Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti se strážci zákonů, parkování, modré zóny atd…


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#61 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 10:24

 Je to hnus fialový (tedy modrý).

 

A poslední věc - označení nočních chodců...tohle je taky síla...už jen chybí, aby reflexní páska byla ve tvaru hvězdy.

 

Modrý mor netřeba komentovat, to je spíše na zvracení. Co se týká těch reflexních pásek nebo jiného povinného označení chodců za tmy. Jsem rozhodně pro, protože když jde někde po krajnici za tmy někdo v tmavém oblečení, je vidět až z pár metrů. Kdyby náhodou vybočil, řidič ho nezaregistruje. Už jsem jako řidič pár takových pitomců potkal. Naštěstí šli těsně za krajnicí a nepřipletli se do silnice. Že ta samotná vyhláška není úplně šťastně napsaná, je druhá věc.


  • 5

#62 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 10:29

:) Melnicky radar :)

No ja jsem byl spis 2x staven za "pomalou jizdu", jednou v Podebradech a podruhe u Loun. To bylo tehdy kdyz jsem si vybiral misto kde zastavim a tak jsem jen pomalu a vsude byly bud placena stani, nebo rezervovane a jako na potvoru se v tech mistech merilo a za mnou jeli straznici. Samozrejmne mne nemohli nic, ale tak si mne alespon zkontrolovali a ja jim minimalne u 5 aut sebral kseft :angry: , neb vsichni za mnou jeli stejnou rychlosti jako ja :D .

 

Jinak pozor na usekove mereni rychlosti, nekde jsem cetl ze se uz zacinaji objevat mista kde vas zmeri na vstupu do useku, pak samozrejmne prumernou rychlost v useku a jeste jednou pri opousteni useku, takze 3x a rapidni snizeni rychlosti nekde uprostred, jak to nekteri ridice delaji, nepomuze! Myslim, ze prvni misto s timto merenim je v Praze v Liboci.

 

Edit: uz jsem nasel ten prispevek o novem usekovem mereni


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 10 březen 2016 - 11:00

  • 1

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#63 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 10:32

To se ale pletes, tam rychlostni silnice neni. Prazsky okruh konci krizovatkou s Evropskou a R7 zacina az za letistem. Jinak receno je to je obycejna "okresni" ctyrprouda silnice vybavena semaforem a navic znackama snizujicima rychlost pred semaforem. Ze nekteri ridici ignoruji je neco jineho...

 

Edit> Doporucuju se podivat na wiki...

https://cs.wikipedia...wiki/Dálnice_D7

 

To nemění nic na věci, že na čtyřproudé výpadovce je úrovňový přechod blbost i když vlastní D7 (R7) začíná o kus dál. 
Takovýto přechod na tomto typu silnice mi přijde jako věc nebezpečná a to na to jdu pouze svým selským rozumem.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 10 březen 2016 - 10:43

  • 2

#64 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 10:49

To nemění nic na věci, že na čtyřproudé výpadovce je úrovňový přechod blbost i když vlastní D7 (R7) začíná o kus dál. 
Takovýto přechod na tomto typu silnice mi přijde jako věc nebezpečná a to na to jdu pouze svým selským rozumem.

Ten prechod miluji :wub: , vite co to je za pocit, kdyz zmacknete tlacitko a ted vidite jak se ta plechova ctyrproudova zizala zastavuje :rolleyes: a 1 clovicek pak v klidu prejde. To nikde jinde v republice nenajdete. Zel vim, ze i tento prechod prijdu a nahradi ho nudny podchod, az se vybuduje druha runway na Ruzynskem letisti a propoji se Prazsky okruh pres Suchdol (snad se toho doziju  :( ).


  • 1

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#65 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 10:54

... a propoji se Prazsky okruh pres Suchdol (snad se toho doziju  :( ).

Pevně doufám, že nedožiješ. Je tam jedna přírodní památka vedle druhý a žádný propojení tam nemá co dělat. Už tak nám ty koniklece skoro vyhubili. Pevně doufám, že to propojení zůstane až kolem Kralup přes ty průmyslový zóny, tam už to škodu nenadělá.


  • 0

#66 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 11:01

To by bylo,aby úředník nevymyslel, jak z nás ty peníze dostat..... A pak jsou tu ti co když můžou, jezdí do práce na kole a je jim jedno co ouřada s měřením rychlosti nebo parkováním vymysli. Leda by zavedli známky na kolo, který opravnuji jezdit po cyklostezkach vybudovaných z peněz EU nebo podobnou hovadinu.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#67 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 11:04

Ten prechod miluji :wub: , vite co to je za pocit, kdyz zmacknete tlacitko a ted vidite jak se ta plechova ctyrproudova zizala zastavuje :rolleyes: a 1 clovicek pak v klidu prejde. To nikde jinde v republice nenajdete. Zel vim, ze i tento prechod prijdu a nahradi ho nudny podchod, az se vybuduje druha runway na Ruzynskem letisti a propoji se Prazsky okruh pres Suchdol (snad se toho doziju  :( ).

Pravda ten zastavujici had je unikat, nicmene existuje jeste debilnejsi prechod - Zbraslav R4 -- tam je dokonce bez semaforu a navic v kopci, takze zejmena prechod časti silnice ve smeru na Prahu je pro chodce ruska ruleta


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#68 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 11:12

To by bylo,aby úředník nevymyslel, jak z nás ty peníze dostat..... A pak jsou tu ti co když můžou, jezdí do práce na kole a je jim jedno co ouřada s měřením rychlosti nebo parkováním vymysli. Leda by zavedli známky na kolo, který opravnuji jezdit po cyklostezkach vybudovaných z peněz EU nebo podobnou hovadinu.

Neboj dočkáš se.. a ještě větších hovadin...


  • 2

#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 11:17

Ten prechod miluji :wub: , vite co to je za pocit, kdyz zmacknete tlacitko a ted vidite jak se ta plechova ctyrproudova zizala zastavuje :rolleyes: a 1 clovicek pak v klidu prejde. To nikde jinde v republice nenajdete.

 

Nemusíš daleko, podobný přechod je přeci i na strakonické výpadovce.


  • 2

#70 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 13:20

Kdyz nad tim tak premyslim, tak ja mel naposled "kolizi" s mestakama loni v Hlinsku, konkretne na tomhle namesticku. Prijel jsem od Zdirce nad Dobravou, na konci namesti odbocil a zaparkoval na parkovisti v pravo. Nez jsem stihl vystoupit, uz predemnou stali a ze jsem porusil zakaz vjezdu do jednosmerky. Skoncilo domluvou, ale ono to asi ani jinak dopadnout nemohlo, protoze by to ve spravnim rizeni neobhajili. Zakaz odboceni tam neni a ta znacka je umistena tak blbe, ze pri prujezdu je vzdy v pravem uhlu ke smeru jizdy (absolutne mimo zorne pole ridice, takze by pri prujezdu krizovatky musel koukat okynkem vpravo) a navic je ve vysce vetsi, nez je strecha osobniho vozidla. Jinak receno, i kdyz by se clovek dival porad vpravo, tak uvidi jen tu tyc a znacka bude zakryta strechou vozidla.

 

Perlicka na zaver byla, kdyz jsem odesel od vozidla lovit kese a na druhem konci mesta mne napadlo, ze tam taky mohlo byt placene parkovani, ktere bylo oznacene jen na opacnem konci ulice. Samozrejme jsem se nemylil...  :D


  • 2

#71 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 13:38

Kdyz nad tim tak premyslim, tak ja mel naposled "kolizi" s mestakama loni v Hlinsku, konkretne na tomhle namesticku. Prijel jsem od Zdirce nad Dobravou, na konci namesti odbocil a zaparkoval na parkovisti v pravo. Nez jsem stihl vystoupit, uz predemnou stali a ze jsem porusil zakaz vjezdu do jednosmerky. Skoncilo domluvou, ale ono to asi ani jinak dopadnout nemohlo, protoze by to ve spravnim rizeni neobhajili. Zakaz odboceni tam neni a ta znacka je umistena tak blbe, ze pri prujezdu je vzdy v pravem uhlu ke smeru jizdy (absolutne mimo zorne pole ridice, takze by pri prujezdu krizovatky musel koukat okynkem vpravo) a navic je ve vysce vetsi, nez je strecha osobniho vozidla. Jinak receno, i kdyz by se clovek dival porad vpravo, tak uvidi jen tu tyc a znacka bude zakryta strechou vozidla.

 

Perlicka na zaver byla, kdyz jsem odesel od vozidla lovit kese a na druhem konci mesta mne napadlo, ze tam taky mohlo byt placene parkovani, ktere bylo oznacene jen na opacnem konci ulice. Samozrejme jsem se nemylil...  :D

 

Naprosto souhlasím, zmatečné a zákeřné značení je tady už taková klasika, pozoruji to ve vícero městech. Člověk neřídí, ale čte.


  • 2

*


#72 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 13:48

Použiji toto téma. Nevíte kam napsat k oznámení chybně umístěných dopr.značek?
  • 0

#73 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 15:21

Použiji toto téma. Nevíte kam napsat k oznámení chybně umístěných dopr.značek?

Dopravní odbor místně příslušné ORP, případně dopravní policie....jedni nebo druzí tě případně nasměrují na správné místo - nejčastěji to bude lampárna na nejbližším nádraží, případně i horší místa :) Protože značky jsou vždycky nainstalované správně a rozhodovací proces o umístění je neomylný..... ještě by to mohl být odbor správy majetku MÚ


  • 2

tarmara.png


#74 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 15:40

Tak zrovna v Praze u letiste to smysl ma, protoze tam je prechod pro chodce. Navzdory omezeni rychlost tam bez mereni ridici nezpomalovali, takze kdyz skocila cervena, aby mohli chodci prejit, tak casto koncilo nehodou, v horsim pripade smrti chodce na prechodu...

Ta reputace tam padla omylem  :D Pro těch pár chodců, co tam snad někdy jdou k těm domkům, tam dávno měla být roura pod silnicí. Stejně tak nahoře na Baních na Strakonické, dát přechod pro chodce de facto na dálnici je zhůvěřilost! Tam pak přijde semafor a nakonec pitomé měření - kasička. Stejná pitomost je zúžení dvouproudé komunikace typu Plzeňská u přechodů v Motole, kdenikdo nechodí, betonovými kulomentými hnízdy, je to smrtelné opatření nejen pro piráty, ale pro každého řidiče, který zachybuje nebo má defekt.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#75 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 16:02

Použiji toto téma. Nevíte kam napsat k oznámení chybně umístěných dopr.značek?

 

Můžeš zkusit tohle:

http://www.zmapujto.cz/

 

Ale nejsem si jistý, jestli to funguje. Vypadá to na zajímavý projekt, ale zatím jsem to nevyzkoušel.


  • 1

#76 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 březen 2016 - 16:02

Teď už to neumím najít, ale u toho letiště je snížená rychlost kvůli hluku díky těm pár barákům, co tam stojí těsně u té silnice
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#77 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 16:09

Ta reputace tam padla omylem  :D Pro těch pár chodců, co tam snad někdy jdou k těm domkům, tam dávno měla být roura pod silnicí. Stejně tak nahoře na Baních na Strakonické, dát přechod pro chodce de facto na dálnici je zhůvěřilost! Tam pak přijde semafor a nakonec pitomé měření - kasička. Stejná pitomost je zúžení dvouproudé komunikace typu Plzeňská u přechodů v Motole, kdenikdo nechodí, betonovými kulomentými hnízdy, je to smrtelné opatření nejen pro piráty, ale pro každého řidiče, který zachybuje nebo má defekt.

Ja nerikam, ze je to nejak uzasne, nicmene jsem rano zapatral a baraky "Na padesatniku" byly uz v roce 52, tedy kdyz se ta komunikace stavela a nenavazovala na ni dalnice. Zrejme se to v prubehu casu jen upravovalo, aby to "nebylo tak nebezpecne". Ted si rikam, ze se do toho mozna nechteji poustet kvuli dostavbe okruhu, protoze v ramci te by mela byt tahle komunikace prebudovana.

 

Kreten8> Zkouseli to, ale zjistili, ze ten hluk tam prekvapive neubyl a zato jim tam jeste zhoustla doprava, takze to zase zrusili.


  • 0

#78 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 16:13

Vždycky mě baví, když si někdo koupí pozemek u dálnice, trati, letiště, statku, a pak se může zjančit z toho, že tam jezdí auta a vlaky, létají létadla a bečí ovce. A v naší nahlavupostavené realitě leckdy dosáhne útlumu původních aktivit. V Trhovém Štěpánově si kdosi postavil sluneční elektrárnu vedle již stojícího golfového hřiště a postupně proloboval jeho zákaz, protože mu míčky lítaly do panelů!


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#79 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 17:57

Připomíná se mi jedna jednosměrka v Dejvicích, kterou pravidelně projíždím na kole v protisměru, sledujíc tak žluté značení cyklotrasy včetně vzdáleností do Stromovky, Roztok a možná i do Děčína neb Drážďan :D :D :D. Poznámka o cyklistech v obou směrech samozřejmě veškerá žádná.


  • 0

#80 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 22:01

...a obousměrní cyklisté v jednosměrce jsou kapitola sama o sobě :-)

 

Dřív byl chodec na chodníku pán, člověk si tak mohl špacírovat a bylo mu hej.

pak se tam domotovali bruslaři a cyklisti. A furt to šlo. Každý chtěl dojít domu, že ?

A všichni byli spokojení.

Najednou se z chodníku po dotační rekonstrukci (1,4 km za bratru 25 milionu) stala cyklostezka se smíšeným provozem.Pak cyklostezka bez chodících (tohle všichni z vysoka ignorují)

Navazujícíc chodníky získali rozdělení - pulka pro chodce, druhá pro cyklo...

A nakonec jednosměrky dostali vyjímku pro obousměrky cyklo.

 

A co chudák chodec ? Špacíruje si dál se žlutou reflexní hvězdou nocí sám, blátivou krajnicí...ale šťastný. Pač je svobodný, nepotřebuje dotace, kola, pruhy, prdí si svoje emise a velký bratr na ně nic nemá....


  • 2

*





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama