Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
150 odpovědí na toto téma

#61 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 12:58

A proč by se virtuální výzva nějakým způsobem zavírala? A zapisovat si výzvy po celém světě? Na gc projectu (například) by existovala pouze jedna varianta typu "můžeš si ji uznat jako splněnou, pokud máš odloveno 1000 keší". Opět, proč si stejnou výzvu zapisovat například v každém státě zvlášť? To mi naopak nahrává honibodům.

 

A je ti jasne, ze GS 100% nepremysli o zadnem moznem reseni, ktere by zahrnovalo gc-projekt? Takze debaty, jake challenge kese by mohly byt na gc-projektu, jsou bezpredmetne. Samozrejme majitele toho webu si tam muzou dat kde co, ale uz by to proste nebyly challenge kese.

 

 

Nikdo tu nemluví o virtuálních keších a bodech, prostě něco ve stylu velmi oblíbených odznáčků.

 

Odznacky tu uz jsou, rada dlouho kesujicich kaceru uz ma plno diamantovych, takze si myslim, ze odznacky jsou docela nuda. To plati i pro pasy.

 

Hele, jestli neco takoveho chces, tak to zkus s autory gc-projektu probrat. Mohlo by to byt zpestreni pro ty, kteri na challenge kese furt nadavaji, a pak by mohli dat pokoj. ;)


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 03 prosinec 2015 - 13:04

  • 1

#62 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 13:06

No právě, odznacky jsou už nuda, na řadě jsou podobně udělané výzvy. Fandím gcprojectu ať se do toho pustí, GS se zatím může soustředit na pořádné fungování mapy, aby se tam člověk neuklikal a necpat se do přemýšlení nad vyzvami.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#63 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 13:10

Já jsem ani půl slovem neřekl, že nějaká challenge nemá právo na život. Naopak ve virtuální podobě splnitelných statistik jich může být tvořeno klidně desetitisíce na každý milník zvlášť. Nic z toho totiž nemění na tom, že je to pouze o tom, co jsem ve statistikách dokázal splnit a těch variací mohou být skutečně kvanta. Gcproject to umí ověřovat, přidala by se k tomu ještě nějaká generovaná přehledná tabulka, do které by si každý mohl podle svého uvážení umístit splněnou nebo plánovanou výzvu a tuhle tabulku by si mohl umístit na profil a poměřovat se s ostatními, kolik toho kdo má splněno. Systém hodnocení byl jen nápad, aby se v tom kvantu vypíchly zmíněné zajímavé statistiky jako 360ka, podepiš se apod.,ale samozřejmě vyhledávat by tam šlo i v dalších.

No, jestli tomu dobře rozumím, tak ty sice neupíráš právo na život tý výzvě, ale zato ho de facto upíráš tý s výzvou spojený keši jakožto fyzický krabičce na konkrétním místě. A na to se právě ptám, proč by takový keše neměly existovat, když může klidně existovat tolik filmovek ve svodidlech a tiktakovek na okapovejch rourách, věnovanejch obskurdním popovým skupinám a podřadným fotbalovým klubům.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 03 prosinec 2015 - 16:33

  • 5

#64 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 13:20

No, jestli tomu dobře rozumím, tak ty sice neupíráš právo na život tý výzvě, ale zato ho de facto upíráš tý s výzvou spojený keši jakožto fyzický krabičce na konkrétním místě. A na to se právě ptám, proč by takový keše neměly existovat, když může klidně existovat tolik filmovek ve svodidlech a tiktakovech na okapovejch rourách, věnovanejch obskurdním popovým skupinám a podřadným fotbalovým klubům.


Méně práce pro revívry.
A končím tuhle diskuzi, začínám se tu opakovat, jdu raději sesmolit email s nápadem gcprojectu a gs doporučím se raději zabývat fungováním mapy :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#65 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 13:41

Méně práce pro revívry.
A končím tuhle diskuzi, začínám se tu opakovat, jdu raději sesmolit email s nápadem gcprojectu a gs doporučím se raději zabývat fungováním mapy :)

Možná bysme mohli vůbec přestat dělat nový keše, nebo by se mohla v každým kraji publikovat nejvejš jedna měsíčně, aby se chudáci páni revírní nepředřeli :D. Proč by se na čelenkách měli unavit víc než na všech ostatních keších, simtě? :D

 

To, prosím, není míněno jako kritika pracovní morálky našich revírníků, jejichž práce si velmi vážím, ale jako ilustrace absurdity daného argumentu kolegy Chytráka.


  • 4

#66 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 13:57

Děkuji kolegyni, která jako vždy nemá nic jiného na práci, než si dělat srandu z ostatních, za věcný argument :).
  • -8

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#67 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 16:08

Tak jsem se tím prokousal a snažil se dozvědět, proč Chytrákovi vadí fyzické challenge keše, ale virtuální by mu nevadily. Když všechny podmínky splním, rád se někam dojdu zapsat do logbooku. Cíleně challenge keše nelovím, ale občas je projedu, jestli náhodou nemám splněno. Snad jediné, které jsem hledal cíleně, byly Brdy. Nakonec splněno mám tuším že na dvě, ale nějak jsem se tam zatím nedokopal.


  • 0

#68 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 16:11

A samozřejmě, když mohou existovat podobné keše, nač se tím zabývat a proč nenaházet do terénu i krabičku ke každému milníku ve statistikách zvlášť, máte pravdu kolegyně :) sajonára zdejší palečkáři.
  • -5

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#69 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 16:22

Smrku, já měl za to, že mu vadí kvůli kolizím, resp. něco ve smyslu "zabírají místo jiným, které by se mohly vázat k danému místu" (tu druhou větu v uvozovkách si sám domýšlím, tak je možné, že se mýlím). Vzhledem k tomu, že je Chytrákem pražským, předpokládám, že to je pro něj velké téma.


  • 0

#70 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 16:32

Chytrák: ale no tááááááák, snad by ses nerozčiloval pro trochu srandy!

Samozřejmě, že čelenky umožňujou zakládat nejrůznější kraviny... asi jako každej jinej druh keší. A že ty kraviny v místech, kde je keš na každejch 170m, zabírají často místo, využitelný na tématickou keš, vážící se k architektonický památce atd., který třeba někde v Praze jsou i hustějc než na každých 170m. Ale to neni furt ještě argument pro rušení tohoto typu keší, podobně jako to (ne)přidělávání práce revírníkům. Těm totiž přidělává práci stejně úplně každá nově založená keš, a oni tu práci na sebe dobrovolně kvůli naší zábavě vzali (za což jim patří dík). Podle mě jedinej způsob, jak pozitivně ovlivnit kvalitu keší, je zakládat jen takový keše, jaký bych si já sama s radostí odlovila. A ne cokoliv zakazovat nebo rušit.


  • 1

#71 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 17:38

Možná bysme mohli vůbec přestat dělat nový keše, nebo by se mohla v každým kraji publikovat nejvejš jedna měsíčně, aby se chudáci páni revírní nepředřeli :D. Proč by se na čelenkách měli unavit víc než na všech ostatních keších, simtě? :D

 

To, prosím, není míněno jako kritika pracovní morálky našich revírníků, jejichž práce si velmi vážím, ale jako ilustrace absurdity daného argumentu kolegy Chytráka.

 

Tak já myslím, že i dvě keše do měsíce bychom zvládli bez větší újmy.  :D

 

A teď vážně. Bohužel to u spousty Challengí bylo o řádný kus náročnější než u většiny tradiček. Přeci jen je u Challengí vše co u tradiček plus kopa pravidel navíc. Na druhou stranu bylo těch Challengí tak málo, že jsem to aspoň já bral jako zpestření při schvalování.


  • 5

#72 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 19:57

Osobne si myslim, ze s challengema maji problem hlavne ti, co musi mit odloveno vse v okoli a zaroven nechteji vkladat velke usili do odlovu kesky. Proste bud vyhaluzim souradnice a pak jse vsechno ruzne barevna tradicka, nebo na to pecu. No a u tech callengi to vyhaluzit nejde. Tam podminku nikdo neokeca. Ostatnim jsou bud tyhle kesky jedno (no tak tu mam dalsi co na ji ted nedam, nebo me vubec nezajima), nebo vyzvu prijmou a pak maji o zabavu postarano (docela se bavim, kdyz prijdu k Pezikovi do kancelare a vidim jeho kalendar, kde ma napsano: dneska musim dat Large, small, tradicku a multinu). Ano vse kvuli challengim (everyday.........)

A ted me muzete ukamenovat :D


  • 4

#73 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 20:07

No tak vida, rozčísnuté přímo od zdroje revírnického. Tak pokud je jich tak málo, tak jsem v klidu, mě úsudek zkresluje fakt, že mám, jsem měl, nevím, nedaleko sérii HM čelenek a vůbec je po Praze velká koncentrace všeho. Pak samozřejmě, na vysvětlenou k dalším zmíněným bodům...nemá člověk potřebu lítat pro každou zaokapovku, spoustu jich letí do ignoru, některá nepotěší kvůli kolizím...ale hlavně o co mi šlo, že je tu reálná možnost případné velké koncentraci ulehčit tím, že budou výzvy pouze součástí statistik, mě by to tak nevadilo, ale pokud je jejich počet jinde zanedbatelný, tak není co řešit.

S tvrzením, že se kvalita keší zlepší tím, že budu zakládat jen to co se mi líbí, bych byl opatrný :D chytit se toho nějaký D5 IT mysterkář nebo ať nejsem offtopic D5 čelenkář často se pohybující v centru, tak mě by to zase tak nerozveselilo :D ale to je individuální a bylo k tomu už napsáno habakuk.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#74 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 21:44

Využívám téhle diskuse, abych Modrakovi veřejně poděkovala za jeho zelenou a žlutou challenge. Modraku, otevřelo mi to nový svět. Dřív nebyl důvod jet kačeřit někam za hranice, když je u nás krabiček spousta. Až nutnost vypravit se pro ty, které u nás nejsou. Zase tolik času to nezabralo, asi 4 nebo 5 výjezdů. Ale vždy jsme si k tomu přidaly nějaké industriální pětičky, kterých je u nás jako šafránu, přespaly v kempu a byl z toho pěkný výlet.

Víc času, než samotné cesty trvala příprava, vybírání, překládání (po 30 letech nepoužívání se mi němčina slušně vypařila z hlavy), rozhodování, plánování trasy...

Teď bych do Německa nejradši jezdila každý týden, odpadl i strach z větších vzdáleností. Třeba pro virtuálku do Binga, jehož kombinace nám chyběla do další Modrakovy challenge jsme nedávno jely do soutěsky Rýna ke Koblenzi. 650km a zpět. Byl to nádherný víkend: barevné vinice na strmých svazích, za každou zatáčkou hrad, středověká městečka a obrovské nákladní lodě..

DÍKY Modraku! Nikdy bych bez Tvých výzev neviděla tolik zajímavých míst. Nikdy by mě totiž nenapadlo na ta místa jet!


  • 9

#75 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 22:09

Tak pokud je jich tak málo, tak jsem v klidu, mě úsudek zkresluje fakt, že mám, jsem měl, nevím, nedaleko sérii HM čelenek

No tak konecne uhodil hrebik na hlavicku  :P


  • 1

Garmin Oregon 450 + iPhone 4S + GSAK 8


#76 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 1:13

Využívám téhle diskuse, abych Modrakovi veřejně poděkovala za jeho zelenou a žlutou challenge. Modraku, otevřelo mi to nový svět. Dřív nebyl důvod jet kačeřit někam za hranice, když je u nás krabiček spousta. Až nutnost vypravit se pro ty, které u nás nejsou. Zase tolik času to nezabralo, asi 4 nebo 5 výjezdů. Ale vždy jsme si k tomu přidaly nějaké industriální pětičky, kterých je u nás jako šafránu, přespaly v kempu a byl z toho pěkný výlet.

Víc času, než samotné cesty trvala příprava, vybírání, překládání (po 30 letech nepoužívání se mi němčina slušně vypařila z hlavy), rozhodování, plánování trasy...

Teď bych do Německa nejradši jezdila každý týden, odpadl i strach z větších vzdáleností. Třeba pro virtuálku do Binga, jehož kombinace nám chyběla do další Modrakovy challenge jsme nedávno jely do soutěsky Rýna ke Koblenzi. 650km a zpět. Byl to nádherný víkend: barevné vinice na strmých svazích, za každou zatáčkou hrad, středověká městečka a obrovské nákladní lodě..

DÍKY Modraku! Nikdy bych bez Tvých výzev neviděla tolik zajímavých míst. Nikdy by mě totiž nenapadlo na ta místa jet!

Tak to jsem rad ze to k necemu bylo. A jsem moc rad ze jste to zvladly a diky vam zustaly vsechny ty FTF doma. Parnik na Rynu mam taky v dlouhodobem planu. A stovky dalsich. Jenze to bych musel mit soukromej tryskac nebo helikopteru a nesmel bych chodit do prace, abych to vsechno stihal.

 

BTW vis ze momentalne nesplnujes ani jednu? To musis i udrzovat, tim ze mas zalogovanej bod to zdaleka nekonci, tohle je zavazek naveky. O modry ani nemluve. Jeste mas hodne prace ;)


  • 1

#77 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 7:57

Výzva na tisícovky je dávno. 55 kousků. Je to starší než nápad GS a není za to bod, ani krabička, ale speciální CWG. Mě jich chybí už jen asi 50. Podrobnosti na geojihu, ale aby se to splnilo, je třeba hledat po celé republice.

 

Jo, tato výzva mě oslovila asi víc, než všechny challenge:-). Dokonce jsme ji loni v červenci i splnili! Dnes už mám asi o 8 takových keší víc. Jenže výzva na GeoJihu už je neudržovaná, což ji tak trochu degraduje. :-(

 

Třeba něco podobného tomuto - GC46N3B :unsure: ?

Jó, honzákova výzva. To je aspoň výzva!!! :)  

 

Jo, to si taky říkám, i když sklidila spoustu emocí... Škoda, že mám malé dítě a tak plnění této výzvy pro mě začalo být trochu obtížnější, když keškuji s rodinou :-).


  • 0

#78 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 8:46

No tak vida, rozčísnuté přímo od zdroje revírnického. Tak pokud je jich tak málo, tak jsem v klidu, mě úsudek zkresluje fakt, že mám, jsem měl, nevím, nedaleko sérii HM čelenek.

 

Ale to je přesně ten problém. Stejně jako jsou pěkné nebo naprosto nevydařené keše (a i to je svým způsobem subjektivní), tak jsou pěkné výzvy a výzvy naprosto o ničem, vyrobené na míru daným uživatelem. Ale to ještě nutně neznamená, že se nenajde kačer, kterému se i daná, pro někoho přiblblá výzva, bude líbit. Jediná varianta je takové keše/výzvy prostě ignorovat.

U jistého výše popsaného uživatele je trochu problém v tom, že mnohdy nedodržuje pravidlo fyzického zápisu do logbooku (experimentálně ověřeno) a pak některé výzvy, co vytvořil na základě svých statistik, jsou samy o sobě pochybné. Naštěstí už je to v archivu. Z těch aktuálně existujících jsou pěkná výzva ty okresy v ČR. To je taková přirozená výzva, která dává dobrý smysl.


  • 1

#79 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 9:24

Ve své podstatě to ale ukázalo "možnosti" čelenek a byl to jeden z mnoha důvodů, proč s tím raději GS seknul. Teď čelenkám hledá druhou šanci a mě pouze napadlo, aby se toho chopil gc-project, který jim už poskytuje krásnou půdu ověřovátky a GS se soustředil na jiné věci. Já se samozřejmě také rád chodím zapisovat do logbooků, ale i mimo čelenky je na tuhle činnost příležitostí až až a mě osobně by vůbec nevadilo výzvu dokončit pouze tím, že si ji odfajfkuju a přidám někam na profil bez bodu. Jako třeba odznáčky a další věci co tam mám také v podstatě bez bodu a mám z toho radost, že je nějak plním a postupuju v nich. Na celém tomhle nápadu nevidím nic tak strašného, že by tu musela padat slova jako, že je to hloupost, absurdita a nenašel by se nikdo jiný kdo by to viděl podobně.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#80 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 10:17

Dokazes pochopit, ze pak by to bylo k nicemu a nikdo by je nelovil. Vetsinou za challengema lidi jdou proto, ze bud maji dobrou D/T obtiznost, nebo je zaujal ukol a prijmou ho zapisem do logbooku. Kdyby za to byla nejaka vec do profilu (jak tu obhajujes), tak proc bychom je meli lovit? Skonci to stejne jako celenky. tzn. v propadlisti dejin.

Vubec si nedokazu predstavit, ze bych plnil nejakou challenge jenom pro to, ze bych pak dostal do profilu nejaky obrazek. Ale treba to mam jenom jinam nez ostatni masa hracu (i kdyz o tom pochybuju)


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama