Přejít na obsah


Fotka

Zprávy po vstupu do zony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 16:30

Ahoj,

 

tak trochu si pohrávám s urwigo a ta funkčnost a možnosti mě uchvátili natolik, že se pokouším vytvořit první cartridge... Chci to udělat tak, že cartridge bude jen medium pro navigaci v terénu - bude obsahovat několik skrytých aktivních zon, kde se po vstupu do zony zobrazi informace, která navede do další zony a tak dále až do finále.

 

Nicméně narazil jsem na první problém.Zprávy po spuštení fungují bezproblému, odvypráví příběh a vyšlou vas hledat zonu do lesa. Po nalezeni a vstupu do zony se ma automaticky objevit zprava s informací pro nalezeni další zony.

Problém je ze se pri vstupu do zony zadna zprava nezobrazi zkousel sjem chodit sem tam několikrát vstoupit a zas odejit a nic, takze třeba spatny signal GPS to není, podle mapy jsem v miste kde by se zona měla nacházet...

 

Zony jsou, skryte a aktivni zprava při vstupu je nastavena, když to zkusim v emulatoru, ze posunu puntik na mape do zony tak se zprava normalne zobrazi, ale když cartridge vyexportuji, nahraji do telefonu a du ji vyzkoušet do terenu tak funguji jen ty zprávy při spusteni, když je proklikam a dojdu do mista kde jsem zonu vymezil tak se ale nic nestane... navíc kdyz zony zkusim dat jako viditelne, tak opet v emulatoru se zobrazi, na telefonu to pise ze zadne nejsou...

 

Delam něco spatne?


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 29 únor 2016 - 16:38

  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 18:20

Nevim zda delas neco spatne, ale jako prvni krok bych si zonu zviditelnil, coz by ti mohlo pomoci v terenu vyloucit cast potencionalnich problemu.

 

Druha moznost je udelat screenshoty s nastavenim zony a diagram akci pri vstupu do zony, pripadne poslat projekt v urwigu nekomu k nahlednuti.


  • 0

#3 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 18:59

Problém je ten ze ja ty zony vubec v telefonu nevidim ani když je dam jako viditelne.. pise mi to stále 0 zon. Uz jsem to jednomu cloveku co se zeptal posilal a ten odpovedel ze tam v podstate nic spatne nastaveneho není takze ja uz to asi uplne prestavam chapat. Vecer nahodim kdyztak screenshoty


  • 0

#4 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 19:01

Tak to pošli ještě mně — soubor s příponou .urwigo.

gc@i-mh.net


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#5 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 22:51

Odeslano... jinak telefonem na kterem to testuji to urcite není... na ozkouseni  jsem si stahl jinou wherigo kesku a ta zony normalne ukazuje... edit tak mam podezreni ze to mozna telefonem je... :D ještě to ráno ozkouším..


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 01 březen 2016 - 0:57

  • 0

#6 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 17:36

Tak jenom update... Nakonec se potvrdilo, že to celé bylo telefonem, nějak blbl GPS signal, navíc vlivem špatného počasí a tím že zona byla mezi stromy se zřejmě nedokázal řádně ustálit. Když jsem to zkoušel s jiným tak se zprávy objevily prakticky ihned. Takže díky za veškerou pomoc, která mě dovedla ke zjištění, že mám na***no telefon :D


  • 0

#7 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 18:04

Tak hlavně že se to vysvětlilo. Mně to napadlo už hned, jak jsi tenhle dotaz psal, ale když jsi tak vehementně tvrdil, že ti to na mapě ukazuje správnou pozici...  ;)


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#8 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 20:37

To jsem si myslel no, jelikož jsem ten telefon používal ještě předevčírem na odlov keší a žádné větší problémy s tím nikdy nebyly. Ale asi se to nějak sešlo, teď mi GPS nefunguje prakticky vůbec... Když zapnu navigaci tak mi poloha but stojí na místě a každá aktualizace trvá přes minutu, a nebo poskakuje sem tam třeba i o 100m... Asi budu muset pořídit nový telefon...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama