Přejít na obsah


Fotka

OTEVIRANI POKLADU 2016


Nejlepší odpověď tomy.22 , 25 březen 2016 - 12:24

Také se přidávám  a otevírám svůj poklad

https://www.geocachi...37-810b55abc632

 

 

Jen upozorním. Samozřejmě je jen a jen věcí těch, co své keše otevřou, zda zveřejní souřadnice, či ne. Pamatujte však na to, že tímhle krokem nezveřejňuje souřadnice jen na určité časové období, ale prakticky až do té doby než souřadnice změníte, tím že keš uložíte někam jinam. Někdo je totiž téměř okamžitě hází na finálkové servery.

 

Pro příklad:


[attachment=8554:templ.jpg]

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#61 Lugia010719d1

Lugia010719d1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 21:46

Ale kuš. nespamujte tady. Tohle téma je určeno k otevírání pokladů a ne k milionté první diskuzi o databázích finálek.

Ten graf určitě nesouvisí s tímhle tématem. To spíš správce databáze někde získal jinou databázi a něco importuje. A i kdyby se uživatelé databáze rozhodli, že zrovna dneska začnou uploadovat všechny výškrabky, co doma najdou, tady na fóru jich určitě moc neopsali.

A jinak 11k je docela slabota. Jen v Neměcku nedávno kolovala databáze s 27000 finálkama a po zobrazení na mapě to stejně vypadalo jako plivnutí do moře.

 

A otevírání pokladů je podle mě každým rokem slabší...

Ale je super, když někdo kromě finálky přidá i nápovědu k řešení. Celkem by mě zajímala nějaká nápověda i na keše od emeritushk :D finálky D5 mysterek jsou sice fajn, ale když nevím, jak se k tomu mělo vlastně dojít, tak je to takový nekompletní.

 

A já dneska taky něco přidám. Starší keše otevírat nebudu, protože na to nemám čas, ale stejně ani jedna z nich nezměnila umístění a v předchozích asi 3 otevíráních byly ;)

 

Tož nápovědy k těm nejnovějším:

GC68KCX

GC5X3BW


  • 4

#62 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 21:58

Tak se dnes oteviraji i nase mysterky. Kazdemu, kdo nas kontaktuje pres GC.com tak tem poskytnem naprosto jednoznačný hint (de facto postup reseni).

 

Archery contest    (GC272ZB), Origami pattern    (GC2JAE8), Hradcanska    (GC30MK5), Recyklace odpadu (GC36681) a Iluzionisticka    (GC3A31H)


  • 0
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#63 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 21:59

11000 je málo? Vzhledem k tomu že se jedná většinou o mysterky a těch je v ČR cca 12 000. Pravda v DB finálek jsou i některé keše mimo ČR. A na správce to nevypadá, to uploadují jiný lidi. Pozoruji to od včerejška a jakmile se někde objeví souřadnice, za chvilku jsou i tam. S dnešním datem. 


  • 0

#64 Lugia010719d1

Lugia010719d1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 22:01

Tak nakonec otevírám i starší keše. Všechny už jsou ve všech databázích, o kterých vím, byly i na všech otevíráních pokladů a stejně všechny Metalovky i Hronov zastávka jsou pořád na původním místě i s původním logbookem od založení a občas někdo i do logu napíše, že díky keši objevil zajímavou hudbu ;)

GC4ENAW

GC3GCTP

GC3GCT0

GC3GBXZ

GC39E7Q

GC39E7N

GC2ZEE9

GC2ZEE7


  • 4

#65 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 22:08

jezismarja tak ho nekdo pochvalte, ze dela moralniho geopolicajta a brani finalky co se da. Ze cely den hlida kde kdo co zverejni a jak rychle se to dostane na nejmenovane weby. 


  • 3

#66 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 22:19

O to nestojím, jen jsem upozornil, tak jak jsem už psal.


  • 0

#67 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 22:20


Ale je super, když někdo kromě finálky přidá i nápovědu k řešení. Celkem by mě zajímala nějaká nápověda i na keše od emeritushk :D finálky D5 mysterek jsou sice fajn, ale když nevím, jak se k tomu mělo vlastně dojít, tak je to takový nekompletní.

Dneska se otevírájí poklady, napsat sem, že si můžeš napsat a poprosit, je pěkná pitomost a ...zase by to bylo neslušné :-)

Nápovědy k mým keším jsou a můžeš je mít, ale je to opravdu jen pro zasvěcené do hudební teorie a nejen teorie. To není šifra, k tomu je třeba tu muziku mít vystudovanou. Kdo má, nebo někoho má, může se pokusit luštit a vyluštit, kdo ne a nebáví ho to, může si napsat, plně to respektuji! Každému, komu je toto téma vzdálené, jsem souřadky poslal. A žíly mi to netrhá, ale srandu si z lidí nedělám, abych otvíral nějakou keš v tramtárii. To jen, abych současně odpověděl pisateli pod nikem mr3ska. Pročti si loňské, nebo starší forum a budeš vědět o čem je řeč.

Ale znova připomínám. Toto je forum o otvírání pokladů a všechny příspěvky proč neotvírám atd. jsou tady nepatřičné. Otevři, nebo sem nepiš. Howgh.


  • 4

#68 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 22:26

Prijde mi zbytecny upozornovat na neco o cem se vi. Nema smysl o tom debatovat, nic to neprinese, jen to tu zasvnini vlakno kde kazdy ceka kdo co otevre.  Kazdy owner ma jasnou predstavu co se s jeho vyzrazenymi finalkami asi tak muze stat a podle toho se rozhodne co zverejni. Ja otvirala uz pri prvnim otvirani pred x lety a dodnes na finalkach (aspon na tech nejznamejsich, po dalsich jsem nepatrala) nejsou. 


  • 7

#69 Tha Family

Tha Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 22:46

Já si myslím, že otvírání pokladů je taková pěkná (lidsky hřejivá) kačerská "tradice". A je jedno, zda někdo "pouze" napoví nebo

otevře skálu s pokladem celou.

Za sebe děkuji všem, co se dnes této "tradice" zúčastnili.

 

Pokud někdo získá finální souřadnice mých mysterek z jiných webových kanálů, brečet nebudu. Dotyčný si kazí hru sám.


  • 18

#70 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 23:05

Tohle se mi strašně moc líbilo a pod to bych se fakt mohl podepsat!

Dnes jsem tu zveřejnil jednu keš (právě jsem souřadnice schoval - to jen tak mimochodem).

Ale pro mě je to opravdu lidsky hodně hřejivá tradice (díky za krásné sousloví).

Rád jsem vám všem dal dárek v podobě souřadnic a vůůůůůůůůůbec neřeším nějakou komerci a kšeftování.

Až mě to jednou naštve, přesunu keš (keše) o kousek jinam a bude zase klid.

Lidi mějte se rádi! Tady se stejně ideálním názoru při akci dobrovolného zveřejnění finálek nebo postupu nikdy nedobereme.

Brát to jako dárek si myslím je nejlepší, co si od toho člověk může vzít.

 

 

Já si myslím, že otvírání pokladů je taková pěkná (lidsky hřejivá) kačerská "tradice". A je jedno, zda někdo "pouze" napoví nebo

otevře skálu s pokladem celou.

Za sebe děkuji všem, co se dnes této "tradice" zúčastnili.

 

Pokud někdo získá finální souřadnice mých mysterek z jiných webových kanálů, brečet nebudu. Dotyčný si kazí hru sám.


  • 10

#71 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 23:29

Pro ty, kteří jsou, stejně jako já, líní počítat v terénu multinky, otvírám jednu finálku:

http://coord.info/GC100PA

a jednu předfinálku, kterou stejně všichni googlí :-)

http://coord.info/GC14M6H

 

Nerad počítáš v terénu a stejně založíš (nesmyslně) počítací keš? Nebaví mě to, ale just to udělám?

Tak proč z toho raději neudělat rovnou tradičku?

 

Lidi mějte se rádi! Tady se stejně ideálním názoru při akci dobrovolného zveřejnění finálek nebo postupu nikdy nedobereme.

Brát to jako dárek si myslím je nejlepší, co si od toho člověk může vzít.

 

Proč bych měl mít všechny rád? Nevidím jediný důvod, proč mít rád například podvodníky, co šmelí s finálkama a degradují (už tak dost degradovanou) kdysi tak krásnou hru ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#72 hudyny

hudyny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 23:39

Tak někdo má spojen geocaching s procházkou venku a někdo zase hlídá servery s finálkama co kde přibylo...:-D 


  • 3

#73 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 23:47

Ach, moji lidičky, já vám nerozumím...

 

Pro letošek zavřeno  :)


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#74 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 23:54

Ach, moji lidičky, já vám nerozumím...

 

Pro letošek zavřeno  :)

Ha, jeste nejni pulnoc.. skoda, radiokativni suroviny mam kousek, by se mi hodily... :/


  • 0

#75 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 2:57

Tomy, ty už jsi na těch finálkách pomalu jak doma :D , koukam. Bacha, aby ti to nezůstalo :D.


  • 5

#76 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 10:12

jen pro zajimavost. Na tom webu kterym se Tomy ohanel behem vcerejska pribylo cca 360 finalek a z toho tak odhadem 280 z madarska (Tolna, Debrecen, Budapest)


  • 2

#77 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 15:08

Myslím, že mysterka je mysterkou jen ve chvíli, než padne FTF  ;)

 

Ano, pro podvodníky a šmelináře jistě ....   :unsure:


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#78 Doldal

Doldal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 18:04

Nerad počítáš v terénu a stejně založíš (nesmyslně) počítací keš? Nebaví mě to, ale just to udělám?

Tak proč z toho raději neudělat rovnou tradičku?

 

 

Milý Michale, než začneš kritizovat, tak se pořádně podívej..


Tento příspěvek byl upraven od Doldal: 26 březen 2016 - 18:10

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama