Přejít na obsah


Fotka

Polská petice proti odvolání revírníka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
23 odpovědí na toto téma

#1 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 22:53

Zdravím všechny,

 

byl jsem požádán polskými kačery, jestli bych zveřejnil odkaz na jejich petici proti odvolání geoawarePL. Nežádají, abychom ji podepisovali, jen by byli rádi, kdybychom si ji přečetli. Počet přístupů je pro ně také důležitý. Děkuji za pozornost.

 

http://www.geocachin...aspx?id=6040677

 

Na uvedené adrese je shrnutí a odkaz na celý text. Petice je v polštině a angličtině.

 


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#2 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 23:21

Rozhodně si to přečtu celé, ovšem nechápu proč mají něco proti AJ v listingu EC. Já myslel, že je povinný kromě lokálního i jeden světový jazyk. Koukám, že to neni jen u nás ale i třeba v IT, CRO takže nejde o nějaký "lokální" výmysl jak by někdo mohl tvrdit. Případně dík za vysvětlení. 


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 0:18

Jednak mam dojem, že anglická verze listingu je doporučena a není to striktní povinnost, ostatně spoustu nově vznikajících EC u nás má v angličtině pouze krátké shrnutí a otázky, nikoliv kompletní listing. (pokud kolega DrVota najde odkaz v pravidlech na povinnost listingu v angličtině, budu ráda. Já o něm nevím.) Ale jim nejde pouze o listing, ale o veškerou komunikaci s revírníkem, o použití literatury, která je jen v polštině, o odborný termíny atd. A ani se jim nedivim, pár EC v Polsku mám a už jen zorientovat se v ne úplně jednoznačnejch termínech a vyplodit ty odpovědi v polštině byl fakt porod :D.

 

Zřejmě hlavní problém je, jestli jsem to správně pochopila, že toho earthrevírníka vyštípali ostatní polský revírníci a na základě toho byl odvolán. Ovšem jak to je ve skutečnosti, do toho tady fakt těžko můžeme vidět. Možná by Taxoft mohl vyžádat odkaz na polskojazyčné diskuse, vztahující se k tématu. Některých českých příhraničních kačerů se totiž problematika týká, na podporu petice se pokoušejí ve stanoveném termínu disablovat co nejvíc keší v Polsku :D.


  • -1

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 0:29

http://forums.ground...howtopic=337154


  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 7:18

Jak se tak dívám, tak v Polsku jsou docela také rozbroje mezi kačerstvem :-(

 

Na druhou stranu si říkám, jestli důvod odvolání nebude daleko prozaičtější...

Říkám si totiž, jestli se GS nelíbilo to, že dotyčný EC schvaloval pouze s polským listingem. Myslel jsem, že u EC platí, že musí mít i anglický listing. A když jsem si po přečtení té petice otevřel pár EC jím schválených, nenašel jsem angličtinu v ani jednom... Nebo se pletu a ta angličtina povinná není?


  • 0

#6 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 8:06

Angličtina určitě nepovinná. Listing earthcache ale musí být v jazyce země, kde se keš nachází -takovou jsem udělal zkušenost.
  • 2

#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 8:16

Jak se říká, že ryba smrdí od hlavy, tak dle autorů petice je tou hlavou Silesian Reviewer (ten byl jejich první, ne?). Jak to chápu, tak ostatní revieweři jsou mu loajální (jen osoby v podřízené roli jsou prý mezi RV vybírány). A někteří se asi chovají ještě hůř než Silesian, což lze soudit z požadavků petice na zásah ze strany GS:

 

- "suspendování Silesian Reviewera na dva roky z RV role, aby měl čas hrát geocaching, účastnit se eventů a získat odstup"

- "odvolání Masovian Reviewera"

- "důrazné pokárání Kashubian Reviewera za nekonzistentní přístup ke keším v Polsku a v jiných zemích (?) a upozornit ho na dodržování polských zákonů"

- a samozřejmě vrácení GeoAwarePL do funkce

 

Je to tam nějaké vyhrocené. Nemá do toho někdo komplexnější a dlouhodobější náhled? Třeba někdo, kdo sleduje polská fóra?


  • 2

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 8:38

Je to tam nějaké vyhrocené. Nemá do toho někdo komplexnější a dlouhodobější náhled? Třeba někdo, kdo sleduje polská fóra?

No nevím, jestli jsem to dobře pochopil, tak Spider (Silesian r.) má moderátorský přístup na fora a cenzuruje nepříjemné příspěvky
  • 0

#9 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 9:32

Centrum nápovědy GS http://support.groun...=kb.page&id=292

odkazuje, co se týče zakládání EC na stránku http://community.geo...nes/guidelines2

 

Ohledně textu. Jednoduše řečeno, povinnost je mít listing v jazyku země ve které EC zakládáte. Ostatní jazyky jsou dobrovolné. 


  • 5

#10 ufemezumik

ufemezumik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 10:03

Abych měla trochu víc informací, zeptala jsem se polskému cachera Murazor (kterého jsem měla možnost potkat na eventu), jak to tam ve skutečnosti vypadá, a jak se k tomu staví, a jeho odpověď mi přišla zajímavá a tak jí sem kopíruji. 

 

"I guess it is better not to sign the petition if one is not a Polish geoccher. The HQ may then think that the number of votes for the petition is artificially inflated and as the result they may treat it less seriously. The things went bad in Polish geocaching and I am totally supporting the petition. But the same time I am certain that foreign votes will not help here. Thank you very much for your interest; it is nice that the word about it spreads and echoes around."

 

tzn. myslí si, že pokud člověk není kačerem z Polska, je lepší petici nepodepisovat, protože to pak na HQ může působit dojmem, že se kačeři snaží počet podpisů uměle navýšit a to by mohlo výsledek petice snížit. 


  • 4

#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 10:12

Přesně tak, taky jsem si říkal, že pokud nejsem z Polska, nemá smysl "podepsat", jednak s mým nickem by to hned bylo podezřelé :D  a pak taky zdaleka nevím dost přesně, o co tam jde.


  • 7

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#12 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 10:49

Zatím jsem si všiml dvou českých kačerů, kteří podepsali. Ale jak píšu v úvodním příspěvku, Poláci chtěli jen, abychom věděli, ne abychom podepisovali.


  • 2

Klidně se rozčilujte.


#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 13:49

No nevím, jestli jsem to dobře pochopil, tak Spider (Silesian r.) má moderátorský přístup na fora a cenzuruje nepříjemné příspěvky

Já jsem z toho polského fóra vyrozuměla, že Spider/Silesian se pod svým neoficiálním nickem na fóru chová neslušně, nadává druhým a provokuje je a po jejich reakci svoje vlastní příspěvky zcenzuruje, takže ti, kdo se nechali vyprovokovat mají pak problémy s moderátorem. Taky údajně někdo z revírníků (zapomněla jsem, jestli Silesian nebo jiný) píše na forum Zeměplku příspěvky pod revírnickým nickem a vzápětí pod civilním nickem píše reakce na tento svůj vlastní příspěvek "na podporu revírníka". Ten earthrevírník je zřejmě geolog profesionál, mající co do činění s národníma parkama a podobnejma záležitostma a pracovně má kontakty s jejich Ministerstvem sportu a turistiky, a nejspíš se ho někdo snažil zdiskreditovat i po profesionální linii.

 

Jinak podporu požadavku polských kačerů můžou poskytnout i bez podpisu petice čeští příhraniční kolegové, kteří mají keše za čárou -  tím, že se připojí ve stanoveném termínu k disablu keší na polském území.


  • 2

#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 15:01

Nevím, jestli bych něčemu pomohl, když disabluju svoje keše. Návštěvnost v PL (Kladsko) je mizivá a ještě spíš česká.

 

No a jak SR úřaduje ve svém revíru, to zde nemá smysl rozebírat, my se "bavíme" :) Ale nejsem si jist, že by to bylo na petici, tolik informací o tom nemám.


  • 0

#15 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 9:02

Poslední  zpráva z časného rána:

 

Moun10bike si převzal TB a stáhnul ho ze systému, petice není tedy na webu žádným způsobem dostupná. Mám vyřídit poděkování všem, kteří pomohli informovat další nebo se nějakým způsobem zapojili. což tímto velmi rád činím. Nyní se čeká na vyjádření GS. Zůstaňte na příjmu.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 9:41

Teď nevím, na té petici byl termín do 17.2.? Neměla být otevřená déle?

Zajímavý postup, znepřístupnit její znění. Chápal bych zamknutí proti logování...


  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 11:42

Poslední  zpráva z časného rána:

 

Moun10bike si převzal TB a stáhnul ho ze systému, petice není tedy na webu žádným způsobem dostupná. Mám vyřídit poděkování všem, kteří pomohli informovat další nebo se nějakým způsobem zapojili. což tímto velmi rád činím. Nyní se čeká na vyjádření GS. Zůstaňte na příjmu.

Hm, akorát že teďko jsem se chtěla podívat, kdy je ten termín disablování keší na podporu petice, a už se tam nedostanu. Nepamatuješ si, kterej den to měl bejt?


  • 0

#18 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 14:33

Pamatuji, v neděli. A mám i nový odkaz na petici:

 

https://drive.google...TcyNmZsbTQ/view


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 15:29

Aha, takže od neděle 21.2: 22:00 hodin do středy 24. 2. 22:00 hodin. Díky.

Osobně by mi vůbec nevadil ještě odkaz na polskou verzi petice, líp se mi v ní hledá :D. Díky!


  • 0

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 15:52

Mi teda ne, ten jejich revírník sám dělal opravdu moc krásný earhky, mám jich odloveno asi 7 nebo 8 a přivedly mě na nádherný a zajímavý místa, kam bych se jinak nedostala ani náhodou. Groundspeak s ním pěkně zametl, takže on chce teďka se vším praštit a všech svých 45 normálních a 70 earthkeší dát k adopci nebo zrušit. Což by byla fakt škoda.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama