Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Příliž těžká šifra?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#41 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 17:09

Prakticky každá keška si najde své kačery a vždycky se najde někdo, komu se to bude líbit. Nepočítám honibody a finálkaře, těm se líbí všechno, protože je za to bod a zároveň u nich nezáleží na obsahu hry/trasy. Takže si hlavně ujasni cílovou skupinu a proč tu kešku chceš udělat. Jestliže bude wigo o ničem, jenom soubor šifer, asi ta cílová skupina bude dost malá (ale bude existovat). Jak tu byla zmíněna možnost nápovědy, pokud si pro ni někam zajdeš, je to dobrý nápad. Ne všichni jdou na keše ve skupině a jsou vybaveni několika telefony a notebookem.


  • 2

#42 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 18:06

Koukám, že se ta debata trošku rozjela... Jen bych chtěl vyjasnit, já jsem vůbec neřekl, že pochybuji o tom jestli to někoho bude nebo nebude bavit, co se týče zasazení do příběhu, si myslím že tam tenhle styl šifry sedí... mě zajímal hlavně názor, jaké by to podle ostatních mělo mít hodnocení obtížnosti.. Ale ocenuji, že jsem se dozvěděl tolik informací, protože například dát hint na šifru, jako dialog k nějaké postavě je super nápad. V každém případě budou všechny důležité informace v listingu...

 

Jenom co se týče toho finálkaření a reverzního inženýrství...Plánuji samotnou keš schovat takovým způsobem, že bez hintu, který bude fyzicky na předchozí stagi by ji dotycny mohl hledat cely den a pochybuju ze by mel úspěch. Kromě toho k dostání samotné krabky ze skrýše i když už bude jasné kde je bude potřeba taky speciální postup který nejspíš bude někde taky popsán fyzicky na předchozí stage, takže samozřejmě pujde si najít zonu kde se finalka nachazi, nicméně jejím nalezenim by se podle mého názoru strávilo víc času než procházkou skrz celou hru. No jsem zvědav co na to budou keceri říkat... Každopádně vidím to na hodně alfa a betatestu :)


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 01 březen 2016 - 18:08

  • 0

#43 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 19:21

Jenom co se týče toho finálkaření a reverzního inženýrství...Plánuji samotnou keš schovat takovým způsobem, že bez hintu, který bude fyzicky na předchozí stagi by ji dotycny mohl hledat cely den a pochybuju ze by mel úspěch. Kromě toho k dostání samotné krabky ze skrýše i když už bude jasné kde je bude potřeba taky speciální postup který nejspíš bude někde taky popsán fyzicky na předchozí stage, takže samozřejmě pujde si najít zonu kde se finalka nachazi, nicméně jejím nalezenim by se podle mého názoru strávilo víc času než procházkou skrz celou hru. No jsem zvědav co na to budou keceri říkat... Každopádně vidím to na hodně alfa a betatestu :)

At to bude jakkoli, hlavne to udelej blbuvzdorny; protoze jinak to budes porad opravovat a znechuti te to.


  • 1

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 20:47

Jak tak pises o tom, co vsechno bude kde napsane, mam obavu, zda si to vubec bude mozne zapamatovat do doby, kdy prijde ke kesi. Ono uz vubec to, ze bude potreba telefon k lusteni, kdyz uz na nem nekdo bude hrat Wigo, mi nepripada rozumne. Mam pocit, ze to zbytecne komplikujes.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 22:24

Jak rikam vse bude napsane v listingu... Hlavne jak uz jsem zminil bude to urcite doporucene pro dva nebo vice lidi najednou, takze tam odpada problém s tim ze na jednom telefonu jede wigo. Pak uz je jen na kacerech jestli to chteji nebo nechteji odlovit. A myslim si ze na zapamatovani dvou tři vět nebude zas az takovy problém.. navíc každý si muze vzit zapisnik... Ja osobne z toho ze by se to nedalo zapamatovat strach nemam, sam co jsem tak koukal po ruznych kesich, tak kolikrat je postup v terenu z mého pohledu daleko slozitejsi a zdlouhavejsi a lide na to mají pozitivni ohlasy....


  • 0

#46 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 23:19

No nevim, u pocitace jsem s sifrou nesedel, z mobilu jsem to nedal. Kdyz tam hodis nekam nejakou napovedu, je to fajn. Vim o jednom wigu, kde je fyzicka stage s sifrou v terenu. Kdyz nevis, dostanes po peti minutach napovedu, po dalsich peti reseni. Podle me idealni stav.
Nijak to nekritizuju, ale informativne by me zajimalo, kde beres inspiraci a jak vlastne wiga znas, kdyz oficialne nemas zadne ulovene?
Jinak buhvi, jak to budes dlouho delat, ale jak jsem vycetl, tak jsi z Dubce. Takze kdybys potreboval test, mohl bych mit sanci ti ho udelat, kdyztak staci napsat SZ.
  • 1

#47 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 9:44

... Ja osobne z toho ze by se to nedalo zapamatovat strach nemam, sam co jsem tak koukal po ruznych kesich, tak kolikrat je postup v terenu z mého pohledu daleko slozitejsi a zdlouhavejsi a lide na to mají pozitivni ohlasy....

Koukat nestačí, jdi si do terénu takových 5-10 wig udělat (tedy odehrát a ulovit!), ať víš, co se všechno může podělat.

 

 

 

Pak uz je jen na kacerech jestli to chteji nebo nechteji odlovit.

svatá prostoto  :)


  • 0

#48 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 10:40

Osobně víc ocením dobře postavené wigo (tz. nápad+zábava+příběh+lokalita) než jakoukoliv šifru pro šifru.

Geniálně je třeba vymyšlené to v zámecké zahradě na Sychrově.


  • 2

*


#49 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 11:03

Osobně víc ocením dobře postavené wigo (tz. nápad+zábava+příběh+lokalita) než jakoukoliv šifru pro šifru.

Geniálně je třeba vymyšlené to v zámecké zahradě na Sychrově.

... nebo svého času nyní již archivovaná WIGO Enigma od Maxinohy (za mě nejlepší Wigo, které jsem kdy odehrál). Tam pro to použití šifry byl důvod. Podle popisu zakladatele vlákna to vypadá na samoúčelný nasírací prvek wiga. Myslím, že to dopadne tak, že to odloví pár lidí a pak se na tomhle wigu bude vesele finálkařit. Owner bude zpruzen, protože se mu v mailu budou hromadit logy typu díky za pěkné wigo....


  • 0

#50 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 10:07

Jako autor......můj nick na GS je digit_gps.

 

 

 

 

A já si říkal, zda to jsi ty. Které wigo myslíš? Od tebe máme kešky moc rádi a zatím máme jen jedno wigo odlovené. U tebe jsem i hrozně moc rád, že mi poradíš s šifrou. (já jsem totiž šiferný anti rozšifrátor) :)))


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama