Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Založení keše->možná kolize?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Hokarul

Hokarul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 18:42

Zdravím, chystám se založit novou keš, ale při pohledu na mapu při tvoření keše (ta s červenými kruhy) to vypadá, že moje keš by se s nějakou jinou lehce překrývala. Vím, že podle pravidel gc to nejde, ale když koukám na městské keše v Brně, tak se překrývají, sice lehce, ale ano. Může být tedy keš takto lehce "v kolizi" ? Díky


  • 0

#2 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 19:03

Záleží jak moc v kolizi bude. Většinou je 10 metrů ještě pustitelnych, nejlépe pak když napíšeš ownerovi kolizni keše jestli mu to nevadí. Tuto komunikaci pošli RW, vždy to pomůže. RW může keš publikovat s tzv. Exception neboli výjimkou.

Nejlepší bude zaměřit místo a vytvořit provizorní listing, poslat odkaz místnímu RW, s prosbou, aby se na to podíval. On ti pak řekne.
  • 2


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 19:40

Ono taky není kolize jako kolize. Když to bude nějak výrazně oddělené (třebas za řekou) tak to tolik nevadí jako v rovném lese. Ale v každém případě platí, že je to na posouzení revírníkem, v případě Brna je to Voyager reviewer.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 23 březen 2016 - 19:41

  • 0

#4 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 21:37

Taky se zohledňuje, proč by měla být keš umístěna v kolizi. Jestli je proto nějaký rozumný důvod.


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 21:39

V Krumlově byla kolize. Jedna dole u řeky, druhá u zámecké zahrady nahoře. Kdo tam zná terén, ví, že tam se hledač splést nemůže. Mě u druhé keše Bohemian napsal, že jsem se trefil pár metrů mimo kolizi, ale že by mi to stejně pustil, protože to bylo přes řeku a most kilometry daleko. Přesto že moje keš se věnuje mostu, ale zrušenému. Ale je to vždy na schvalovači. A teď jsou přísnější než dřív. Taky je víc keší.

Hloupý je, když někdo finálkou mysterky na odtažité téma zablokuje pěkné místo pro tradičku. A dá to např. blízko vyhlídky, ale do kolize s možnou keší na vyhlídce. Ale s tím se nic nenadělá, jedině počkat, až se ta finálka archivuje, nebo se s ownerem domluvit, aby ji přesunul.

A v husté zástavbě se stává jiná věc. Musíš keš posunout kvůli neustálému ničení. A po několika přesunech o pár metrů se dostaneš do kolize s něčím, o čem třeba ani nevíš. A schvalovač to může brát jako obcházení pravidel, několikanásobný přesun do kolize, a archivovat ji. Měli jsme tu takovou. Ale owner se kupodivu se schvalovačem dohodl, našel nekolizní místo a keš funguje.


  • 2

#6 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 8:15

K nepříjemné kolizi dochází, když se střetne tradička běžného člena s keškou v PM režimu. Běžný člen může snadno získat klamný pocit, že když má kolem sebe vyčištěno, tak získal dobrý přehled. Ale jako běžný člen si nikdy nemohu být jistý, že moje práce nepůjde do kytek! A ověřovat si před každým založením bezkoliznost u revírníka? Asi dobré, ale nesystémové řešení.

 

===

Máte někdo zkušenosti, nakolik revírníci řeší kolize s fyzickými stagemi? (Jestli vůbec, nakolik....)


  • 0

#7 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 10:49

Fyzická stage, pokud je takto označena, má také limit 161 metrů, tedy stejný jako umístěná keš. V rámci jedné keše už tento limit na vzdálenost není, což je docela fajn.

 

Setkal jsem se s různým přístupem, kolize prošla i neprošla. Umístění krabičky s instrukcemi neprošlo, umístění QR kódu ano. Se slušným vystupováním a vysvětlením o co se jedná a proč chci výjimku na kolizi, není problém s revírníkem vše dohodnout. Alespoň takovou zkušenost mám.


  • 1

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 13:06

Já jsem se před časem ptala Rica, jestli by toleroval případné kolize u malých čísílek, napsaných barvou někde zespoda zábradlí a podobně. Řekl mi, že i to je fyzický stage a tolerovat by se to nemělo, protože pak se můžou poést stage několika multin. Ale to byla jen otázka na celkovou koncepci plánované keše, nikoliv žádost o výjimku pro nějakou konkrétní kolizi.


  • 0

#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 13:36

jestli by toleroval případné kolize u malých čísílek, napsaných barvou ... Řekl mi, že ... tolerovat by se to nemělo, protože pak se můžou poést stage několika multin.

 

Ano, v zásadě má pravdu, ale několik příkladů:

 

1. Stage se štítkem pro multinu, která je v kolizi s tradičkou (třeba 100 metrů). Nedá se předpokládat, že by se někdo spletl a zaměnil stage s keškou a naopak. Podle mě tato záměna nehrozí ani v případě, že je štítek na stejných souřadnicích jako tradička nebo je opravdu velmi blízko.

 

2. Fyzická stage (krabička s instrukcemi) pro multinu, která je v kolizi s tradičkou (třeba 100 metrů). Tady už je to nejednoznačné. 100 metrů je sice poměrně dost, ale přesto by mohlo dojít k záměně krabičky stage s krabičkou tradičky. U výrazně kratších vzdáleností pak nebezpečí záměny roste.

 

3. Stage se štítkem pro multinu, která je v kolizi s fyzickou stage jiné keše (štítek nebo krabička). Tady už by taky mohlo dojít k záměně. Samozřejmě záleží na vzdálenosti. Podle mého názoru je 100 metrů už dostatečné, pokud se jedná o štítky nebo ownerem napsané instrukce. U fyzických stagí tvořených krabičkami bych byl přísnější.

 

4. Noční multina (bludičky). Přísně pravidlově vzato by tedy KAŽDÝ strom, na který dám bludičku, měl být u keše zaveden jako fyzická stage a měla by se u něj hlídat kolize. To je asi z praktického hlediska nesmysl a nevím o nikom, kdo by tohle dělal (a snad ani o žádném reviewerovi, který by to vyžadoval).

 

Jsem tudíž přesvědčen, že by se to mělo posuzovat s rozumem, a to na obou stranách, jak na straně ownera, tak na straně reviewera. Samozřejmě, že reviewer se nakonec může otočit na té kolizní vzdálenosti a nepovolit, na to má určitě právo. Pokud by tak činil bez jiného důvodu v případech, kde to prakticky nevadí, asi by to nebylo z jeho strany zrovna šťastné rozhodnutí.

 

Ono ale taky hodně záleží na tom, co už bylo řečeno mockrát:

 

Se slušným vystupováním a vysvětlením o co se jedná ... není problém s revírníkem vše dohodnout. Alespoň takovou zkušenost mám.

 

A to bych zvýraznil: se slušným vystupováním. Jsme snad lidi, hrajeme stejnou hru a mělo by nám jít o stejnou věc — o zábavu.


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 14:13

4. Noční multina (bludičky). Přísně pravidlově vzato by tedy KAŽDÝ strom, na který dám bludičku, měl být u keše zaveden jako fyzická stage a měla by se u něj hlídat kolize. To je asi z praktického hlediska nesmysl a nevím o nikom, kdo by tohle dělal (a snad ani o žádném reviewerovi, který by to vyžadoval).

 

 

OT: A to jsi mi pripomnel jednoho, ktery ma v GPS takto ulozene stromy sve nocni kesky kvuli udrzbe. Jinak by je hledal stejne jako kaceri a to fakt nebylo uplne jednoduche :-) (asi 400 metru jsme sli pres hodinu, ve dvou, takze to hledani jsme meli trochu jednodussi).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 březen 2016 - 14:13

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2016 - 3:53

4. Noční multina (bludičky). Přísně pravidlově vzato by tedy KAŽDÝ strom, na který dám bludičku, měl být u keše zaveden jako fyzická stage a měla by se u něj hlídat kolize. To je asi z praktického hlediska nesmysl a nevím o nikom, kdo by tohle dělal (a snad ani o žádném reviewerovi, který by to vyžadoval).

Šel jsem večer do lesa na novou tradičku a našel starší noční multinu, protože jedna bludička je od tradičky jen cca 20m.

Tím jsem si uvědomil, že hlídání kolizí s bludičkama nějaký praktický smysl mít bude...

Pro tradičku je zase nebezpečí že ji za tmy rozšlapou lovci vyrazivší na multinu.

Bejt ty bludičky deklarovaný jako fyzycké stages, mohl reviewer ownery včas varovat a zeptat se, zda jim to nebude vadit.


Tento příspěvek byl upraven od Smogeo: 25 březen 2016 - 4:04

  • 2
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#12 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 26 březen 2016 - 20:25

Ja dělala multinu ktéra mela fyzicky stage. Bohužel kvůli kolizi cca 90 metrů s finální jinou multiny jsem to musela předělat na klasický počítání.

Ale na druhou stranu tak jedna stage byla v kolizi s finální a nechal mi to. Jednalo se cca o 120 metrů. Záleží asi jak moc velka kolize.
  • 0

#13 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 12:02

"Bejt ty bludičky deklarovaný jako fyzické stages, mohl reviewer ownery včas varovat a zeptat se, zda jim to nebude vadit." Ha, Ha - revírník by prostě kešku nepublikoval z důvodů kolize. Docela se bavím, jak tady všichni "ohýbají" požadavky na založení keší. Je fakt, že 161 metrů je v přírodě docela daleko, ale ..... Proč nejezdit v obci 70kou, vždyť je to jenom o dvacet kiláků víc?? A tak je to se vším. Prostě pokud chci založit keš, musím detailně vědět, co na místě je. Odlovení všech keší poblíž je naprostou samozřejmostí. Pokud je tam nějaká na kterou nemám, napíšu ownerovi jestli plánované souřadnice nekolidují s jeho keší. v oblasti, kde dělám keše, si samozřejmě všechny body, finálky, stage ... zadávám do MapSource a hned vidím, kam mohu nebo nemohu. Výjimka je od slova výjímečně a tak bychom k tomu měli přistupovat. Pokud nějaké místo nejde použít kvůli kolizím, tak prostě nejde použít a hotovo. Mě samotného to taky netěší, ale nemám na výběr. Je tu jediná možnost - wherigo keš. Tam kromě finálky, můžeš být v kolizi kdekoliv.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#14 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 12:28

Prostě pokud chci založit keš, musím detailně vědět, co na místě je. Odlovení všech keší poblíž je naprostou samozřejmostí. Pokud je tam nějaká na kterou nemám, napíšu ownerovi jestli plánované souřadnice nekolidují s jeho keší. v oblasti, kde dělám keše, si samozřejmě všechny body, finálky, stage ...

 

Zejména v Praze (ale nejen tam), kde je docela časté, že finálka je někde úplně jinde než úvodky, je to naprosto nereálný požadavek. Pokud chystám něco propracovanějšího, tak se zeptám reviewera (někde je na to návod), u obyčejných kešek to prostě zkusím a maximálně to nevyjde a budu hledat jiné místo.


  • 1

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 9:27

Mě se jednou stalo, že jsem zabloudil na multině a šel jsem po stagích jiné, už archivované. Archivací zmizí kolize, ale bohužel když autor tu archivovanou neodstraní včetně lístečků, nálepek, štítků, k omylu dojít může. Navíc se lze zamotat třeba i do skautské hry bez návaznosti na geocaching.


  • 1

#16 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 19:27

No to je další věc, že by měli owneři své keše jednoznačně identifikovat. I když ani to občas nepomůže.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama