Přejít na obsah


Fotka

Obsah kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 11:08

 Vypadá to, že budu muset obcházet se svými GC nějaké náročnější lokace...

 

Tím, že dáš svůj GC nebo TB do bezpečné kešky ho neochráníš před ztrátou. Klidně hned ten první, co ho vyzvedne ho pak dá do nějaké "nebezpečné" kešky a tam ho někdo ukradne.


  • 1

#22 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 11:38

Já nemám pocit, že by v keších bylo málo CWG a cestovatelů.

Mně konkrétně vychází v dlouhodobé statistice jedno CWG na 3,6 keše a jeden cestovatel na 8,6 keše. 

Tedy z průměrného výletu přinesu zhruba  2 směněná CWG a jeden TB.

 

Ze čtyř vypuštěných cestovatelů jsem se se třemi po čase opět setkal a stále putují. A ten čtvrtý zamrzl někde v Kalifornii.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 17 únor 2016 - 21:39

  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#23 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 13:08

tak koukám aspoň nějaké kladné zkušenosti...

 

já to u těch T5 myslel spíš tak že tam snad ty lidi mají alespoň trochu více rozumu, a když už ho vezmou z nějaké takové kešky, tak ho pak nebudou posílat dál přes tradičku někde ve městě, kterou může vybrat kdokoliv... pravda je ale že lidé jsou všelijací no, spoléhat se na to nedá.... leda si pořídit geocoin mimořádně ošklivý, který si nikdo nebude chtít nechat protože se mu líbí :D což samozřejmě taky není záruka ale možná alespoň nějakého nenechavce to může odradit


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 17 únor 2016 - 13:08

  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 13:31

bylo, je a BUDE http://www.geocachin...9-kradou-se-gc/


  • 2

#25 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 14:31

já to u těch T5 myslel spíš tak že tam snad ty lidi mají alespoň trochu více rozumu

no tak proti tomu se musím ohradit

lov T5 snad není o tom mít víc rozumu

někdy mi to přijde spíš naopak, ale rozhodně to negeneralizuju


  • 3

#26 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 17:29

:D to sis převedl význam.. já myslel rozumu v tom smyslu, že by mohli rozumněji nakládat s coiny a bugy - reagoval jsem tím na to´co tu psal zagloba, že dát coin do obtížnější kešky neznamená že ho někdo nesebere a nešoupne ho do nějaké kešky na náměstí pod lavičkou :D což by podlemě z kačerů kteří obcházejí T5tky doufám nikdo neudělal.. maximálně nějaký pablb :)

 

a to s tím co se bezpečnosti a pudu sebezáchovy týče... - jsou dva druhy lidí.. lidé kteří jdou na blind bez zkušeností jenom protože si něco chtějí dokázat - to je hloupé... a pak jsou lidé kteří vědí co dělají a když dám jako příklad to že třeba odlovují  tu T5, tak ať to třeba vypadá sebevíc rizikově, tak tam je šance nějaké nehody většinou menší než to že si člověk zlomí nohu při obyčejné procházce lesem.. každopádně je pravda že blbců je spousta :D

 

jenom taková poznámka, teď jsem přišel z odlovu dvou kešek, a asi jsem to zakřkl nebo já nevím.. geocoiny cwg, bugy sice nic, nicméně obě nalezené kešky byly absolutně plné jiných věcí... originální cd, plný pytel céček, kupa různých hraček a to spíš takových těch starších - lepších a hezčích... dokonce tam byl takový starší dětský dalekohled :D kdokoliv kdo tam dává takové věci - palec nahoru kdyby takhle vypadala každá keška, to je pak radost na pohled... :)


  • 1

#27 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 22:35

Jenže TB v keši s T5 může zůstat třeba i několik měsíců, což není také úplně dobré s ohledem na to, že by měl především cestovat. Mně se to stalo s TB na Madeiře, kde zůstal čtyři měsíce. Cíl je v Sydney a docela rychle potom doputoval na Nový Zéland. Tam jej v keši s relativně malou návštěvností (za 10 let 191 nálezů) vyzvedl kačer s tím, že jej vezme do Sydney. Když se půl roku neozval, podívala jsem se, že kačer má celkem jeden nález a jeden TB zalogovaný...

 

Já osobně mám radost, když najdu čistou krabici s logbookem, kam se dá normálně zalogovat. Časem ti nároky taky klesnou.  :)

O tom, že by se mělo měnit kus za kus a někteří to chápou tak, že vyberou vše co je v krabici, o tom by nejeden owner mohl vyprávět. 


  • 4

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 23:24

Podle mě tomu, že v keších je stále míň a míň cestovatelů, napomáhají i dotazy tipu "jedu tam a tam, řekněte mi jaké jsou tam nejhezčí kešky, nemám čas obejít všechny".

A plno lidí mu odpoví.

 

Pro mě je GC také o překvapení. Takže tohle neuznávám. Ke všemu si má možnost přečíst odpovědi kdokoliv a pak se lidi diví, že jsou keše vybraný.

 

Tím, že jdu na kešku s hodně FP (nebo na jiné doporučení), o žádné překvapení nepřicházím.

Do kina taky půjdu na film s dobrými referencemi a nebudu pokoušet překvapení, jestli náhodou trefím na dobrý film.


  • 0

#29 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 0:32

Tím, že jdu na kešku s hodně FP (nebo na jiné doporučení), o žádné překvapení nepřicházím.

Do kina taky půjdu na film s dobrými referencemi a nebudu pokoušet překvapení, jestli náhodou trefím na dobrý film.

 

 

Ale já se o FP nebavil. Když už se o nich bavíš, znám keš která má 19FP a strčí do kapsy mnoho jiných. Spousta lidí si hraje na to jak je GC tajný, / není / a poté s klidem vykecá a nejlépe přidá i fotku keše, která se mu strašně líbila. Prostě jsem z těch, komu se nelíbí, když ostatní roztrubují jak která keš vypadá a jak jsem už psal, líbí se mi ten moment kdy keš najdu a zjistím jak vypadá. A ne abych dopředu věděl, že si jdu pro keš ve tvaru skřítka s nádherně vyřezanou hlavou.

 

Mimochodem, nevysvětloval si mi nedávno, že počet FP nesvědčí o kvalitě keše? ;)

 

http://www.geocachin...-keše/?p=520380


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 18 únor 2016 - 11:12
opravena chyba ve větě - jsem za nejsem

  • 4

#30 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 5:50

Prostě nejsem z těch, komu se nelíbí, když ostatní roztrubují .....

<jazyková vložka> = Prostě (ne)jsem z těch, komu se (ne)líbí, když....</jazyková vložka>

Pokud jsou tam dvě "ne", nebo žádné, dal bych palec dolů, pokud jen jedno "ne", tak bych dal palec nahoru. :P

PS: příspěvek po opravě neaktuální

tomy.22: souhlas a palec nahoru


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 18 únor 2016 - 11:59

  • 2

#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 8:08

Jazyková vložka: Čeština dvojí zápor umožňuje. Nikdy jsem nikde nebyl a nikde jsem nikoho neviděl.


  • 1

#32 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 9:04

Uložení GC / TB do T5 krabičky je relativně bezpečné. Neznám ani jeden případ, kdy by v T5 krabičce byl uložený virtuálně nějaký cestovatel, nebo z nich se nějaký ztratil, popřípadě byl vybrán mudly. Je tu jen nutno brát v potaz, že tu může na nějaký měsíc zůstat.

Docela často se s tím setkávám, že mám daleko větší šanci najít cestovatele na T5 kešce, než na krabičce pozemní, třeba i když je na bezpečném a odlehlém místě.


  • 0

#33 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 9:17

A ne abych dopředu věděl, že si jdu pro keš ve tvaru skřítka s nádherně vyřezanou hlavou.

 

To se tady děje? Nějak jsem si nevšiml.

 

Mimochodem, nevysvětloval si mi nedávno, že počet FP nesvědčí o kvalitě keše? ;)

 

Napsal jsem "hodně FP (nebo jiné doporučení)", neměl jsem na mysli absolutní počet FP.


  • 0

#34 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 9:25

Jazyková vložka: Čeština dvojí zápor umožňuje. Nikdy jsem nikde nebyl a nikde jsem nikoho neviděl.

to rozhodně, ale ve výše uvedeném případě to jde proti logice


  • 0

#35 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 9:25

Jazyková vložka: Čeština dvojí zápor umožňuje. Nikdy jsem nikde nebyl a nikde jsem nikoho neviděl.

 

Jenže výsledek není pokaždé stejný, Ve větě "nejsem z těch, komu se nelíbí" se zápor vyruší a znamená zhruba totéž co "jsem z těch, komu se líbí".


  • 0

#36 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 11:09

K jazykové vložce. Omlouvám se. Spletl jsem se. Snad se to již nestane. Větu jsem opravil, tak aby dávala smysl.

 

 

To se tady děje? Nějak jsem si nevšiml.

 

 

 

Vláčku co řešíš?  :D  A pokud chceš odpověď, tak ano, tady v ČR se to děje. Čeština je rozmanitá a tvůj dotaz si lze vysvětlit různě.

 

 

Pojďme se zpět věnovat tématu.


  • 0

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 12:51

To se tady děje? Nějak jsem si nevšiml.

 

 

Ano, často, i na FB, a to ještě je dotyčný zveřejňovatel většinou dotčen, když se mu to vytkne.

"Když se vám to nelíbí, tak na to nekoukejte" je obvyklá skvělá hraběcí rada.


  • 2

#38 ceperovi

ceperovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 11:13

Ahoj,

 

já osobně lovím nejčastěji se svou 5ti letou dcerkou. Jen kvůli ní mám radost, když jsou v keši hračky na výměnu. Když lovím sám, tak obsah neřeším, pouze TB a CWG. Ze začátku si dcerka vždycky něco chtěla vyměnit. Teď už se taky naučila, že pokud tam není něco pro ní vyloženě zajímavého, tak máme radost se samotného nálezu a obsah už také tak neřeší. Ze začátku jsem kvůli ní vybíral větší keše, teď už je to jedno a lovíme podle úplně jiných parametrů. 

Jeden úsměvný příběh z nedávna - geošvagr má kamarády, kteří "loví" a kteří u sebe měli geocoin (TB45CDA). Švagr ho od nich převzal a dal mně. Zjistil jsem, že nemají ani svůj nick, loví jen podle aplikace bez zalogování. Pak jsem zjistil, že ho u sebe měli už skoro dva roky, takže už byl považován za ztracený. Bohužel i jeho původní majitel zřejmě přestal lovit, protože u něj nebyla asi rok žádná aktivita, takže ani nevím, jestli jsem mu udělal radost, když jsem ho znovu poslal do světa. 


  • 2

#39 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 11:21

Vláčku co řešíš?  :D  A pokud chceš odpověď, tak ano, tady v ČR se to děje.

 

Já jenom, že tady (na tomto fóru) jsem si toho nevšiml a jinam nechodím. Takže díky za upřesnění.


  • 1

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 12:31

Já chodím na kešky se svým skoro už dvouletým synem. Hrozně rád kešky (jak říká keke) vytahuje a zase je schovává. A nemůže přenést přes srdce, když z ní něco vyndám a nechci mu to tam vrátit. :-) Doufám, že mu to vydrží i do dalších let.


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama