,. travel bugy nebo geocoiny,popř v jakém druhu kešek se nejvíce těchto tematických předmětů průběžně nachází.

 

Plánuji koupi vlastního geocoinu, ale zatím jsem neobešel žádnou kešku, do které bych s čistým svědomím mohl geocoin vložit, s tím, že budu mít alespoň trochu jistotu že se dostane do dobrých rukou. Nemáte nějaký tip, kam by to bylo nejideálnější?

 

Díky.


  • 1

#2 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 22:02

Čím dále od civilizace a čím obtížnější keška, tím je větší šance, že se tam něco najde.Vložit putovní předmět v Praze bych si já nedovolil.


  • 5

#3 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 22:06

A když se do blízkého okolí keše nedá dojet autem je to ještě lepší.


  • 1

#4 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 22:23

Takže někde hluboko v lese. Nebo někde, kde je denní návštěvnost, aby ten předmět někdo hned vyzvedl.
Až budeš mít svoje CWG, tak je můžeš měnit třeba na eventech
  • 0

#5 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 22:30

...Až budeš mít svoje CWG, tak je můžeš měnit třeba na eventech

Bohužel už se mění jen na eventech :( Od té doby, co jsem CWG přestal nacházet v keších mě tak nějak přestávají zajímat... A přitom je to škoda - moc rád jsem je v keších měnil...


  • 2

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 22:34

Bohužel už se mění jen na eventech :( Od té doby, co jsem CWG přestal nacházet v keších mě tak nějak přestávají zajímat... A přitom je to škoda - moc rád jsem je v keších měnil...


Možná v některých nových keškách... brzo po publikaci.
  • 1

#7 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 22:41

Nejdřív běžně v keškách, pak spíš jen při X-TF a teď spíš nikde... ;)


  • 0

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 23:14

Bohužel už se mění jen na eventech :( Od té doby, co jsem CWG přestal nacházet v keších mě tak nějak přestávají zajímat... A přitom je to škoda - moc rád jsem je v keších měnil...

Zkus lovit v přírodě na venkově. Tam občas bývají k nalezení a výměně. A trakáče už jsem objevil i v pražských keších a popovezl jinam.


  • 1

#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 23:18

Když jsme u těch kanálovek... ztrácejí se tam cestovatelé?
  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 6:48

Asi je to taky tím, že ve městech bývají často mikrovky. A tam se nic nevejde. A najít ve městě místo, kam by se dala dát větší pixla, je dost těžké.

Já hodně dlouho CWG neměl, a co je mám, už je víc dávám do keší, co se mi líbily, než měním. Na eventech jen výjimečně, většinou v keších. Jsou tam. I když zdaleka ne všude.


  • 0

#11 Onygzz&Pudinka

Onygzz&Pudinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 8:08

My nikdy nic nedáváme (a většinou ani nenacházíme) do tradiček. Včechny trackovací předměty dáváme jen do Mysterek. Vyjímka jsou T5ky. Tam je vždy plno :) Jinak životnost TBček v ČR je minimální. My jsme za ta asi 3 roky vypustili 3 TB a každý měl životnost tak maximálně 1/2 roku :( Geocoin bych do světa bohužel asi fakt nepustil :(


  • 0

#12 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 8:46

Jen by mě zajímalo, jak často nacházíte v keškách CWG,. travel bugy nebo geocoiny,popř v jakém druhu kešek se nejvíce těchto tematických předmětů průběžně nachází.

Toť věru otázka. Jsou dny, kdy v 50 keškách není nic, a zase jindy je v každé z 10 nalezených něco, a všechno jsou to přitom nemikrovky. Co už bylo zmíněno, bývá většinou pravda, ale není to pravidlo. Kačeři to sice moc nemají rádi, ale asi nejbezpečnější jsou kešky umístěné v interiérech, a nejlépe na vyžádání, a ještě lépe jako mysterky s kódovým zámkem, ty většinou obsahují hromady zajímavých věcí. Pak obvykle platí, že čím hůř je keška dostupná, tím je bezpečnější, ale zase u některých je kvůli tomu minimální návštěvnost, takže se tam toho moc nevkládá. Nejvíce putovních předmětů se dá najít v tzv. "hrobech", ale jen ve formě kódů či fotek ztracených TB a GC - viz třeba https://www.geocachi...89-54ee768241b1 , v tzv. "hotelech" je to horší.

Pěkný příklad - mysterka, keška v lese kus od silnice i od cesty - GC1HCZZ

Příklady interiérových keší: GC5Y3VR GC4PQEN GC48F2T


  • 0

#13 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 9:16

Podle mě tomu, že v keších je stále míň a míň cestovatelů, napomáhají i dotazy tipu "jedu tam a tam, řekněte mi jaké jsou tam nejhezčí kešky, nemám čas obejít všechny".

A plno lidí mu odpoví.

 

Pro mě je GC také o překvapení. Takže tohle neuznávám. Ke všemu si má možnost přečíst odpovědi kdokoliv a pak se lidi diví, že jsou keše vybraný.


  • 6

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 9:23

Časem tě obsah krabiček přestane zajímat a budeš hledat logbook, cestovatele a případně CWGčka. Já sebou malou hračkárnu nosím, ale jen tím doplňuju kešky, u kterých je předpoklad, že tam přijde někdo s malými dětmi. Často pak dávám CWGčka bez výměny, mě to stojí asi čtyři koruny a nálezci to udělá velkou radost.

 

Jinak když jsem s geocachingem začínal, nacházel jsem TBčko nebo coin v každé páté keši. Měl jsem to spočítané, protože jsem chodil lovit s tátou a vždycky jsme se nejdřív dohodli, koho bude obsah sudých keší a koho lichých. Dneska mi to vychází tak jeden nález na sto keší. Ale zrovna nedávno jsem chodil po Praze a našel jeden coin, tři TBčka a dvě CWGčka. Nemyslím, že je geocoinů a TBček nějak výrazně méně než dřív, kradly se a ztrácely vždycky. Ale je mnohonásobně víc keší a mnohonásobně víc kačerů, kteří nikdy nic nepustí. Takže se počet travelů naředí. Kdyby každý kačer vypustil do světa ty levnější plíšky za osmdesát korun (takové ty včelky, delfíny atd.), putovaly by jich desetitisíce, nebylo by to žádnou raritou a méně by se to ztrácelo.

 

Geocoinů jsem už vypustil třicet, cestuje jich asi pět. Jejich ztráta mě sice mrzí, ale jen z toho pohledu, že dělá radost jen tomu jednomu a ne každých čtrnáct dnů někomu jinému. A další coiny stále vypouštím, přeci jen je to jeden z nejlepších pocitů při geocachingu, když se otevře keška a tam je pořádný kus železa.

Už když geocoin vypouštím do světa, tak vím, že se s ním už nikdy nesetkám, takže smutek žádný nemám. Jen jednou se mi stalo, že jsem našel vlastní coin.

 

Co se CWGček týče, ty nacházím dost často. Když stávalo deset korun, bylo rozhodně vzácnější, než dneska. Málokdy je den, kdy se vrátím bez nového kolečka. To třeba jen když obcházím mikrošky někde ve městě.


  • 5

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 9:27

Když jsme u těch kanálovek... ztrácejí se tam cestovatelé?

 

Samozřejmě, vždyť cestovatele kradou kačeři. :-)


  • 0

#16 Y&MD

Y&MD

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 10:34

Tak ty CWG jsou asi vylozene problem Prahy, protoze ja kdyz najdu krabicku velikosti small a vetsi tady na jihu (Benesov a dolu), tak tam vzdy minimalne CWG je, vetsinou i nejaky jiny veci (jake kvality to uz je na diskuzi samotnou), ale opravdu CWG je opravdu skoro v kazde vetsi krabici. CWG nesbiram, takze me to nechava klidnym, ale treba nedavno jsem nasel asi 7 ruznych v jedne krabce.

Co se tyka cestovatelu, tak bych rekl, ze je to stejne, ale z posledni zkusenosti musim konstatovat, ze TB je lepsi davat nekam do lesa. Umistil jsem TB z Francie na dobre skryte mestske kesi a hned zmizel, i s logbookem a ostatnim.

GC uz radsi jen z ruky do ruky.


  • 1

#17 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 10:38

Díky za tipy, náladu jste mi tedy moc nepozvedli... :D Vypadá to, že budu muset obcházet se svými GC nějaké náročnější lokace...Zaměřím se na nějaké ty T5. Já tedy jsem rád i za samotný nález logbooku nicméně v ohledu toho plánování kam dávat vlastní coiny bugy apod. se mi moc nelíbí to jak jsou kešky prázdné. Ještě co tak přemýšlím zřejmě bude lepší obsah i u kešek jen pro premium uživatele. Musím přestat kecat a koupit a podívat se.. :)

 

Co bylo pro mě zajímavé zjistění, že obecně v kanálovkách které jsem zatím oběhl byl většinou i horší obsah než třeba v jednoduché magnetické tradiční keši, venku kterou mohlo omylem ulovit každé dítě které si hrálo a prozkoumávalo terén...


  • 0

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 10:51

Bohužel i mezi kačery je normální rozložení lidí, to znamená, že se tu najde i spousty lidí, kteří když je nikdo nevidí, tak prostě ty věci vezmou...

 

Osobně občas někdy něco vezmu a dám do keše, která se mi líbila, do svých se snažím taky na začátku či při údržbě něco dát, ale už jsem vystřízlivěl z toho, kupovat tam nějaký hodnotnější obsah.

 

Co se týče PM keší - nedělej si iluze. Dnes už PM keše jsou často stejné keše, jako normální (co si pamatuji za poslední dobu jsem našel PM spíše takové, co mi přišly spíše podprůměrné - třeba PETka zezadu na plakátu).

PM členové se ke keším chovají skoro stejně jako ostatní, i mezi nimi jsou stejní lidi, jako v normální společnosti, takže je to podle mě jedno... 


  • 6

#19 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 11:00

Asi je to taky tím, že ve městech bývají často mikrovky. A tam se nic nevejde.

 

To je pravda. Bohužel to automaticky neplatí obráceně, že kde je velká krabice, tam je obsah. Já třeba mám v Praze, celkem v civilizaci, regulárku. Mám na ní spoustu logů typu „překvapivě velká krabice“ (co je na tom překvapivého, když v listingu je uvedeno Regular?), často s dovětkem „škoda, že je prázdná“. Ale nikdo tam nic nedá. Abych nekecal, občas přes ni proběhne nějaké TB, to jo. Ale obsah na výměnu - nula. Už to neřeším. Nehodlám tam věčně něco dosypávat, aby ti méně poctiví měli co sbírat. Jaký si to uděláme, takový to budeme mít.

 

 

Časem tě obsah krabiček přestane zajímat a budeš hledat logbook, cestovatele a případně CWGčka.

 

Aspoň za sebe můžu potvrdit. Já dokonce nehledám ani CWG (nemám svoje na výměnu), ani cestovatele (chodím teď lovit tak málo a nepravidelně, že pak vždycky mám celou dobu nedobrý pocit, že bych ho měl někam dát a zrovna se mi nikam nechce). Naposledy jsem si něco vzal v Plzni z keše „Turbo doktorát“, ale na to jsem byl dopředu připravenej, na tom je ta keš založená. Jinak to dělám pro to hledání a nález sám, nepamatuju se, kdy bych viděl v keši něco, co bych opravdu chtěl, neřku-li něco užitečného. Je to asi přirozený (?) vývoj jak jednotlivce–hledače, tak geocachingu jako hry.

 

Trochu jinak to asi mají rodiny s (malými) dětmi. Pro ty je opravdu lákadlem především ten „poklad“, co v keši najdou.

 

Bohužel, jak píše Roman_Jaromer přede mnou, i mezi kačery jsou nepoctivci (a není důvod, proč by neměli být), kteří keše jenom vykrádají. Jakási „stavovská čest“ už se moc nenosí. Není to moc optimistické zjištění, není ale ani moc překvapivé.


  • 8

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#20 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 11:05

Není pravda, že se všechny TB a GC hned ztratí. Mám jich několik, které cestují roky - třeba TB22F6TTB26KRW už osmý rok. Ale ano, je třeba počítat s tím, že jakmile cestovatele jednou vypustím, tak už ho neuvidím. Nemyslím si, že by je lidi vysloveně kradli, spíš máme mezi sebou spoustu bordelářů, kteří vyzvednutý TB ztratí a nikdy nezalogují.

 

Není pravda, že v keších nejsou žádná CWG. Včera jsem našel pět keší různého typu a stáří, a v každé z nich bylo několik CWG.

 

No a pokud se mi nelíbí obsah keše není nic jednoduššího než z ní nepořádek vykydat a nechat tam něco rozumnějšího.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama