Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nová keš místo archivované


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 panprezident

panprezident

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2016 - 23:32

Ahoj,

 

zakládám keš, ale nejsem si jistý některými detaily, takže se raději zeptám.

 

Keš má nahradit starší archivovanou. Archivovaná byla tradička, moje bude multina. Výchozí stage i finálka je několik set metrů dále než ta původní, nicméně platí, že obě dvě se věnují stejnému tématu (tj. zajímavému parku).

 

Asi bude vhodné, abych v listingu zmínil, že se dříve na daném místě nacházela tradička, ale mám vkládat na ni i odkaz? A co se týká názvu keše, mám dávat do názvu číslo 2, abych kačery upozornil, že je možné, že zde již dříve lovili? Kdybych keš nahrazoval stejným typem, tak tam to číslo dám určitě, ale jelikož je každá jiná, tak nevím. 

 

Děkuji!  :)


  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2016 - 23:41

Asi použiješ stejný název. Ale kód a typ bude jiný. Já bych na předchozí keš neupozorňoval.
  • 0

#3 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2016 - 23:44

Ahoj, na vsechny tve otazky bych odpovedel, ze muzes, ale nemusis ;-) Sam mam nekolik svych krabicek na miste puvodne archivovane nevo velmi blizko. Nekdy se stejnym tematem, jindy se zcela odlisnym. Kaceri mi obcas do logu pisou, ze si pamatuji, ze tu neco lovili, nicmene v listingu to nemam nikdy. Jak si tuhle svou kes udelas, zalezi ciste na tobe. Vhodne by to bylo zminit, kdybys delal memorial te predchozi, ale jinak je to podle myho fuk...
  • 7

#4 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2016 - 23:55

Přesně tak; učiň tak, jak se ti to zdá vhodné. Jednalo-li se o nějakou hodně starou či kultovní keš, občas bývá v její novější reinkarnaci na tu starší odkazováno; byla-li to "obyčejná" krabička, tak se to spíše nedělá. Ale je to opravdu na tobě.
Ať tak či onak, já osobně bych žádnou číslovku do názvu keše nedával.  ;) 
 


  • 1

#5 panprezident

panprezident

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2016 - 0:51

kalubr, MiroslavRouta i Canoppy, děkuji vám za názory, cením si toho! 

 

Dvojku jsem už měl vloženou, ale smažu ji tedy. A nechám asi jen tu zmínku o té starší.  :)


  • 1

#6 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2016 - 9:43

Já bych to ještě zjednodušil. Jsi ownerem nové keše?? Jsi!! Můžeš si dělat, co se ti zlíbí.


  • 3
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2016 - 10:29

Je to na tobě, jak se zachováš.

Já osobně jsem po neustálém kradení mých keší (tradiček a multiny) staré archivoval a udělal jsem nové, protože jsem je předělal na mysterky a multiny a změna byla  příliš velká. U všech jsem dvojku dal, stejně tak jako zmínku o původní keši a proč vznikla druhá verze keš.


  • 1

#8 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2016 - 11:12

Jsem raději pro řešení formou adopce, protože si vážím starších kousků, zejména babiček krabiček ještě s šestipísmenným kódem, tedy vzniklých přibližně do poloviny roku 2006. Navíc nerad strkám ruku dvakrát do stejné díry… :P  Pokud však původní owner nekomunikuje, keš je dokonce v archívu, pak je její reinkarnace zcela na místě. Původní kešku bych v popisu zmínil, pro mláďata je to zajímavost, pro pamětníky naopak příležitost k nostalgické vzpomínce, kdy se snáze podívají na původní logy bez nutnosti hledat v archívech, jaký že kód měla ta první verze keše.

 

Pak je pár kultovních krabic nebo keší po mrtvých, jež je asi žádoucí udržovat v komunitě svépomocí, ale to jsou opravdu jen výjimky. Přeci jen by asi byla škoda, pokud by zmizela třeba první česká nebo první pražská cache.


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 19 březen 2016 - 14:34

  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#9 panprezident

panprezident

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2016 - 13:23

Adopce by byla bez diskuze nejlepší řešení, keš fungovala takřka 8 roků. Bohužel krabička je archivovaná a samotný autor se už geocachingu očividně nevěnuje. 


  • 0

#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2016 - 14:16

Jestli budeš mít podobný listing a chceš na tradici té kešky nějak navázat, tak ji tam připomeň. I toho ownera.

Je to asi věc, kterou si musíš rozhodnout sám.

Ale 8 let už nějaká doba je. A třeba ta keška byla pěkná a oblíbená.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 19 březen 2016 - 14:26

  • 1

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2016 - 17:59

Kolikrát už jsem našel škatuli na recyklovaném místě... Byly to ale finálky mysterek, po zrušení nějaké se ta díra ve stromu hodila někomu jinému na finálku něčeho úplně jiného. Možná o tom ani nevěděl, ale hledači to do logů napíšou.

Pokud to byla keš věnovaná tomu místu, bylo by vhodné se na starou odkázat, ale nutné to není. Pokud byla jen na stejném místě, ale věnuje se něčemu jinému, je to zbytečné. A pokud to byla multina nebo mysterka, je to zbytečné určitě.


  • 0

#12 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2016 - 18:19

 Navíc nerad strkám ruku dvakrát do stejné díry… :P

 

 

"Nikdy nevstoupíš dvakrát do téže řeky"  Hérakleitos z Efesu

 

"Nikdy nestrčíš ruku do stejné díry"  Trhač :D :D :D


  • 4

#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2016 - 18:31

Ho ho ho! Ale byli byste ochotni tady sestavit nějaký seznam takových dvojic? Tedy keší, jež se daly nahmatat ve stejné díře?

 

Začnu:

 

GCXBZE vs. GC1K0Z8

GC2075F vs. GC24ZA9


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 20 březen 2016 - 18:36

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2016 - 18:53

Například GC29PM9 udělala sama ownerka na místě své předešlé multiny tak, že přišla s fixem, přeškrtla GC kód na škatuli a v logbooku udělala tlustou čáru, počemž publikovala nový listing. Samozřejmě několik rošťáků hnedka po publikaci a zjištění stavu věcí z xTF logů si keš zalogovalo s poukazem na fakt, že jsou přece v logbooku :D.


  • 0

#15 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2016 - 19:30

GC3B4RW vs. GC4EA2P

To jsem takhle čekal, až pták vyvede mladé, abych mohl zalogovat tu tradičku. Jenže ta ptačí budka se najednou nečekaně proměnila ve finálku multiny  :o


  • 2

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2016 - 8:00

Pokud na keši v budce zahnízdil pták, byla asi špatně udělaná. Když už budka, tak bez díry. Ale nakonec, když by opravdu schránka posloužila k zahnízdění, asi bych radši oželel tu keš. Můj známý silně protestuje proti keším ve falešných budkách, protože spousta hledačů pak prohledává budky v okolí a ruší hnízdící ptáky. Ale ono se tomu někdy vyhnout nedá. Keš na ostrůvku, kam se musí doplavat, žádná rezervace, ale hliňák na kraji města - a hnízdila tam kachna hned u keše. Vyplašit se nenechala. A byla tak nenápadná, že jsem si ji všiml až po zalogování, jinak bych tam vůbec z vody nevylézal.


  • 1

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2016 - 10:26

V poslední době mám dojem, že všechny ptačí budky obsahují keše, nikdy jsem nepozoroval budku, v níž by hnízdil pták. Naposled před mnoha roky v Průhonicích.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama