Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
150 odpovědí na toto téma

#121 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 16:30

A většina nesmyslných podmínek by odpadla, kdyby owner musel ty podmínky splňovat taky.
Jak jednoduché, ale jak účinné.
Možná, ze někoho prudí, že musí kešku "vyřešit " jinak, než že si zjistí rovnou souřadnice.

Pravda. Sam mam sice docela strelenou challenge, kterou nesplnuju, ale tohle pravidlo bych bral.
Ne, ze mozna to nekomu vadi. Opravdu to nekterym vadi... (ale od ceho je pak ten ignore list? Jo, je jen pro PM, to je fakt...)
Marramovi dekuji za potesujici zpravu.
  • 0

#122 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 16:43

Naprosto souhlasim s Modrákem, že umístění challengekeše by mělo tak nějak korespondovat s výzvou samotnou. Jinými slovy, líbí se mi, když i samotný odlov je pro mě určitou výzvou - pokud je to keš za zdolání 50 stromovek, měla by to být stylově stromovka, pokud keš za odlov 100 keší u základní školy, pak umístění u základní školy, případně u kanceláře krajského školního inspektora a podobně :D. To, jak píše K-lord, že někde je T5 u keše v pařezu, jen proto, že výzva obsahuje zdolání T5, tak to mi přijde úplně nesmyslné a vyloženě chybné. T hodnocení nese informaci pro odlov té které konkrétní keše, nikoliv nějaké jiné - to by se pak muselo takhle dělat např. i u bonusovek sérií a nevím čeho všeho ještě.


  • 3

#123 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 20:31

Také souhlasím s Modrákem, že umístění challengekeše by mělo odpovídat obtížnostem obsaženým ve výzvě, ale dochází tu k obrovskému rozporu. I kdybychom pominuli žebříkovky, pořád zůstávají jako podstatné s terénem T5 keše slaňovací a vodní (nemyslím potápěčské). U nás jsou to samé stromy, stromy, stromy a z toho vzniká určitá averze vůči T5 obecně. Chci říct, že někdo si odloví např. Matrix na lodi a pak může na strom jen smutně koukat a cítit se diskriminován.


  • 0

#124 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 20:49

Jenže ten pocit diskriminace plyne z mylného přesvědčení, že mám nárok odlovit každou keš, kterou si zamanu. Tedy ne, že jsem vděčná milým ownerům, že pro mě připravili hezké keše, z nichž si ty, na které stačím, smím odlovit. Ale že tohle tady jsou moje keše, protože já jsem se rozhodla, že si teď zahraju tudle hru, a já mám tudíž právo je všechny zkonzumovat. A kdo mi brání, ten mi křivdí.


  • 7

#125 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 23:41

Moudrá to slova, hluboce pravdivá. Zapsat do Guidelines, tesat do kamene a ještě nechat pozlatit.


  • 2

Klidně se rozčilujte.


#126 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 9:32

Jenže ten pocit diskriminace plyne z mylného přesvědčení, že mám nárok odlovit každou keš, kterou si zamanu. Tedy ne, že jsem vděčná milým ownerům, že pro mě připravili hezké keše, z nichž si ty, na které stačím, smím odlovit. Ale že tohle tady jsou moje keše, protože já jsem se rozhodla, že si teď zahraju tudle hru, a já mám tudíž právo je všechny zkonzumovat. A kdo mi brání, ten mi křivdí.

Je otázka jak je to omezení dané. Jestli je to omezení typu: nešplháš, neodlovíš tak to celkem beru. Ale co takhle omezení typu: moc lovíš, nemáš šanci. Jak se ti takové omezení líbí ? Tahle hra je o hledání krabiček. A když nějaký <censored> vymyslí úkol který je splnitelný jen pro ty kteří loví svátečně a pro ty ostatní (včetně jeho samotného) je prakticky nesplnitelný tak je to v pořádku nebo ne ?
Podobně úchylná podmínka je podle mne ta, že je nutno mít přestávku v lovu 100 i více dnů.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 03 březen 2016 - 9:35

  • 0

#127 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 9:47

Je otázka jak je to omezení dané. Jestli je to omezení typu: nešplháš, neodlovíš tak to celkem beru. Ale co takhle omezení typu: moc lovíš, nemáš šanci. Jak se ti takové omezení líbí ? Tahle hra je o hledání krabiček. A když nějaký <censored> vymyslí úkol který je splnitelný jen pro ty kteří loví svátečně a pro ty ostatní (včetně jeho samotného) je prakticky nesplnitelný tak je to v pořádku nebo ne ?

Pokud vím, tak právě takový výzvy, který by člověka nutily lovit míň, protože chtějí třeba nějaký procento mysterek ze všech odlovených a podobně, pravidla zakazují. Jestli to revírník někde pustil, je to chyba.


  • 4

#128 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 10:01

Jo, na challenge kde musis mit x dni diru v odlovech (nevim jestli 100, ale rozhodne to bylo hodne velky cislo) jsem kdesi v Nemecku uz narazil. Pravdepodobne je z doby kdy byly na challenge volnejsi pravidla a toto bylo regulerne mozne. Zpetne se pak ty novy pravidla uz na drive zalozene kese neaplikovaly, takze na stare challengi je to mozne. Dnes by pravdepodobne neprosla. Ale musim rict ze ani s tou nemam problem. Jen dalsi z milionu kesi ktere asi nikdy neodlovim. Odlovim si nejakou jinou, kterou splnuji. O challengi pro svatecni lovce nevim. To jako ze musis lovit o statem uznavanych svatcich? Co je na tom spatnyho? :)


  • 0

#129 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 10:28

 

If a geocacher is required to alter their caching style or habits, such as avoiding a particular geocache type to attain a specific percentage or average, the geocache will not be published.

...

One should not have to 'give up' finding other geocaches to achieve a challenge cache's requirements. To state that "10% of your find count needs to be Attended Logs" would require the geocacher to stop finding other types of geocaches and could affect their overall enjoyment of the game.

...

Note: Challenge caches published prior to the guideline update 3/12/12 are grandfathered into the game and do not need to comply with current guidelines.

zdroj


  • 0

#130 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 10:29

Jo, na challenge kde musis mit x dni diru v odlovech (nevim jestli 100, ale rozhodne to bylo hodne velky cislo) jsem kdesi v Nemecku uz narazil. Pravdepodobne je z doby kdy byly na challenge volnejsi pravidla a toto bylo regulerne mozne. Zpetne se pak ty novy pravidla uz na drive zalozene kese neaplikovaly, takze na stare challengi je to mozne. Dnes by pravdepodobne neprosla. Ale musim rict ze ani s tou nemam problem. Jen dalsi z milionu kesi ktere asi nikdy neodlovim. Odlovim si nejakou jinou, kterou splnuji. O challengi pro svatecni lovce nevim. To jako ze musis lovit o statem uznavanych svatcich? Co je na tom spatnyho? :)

že musíš mít odloveno všechny počty za den až do svého maxima. Tj. pokud máš za den maximum 10 keší, tak se to dá splnit s 55; pokud máš denní maximum 50, tak už je minimum 1275 (to je ještě realizovatelné, možná ). Pokud máš maximum 126 jako owner tohoto nesmyslu, tak bys potřeboval odlovit minimálně 8001 keší - a to za předpokladu že budeš lovit pouze a jenom tyhle kalendářní počty. V praxi (podle logů co tam jsou) je nutno počítat minimálně s pětinásobkem. U vyšších počtů to překračuje rozumná čísla. A jako třešnička na dortu je to že tomu dal obtížnost 1.5!
  • 0

#131 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 10:39

Tak to je husty. Asi i tuhle uz jsem videl, nekde v Nemecku. Nebo podobnou. Cumel jsem na to jak puk. Kdyz si honibod da 400 kusovej powertrail na jeden zatah, tak ma pak docela problem tohle splnit :) Ale zase, co jako ma bejt? Neodlovim, ale ani me to nemrzi. Jsou jiny kese co neodlovim taky a stve me to vic. V Nemecku je snad radove tisicovka challengi a polovinu z nich nemam sanci splnit, i kdyz podminka treba ani neni az takhle silena. O jednu min nebo vic me nerozhodi.


  • 0

#132 Five D

Five D

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 10:48

že musíš mít odloveno všechny počty za den až do svého maxima. Tj. pokud máš za den maximum 10 keší, tak se to dá splnit s 55; pokud máš denní maximum 50, tak už je minimum 1275 (to je ještě realizovatelné, možná ). Pokud máš maximum 126 jako owner tohoto nesmyslu, tak bys potřeboval odlovit minimálně 8001 keší - a to za předpokladu že budeš lovit pouze a jenom tyhle kalendářní počty. V praxi (podle logů co tam jsou) je nutno počítat minimálně s pětinásobkem. U vyšších počtů to překračuje rozumná čísla. A jako třešnička na dortu je to že tomu dal obtížnost 1.5!

Tak pro někoho, holt, bude prakticky neodlovitelná. (Myslím, že jsem ji už jednou v ověřovačích na project-gc.com zahlídnul.)

 

Stejně tak je viděno touhle optikou diskriminační ta Modrákova "Challenge Forrest - P.T.Matrix" http://coord.info/GC50ZYA. Ale někdo v tom právě vidí tu výzvu. Nebo ne?  :)


  • 1

#133 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 11:12

Arne1: Zopakuji Jacčin příspěvek, myslím, že na tebe diokonale sedí.

 

Jenže ten pocit diskriminace plyne z mylného přesvědčení, že mám nárok odlovit každou keš, kterou si zamanu. Tedy ne, že jsem vděčná milým ownerům, že pro mě připravili hezké keše, z nichž si ty, na které stačím, smím odlovit. Ale že tohle tady jsou moje keše, protože já jsem se rozhodla, že si teď zahraju tudle hru, a já mám tudíž právo je všechny zkonzumovat. A kdo mi brání, ten mi křivdí.


  • 0

#134 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 11:26

Už mne tady předběhl Five D. P/T Matrix takto omezuje. Tam musí kačer pro splnění minimalizovat série, T5 a vyhledávat specifické kombinace. Jiné výzvy, jako abeceda, podepiš se, brdy atd. ti neříkají, jestli máš lovit mysterky, multi, eventy, tradice, nějaké D/T kombinace.... pouze tu podmínku složit. I když u abecedy byl jeden kačer, co jí dal v T5, byla to jeho osobní výzva navíc, ale je to obdiv.


  • 0

#135 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 11:57

Ano, lze říct, že P.T. Matrix trochu omezuje. Musíš se podívat na zajímavější kombinace a nesmíš to přehánět s odlovem. Když to uděláš, musíš pak najít víc zajímavých kombinací. A pro někoho, kdo měl v době publikace třeba 10 tisíc nálezů je to opravdu krutá výzva. Pro začátečníka poměrně brnkačka. Porušuje tedy pravidla?

 

Jistý H. měl challenge na serveru Prahy. Jedna myslím byla 3 nebo 5 tisíc nálezů za rok. Objedeš pár powertrailů a máš to, pohoda, ne? Mě PWT nebaví, přijdou mi jako totální pakárna. Takže abych mohl zalogovat tuto challenge, musím změnit styl lovu a vyrazit na PWT. Porušuje ta challenge pravidla?

 

Challenge se mi obecně líbí a několik z nich se teď snažím plnit. Jestliže se vyskytne nějaká challenge, co nedokážu splnit nebo ji splnit dokážu, ale nechci? Zatlačím slzu a půjdu na jinou keš, je jich spousta. 


  • 0

#136 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 12:01

:ph34r: Jen upřesním, že jsem to s tou diskriminací nemyslela úplně vážně. Je jasné, že každý si může najít na odlov toho, na co nemá vybavení nebo zkušenosti někoho, kdo mu pomůže :).


  • 0

#137 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 13:02

Arne1: Zopakuji Jacčin příspěvek, myslím, že na tebe diokonale sedí.

Nejde o "nárok", jde o reálnost splnění. Ta rakouská kvůli které bylo loni tolik povyku chtěla za den odlovit myslím tisícovku, nebo možná i víc. A říkej si co chceš, to regulerně prostě nejde (keš za 86 sekund). Stejně ta švédská kterou zmiňuji - odlovit několik set tisíc keší a přitom obtížnost 1.5 ? To prostě není možné, I v té Americe, zemi neomezených možností, má Alamogul pouze 135 tisíc.
Nejde tedy o to zda se mi to líbí nebo ne, ale o to zda je to vůbec reálně možné.
  • 1

#138 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 13:13

že musíš mít odloveno všechny počty za den až do svého maxima. Tj. pokud máš za den maximum 10 keší, tak se to dá splnit s 55; pokud máš denní maximum 50, tak už je minimum 1275 (to je ještě realizovatelné, možná ). Pokud máš maximum 126 ...

Tahle challenge je zajimava i z jinyho pohledu. Spousta lidi se dovolava toho ze by owner sam mel mit splneno. Tenhle pozadavek je v jistem smyslu rozumny a v zasade bych se takovemu pravidlu nebranil, kdyby se zavadelo. Proc ne. Ale uvedomte si ze tohle pravidlo nic moc zasadniho neresi. Rozhodne nezabrani publikaci absurdnosti jako je tohle. Owner muze jeden den zacit kesovat, najde jednu kes. Druhej den najde dve. Treti den si rekne ze zalozi takovouhle challenge. Podminku v pohode splnuje. Podobny priklady najdete kdekoliv. To ze owner sam vyzvu splni nerika prakticky nic o tom jesti je dobra nebo spatna, splnitena nebo nesplnitelna atd. Myslim ze soudny reviewer to posoudi sam a takovyhle pravidlo k tomu nepotrebuje. Uvedomte si ze reviewer challenge publikovat nemusi, pokud se mu podminka zda nesmyslna, at uz ma owner splneno nebo ne. Kdyz by tahle challenge pri publikaci narazila na pravidlo ze owner musi mit splneno a on uz to neda kvuli 120 nalezum za den co ma v profilu, tak si zalozi ucelovej nick, da na nem par FI a hotovo, neni co resit.


  • 2

#139 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 13:38

Nic proti Modrákovejm čelenkám, odobně se mi líběj, i když na většinu z nich nemám, ale v každým případě jsem ráda, že existujou. Nicméně, striktně vzato, ta shora uvedená GC50ZYA skutečně pravidlo

 

One should not have to 'give up' finding other geocaches to achieve a challenge cache's requirements. To state that "10% of your find count needs to be Attended Logs" would require the geocacher to stop finding other types of geocaches and could affect their overall enjoyment of the game.

porušuje. Vyžaduje totiž, aby např. 1% všech tvých nálezů byly T5, 1% T4,5, 1% D5 atd.


  • 1

#140 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2016 - 14:08

Tak pro někoho, holt, bude prakticky neodlovitelná. (Myslím, že jsem ji už jednou v ověřovačích na project-gc.com zahlídnul.)

 

Stejně tak je viděno touhle optikou diskriminační ta Modrákova "Challenge Forrest - P.T.Matrix" http://coord.info/GC50ZYA. Ale někdo v tom právě vidí tu výzvu. Nebo ne?  :)

Musim rict ze v posledni dobe jednoznacne prevlada pozitivni vnimani tyhle vyzvy. Par remcalu vzdy bylo a bude, ale i kdyz za ownera se primo nepovazuju, tak ji mam na watchlistu uz jen kvuli eventualni udrzbe kterou bych asi delal ja kdyby se neco podelalo. Splnit ji muze kdokoliv, je jen vec kazdeho soudruha zda v tom vyzvu hodnou plneni videt chce nebo nechce. Splni par lidi co to stihnou na jednu rundu, jini typicky na 2-4, ale najdou se i ti co maji mnoho tisic FI a stejne to daji, jako treba ty. Pro zacatecnika to taky neni lehka vyzva, udelat jeden Matrix do 1000 FI. I ja ten prvni delal hodne dlouho a bolestne. Machr s par tisicema zas uz ma spoustu zkusenosti, i spoustu kesi a nechybi mu obvykle az tolik, takze kdyz chce tak to da. V podstate to muze dat uplne kazdy, vcetne tech co maji fakt hodne.

 

Problem je nekde jinde. Tihle lidi proste tezky kese nelovej. Resp. lovej, ale v malym poctu. Tuhle jsem si jednoho s hodne nalezama (nebudu jmenovat, neni to podstatny) vybral a udelal analyzu jak to s nim z pohledu tehle challenge vypada. A ukazalo se, ze kdyby mel zalogovano jen v CR, tak to temer splnuje. Neco by chybelo, ale nebylo by nijak dramaticke to dodelat. Portfolio ma pomerne pekne, statisticky odpovidalo tomu jake kese jsou u nas k dispozici, a slo by to. V pohode by to dal. Jenze to je jen pulka jeho FI. Druha pulka je v cizine a ta se omezuje (kdyz to trochu prezenu a zjednodusim) na tisice tradicek male obtiznosti, typicky 1.5/1.5. Jinak receno dotycny to nesplnuje ne proto ze by ty kese nebyly, ze by malo lovil, ze by za kesema nejezdil atd. Problem je jen v tom, ze jakmile vyjede ven, cilene se tezsim kesim vyhyba a sbira ne tezsi kese, dokonce ani ne prumerny statisticky vzorek, ale sbira zrejme jen urcity druh snadno dostupnych lacinych bodu. Pak ale se nemuze divit ze mu to nevychazi. Ta challenge je o komplexnosti a kacer co lovi komplexne vsechno, je schopen ji splnit a je jedno jestli ma nalezu 500, nebo 10000. A (narozdil od te co zminoval Arne1) ji v pohode muze splnit i ten kdo si strihne powertrail, neodrovna ho to nadosmrti, jen k tomu musi dolovit par D/T navic. Ze z toho par jedincu vybocuje je osud. U kazde tezsi challenge se najde nekdo kdo ji neda.

 

Jinak argument s tim co nekoho omezuje nebo neomezuje v loveni je taky obtizne uchopitelny. Kazda challenge kterou nemam splnenou uz pri publikaci me vic nebo min omezuje. V Nemecku je challenge na 555 T5. Parada. Je par silencu co to daji stejne i bez challenge. Naprosta vetsina lidi ale tohle sama od sebe nesplni. Pokud to budu chtit splnit, je to takova pakarna ze musej omezit loveni jinejch kesi. Ne proto ze by jim nevychazely cisla, ale proste jen proto kolik casu to zabere. Budou jezdit do Nemecka na T5 a neseberou cestou ani drajvku u silnice, natoz nejakou serii. Protoze kdyby to delali, nestihnou ty T5 kvuli kterejm tam jedou. Totez jakakoliv jina slozitejsi chalenge. Dost pochybuju ze TARATARATA s Bedlou pri plneni Yellow Matrixu sbiraly cestou po okolnich zemich stovky 1.5/1.5. Spis sly za tim co je potreba a doplnily to treba nejakou tou zajimavosti kolem. Pac kdyby kombajnovaly na kvantitu, nic by neporidily. Takze vzdy je to o vyberu, i tam kde to na prvni pohled nevypada. Pokud nekdo da prednost ty kvantite, nema tu kvalitu, a je jedno jestli ta kvalita je do P.T Matrixu, do Yellow Matrixu, do 555T5, do Jasmeru, do 555D5 nebo neceho podobnyho. Ja naopak nikdy nesplnim kvantitativni challenge na pocet odlovenejch tradicek za rok, nebo neco podobnyho. Akorat ze me to nijak netrapi.

 

Kdo chce, hleda zpusob. Kdo nechce, hleda duvod.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama