Přejít na obsah


Fotka

Stator - vybarvovaci mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2016 - 8:08

V kratke dobe se tu objevily dva velmi podobne prispevky, strucne bych je shrnul do veticky "Proc mi Stator nenabizi pro prepinani vybarvovacich map stat XY, kdyz v nem mam kesky odlovene?"

 

Napred si ujasneme, co nazyvame vybarvovacimi mapami. Jsou to mapy statu s vyznacenymi uzemne spravnimi celky, ktere jsou vybarvovany podle toho, jak jsou v jednotlivych uzemne spravnich celcich nalezeny kese.

 

Pro urceni uzemne spravniho celku, do ktereho keska patri, je mozne pouzit 2 metody (obe Stator podporuje):

  • udaj od GS, ktery ale casto byva nepresny a je to pouzitelne jen pro nejvyssi uroven, u nas kraj, jinde treba spolkova zeme, ...
  • informaci ulozenou v tagu, ktery vytvari plugin Divider - to je idealni, protoze "mame ve svych rukach" urovne (v CR az do urovne mestske casti) i presnosti (jak si nakreslime ohranicujici polygony, tak presne to budeme mit)

Nestaci tedy mit jen mapu statu, ale je treba v ni mit zakreslene i hranice prislusnych uzemne spravnich celku. A protoze preferujeme tagy, je treba, aby nekdo take vytvoril polygony, podle kterych se tagy vytvareji.

 

Takze pokud neni mapa a nejsou polygony, nema co byt v prepinani. Pridani statu do nejakeho seznamu proste stacit nemuze. Navic je treba podporu statu doplnit i do vlastniho generatoru na gc.cz, kde v manualu pro aktualni verzi generatoru (dnes http://www.geocachin...n/4.3/index.php) muzete najit seznam podporovanych statu a kontinentu.

 

My, kteri se starame o Stator a generator, vytvarime mapy, ale na vytvareni polygonu nam jiz nestaci sily a nedostava se cas. Oboji je celkem narocne na cas a na peclivost a zacali jsme s mapami podle sveho vyberu z toho, co ma uz vytvorene polygony. Casem budeme mapy doplnovat zejmena podle toho, jak budou poygony pro Divider pribyvat (opakuji, ze preferujeme tagy pred udaji od GS).

 

Pokud tedy mate zajem o doplneni nejake mapy:

  1.  dejte nam vedet (treba do tohoto vlakna)
  2. prilozte ruku k dilu vytvorenim kvalitnich polygonu nebo alespon nejakou pomoci (zkusenosti s tim ma Arne1, snad mi promine, ze mu potencialne touto zminkou pridam praci)

Z predchoziho vlakna vybiram 2 mozne prvni adepty: Anglie, Finsko.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2016 - 12:33

Pokud tedy mate zajem o doplneni nejake mapy:


  •  dejte nam vedet (treba do tohoto vlakna)
  • prilozte ruku k dilu vytvorenim kvalitnich polygonu nebo alespon nejakou pomoci (zkusenosti s tim ma Arne1, snad mi promine, ze mu potencialne touto zminkou pridam praci)
Z predchoziho vlakna vybiram 2 mozne prvni adepty: Anglie, Finsko.

Anglie, myslíš Velkou Británii ? Ta má přece oficiální dělení od GS, akorát že pár prastarých keší to nemá doplněné. Jestli je ale myšlena mapa, tak je to jasné...

Finsko - naťukat by to šlo, dokonce se na první pohled zdá, že se hranice na Google mapě a na OSM neliší. Ještě by se možná dalo se poptat u domorodců, zda nemají něco použitelného. To, co má konkurence je většinou asi o 5km mimo, takže to nemá cenu použít ani jako vodítko.

Pokud se týká metodického vedení při tvorbě polygonů a jejich kompletace, tak samozřejmě se mnou můžete počítat. A taky nedávno se kdosi zmiňoval o nějaké možnosti to dolovat z OSM map

Mimochodem, pročs to vlákno nazval "Stator..." ? GGstat může zvládnout ty stejné mapy jako Stator!

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 14 březen 2016 - 12:43

  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2016 - 13:54

Ano, myslel jsem Velkou Britanii. Ale to neni az tak podstatne, chtel jsem vysvetlit problemy. Deleni GS je fajn, ale zkusenosti jsou takove, ze se na to spolehat neda. GS ma vlastni hlavu a treba u Svycarska to jde tak daleko, ze jsou ve Statoru kvuli tomu 2 mapy - jedna podle oficialniho deleni a druha podle GS.

 

Spolehlivost prirazeni kesi do uzemne spravniho celku je presne ten duvod, proc preferujeme tagy.

 

Duvod nazvu vlakna je v prvni vete zakladajiciho prvniho prispevku. Rozumim tomu, ze polygony (resp. tagy) muze pouzit i GGstat a mapgen muze pouzit v podstate jakykoli program nebo i clovek, pokud si spravne vytvori URL a nabusi jej do prikazoveho radku browseru, ale ja tu reagoval na prispevky ohledne Statoru a abych rekl pravdu, tak GGstat povazuju za mrtvolu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2016 - 14:04

Ano, myslel jsem Velkou Britanii. Ale to neni az tak podstatne, chtel jsem vysvetlit problemy. Deleni GS je fajn, ale zkusenosti jsou takove, ze se na to spolehat neda. GS ma vlastni hlavu a treba u Svycarska to jde tak daleko, ze jsou ve Statoru kvuli tomu 2 mapy - jedna podle oficialniho deleni a druha podle GS.

S tím Švýcarskem je to složitější. Není to dělení podle GS, ale kompromis mezi kantony a NUTS-2. A pokud se dobře pamatuju, tak se v minulosti i tady psalo, že si tento způsob prosadili sami kačeři ve Švajcu. V kantonech tam mají příliš velké velikostní rozdíly a takhle se to smazává. Chybou ovšem podle mne je, že to NUTS-2 nedodrželi.

Spolehlivost prirazeni kesi do uzemne spravniho celku je presne ten duvod, proc preferujeme tagy.

Ta spolehlivost je samozřejmě otázkou. Ale to by se pak nedalo věřit ani rozdělení na státy. Zrovna jsem toto téma otevřel na aglickém foru že je v Karibiku ostrůvek který má na sobě hned tři země podle Groundspeaku. Jestli jsem to dobře pochopil, tak většina diskutérů tam zastává názor, že je dobře že je tam zachovaný stav při založení. Trochu mi to rozum nebere.

Duvod nazvu vlakna je v prvni vete zakladajiciho prvniho prispevku. Rozumim tomu, ze polygony (resp. tagy) muze pouzit i GGstat a mapgen muze pouzit v podstate jakykoli program nebo i clovek, pokud si spravne vytvori URL a nabusi jej do prikazoveho radku browseru, ale ja tu reagoval na prispevky ohledne Statoru a abych rekl pravdu, tak GGstat povazuju za mrtvolu.

Nojo, ale takhle si uživatelé GGstatu řeknou že to nemá cenu číst protože pro ně to nemá význam.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 14 březen 2016 - 15:24

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama