Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Založení eventu(?) - úklid řeky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:18

Zdravíčko všem :), za tři týdny u nás proběhne čištění břehů řeky, povodí svolává dobrovolníky, ale loni se nenahlásil snad nikdo... myslíte, že by byl dobrý nápad založit v tento den něco jako setkání, netuším, jak to správně pojmenovat, a pozvat kačery z okolí na úklid? Samozřejmě to bude trapas, když se nikdo nepřihlásí, ale pokus by to byl... budou to mít za bod? Je vhodné udělat případná cwg?

Díky za postřehy a rady, jsem začátečník.


Tento příspěvek byl upraven od Martina Dvořáková: 16 březen 2016 - 19:24

  • 1

#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:24

Ano, bude to za bod, říká se tomu CITO a je to zvláštní druh eventu. Ale pozor, musíš to dát k publikaci nejpozději 14 dní před konáním.


  • 1

#3 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:30

Díky, a můžu nějaký odkaz, kde se to zakládá? Musí to schválit rewiever?


  • 0

#4 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:33

https://www.geocaching.com/play/hide ano, schvalovací proces je podobný, jako když publikuješ kešku.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:36

Obvykle pomáhá GeoWiki http://wiki.geocaching.cz/wiki/CITO

 

Platí stejná pravidla jako pro schvalování keší, revírníci to obvykle řeší přednostně, aby měli kačeři čas se na CITO přihlásit.


  • 0

#6 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:38

Díky moc... čas se krátí, tak snad se mi to nějak podaří. Byly by nějaké tipy, čemu se vyhnout, co naopak udělat atd.? Nemám s tímhle žádné zkušenosti, ale ta řeka za to stojí.


  • 0

#7 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 19:53

Asi by bylo dobré napsat, jak se mají obléci, jaké pomůcky s sebou(gumáky, rukavice) a co zajistí pořadatel akce. A nechat vypálit CWG. V listingu musí být uvedena také délka eventu.


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 20:07

http://reviewer.cz/k...adani_kesi#cito


  • 1

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 21:14

A pozor. Keškoměrka je zahlcená. Jeden z revírníků je na dovolené a nestíhají. Pošli to radši ke schválení co nejdřív. Tuším, že na dovolené je jihozápadočeský schvalovač, ale oni si to nějak předají. Počítej ale s tím, že to může trvat déle než obvykle. Možná si najdi, který schvalovač patří do vašeho kraje (vedle, odkaz Stránky reviewrů ČR) a zkus se s ním předem domluvit.

Jo, a CITOevent má výjimku, že se může prolínat s nekačerskou akcí. Ostatní eventy ne. Není tedy možno udělat event o návštěvě festivalu, ale uklízecí event v rámci větší akce (povodí) ano.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 16 březen 2016 - 21:23

  • 0

#10 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 21:40

Super, díky všem za rady!


  • 0

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 21:43

Pokud jsi začátečník, možná by nebylo špatné se domluvit s někým zkušenějším, aby ti s listingem pomohl nebo se alespoň podívej na pár listingů CITO eventů, ať si uděláš představu. ;)

Pokud by event měl být součástí větší úklidové akce, bylo by dobré se spojit s organizátory a zjistit od nich informace, které můžeš dát do listingu - může to být místo k zaparkování, přibližné délka akce, jestli budou k dispozici rukavice a pytle na odpad nebo jestli si je účastníci mají zajistit sami, jakým způsobem se bude svážet odpad ( někde se nese celou trasu zatímco jinde se nechá u cesty a sváží se postupně ). Bývá obvyklé, že po eventu se jde někam posedět, promysli si tenhle bod a popřípadě rezervuj pár míst v blízké hospůdce.


  • 2

#12 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 22:26

Info ohledně trasy a výbavy už mám, jinak bych nic nikam nepsala ;-), parkoviště vyznačeno, místo srazu taky a popis snad ok. Jen mám šíleně velké písmo, nevím proč, to už jsem psala rewieverovi. S případným posezením počítám, díky za tip na rezervaci. Ještě se zeptám - jak dlouho trvá výroba cwg, do kdy obvykle se mohou zájemci hlásit?


  • 0

#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 22:37

Výrob CWG záležíí na tom, jakého si vybereš výrobce. Pokud jsi ze Znojma, nevím, koho máš v okolí a jak dlouhé má výrobní lhůty. Z mých zkušeností je nejrychlejší i přes vzdálenost GeoGadget, ale nejlepší vypálení a bukové suky mám pravidelně ze Slovenska www.SWG-SHOP.SK.

Pokud přihlašování na event neomezíš nějakým termínem nebo STOP STAVEM po určitém počtu přihlášených, tak se ti budou hlásit i chvíli před začátkem a někdo se třeba objeví i bez logu - bohužel to někteří klidně dělají opakovaně i tam, kde je stop stav. Na druhou stranu počítej, že tak dva dny před eventem se ti někteří začnou odhlašovat, nebuď z toho zklamaná, děje se to u všech eventů.


  • 0

#14 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 22:45

Díky, stop stav určitě bude, jinak v tom bude hokej. Týden před eventem stačí uzávěrka?


  • 0

#15 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 22:48

 Jen mám šíleně velké písmo, nevím proč,

Nemáš to v bloku označeném <Hx>, kde x < 4 ?  Ohranič to tagem <p> a bude to OK.

 

Ještě: uzávěrka bude záležet na počtu zájemců, i když upřímně, pokud se ti bude hlásit

hodně lidí, tak proč je odmítat, když budou dělat zadarmo?


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 16 březen 2016 - 23:08

  • 0

#16 radkoff

radkoff

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 23:04

pro inspiraci si můžeš projít i listingy jiných eventů - třeba tady je taky jeden znojemský.

https://www.geocachi...ho-geokacerstva

 

taky jsem původně měl záměr udělat cito, když jsem to četl...ale je to pro mě trochu z ruky.


  • 0

#17 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 1:11

Tady je CITO.
http://coord.info/GC6BXYT
Pokud bude event probíhat souběžně s mudlovskou akcí, tak by například pytle mohly být zajištěny.
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 6:52

Zrovna na CITO asi nemá moc význam dávat stop stav. Když tak ve smyslu "kdo se přihlásí pozdě, na toho nevyjde CWG". Ono se lidí možná přihlásí dost málo. Nebo může přijít i nějaký mudla, který si vzpomene, že se kdysi na GC zaregistroval. Nebo i dosud mudla, který se dozví o geocachingu a následně se zaregistruje.

Technická - SWG-SHOP v Martině dělá rychle a kvalitně (a Čechům píše česky!), jen mi bylo až blbé, když jsem viděl, že polovinu toho, co zaplatím, dá za poštovné. A evenťáky dělal i zadarmo, pokud to bylo spojeno s nějakou větší zásilkou. Chce to objednávat tak 120 kusů dohromady, jinak by na tom prodělal. Když si vezmeš nějakého českého výrobce, může mít podmínky jiné. Ale tak se dvěma týdny počítej. Aby ti nepřišly až po eventu.

 

A k písmu: Asi jsi měla nastavené moc velké písmo, nebo nějaký nadpis. Ale to se srovná. Jakmile budeš listing editovat, už tam nebudeš mít ten krásný jakobywordovský editor, ale holý text, plný HTML značek. Tak to prostě je.


  • 0

#19 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 7:06

phrkt - Díky, písmo opraveno a všechno ok :)


Tento příspěvek byl upraven od reccal: 17 březen 2016 - 7:09

  • 1

#20 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 7:08

mpik - Tak jsem ten stop stav myslela, kvůli cwg. Lidi určitě omezovat nebudu :), ale kdo by se přihlásil po stop stavu koleček, ten je prostě mít nebude.


Tento příspěvek byl upraven od reccal: 17 březen 2016 - 7:10

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama