Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti se strážci zákonů, parkování, modré zóny atd…


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#1 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 13:47

Nejsem až takový rebel, ale z činnosti MP v oboru dopravy mám jednoznačně negativní pocity i zkušenosti. Je to škoda, protože jinak pokaždé, když s nimi mám co do činění, jde o poměrně milé a snaživé lidi. Nalezený pes, hledaný pes, přejetý pes - vždycky mi pomohli nebo se o to aspoň snažili, příjemně jsme si popovídali a byli jsme oboustranně milí. Pokud by strážníci řešili úkoly, pro něž byli zřízeni, tedy veřejný pořádek, vandalství, drobná kriminalita, pomoc dětem na přechodech, dozor nad hřišti a povědomí o místních specialitách podle hesla každá ulice zná svého strážníka, asi bych proti nim nic neměl. Dopravní pravomoci, parkovací zóny, botičky, odtahy, to jim nesluší, to je kazí a korumpuje. Vznikají lokální white listy a black listy, oblíbená místa pro bezdůvodnou šikanu a neuvěřitelný korupční potenciál při nákupu měřidel, vozidel, plavidel a vznášedel, provázanost s lokálními mafiemi a kmotry, prostor pro seberealizaci psychopatů, jimž by normální doktor nikdy nepodepsal zbroják! https://www.youtube....h?v=vUJigIiWZgM


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 01 březen 2016 - 12:08
V tomto threadu jsou přesunuty příspěvky z threadu, ve kterém se zakladatel ptal na jinou věc.

  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#2 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 15:24

No ja se zrovna za velkyho rebela nepovazuju. Spis za realistu, co si nenecha zbytecne srat na hlavu. V kazdym pripade pro me je mnohem prijatelnejsi zahodit kus papiru, nez bezduvodne lhat, a to dokonce lhat pisemne, tam kde to ani neni nutne a jen staci delat ze jsem si nevsiml a na 90% se tim vec vyresi sama.


  • 5

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 22:45

Zkusím otevřít podobný problém. Přijedu do Prahy, rád bych odlovil nějakou drajvku při cestě a všude kolem samý modrý pruh. Co s tím, jak to řešíte vy?


  • 0

#4 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 22:51

Zkusím otevřít podobný problém. Přijedu do Prahy, rád bych odlovil nějakou drajvku při cestě a všude kolem samý modrý pruh. Co s tím, jak to řešíte vy?

Jednoduse. Drajvky v Praze uz cca dva roky nelovim.


  • 7

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 22:54

Tomu se říká hraběcí rada <_< . Když už tam jednou za čas jsem, nerad bych odjel s prázdnou...


  • 0

#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 23:31

Zkusím otevřít podobný problém. Přijedu do Prahy, rád bych odlovil nějakou drajvku při cestě a všude kolem samý modrý pruh. Co s tím, jak to řešíte vy?

Drajvku chápu tak, že skutečně ani nemusím zhasnout motor. Některé lze slovit i z okýnka. Pak mi můžou být nějaké zlodějské zóny ukradené!


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 23:31

Tomu se říká hraběcí rada <_< . Když už tam jednou za čas jsem, nerad bych odjel s prázdnou...

A čtyři blinkry ta tvoje plechovka nemá? :D


  • 0

#8 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 23:32

A čtyři blinkry ta tvoje plechovka nemá? :D

Šest. Ale blikajících aut na odtahovce jsem už viděl… Onehdá odtáhli auto i se spícím děckem. Jsou to piráti.


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 28 únor 2016 - 23:41

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 23:36

Blikajících aut na odtahovce jsem už viděl… Onehdá odtáhli auto i se spícím děckem. Jsou to piráti.

Tak to už by se dalo klasifikovat jako únos, ne? :D

V každým případě drajvku chápu jako keš, kterou mám na dohled od vozidla a v případě potřeby jsem na místě dřív než odtahovka :D.


  • 0

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 0:20

Vážení, dotýkáte se témat, která nejsou vůbec jednoduchá a která přesahují rámec těchto stránek.

 

Modré zóny. To je jeden z nejpitomějších vynálezů. Tedy — nejpitomějších vzhledem k řidičům, geniální vzhledem k úřadům. Představte si, jak to bylo před zavedením modrých zón — lidi parkovali zadarmo na ulicích. Nyní na těch samých ulicích parkují za nemalé peníze. Změnilo se něco? Prakticky nic — veškerá „přidaná hodnota“ spočívá v namalované modré čáře a speciální dopravní značce. Nikdo vám za ty peníze negarantuje, že budete mít před vaším domem místo na zaparkování. Oni vám za to nabízí jenom to, že vám tam nebudou parkovat cizí auta (míněno z jiného města, obvodu apod.). Kolik parkovacích míst se skutečně tímto způsobem uvolní? Minimum.

 

Takže co zde máme za výsledek? Lidi jsou nuceni platit nehorázné poplatky za to, že mohou beztrestně zaparkovat auto na ulici, pokud tedy najdou místo. Tedy za to, za co se před tím platit nemuselo vůbec. Geniální generátor peněz do městských kasiček za nic, náklady téměř nulové. Negativa pro normální lidi převažují. Co když nějaká firma má v modré zóně kanceláře? Pokud tam chce parkovat, musí platit (a protože tam ti lidi nemají trvalý pobyt, tak jsou poplatky mnohonásobně vyšší). Co když potřebujete do bytu řemeslníka? Může u vás zaparkovat? Nemůže. Potřebujete jet autem do jiného obvodu? Nemůžete. Poradí vám, ať jedete MHD. Ale co když to zrovna z nějakého důvodu nejde? Vezete tam nějaký rozměrný náklad, máte invalidní babičku? Nebo se tam MHD dostanete jenom oklikou přes centrum za hodinu i více, zatímco autem na přímo tam jste za 15 minut? Máte smůlu. Dále vznikají velké problémy s parkovacími místy v ulicích, kde modrá zóna není, které ale s modrou zónou sousedí. Protože ty problémy jsou veliké, vyřeší se to tak, že dotyčný obvod zavede modré zóny také. Tím se problém posouvá a modré zóny rozšiřují, až pohltí celé město. A to se stává inspirací pro jiná města, protože úředníci správně pochopí finanční potenciál tohoto vynálezu. Nakonec ad absurdum budeme mít nějakou formu modré zóny všude, takže si sice krásně zaparkujete své auto před domem, ale to je tak všechno, budete se na něj moci akorát tak dívat z okna, protože si s ním nijak nedojedete, neboť tam nebudete moci zaparkovat. A to vůbec neřeším korupční potenciál modrých zón při vydávání různých výjimek.

 

Bohužel, džin již byl z láhve vypuštěn, nebo Pandořina skříňka otevřena, jak kdo chce. Zpátky už se to asi nevrátí, anebo jenom těžce. Úředníci se tohoto stroje na peníze nebudou chtít vzdát.

 

Rada, jak na modré zóny, kterou si přeje phkrt, bohužel není. Je to vymyšlené dokonale a obejít to nelze bez ztráty kytičky. Občas je v modré zóně možno vidět nějakou oranžovou či zelenou, kde lze za parkovací poplatek zaparkovat i pro nemístní. Jenže jich je málo a bývají prakticky zaplněné. Takže taktéž bez šance. Jistou možností mohou být parkoviště u obchodních center, která bývají sice placená, ale většina z nich má nějaký čas zdarma, o víkendu to bývá více, někde dokonce i pět hodin. Ale tato centra jsou povětšinou na okrajích Prahy, takže zas taková pecka to taky není. Blíže centru vím snad pouze o Flóře, Fénixu na Vysočanské, OC Smíchov. Placených garáží od první minuty je v okolí centra i víc. Rozhodně se ale nedá mluvit o drive-in. Lepší už to nebude.


  • 9

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 0:36

Bohužel, džin již byl z láhve vypuštěn, nebo Pandořina skříňka otevřena, jak kdo chce. Zpátky už se to asi nevrátí, anebo jenom těžce. Úředníci se tohoto stroje na peníze nebudou chtít vzdát.

Jak to říkal starý dobrý bandita Calvera? If God did not want them sheared, He would not have made them sheep. A jak dodává Čtyřlístek: "Co peklo zchvátí, to nikdy nevrátí!" mh.mail má svatou pravdu. Bohužel. V komunálkách jsem si ověřil, že toto téma zatím voliče příliš nezajímá. Doufám, že začne, protože jde o zlodějinu za bílého dne. https://www.youtube....h?v=DcmzHtokiMw


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 8:00

A čtyři blinkry ta tvoje plechovka nemá? :D

Jak ti byla plechovka dobrá, když jsi potřebovala z Písku dovézt na Šumavu :D .


  • 0

#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 8:03

Bohužel, mh.mail, Trhač a Modrák mají pravdu:

 

https://www.youtube....h?v=zafis-RJG1M


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 29 únor 2016 - 8:04

  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 8:54

Jak ti byla plechovka dobrá, když jsi potřebovala z Písku dovézt na Šumavu :D .

No jasně že byla, copak to někdo popírá? :D


  • 0

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 11:20

Případně je možné pořídit si stírací parkovací tiket na modré zóny, což ale odlov zdražuje tuším o 40,-/hod.


Mluvíš o Praze? O tomhle slyším poprvé. Můžeš sem dát nějaký link? Předem děkuji.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#16 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 11:42

Při čtení těhle příspěvků jsem se docela pobavil. MP sice měla původně úplně jiný smysl, ale v současné době jejich prakticky jedinou náplní je plnit obecní rozpočet, neb peníze z pokut jdou obci. Není to tak dávno, co jim politici sebrali možnost měřit rychlost, teď už samozřejmě zase můžou, ale jak asi museli u toho "žraní" "mlaskat", když se to dostalo až do parlamentu. A stejně tady to stání, určitě je to místo, na které jsou zaměřený tak tam je to bez šancí. Kdyby je člověk chytnul při vypisování toho papírku, tak možná. Není to ani osobou toho policajta, jako tím systémem plánovaných pokut .... Potkal mě před barákem policajt a ptá se mě, máte očipované ty vaše pejsky? Řekl jsem mu jistě, můžete si to otestovat a on že děkuje a že si jedno číslo přečte. Vytáhl čtečku, přečetl číslo a sepsal se mnou protokol. Když jsem se ptal proč, tak odpověď byla, že z magistrátu přišel příkaz chytnout denně alespoň dva lidi s nečipovanými psy, kteří neplatí. Tak od náčelníka všichni dostali příkaz lovit psy a kdo nesplní půjde s radarem chytat řidiče. Tím samozřejmě nikoho neomlouvám, sám bych se styděl být MP, ale lidi jsou různé. K lístečkům, můj technik měl parkovací lísteček každou chvíli a taky měl "systém" a pak ho jedna pokuta na stovku vyšla na 7300,- za exekutora.


  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#17 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 11:47

Mluvíš o Praze? O tomhle slyším poprvé. Můžeš sem dát nějaký link? Předem děkuji.

Např. http://www.praha1.cz...ovani-3520.htmlhttp://www.praha7.cz...parkovaci-karty .Kupují se na městských úřadech. Není to tedy 40,-/hod., ale 120,-/2 hod. 

Já spíš s sebou vozím mapy parkovacích zón a využívám zelené a oranžové zóny. http://www.praha.cz/...placeneho-stani


  • 0

#18 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 12:01

Super, pro Prahu 1 se pořídí ve Vodičkově ulici. Dá se tam zaparkovat, abych si jí mohl koupit?


  • 6

#19 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 12:16

Případně je možné pořídit si stírací parkovací tiket na modré zóny, což ale odlov zdražuje tuším o 40,-/hod.

 

Tak jsem si to jednoduchým dotazem do Google vyhledal a máš pravdu, že takové stírací jednorázové karty existují. Ale nejsem si jistý, jestli mě to uklidnilo nebo ještě více naštvalo.

 

Za prvé — nevím o tom, že by se tahle možnost nějak více medializovala. Zajímalo by mě, kolik lidí o ní ví. Já například nikoliv. Proč to není zmíněno třeba na té doplňkové tabulce pod značkou, kde jsou údaje o zóně. Proč tam není jednoduchá zmínka o tom, že lze zakoupit jednorázovou kartičku? Protože to není v zájmu úřadu, protože by si to lidi kupovali a vybrali by míň pokut?

 

Za druhé — díval jsem se na podmínky, které při koupi a používání těchto karet platí. A to jsem se naštval echt. Musíš si je dojít dopředu koupit na úřad, který má obyvkle úřední dobu v úterý a v květnu. Takže musíš dopředu počítat s tím, že někdy budeš chtít zaparkovat v modré zóně a včas si zajít koupit kartičku. Takže to není pro ad-hoc situace, které se ti vyvrbí třeba v průběhu soboty. Pokud nemáš kartičku koupenou dopředu, tak máš smůlu. Navíc, pokud nejsi z Prahy, zajímalo by mě, kde (a za kolik) budeš parkovat ve chvíli, kdy si pojedeš na úřad tu kartičku koupit. Pak budeš samozřejmě v pokušení těch kartiček koupit najednou víc, pro strýčka Příhodu. Navíc jsem zatím nezjistil, jestli pro každý obvod potřebuješ jiné kartičky, nebo je jedna platná pro celou Prahu. Předpokládám, že platí první varianta, protože určitě úřady nedopustily možnost, abys třeba zaplatil za kartičku úřadu na Praze 2 a parkoval na ni v obvodu Prahy 3, takže ještě na 99% musíš mít kartičky toho správného obvodu. Pro drive-in odlovy keší přímo dělané.

Kartičky se prodávají ve dvou variantách — dvouhodinové za 120 Kč nebo desetihodinové za 400 Kč. Pokud by ti stačila hodinová, nebo třeba čtvrthodinová, máš smůlu, zaplatíš úřadu minimálně dvě hodiny. Ještě víc jsem se naštval u desetihodinové varianty. Ta totiž opravňuje k parkování v době 8.00 — 18.00. Nikoliv deset hodin od setření časového údaje začátku. Výborně. Takže pokud vám třeba přijede na návštěvu strýc z Moravy a bude chtít parkovat přes noc, tak na tuhle kartu nemůže. Pak má asi možnost koupit si pět dvouhodinových kartiček za 600 Kč, po dvou hodinách jim nastírat začátek a hodit je za okno (otázkou je, jak by se šimpanzi na tohle dívali, možná že by ho byli schopni pokutovat i za tohle).

 

Celý ten systém jednorázových kartiček je „vyřešen“ typicky po úřednicku. Aby nám to nikdo nemohl otlouct o hlavu, tu možnost tu lidi mají, ale je to tak nepraktické, že to využije málokdo, radši budou parkovat „na černo“ a my si víc namastíme kapsu na pokutách. Proč se to nedá koupit třeba v trafice? Nebo v automatu?

 

Takže, Bubo_CZ, tvoje odpověď je nepřesná. Rozhodně se odlov nezdraží o 40 Kč za hodinu. Těžko si představovat, jak si nějaký kačer kupuje desetihodinový kupon do modré zóny. Pokud někdo plánuje být v Praze takhle dlouho, tak pokud už přijede autem, tak se mu vyplatí zaparkovat na okraji buď u obchodního centra nebo na P+R. Takže pro drive-in odlovy přichází v úvahu maximálně dvouhodinový kupon, tedy 60 Kč za hodinu. A protože se dá předpokládat, že drive-in odlov se se vším všudy vejde určitě pod hodinu, pak je to prakticky 120 Kč jednorázových nákladů navíc. A to nemluvím o tom, že si musí ten kačer tu kartičku nejdřív nějak pořídit.

 

Úřadu tedy nejde o poskytnutí služby občanům, ale o to zkasírovat je o co nejvíce peněz s co nejmenšími náklady a námahou.

 

 

A už jsme zase u těch vytáček při porušení zákona. Neměly by se zákony dodržovat než hledat skuliny, jak je obejít? ...

Na modré bych to řešila v rámci 5-10 minut tak, že bych se podívala, jestli se v dohledu nepohybuje MP a normálně zaparkovala.

 

A není tohle náhodou také obcházení zákona? Jo jasně, dál píšeš, že za případný postih by ses postavila jako chlap. Ale kdyby tam ten empík náhodou nepřijel, tak bys klidně odjela a ještě bys měla dobrý pocit, jak jsi s tím krásně vyběhla. Mám rád, když o dodržování zákonů mluví ti, kteří se ani netají s tím, že by je v klidu porušovali.


  • 6

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#20 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 12:24

Např. http://www.praha1.cz...ovani-3520.htmlhttp://www.praha7.cz...parkovaci-karty .Kupují se na městských úřadech. Není to tedy 40,-/hod., ale 120,-/2 hod. 

Já spíš s sebou vozím mapy parkovacích zón a využívám zelené a oranžové zóny. http://www.praha.cz/...placeneho-stani

 

Díky, mezitím jsem to našel, svůj názor na to jsem již vypsal výše.

 

Co se týká těch zelených a oranžových zón. Občas vozím svoji maminku na kontrolu do spánkové ordinace na Žižkově, kousek od Olšanského náměstí. Je tam modrá zóna. Moje maminka je z venkova, vždycky přijede autobusem k nám a jedeme tam autem, protože už se jí hůř chodí, navíc je to trochu do kopce, pro mladého zdravého člověka žádný problém, ale pro ni už celkem jo. Kousek v ulici je široko daleko jediná oranžová zóna, takový malý kousíček ulice. Zatímco v modrých zónách je poloprázdno, protože lidi z baráku odjeli do práce (kde mimochodem nejspíš žádná modrá zóna není, jinak by tam měli problém zaparkovat a auto by tak nechali radši doma), ta oranžová bývá plná. Řešení moc není. Vysadím mamku před ordinací a jedu hledat místo na zaparkování, projedu spoustu benzínu a vypustím spoustu exhalátů, než najdu nějaké vhodné místo, kde mi nehrozí pokuta. Toto je sice zrovna příklad, který by se dal vyřešit zakoupením dvouhodinové karty, protože to vím dopředu, ale doposud jsem o této možnosti nevěděl. Ale spoléhat se na oranžové a zelené zóny není úplně ideální — ano, jistě, pokud neřešíš, že budeš muset jít třeba kilometr tam a kilometr zpátky, pak to není problém, jsou ale bohužel lidi, pro které je tohle poměrně nepřekonatelným problémem.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama