Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti se strážci zákonů, parkování, modré zóny atd…


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#101 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 15:12

Kde? Protože po 610 občas jezdím busem na sever , tak abych věděl, kde aktivní ouřada do osazení příslušné "ukončovací značky" osadí městapáčka, co bude brát všechny předjíždějící....

 

...na silnici II/610 před mostem vedoucím přes dálnici D10 (mezi obcemi Benátky n.J a Předměřice n.J. - cca 1 km od Benátek n.J.) byly instalovány dopravní značky B20a omezující rychlost na 60 km/h. Bohužel navržené a realizované značení vykazuje jednu velkou vadu a to neukončení úseku omezení rychlosti.

Když je někde začátek, měl by být i konec úseku - zde po cca 200 m.

Nyní tedy díky neexistující značce ukončení maximální dovolené rychlosti B20b je nutno dodržovat rychlost 60 km/h až na nejbližší křižovatku či začátek obce:

a) ve směru BnJ->PnJ - od počátku mostu až na odbočení silnice na Starou Lysou v Okrouhlíku (tedy skoro 1,2 km) b/ ve směru PnJ->BnJ - od počátku mostu až na začátek obce Benátky n.J (tedy skoro 700 m)

Oba úseky zahrnují dlouhé roviny, kde je omezení na 60 km/h naprosto nesmyslné hlavně pokud přihlédneme ke skutečnosti, že obě značky B20a omezující rychlost na 60 km/h jsou umístěny tak, že úsek začíná několik desítek metrů před mostem. Proč však není několik desítek metrů za mostem opět ukončen je mi záhadou a asi chyba navrhovatele a schvalovatele tohoto značení...


  • 0

#102 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 16:18

Tragikomické je, že když se mrkneš na seznamí Panoramu, tak tam je jasně vidět, že když tam je/byl zákaz předjíždění, tak hned přes silnici je v obou směrech ta koncová značka zákazu. 


  • 0

tarmara.png


#103 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 18:44

A to ještě schválili přednost cyklistů na přejezdu pro cyklisty obdobně jako mají chodci na přechodu. Úplně se děsím situace, kdy přijíždím ke slavnému přejezdu pro cyklisty a najednou se mi zprava na poslední chvíli na něj vřítí plnou rychlostí cyklista. Chodce si mám aspoň šanci včas všimnout, ale rozjetého cyklisty, který se zjeví zpoza keře? Nevím, kdo čím přemýšlí.

Vyskytuji se ve všech třech rolích řidič- chodec- cyklista ( poslední opravdu vzácně )  a myslím si coby chodec celá léta od zavedení změny, že dát  do zákona přednost chodců je jedna z největších blbostí. Kolik lidí zbytečně zemřelo, protože je přejel někdo v sousedním pruhu, kolik bylo zbytečně nabouraných aut zejména na kruháčích, protože zatímco odbočující řidič dával přednost chodci, další se mu podíval do kufru? Poslední dobu jezdím kombíkem a protože kruháčů stále přibývá, dost často se děsím, jestli řidič za mnou sleduje provoz a zastaví, když pustím chodce....S cyklisty to bude ještě horší, slovo proti slovu. Jo, blíží se doba, kdy doženeme USA v počtu soudních sporů.


  • 1

#104 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:40

... kolik bylo zbytečně nabouraných aut zejména na kruháčích, protože zatímco odbočující řidič dával přednost chodci, další se mu podíval do kufru? ...

máme dnešní zvláště pikantní příklad na novém a absolutně zbytečném dočasném kruháku, který si prý vyžádala namalovat policie http://pardubicky.de...d-20160310.html:

983660_963359160445108_78982628712292405

1916948_963359140445110_4389824771412393


  • 3

#105 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:55

... Kolik lidí zbytečně zemřelo, protože je přejel někdo v sousedním pruhu, ...

Kolik?
  • 0

#106 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 21:13

Prima komentář k zónám: http://dfens-cz.com/...vyrobit-ghetto/


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#107 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 21:18

Vždycky mě štve, když jdu přes přechod, který má třeba uprostřed ostrůvek, kde bych bez problémů počkal, dvě auta projedou a třetí zastaví. A za ním nikdo. Kdyby projelo, mě to nestojí nic, než zastavit na jeden krok. Už si dávám pozor, abych u přechodu nečekal přímo na kraji.


  • 10

#108 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 7:26

Vždycky mě štve, když jdu přes přechod, který má třeba uprostřed ostrůvek, kde bych bez problémů počkal, dvě auta projedou a třetí zastaví. A za ním nikdo. Kdyby projelo, mě to nestojí nic, než zastavit na jeden krok. Už si dávám pozor, abych u přechodu nečekal přímo na kraji.

To se snažím taky.

Buď nestojím přímo u kraje cesty, nebo jim klidně mávnu ať jedou, že přejdu až potom.
Nebo při jejich dobržďování přeběhnu, aby nemuseli úplně zastavit.

Ale je to případ od případu. 


  • 0

#109 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 7:45

Já jsem teda za přednost chodců na přechodu ráda z toho prostého důvodu, že tady v Praze by se člověk často jinak nechytil, jede jedno auto za druhým a pokud by neměli ti hejhulové povinnost člověka pustit, může tam stát klidně hodinu. Vyzkoušeno, když souběžně jedete na kole z vedleší silnice a křižujete tu hlavní - zaručeně se časově vyplatí slézt z kola a přejít to vedle přes ten přechod.


  • 1

#110 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 9:07

K modrým zónám na Smíchově a v okolí se můžete nyní vyjádřit třeba hlasováním http://www.praha5.cz Jen mám pocit, že zdejší ZPS nebudou modré…


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#111 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 22:53

Já jsem teda za přednost chodců na přechodu ráda z toho prostého důvodu, že tady v Praze by se člověk často jinak nechytil, jede jedno auto za druhým a pokud by neměli ti hejhulové povinnost člověka pustit, může tam stát klidně hodinu. Vyzkoušeno, když souběžně jedete na kole z vedleší silnice a křižujete tu hlavní - zaručeně se časově vyplatí slézt z kola a přejít to vedle přes ten přechod.

No to si nemuzu odpustit poznamku, kdyz za tim druhym autem jede jedno auto, tak rad pockam a radsi prejdu prazdnou silnici :D .


  • 4

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama