Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
150 odpovědí na toto téma

#21 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 18:07

Naopak, moznosti na dobre vyzvy stale jsou. Vyrazne to umoznil i gc-projekt. Na nektere je moznost se inspirovat v zahranici (jako tomu bylo v pripade vyzvy 360stupnu). Stejne tak nevim, proc by se nemohly challenge kese v republice opakovat. Nerikam kazdych 50 km, ale v tom, ze by byly treba v kazdem kraji, problem nevidim. Kdyz si neco splnim na Morave, tak proc pro tu kesku jet treba do Karlovych Varu, ze? :-) Treba zrovna tu 360stupnovou si dokazu docela dobre predstavit v kazdem kraji. Samozrejme by zalezelo na obtiznosti plneni. Ty nejobtiznejsi v kazdem kraji by spise provokovaly (treba zrovna tvuj zluty Matrix). :-)

Tak zrovna 360 degrees je asi dobra challenge a nic nebrani tomu aby byla i hustejc, treba v kazdem kraji, v tom mas pravdu. Ale to je spis vyjimka. Na ty snad taky nikdo neremca, mam dojem.

 

Tema prirozenejma challengema ja myslel v podstate ty bezny veci zalozeny na statistikach, ktere jako vyzva existuji i kdyby na to zadne challenge nebyly. Typicky prirozenou vyzvou je treba klasicky zakladni Matrix, nebo 366. Proste veci ktere se samy nabizeji a lidi je plnili odnepameti sami od sebe. No a mit takovouhle kes na kazdym rohu ja povazuju za nestastne. To jednou splnis a pak jen jezdis a sbiras body zadarmo. Treba ten Matrix bejva typicky 5/5. Kdyz bude jeden nebo 2 v CR tak OK. Kdyz bude v kazdym kraji, tak na jedno splneni jich posbiras hafo a de facto to degraduje kvalitu tech statistik, pac z toho ziskas prvni pracne vydrenou 5/5 a dalsich 10 5/5 bezcennejch, resp, na urovni 1/5. Ono take existuje pravidlo ze stejne nebo podobne challenge nemaji byt blizko sebe. Snad z tohodle duvodu, nevim. Ale tohle retezeny logovani zadarmo je blbost. To je lepsi si za tou kesi zajet kus cesty. Stejne na jeji splneni se nadres, tak uz te nezabije si k ni najit cestu.

 

Za prirozenou challenge ja povazuji treba i ten Yellow Matrix, kdyz uz jsi ho zminil. Je to jen vyssi kvalita nad zakladnim Matrixem, myslenka je stejna. Naopak treba za prirozenou challenge nepovazuju dvojitej trojitej atd Matrix. To je jen jina kvantita od tehoz a valnej smysl to nedava, i kdyz splnit to jde.

 

No a me prijde ze hustota challengi stejnyho typu by mela bejt neprimo umerna jejich obtiznosti. Ty lehci muzou bejt kazdejch 100 nebo nekolik set km. Lahudky jako Yellow Matrix nebo Jasmer nema smysl mit na kazdym rohu. Kdo tohle splni, najde si cestu i k ty kesi. Yellow Matrix je snad v Evrope jeden, pak je jeden v Texasu a jeden v New Jersey nebo kde. Aspon tak to bejvalo, pochybuju ze to jeste nekdo stihnul publikovat. V podstate na Evropu asi jeden staci a jsem moc rad ze to mame u nas. Pokud nekomu takova challenge vadi, tak to nechapu. Je to lahudka svetovyho formatu a budme radi ze mame co nabidnout treba i Nemcum. Ale myslim ze zrovna tyhle 3 Matrixy nikomu nevadej, v podstate zadnou negativni reakci jsem nezaznamenal, a to ani soukrome. Mozna prave proto ze je to prirozene a unikatni.

 

No a ze dochazej ty prirozeny veci jsem myslel prave tak ze se tezko vymejslej novy challenge takovyhodle formatu. Coz neznamena ze jiny jsou nutne spatny. Treba nekde mam dojem nekdo pranyroval tzv. lonely cache challenge, to je jak musis najit kese ktery jsou dlouho bez nalezu. Nebo to bylo v tom dotazniku. Ted nevim. Ja tohle plnil v Nemecku a je to nadhera. Musis logovat kese ktery treba rok nikdo nevidel. Hledas absurdity, zapomenuty a opusteny. Nadhera.


  • 0

#22 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 21:27

Souhlasím s modrakem, i já si myslím, že smysluplných výzev je omezené množství. A i u těch smysluplných mi kolikrát přijde, že se zbytečně duplikují. Já v tom prostě pořád vidím jen takové velmi zajímavé obohacení statistik gcprojectu, ale nic víc.

 

Mohu poprosit o nějaké příklady smysluplných výzev? Abych si udělal tak nějak představu.

Já jsem viděl pár zajímavých nápadů (např. 360°) a pouze jednu, která mě vytáhla k tomu ji splnit (Podepiš se). Zbytek je více či méně tupé vyplňování políček ve statistikách. Ale slovo smysluplné bych nepoužil pro žádnou z nich.


  • 3

#23 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 21:37

Mohu poprosit o nějaké příklady smysluplných výzev? Abych si udělal tak nějak představu.

Já jsem viděl pár zajímavých nápadů (např. 360°) a pouze jednu, která mě vytáhla k tomu ji splnit (Podepiš se). Zbytek je více či méně tupé vyplňování políček ve statistikách. Ale slovo smysluplné bych nepoužil pro žádnou z nich.

No a to je prave ono. Jaky je rozdil mezi tupym vyplnovanim kalendare nebo matrixu a tupym vyplnovanim jmena? Prakticky zadny, jen v tom ze ten podpis udelas v Praze za chvili a tim padem to zadna vyzva neni, alespon pro lidi s nejakym normalnim kratkym nickem. Pokud tohle vidis jako jedinou zajimavou vyzvu, obavam se ze proste ti challenge nic nerikaj z principu a clovek se ti nezavdeci zadnou. To je jako kdybych se s Kapsou bavil o tom jak si predstavuje smysluplny powertrail :)


  • 8

#24 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 22:42

Tak beru zpět slovo smysluplné a nahrazuji třeba tím "s dobrým nápadem" :) Mohlo by to fungovat třebas tak, že by se výzvám dával nějaký pomyslný palec nahoru, například ťuk na "přijímám výzvu", tím by se vidělo, kolika lidem se výzva líbí a jak je to dobrý nápad. Plus by u toho mohla být možnost zobrazení v osobních statistikách. A to si myslím stačí. Myslím, že není potřeba mít na všechno krabičku v terénu. Statistiky jsou oblíbené a zavání to tím, že projedeme gc-project a uděláme ke všemu challenge keš....smí zalogovat kdo má modrý, žlutý, bílý, černý pásek, ten a ten atribut v tolika a tolika počtech, odlovenou nadmořskou výšku 100, 200, 300, 400... atd atd atd.


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#25 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 22:57

Za prirozenou challenge ja povazuji treba i ten Yellow Matrix, kdyz uz jsi ho zminil. Je to jen vyssi kvalita nad zakladnim Matrixem, myslenka je stejna. Naopak treba za prirozenou challenge nepovazuju dvojitej trojitej atd Matrix. To je jen jina kvantita od tehoz a valnej smysl to nedava, i kdyz splnit to jde.

 

No a me prijde ze hustota challengi stejnyho typu by mela bejt neprimo umerna jejich obtiznosti. Ty lehci muzou bejt kazdejch 100 nebo nekolik set km. Lahudky jako Yellow Matrix nebo Jasmer nema smysl mit na kazdym rohu. Kdo tohle splni, najde si cestu i k ty kesi. Yellow Matrix je snad v Evrope jeden, pak je jeden v Texasu a jeden v New Jersey nebo kde. Aspon tak to bejvalo, pochybuju ze to jeste nekdo stihnul publikovat. V podstate na Evropu asi jeden staci a jsem moc rad ze to mame u nas. Pokud nekomu takova challenge vadi, tak to nechapu. Je to lahudka svetovyho formatu a budme radi ze mame co nabidnout treba i Nemcum. Ale myslim ze zrovna tyhle 3 Matrixy nikomu nevadej, v podstate zadnou negativni reakci jsem nezaznamenal, a to ani soukrome. Mozna prave proto ze je to prirozene a unikatni.

Jeje, to jsem netusil, ze kdyz se vytvori challenge, tak se sjede cela evropa aby si ji odlovila.To jako vazne? Btw tahle challenge je pro mne aktualne nejhur splnitelna, nebot pozadovane kombinace u nas proste nejsou a musi se nekam za hranice... :( A kdyz uz nekam jedu, tak mne uprimne nebavi lovit multiny a mysterky, pac vetsinou mam co delat jineho.. primo na kesovylet jsem  do zahranici nikdy nejel.. :)

 

Jeste jednou zduraznim, ze mne se nelibi pouze restriktivni challenge, tj ty co ti prikazuji nelov. Napriklad mit 100 dnu za sebou bez foundu...


  • 1

#26 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 23:21

No a to je prave ono. Jaky je rozdil mezi tupym vyplnovanim kalendare nebo matrixu a tupym vyplnovanim jmena? Prakticky zadny, jen v tom ze ten podpis udelas v Praze za chvili a tim padem to zadna vyzva neni, alespon pro lidi s nejakym normalnim kratkym nickem. Pokud tohle vidis jako jedinou zajimavou vyzvu, obavam se ze proste ti challenge nic nerikaj z principu a clovek se ti nezavdeci zadnou. To je jako kdybych se s Kapsou bavil o tom jak si predstavuje smysluplny powertrail :)

 

Kalendář nebo matrix se vyplňuje sám, stačí lovit dostatečně dlouho. Vyplnění jména vyžadovalo trochu logistiky, aby z toho byl pěkný výlet a ne tupé pobíhání po Praze. Je mi jasné, že to každý vidí jinak, proto jsem se zeptal chytráka na to, co on považuje za zajímavé.

Jinak ano, 99 % challengí mi opravdu nic neříká. Nechci o tom nějak zvlášť debatovat, jen jsem ze zvědavosti položil otázku chytrákovi. Třeba v tom, co ho zaujalo, najdu inspiraci i pro mě.


  • 1

#27 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 23:32

Tak pokud mám uvést příklad, tak mě se třeba opravdu zalíbila oldies challenge, aneb seznámení s historií geocachingu v dané oblasti, proto jsem ji udělal i pražský klon.


  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#28 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 23:39

Kalendář nebo matrix se vyplňuje sám, stačí lovit dostatečně dlouho. Vyplnění jména vyžadovalo trochu logistiky, aby z toho byl pěkný výlet a ne tupé pobíhání po Praze. Je mi jasné, že to každý vidí jinak, proto jsem se zeptal chytráka na to, co on považuje za zajímavé.

Jinak ano, 99 % challengí mi opravdu nic neříká. Nechci o tom nějak zvlášť debatovat, jen jsem ze zvědavosti položil otázku chytrákovi. Třeba v tom, co ho zaujalo, najdu inspiraci i pro mě.

 

Tak ani jedno se samo o sobe nevyplni ani dlouhodobym kesovanim, resp. jak dlouhe by to kesovani melo byt, aby se ty tabulky samy vyplnily. Ja uz kesuji 8 rokem a ten kalendar snad konecne dokoncim zitra, ale to jen proto, ze letos uz na to jedu cilene. A logistika je potreba i v techto pripadech. Zrovna ten kalendar podle me nedodelas ani za 10 let bez toho, aniz bys to jel cilene. Rozhodne je na to potreba vice planovani nez na ten podpis.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 02 prosinec 2015 - 23:42

  • 0

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 23:49

Mohly by být například výzvy oficiální na tvrdo zahrnuté do gc projektu (ty nejoblíbenější a klidně pro každé město zvlášť generované) a výzvy uživatelské, kde by se mohlo objevit cokoliv a jednou by se mohly stát součástí těch ofiko.

 

GC-projekt bude vzdy slouzit jen jako pomocny nastroj pro kontrolu splneni podminek. GS urcite nebude vymyslet nic, co by vyzadovalo gc-projekt jako hlavni server pro jakykoli typ kese. Jinak tebou casto zminovane odznacky a pasy v gc-projektu nejsou zadnou vyzvou. Nedavno jsem zjistil, ze uz mam ten uplne nejvyssi pas a to jsem opravdu jen normalne kesoval. Totez plati i pro odznacky, ktere jen kopiruji pocet kesi dle daneho kriteria.


  • 0

#30 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 0:21

Toto je specifikum USA. DeLorme atlasy jsou tam velmi popularni a tak si udelali challenge kes na nalezeni aspon jedne kesky z kazde stranky daneho atlasu. Tato challenge kes je snad uz ve vsech statech USA. U nas by to moc neslo vzhledem k tomu, ze se vydava plno ruznych atlasu ČR s ruznym strankovanim.

 

tady treba odkaz na obrazek DeLorme Arizony: http://www.hwsportsm...eLormeGrids.jpg

To je právě super! To jim hrozně závidím. 

 

Stejně jako mě třeba bavila 360 Challenge CZ, to je pro mě nej keš za minimálně minulej rok. A tohle by mě bavilo stejně.


  • 0
:)

#31 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 0:22

Jeje, to jsem netusil, ze kdyz se vytvori challenge, tak se sjede cela evropa aby si ji odlovila.To jako vazne? Btw tahle challenge je pro mne aktualne nejhur splnitelna, nebot pozadovane kombinace u nas proste nejsou a musi se nekam za hranice... :( A kdyz uz nekam jedu, tak mne uprimne nebavi lovit multiny a mysterky, pac vetsinou mam co delat jineho.. primo na kesovylet jsem  do zahranici nikdy nejel.. :)

 

Jeste jednou zduraznim, ze mne se nelibi pouze restriktivni challenge, tj ty co ti prikazuji nelov. Napriklad mit 100 dnu za sebou bez foundu...

Jo, vazne. Nesjede se samozrejme hned. Ale momentalne je skore domaci:hoste 2:2. Ono to zas tolik lidi zalogovat nemuze ze by prijely davy jak na powertrail. Ale ver tomu ze jsou v Nemecku lidi co na tom cilene delaj. U takovyhle kese je jedno kde je, pokud je to aspon trochu v dosahu tak si pro ni dojedou. Ja treba kdybych bejval mel pred rokem v Bostonu tak 2 dny casu navic, tak jsem si tam na to FTF na jejich yellow matrix tech par set mil dojel. Kdo se odhodla tohle splnit, nalozi si takovou pakarnu ze par set kilaku ke kesi aby ji zalogoval uz ho nerozhodi. Kor kdyz to spoji se sluzebkou, s dovolenou, nebo s necim takovym. Je otazka jak daleko, ale par set kilaku se na takovyhle veci jezdi naprosto bezne a delsi vzdalenosti prilezitostne. Nemci fakt prijedou v pohode, ostatni hur. Ale to mas jako kdyz lidi od nas jedou na kese treba do Danska. Kdyz tady bude co nabidnout tak zrovna tak pojedou cizinci sem. Ti dva co tam byli na ty kesi fakt nebyli nahodou ze sli zrovna kolem, to je ze zalogovanejch kesi celkem jasne videt. Zrovna tak jako mi prijel chlap z Berlina, tak ja bych bez vahani na tohle jel do ciziny taky. Ostatne treba na zelenym matrixu v Lipsku mam FTF. Normalne popracovni, na otocku.

 

Jasne ze takhle neblbne kazdej. Ale je jista (samozrejme minoritni) kategorie kaceru co si tohle nenechaj ujit. A jsou i tezsi challenge nez Yellow Matrix. Neni to pro kazdyho, samozrejme kdo nelovi multiny, nemuze logicky delat takovouhle challenge. Nebo muze? Koukni se na FTFkarky co predvedly. Takze vlastne muze. Ja vlastne multiny taky nelovim a spis se jim vyhejbam. To je totiz prave ta challenge. Dat to. Kazdej ma tu hranici do ceho se jeste pusti jinde. Nekdo konci u podpisu, nekdo dal. Ja mam taky limity. Je to i o moznostech ktery nema kazdej stejny. O case, o penezich, o prioritach. Jako vsechno co clovek dela. Jsem presvedcenej ze misto jezdeni po multinach v cizine vyuzijes ten cas lepe na neco jineho, takze je to v poradku. Nemusi a nemuze mit kazdej vsechno. Jen to co chce mit. Tyhle kese nejsou pro kazdeho, ale par lidem radost udelaj.

 

Challenge na 100 dni bez foundu by za soucasnych pravidel nemela projit. Je otazka ze kdy je, kdo ji publikoval atd. U nas by tohle zednej reviewer nepustil, tim jsem si naprosto jistej.


  • 2

#32 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 0:25

To je právě super! To jim hrozně závidím. 

 

Stejně jako mě třeba bavila 360 Challenge CZ, to je pro mě nej keš za minimálně minulej rok. A tohle by mě bavilo stejně.

Nemusis zavidet, odlov si od k-lorda Regions. To je svym zpusobem jeste lepsi.


  • 0

#33 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 0:56

Challenge kese zamerne nevyhledavam, kesuju tak, jak uznam za vhodne. Zaroven je ale nezatracuju a nekde vzadu v hlave mam nejake, ktere bych si casem rad splnil. Muj vztah k nim by se dal charakterizovat slovy zij a nech zit.

Ale proti tomu se ozyva racio.. kde tomu bude konec. Jak zde padlo, 360 je urcite zajimava. Je zajimava jedna, dve, tri.. 50 na nase uzemi? Kdo to urci, kde je ta hranice? Ktere challenge a kolik jich ma byt? Tyto otazky ve me vyvolavaji pocit, ze by nejaka pravidla mela byt. Uz vubec si netroufam uvazovat, kdo by takova pravidla mel nastavovat. Jako jedno z reseni se opravdu nabizi udelat je virtualni. Tim by se eliminovalo kolik a kde jich muze byt. Byla by proste jedna.

Nicmene ja jsem pro zachovani fyzicke kese a svazani co nejmensim mnozstvim pravidel. Idealne zadne, pak si nikdo nebude stezovat, ze je kes proti pravidlum.:)))

Takze u me vyvolavaji challenge kese vnitni rozpor.

A zakoncim to dotazem - existuje u nas challenge na to mit v kazdych treba 10 vyskovych metrech odlovenou kes? Nebo neco na ten zpusob? Mi to prijde jako zajimavy napad. Pro cr treba v rozmezi Hrensko a Snezka :)

Edit: aspon trochu chyb jsem opravil :)

Tento příspěvek byl upraven od erebi: 03 prosinec 2015 - 0:58

  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#34 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 7:19

Challenge kese zamerne nevyhledavam, kesuju tak, jak uznam za vhodne. Zaroven je ale nezatracuju a nekde vzadu v hlave mam nejake, ktere bych si casem rad splnil. Muj vztah k nim by se dal charakterizovat slovy zij a nech zit.

Ale proti tomu se ozyva racio.. kde tomu bude konec. Jak zde padlo, 360 je urcite zajimava. Je zajimava jedna, dve, tri.. 50 na nase uzemi? Kdo to urci, kde je ta hranice? Ktere challenge a kolik jich ma byt? Tyto otazky ve me vyvolavaji pocit, ze by nejaka pravidla mela byt. Uz vubec si netroufam uvazovat, kdo by takova pravidla mel nastavovat. Jako jedno z reseni se opravdu nabizi udelat je virtualni. Tim by se eliminovalo kolik a kde jich muze byt. Byla by proste jedna.

Nicmene ja jsem pro zachovani fyzicke kese a svazani co nejmensim mnozstvim pravidel. Idealne zadne, pak si nikdo nebude stezovat, ze je kes proti pravidlum. :)))

Takze u me vyvolavaji challenge kese vnitni rozpor.

A zakoncim to dotazem - existuje u nas challenge na to mit v kazdych treba 10 vyskovych metrech odlovenou kes? Nebo neco na ten zpusob? Mi to prijde jako zajimavy napad. Pro cr treba v rozmezi Hrensko a Snezka :)

Edit: aspon trochu chyb jsem opravil :)

Neexistuje ani u nas, a pravdepodobne ani nikde jinde. Ono to totiz moc nejde. Udaje o nadmorsky vejsce kesi jsou dost pochybna zalezitost a bylo by kolem toho strasne moc dohadu. Udaje nejsou presny, chyba je casto velka a rozhodne je vetsi nez 10m, takze to ztraci smysl. On s tim je trochu problem i u Highlandera, kde ale jde o kilometry a ne o 10m. Ale existuji takove challenge v souradnicich. Vyplnit treba 1 stupen zemepisne sirky kesema po uhlove minute. U nas to neni, ale v U.S. jich mam dojem par je.

 

Jinak mas pravdu, s tou hustotou je to trochu problem, to uz jsem se pokousel naznacit. Reguluje to reviewer a nemel by poustet stejne nebo podobne  challenge moc huste. Ale je to subjektivni a tezko na to udelas pravidlo.


  • 0

#35 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 7:27

Tak beru zpět slovo smysluplné a nahrazuji třeba tím "s dobrým nápadem" :) Mohlo by to fungovat třebas tak, že by se výzvám dával nějaký pomyslný palec nahoru, například ťuk na "přijímám výzvu", tím by se vidělo, kolika lidem se výzva líbí a jak je to dobrý nápad. Plus by u toho mohla být možnost zobrazení v osobních statistikách. A to si myslím stačí. Myslím, že není potřeba mít na všechno krabičku v terénu. Statistiky jsou oblíbené a zavání to tím, že projedeme gc-project a uděláme ke všemu challenge keš....smí zalogovat kdo má modrý, žlutý, bílý, černý pásek, ten a ten atribut v tolika a tolika počtech, odlovenou nadmořskou výšku 100, 200, 300, 400... atd atd atd.

Já nevim... mi přijde hlavně absurdní to porovnávání, hlasování, vylučování, přikazování, co se mi má líbit a co ne... Čelenky jako fyzický keše s krabičkou jsou keše jako každý jiný, navíc až doteďka v pravidlech bylo omezení na dvě identický výzvy hned u sebe, pokud se nepletu. Ale copak dobrej nápad se pozná podle toho, kolika lidem se líbí? Když udělam čelenku na 1000 T1 keší, bude se líbit vozejčkářům, když na 100 5/5 keší, bude se líbit poměrně omezené skupině magorů zubříkovského typu. Ale proč by neměly mít obě právo na život? Pro zaokapovky u fotbalovýho hřiště taky neni jiný omezení než 168m od další keše, a o jejich smysluplnosti mám podstatně větší pochybnosti.

Obecně platí, že každej zakládá především takový keše, jaký rád loví, takže zastoupení různejch druhů se přirozeně rozvrství podle množství jejich "potenciálních zákazníků". Proč bysme to měli jakkoliv omezovat ještě nad obecný pravidla (bezpečnost, zákony ČR apod.)? Proč by nemohly bejt keše, který se líbí jen pár lidem? Protože zabírají místo těm výše zmíněným zaokapovkám?

Přijde mi, že většina těchhle diskusí je založená na zcestný myšlence, že "musim mít všecko, co se na mapě objeví". Pokud možno za co nejmíň námahy. Prostě takovej kačerskej konzum. Ale nemusim, fakt nemusim mít všecko. Často je naopak pro člověka dobrý, když všecko, na co si vzpomene, nemá. Ostatně, co nic nestojí, to taky za nic nestojí, že.


  • 7

#36 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 8:32

Já jsem ani půl slovem neřekl, že nějaká challenge nemá právo na život. Naopak ve virtuální podobě splnitelných statistik jich může být tvořeno klidně desetitisíce na každý milník zvlášť. Nic z toho totiž nemění na tom, že je to pouze o tom, co jsem ve statistikách dokázal splnit a těch variací mohou být skutečně kvanta. Gcproject to umí ověřovat, přidala by se k tomu ještě nějaká generovaná přehledná tabulka, do které by si každý mohl podle svého uvážení umístit splněnou nebo plánovanou výzvu a tuhle tabulku by si mohl umístit na profil a poměřovat se s ostatními, kolik toho kdo má splněno. Systém hodnocení byl jen nápad, aby se v tom kvantu vypíchly zmíněné zajímavé statistiky jako 360ka, podepiš se apod.,ale samozřejmě vyhledávat by tam šlo i v dalších.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#37 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 8:44

Mohu poprosit o nějaké příklady smysluplných výzev? Abych si udělal tak nějak představu.

Já jsem viděl pár zajímavých nápadů (např. 360°) a pouze jednu, která mě vytáhla k tomu ji splnit (Podepiš se). Zbytek je více či méně tupé vyplňování políček ve statistikách. Ale slovo smysluplné bych nepoužil pro žádnou z nich.

Mě třeba jako smysluplná připadá Vltavská výzva (http://coord.info/GC45DR4), zde není "tupé vyplňování" vlastně ničeho a naopak, pro mě byla inspirací. 


  • 5

#38 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 9:04

Mohu poprosit o nějaké příklady smysluplných výzev? Abych si udělal tak nějak představu.
Já jsem viděl pár zajímavých nápadů (např. 360°) a pouze jednu, která mě vytáhla k tomu ji splnit (Podepiš se). Zbytek je více či méně tupé vyplňování políček ve statistikách. Ale slovo smysluplné bych nepoužil pro žádnou z nich.



Mě by se líbila challenge odlov X kešek na Y vrcholech (třeba tisícovkách) v daném pohoří.
  • 1

#39 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 9:25

Mě by se líbila challenge odlov X kešek na Y vrcholech (třeba tisícovkách) v daném pohoří.

 

Je jich nekolik, staci si vybrat. :-)

 

http://coord.info/GC2JV9Q

http://coord.info/GC497C2

http://coord.info/GC5H1Q8


  • 1

#40 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 9:33

Já jsem ani půl slovem neřekl, že nějaká challenge nemá právo na život. Naopak ve virtuální podobě splnitelných statistik jich může být tvořeno klidně desetitisíce na každý milník zvlášť.

 

Ta krabička k té challengi patří. Je to takové završení výzvy, tečka, že jsem ji konečně dokončil. Virtuální výzvy si můžu vymyslet sám jaké chci a ty si sám pro sebe plnit. Ale tohle je výzva, kterou mi připravil někdo jiný a bez závěrečné krabičky by to nebylo ono. Virtuální výzvy jsou třeba odznáčky a ty mě moc nebaví.

 

A také bych nereguloval počty challengí. U PWT taky nikdo neříká, zda nesmí mít víc než 100, 1000 nebo 10000 škatulí. Ano, pokud bude v každém okrese stejná výzva, tak ji to degraduje, ale to už je na ownerech, aby si vymýšleli originální a smysluplné výzvy.


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama