Přejít na obsah


Fotka

Krádež kešky ještě před publikací


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 10:58

Ahoj,

 

dnes se mi stala taková nečekaná situace. Zakládal jsem druhou kešku do série, okolnosti nebudu rozebírat, důležité je to, že jsem vymyslel opravdu dobré krytí, kdy jsem si sám nebyl jistý, zda bych ji objevil. Na místě jednoduše nebylo nic vidět ani poznat, kromě toho, že tam byla pod kůrou schovaná nápověda, ale nic konkrétního co by někomu nezasvěcenému cokoliv sdelilo...

Umisťoval jsem ji včera večer, kdy se v místě nepohybuje absolutně nikdo, maximálně jednou za 20 minut třeba 100m od lokace projde nějaký pejskař, místo je to poměrně odlehlé a zarostlé, nikdy jsem tam neviděl nikoho procházet přesto že je tam úzká cestička.

 

Dnes když jsem se byl na místo projistotu podívat, nápověda ležela kus vedle na zemi a keška byla pryč... Zajímavé natom je to, že pro nějakého náhodného nenechavce by byl jako cenejší poklad ta nápověda, která byla ve formě upraveného šroubku ve filmovce než keška samotná ve které byl jen logbook a přesto nápověda na místě zůstala... Listing ještě nebyl publikován, takže nikdo nemohl vedět kde se keš nachází, jak vypadá, ani cokoliv jiného... Normálně bych to vůbec neřešil, ale vyrobit kešku a umístit jí na to správné místo aby byla dobře skrytá mi dalo několik hodin práce, tak jsem trošku naštvaný, že se nedočkala ani prvního nálezce... Nebo tedy dočkala ale ne toho správného.

 

Jen bych chtěl slyšet názory, a třeba vaše vlastni zkušenosti pokud se vám někdy stalo něco podobného. Z mého pohledu to snad ani nemohl být člověk ale odnesla to snad nějaká vrána, jelikož keška byla oblepená hodně leskle stříbrnou páskou, která sice nebyla na místě vidět ale po vyjmutí z úkrytu keška docela svítila... a neumím si představit, že by to někdo během 12ti hodin od umístění ještě navíc přes noc náhodně vypátral, když to byla schovka u které jsem váhal mezi obtížností 4 a 5.

 

Máte nějké podobné zkušenosti se záhadným zmizením keše?


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 17 březen 2016 - 14:08

  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 11:13

Jo, to se stalo v Humpolci. Ownerka o tom nevěděla. Keška vyšla, ale na místě nikdo nic nenašel.
  • 0

#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 11:20

Podle mě tě někdo viděl při umísťování stage, zadal si ty souřadnice do mobilu a kešku zničil čistě pro svou radost. Mi nějací bezstresově vychovaní haranti chodí krást z keše věci na výměnu, napůl popsanej logbook a razítko, udělaný jako linoryt, takže nic profesionálního, co by pro někoho mělo cenu. Přitom keš nechají sice na místě, ale otevřenou, nechanou napospas dešti a blátu, což vzhledem k tomu, že to není jen obyčejná pixla, nadělá podstatně víc škody než vykrádání obsahu. Radím přesunout se s další verzí někam jinam.


  • 0

#4 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 11:27

Co nějaký detektorář? Jsou tací, kteří jsou slušní, dokonce se zapíší do logbooku a kešku zase schovají... Ale najdou se určitě i tací, co by tak slušní nebyli. A ti chodí cestou necestou. Mě takhle jeden málem překvapil v křáku, kdy jsem si uprostřed lesa šla odskočit :D Dost mě vyděsil.


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 11:52

Jeden můj známý schoval logbook do ulity po šnekovi a pořád mu to někdo ničil, pak přišel na to, že to opravdu asi byli ptáci.

Možná zkus dát jinou podobnou pixlu, ale prázdnou a nech ji tam měsíc. Já to tak jednou udělal a teprve pak jsem tam dal logbook. Vydržela tam potom rok, než jsem to musel změnit, přitom byla jasně vidět, jen se maskovala za něco jiného. Ale lidi jsou někdy také všímaví. Jednou jsem si fotil kapličku v ohradní zdi a nějaká paní už volala někomu do okna, že si tam něco fotím. Tomu pánovi to naštěstí bylo jedno, navíc to že si fotím kapličku bych snadno zdůvodnil.

Existovala díra ve webu Groundspeaku která umožňovala pracným způsobem zjistit souřadnice nepublikované keše, jeden od nás takto předpublikačně odlovil celou sérii. Pak se ale slušně s ownery domluvil a dokonce na toto téma sám udělal keš. Už to ale snad opravili.

Jo a nedal jsi tam nějaký geocoin? Tato díra asi v systému pořád je a kdo ví jak, podle zalogovaného geocoinu keš najde. Musí mít ale zmapovaný pohyb geocoinů po okolí, což slušný programátor zvládne. Proto se geocoiny do nových keší logují většinou až po publikování nebo těsně před ním.


  • 0

#6 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 11:56

Prohledal jsi okolí?
Mně takhle vytahovala kešky nějaká zvířátka, dokud jsem je proti tomu nezabezpečil (těžký kámen).


  • 2

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 11:58

Podle mě to kačer nebyl, tan by keš nechal na místě a s ohromnou radostí si zalogoval předpublikační FTF.


  • 0

#8 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 12:02

Stalo se mi to taky. Takhle dopadl Roztrzity Kacer #2 asi pred dvema lety. Schoval jsem smallku, poslal listing do fronty. Skupec tenkrat mel nejeke pripominky, tak jsem to dle jeho pozadavku trochu musel predelat. Kdyz to za asi 4 dny bylo hotovy chtel jsem mu napsat at to teda pusti. Nastesti jsem se ale tesne pred tim dojel na kes jeste jednou podivat - a nebyla tam. Davat ji tam podruhy nemelo smysl a dat jinam prakticky nemelo smysl, takze k jeji publikaci nikdy nedoslo.


  • 0

#9 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 12:03

Muzes s jistotou vyloucit zvirata? Treba jsi mel ruce od salamu :) :-P Pokud jsou zvirata vyloucena, tipoval bych nejakeho bezdaka, ktery te pri ukladani videl.


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 12:45

Mně se před lety stalo toto:

Měl jsem kešku (stále funguje) ukrytou poměrně „ledabylým“ způsobem (úmyslně) — lock&lock strčená u paty stromu pod choroš a překrytá trochou toho listí z okolí. Takhle tam vydržela bez problému skoro rok, ale pak o prázdninách zmizela. Uznal jsem, že to nebylo schováno moc dobře a že je vlastně zázrak, že tam vydržela takhle dlouho.

Mezi kořeny toho stromu byla taková škvíra, kam se pohodlně vešla smallka, kterou jsem ještě překryl kamenem. Zdálo se mi, že to vypadá nenápadně. Vydržela ani ne čtrnáct dní. Kámen odhozený stranou, krabička nikde. Zkusil jsem to ještě jednou, ale se stejným výsledkem (opět tak do 14 dnů). Tak jsem tam schválně naaranžoval ten kámen bez krabičky. Po asi čtrnácti dnech byl kámen zase odsunutý pryč.

Přemístil jsem tedy keš na druhou stranu silnice do ptačí budky. Vydržela opět skoro rok, pak jsem našel budku rozbitou na zemi.

Přemístil jsem keš potřetí. Dal jsem ji na místo, o kterém jsem uvažoval už poprvé, ale nějak se mi nelíbilo. Od té doby tam funguje bez problémů už tři a půl roku (musím zaťukat).

 

V tom prvním případě to těžko bylo zvíře. Spíš ji někdo místní objevil (možná děti na prázdninách) a bavil se tím, jak ji tam chodí vykrádat. To rozbití ptačí budky mohlo být nezaviněné — např. uvolnění upevnění, vítr anebo i nějaké zvíře, ale klidně to mohl být nějaký člověk.

 

Ve tvém případě bych si spíš vsadil na člověka. Někdy mi rozum nebere, jak jsou schopni se někteří lidé chovat k cizímu majetku, a nemusí se jednat jen o geocaching. Prakticky k tomu nemají žádný rozumný důvod, takže jenom z pouhé radosti z ničení.

 

Přeji pevné nervy a šťastnou ruku v hledání řešení situace.


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 13:07

Muzes s jistotou vyloucit zvirata? Treba jsi mel ruce od salamu :) :-P Pokud jsou zvirata vyloucena, tipoval bych nejakeho bezdaka, ktery te pri ukladani videl.

Ještě jsem teda neviděla zvíře, co by vykrámovalo stage, přečetlo si souřadnice a odebralo se jinam sežrat finálku :D


  • 11

#12 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 14:24

Ja teda cloveka radim mezi zver, ale chapu, ze z pohledu krestanstvi to tak asi neni. :-)


  • 1

#13 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 14:26

Ono to bylo trošku jinak :D Ta "stage" byla na stejném místě jako finálka jen byla víc na očích... byla to jen decoy keš s drobným hintem a pomůckou pro nalezení, jelikož samotná schovka kešky byla opravdu složitá na rozlousknutí. Okolí jsem prohledal, nic jsem nenašel.

 

Geocoin tam nebyl.. skrýš už jsem vymyslel jinou tak můžu klidně říct jak to celé bylo... V decoy keši která byla schovaná pod kůrou v prohlubni na pařezu, byl upravený železný šroubek na provázku. Samotná keška pak byla v cca 3cm široké díře vyvrtané v tom pařezu, ten pařez byl mimochodem celý pokrytý mechem. Na víčku měla nalepený neodymový magnet a přes něj mechový kroužek. Když se keš umístila do díry, vypadalo to na povrchu jako jeden mech v celku... Ani z blízka nebylo poznat že tam nějaká keš je. Když jste se šroubkem pohupovali nad pařezem, po přehoupnutí nad správným místem vám vlastně ukázal kde keška je a navíc při zatáhnutí díky síle i kešku z úkrytu vytáhl.

 

Každopádně umístění jsem o 30m změnil, kamufláž taky, tak snad tam tahle vydrží delší dobu...

 

EDIT a už je i published :D asi 10 min zpátky... docela rychlovka


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 17 březen 2016 - 14:54

  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 15:04

Hezky vymyšleno...kontrolní otázka: po kolika kačerech předpokládáš, že by byl pařez už kompletně bez mechu?


  • 5

#15 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 15:33

V listingu jsem několikrát zmínil tučným písmem, že není potřeba nikde hrabat nic rozrývat ani sundavat, to samé bylo napsáno na lístěčku v decoy keši... Což samozřejmě neznamená že stále nebudou takoví co to dělat budou. Ale projistotu jsem z celeho okoli schovky na parezu mech sloupl dolu očistil ho od veškerých zbytků hlíny, napatlal pařez lepidlem a nalepil ho zpátky a pak zkoušel jak to jde strhnout... Fakt blbě... :) Nicméně lokaci mám 200m od baráku a chodím tam denně venčit psa, takže i kdyby to nějací blázni strhali a bylo to po 30ti zápisech včudu, prostě bych sebou vzal na procházku lepidlo nekde urval další kus mechu a nalepil ho tam znova... Otázka 5ti minut...


  • 0

#16 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 15:35

Zásadní otázka: Co bylo v té ztracené krabičce předtím?


  • 0

#17 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 15:47

Jen logbook.. Byla mikro... Bohužel samotná krabka byla asi to nejhodnotnější... v první řadě tam byl silný magnet za tuším 50 Kč, v druhé řadě celá byla vysoustružená ze dřeva naimpregnovaná nalakovaná ozdobená... No prostě jsem si s tím pohrál aby to všechno hezky sedělo, pasovalo a vypadalo dobře.. Takže to mě nejvíc mrzí... Nicméně trochu mi spravily náladu první logy u té náhradní kešule. 5 logů, 5 FP... Tak se asi taky povedla.


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 17 březen 2016 - 16:09

  • 1

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 15:52

V listingu jsem několikrát zmínil tučným písmem, že není potřeba nikde hrabat nic rozrývat ani sundavat, to samé bylo napsáno na lístěčku v decoy keši... ...

A myslíš, že to k něčemu je?

Mech lepidlem...jako vážně? Nevadí, že chcípne a uschne a opadá?

Nemusíš brát v úvahu dlouholeté zkušenosti jiných, je to tvůj boj  :)


  • 1

#19 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 16:02

jaký mám názor na to jestli to k něčemu je jsem zmínil hned v další větě...

beru v uvahu svoje dlouholeté zkušenosti kdy mech používáme už nějakou tu dekádu při výrobě věnců... když vybereš správný a správně ho očistíš, na korpusu věnce ti klidně i venku vydrží nalepený skoro dva roky než se začne po kouskách rozpadat ale stále je zelený jen je suchý. Samozřejmě není jisté jestli to na pařezu bude fungovat stejně ale opakuji, mám to kousek od domu, nedělá mi problém pravidelná údržba, navíc u tohoto typu opravy která trvá maximálně pár desítek minut...

 

Ale díky za radu a vysvětlení co se stane s mechem když ho někam přilepím.

 

A víceméně nemá cenu o tom moc debatovat protože krabka je tma nakonec stejně jiná.

 

EDIT: Jen abych doplnil to o tom lepení mechu protože jsem si vzpoměl na jeden případ který mluví za vše.... Před lety jsme jeden korpus oblepily mechem ale nikdy nebyl aranžován a ležel dlouhou dobu za domem kde je poměrně vlhko. Bylo docela překvapení kdžy jsme po více než roce korpus objevili a mech byl stále živý a navíc o dobrý kus povyrostl a srostl se zemí... Mech je neuvěřitelně odolný.


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 17 březen 2016 - 22:58

  • 5

#20 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 16:53

Škoda, zní to jako zajímavý nápad. 

Nejdříve jsem to tipoval na divočáky (už mi taky keš párkrát zničili), ale ti by asi keš za magnet nevytáhli :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama