Přejít na obsah


Fotka

Google disk


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 01 březen 2016 - 16:58

Mám dotaz k používání Google disku. Občas tu od někoho zazní, že v něm mám GeoGetí databázi, tak bych si dovolil položit jeden dotaz. Doposud jsem neměl potřebu ho využívat a teď, když jsem si to zkusil, tak mám problém se synchronizací souboru. Do složky "Disk Google" jsem nakopíroval soubor o velikosti cca 10MB a ikona v tray mi ukazuje, že synchronizace byla dokončena, ale ikona na tom souboru mi stále ukazuje, že se synchronizuje a když se podívám webovským rozhraním na disk, tak tam stále vidím předchozí verzi, takže soubor opravdu zesynchronizován nebyl. Od nakopírování souboru uběhla víc jak hodina, takže času na synchronizaci to mělo dostatek. Jaké s tím máte zkušenosti vy?
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#2 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 11:51

Nepleteš si to s Dropboxem? 

Ten používám k umístění datového adresáře GeoGetu již dlouho a jsem s tím maximálně spokojen. 

Něco je k tomu napsáno na araratu: http://geoget.ararat...avody:efektivne

 

S tím, že by někdo používal ke sdílení databáze Google disk jsem se, myslím, nikdy nesetkal.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 14:19

Nevím o tom, ale taky nevím, že by to nešlo. Google disk má taky synchronizaci. Osobně GDisk používám denně, ale na webu, kvůli sdílení, na disk nesynchronizuju.


  • 0

#4 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 16:52

na GG webu se doporučuje mít při práci s GG, který je v dropboxu mít dropbox vypnutý (uplně, ne jen pozastavenou sychronizaci). Je tam na to i combine davka. Pokud by to mělo být stejné, tak nevím jak u GDisku tento vypnout (ale netvrdím, že to nejde). Každopádně, já GD používám jen k odlití db3 souboru za účelem zálohy. GG mám nainstalovaný v nesynchronizovaném adresáři.

Z původního dotazu nechápu, jestli jde o jednorázovou synchronizaci GD, nebo synchronizaci instalace GG.


  • 0

tarmara.png


#5 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 02 březen 2016 - 17:41

U mě nešlo o soubory GeoGetu, ale o jinou databázi, kterou jsem exportoval do složky Google disku a která se mi nechtěla "sama" synchronizovat i když aplikace od Googlu na pozadí běžela a hlásila, že je synchronizováno. Viz přiložený obrázek - nahoře jsou vidět soubory video.php a video.sql, kdy u prvního je ikona zesynchronizováno a u druhého ikona probíhající synchronizace a dole je pak stavové okno té synchronizační aplikace, kde je vidět, že u obou souború synchronizace proběhla a jak jsem psal, tak pohledem na webovské rozhraní jsem se přesvědčil, že synchronizace neproběhla a tento stav trval několik hodin, takže času na synchronizaci 10MB souboru bylo dost.

Přiložené miniatury

  • google_disk.gif

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 02 březen 2016 - 17:48

  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#6 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 19:23

Google Disk používám zhruba půl roku a vše se mi synchronizuje normálně, zatím jsem nenarazil na problém. Jen někdy se stane (tak v 1%), že se nechce načíst soubor, který ručně přetáhnu z disku na webové rozhraní, ale obvykle stačí ho načíst znova.


  • 0
Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama