Přejít na obsah


Fotka

Autonehoda


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#21 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 22:58

DAplusRA: Moc krásně si mi to popsala a já ti za to moc děkuji. Myslím si že tyhle informace budou pro mne velice cenné a pokud se to potvrdí slibuji že se budu revanžovat ;-)
Bohužel do servisu jsem auto dotáhnout rovnou nemohl jelikož byl v pátek svátek a taky už dost hodin. Ovšem Autorizovaný servis je hned vedl, a to doslova. Je tedy jen pro vozi škoda ale dělají ve směs všchny značky aut.
Ještě jednou moc moc děkuji
  • 0

#22 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 23:00

Viktor36005: Aha, dekuji za objasnění ;-)
  • 0

#23 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 7:03

Pře měsícem a půl jsme dopadli úplně stejně...jeli jsme na keše a paní v protisměru dostala náhle smyk na námraze a vletěla do nás a naše auto dopadlo jako podle kopíráku jako to tvoje na fotce...tak jsme zavolali policii, sepsali záznam o nehodě, kde ona byla viník, my poškození a protože jsme měli rozseklou pneumatiku, nezbylo než zavolat odtahovku...po telefonu jsem si domluvila likvidátora, který je přímo v servisu a "dělá" i mou pojišťovnu, takže auto ač byla sobota "jelo" na korbě odtahovky rovnou do servisu...v pondělí jsem zašla do servisu, tam mi dali náhradní auto a po 14 dnech mi oznámili, že si můžu přijít pro své opravené...škoda skoro 60 tisíc (i s půjčovným náhradního auta) a kromě rozseklé gumy, (kde pojišťovna tvrdila, že byla sjetá) a já musela doplatit cca 900 Kč, ten zbytek zaplatila pošťovna viníka celý...

Hezky konec, jen jsem nenasel jake bylo stari vozu? Diky
  • 0

#24 DAplusRA

DAplusRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 7:32

Hezky konec, jen jsem nenasel jake bylo stari vozu? Diky

Fabka II, 1,6 benál, za týden jí bude 8 let...takže žádná mladice .-)


  • 0

#25 DAplusRA

DAplusRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 7:52

DAplusRA: Moc krásně si mi to popsala a já ti za to moc děkuji. Myslím si že tyhle informace budou pro mne velice cenné a pokud se to potvrdí slibuji že se budu revanžovat ;-)
Bohužel do servisu jsem auto dotáhnout rovnou nemohl jelikož byl v pátek svátek a taky už dost hodin. Ovšem Autorizovaný servis je hned vedl, a to doslova. Je tedy jen pro vozi škoda ale dělají ve směs všchny značky aut.
Ještě jednou moc moc děkuji

Není vůbec zač...to byla jen reakce na neblahé nedávné vzpomínky, kdy skoro po 30 letech ježdění bez nehody, dopadlo naše auto stejně jako to tvoje...a nejhorší je ta bezmoc, když se na tebe někdo řítí a ty víš, že s tím už nic podstaného neuděláš a čekáš jen na náraz...a navíc celý den keškování byl v pr... :) :) :)


Tento příspěvek byl upraven od DAplusRA: 29 březen 2016 - 7:52

  • 2

#26 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 9:09

DAplusRA: Policie říkala že jsem měl smůlu v tom že mi nedovolil ani brzdit. Ale na štěstí to nebyl čelní střet. Také jsem ještě v životě nehodu neměl. Tak ani nevím pořádně co a jak, ale i díky vám se v tom začínám pomalu orientovat. Pojistovak ma přijet až ve čtvrtek, tak uvidíme ják se vyspí :-)
  • 0

#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 10:52

Pojistovak ma přijet až ve čtvrtek, tak uvidíme ják se vyspí :-)

To má asi přijet technik z pojišťovny, ne ? Ten to nelikviduje, jen vůz kompletně nafotí, určí díly které je zapotřebí vyměnit / opravit a v tabulkách zjistí jejich hodnotu. Orientačně ti to řekne, ale definitivní částku spočítá likvidátor v pojišťovně.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 29 březen 2016 - 10:52

  • 1

#28 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 11:02

Arne1: pravda, špatně jsem se vyjádříl. Teď se byl na to dívat mechanik že škodovky a prý je jasná totalka. Oprava přes 100 tisíc. Vše je prý posunuto dozadu.
  • 0

#29 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 12:07

V loňském roce jsem měl nějakou smůlu na nehody, boural jsem dvakrát. Zkušenosti z obou naprosto rozdílné, tak si vyber :(

1) Nepřehledná zatáčka, borec vletěl proti mně, já strhnul řízení a narazil do sloupku u silnice. Škoda 80 tis., vše jsme sepsali, viník všechno přiznal, vypadalo to, že nebude problém. Jeho pojišťovna (AXA) ale prohlásila, že za nehodu můžeme oba a plnění krátila na polovinu. Nepomohlo několikanásobné odvolání, pokaždé doložené prohlášením viníka, že to opravdu byla jeho vina.

2) Pražská radiála, jel jsem v levém pruhu, vpravo kamion. Jemu tam vletěl borec, který nezastavil na stopce, on to strhl doleva a nacpal mě na svodidla. Po zkušenostech z předchozího jsem zavolal policajty, kteří jasně určili viníka a všechno sepsali. Jenže viník nehody (Maďar s ukrajinským řidičákem v českém autě !!!) jim předložil falešnou zelenou kartu, což policajti vůbec nezaregistrovali !!. To, že jeho auto není pojištěné, jsem zjistil až při hlášení pojišťovně. Celé jsem to tedy nahlásil ČKP a až na jejich reakce (čekání na odpověď dva až tři týdny žádný problém) to bylo bez problémů. Opravu zaplatili do koruny včetně proplacení náhradního auta za celou dobu než se vše vyřešilo.

Je pravda, že ani jedno nebyla totálka, ikdyž ta druhá nehoda už byla dost na hraně.

A bacha s tím náhradním autem. V podmínkách každé pojišťovny je auto stejné nebo NIŽŠÍ kategorie !! A půjčení na dobu NEZBYTNĚ NUTNOU, což dává pojišťovně velký prostor k výkladu, co je nezbytně nutné. U mně problém nebyl, ale už jsem slyšel, že pojišťovna prohlásila za nezbytně nutný první týden půjčení a ostatní bylo k tíži poškozeného. Pak je to na dohodu případně soud s viníkem.


  • 0

#30 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 10:23

Dnes se na auto dorazil podívat technik z pojišťovny, podle prvotního ohledání a nafocemi se vyjádřil tak že to bude z 99.9% totalka. Prý již dnes stačí zmackany blatník s kapotou a berou to jako totalku.
Auto po ocenění půjde do dražby a pojišťovna mi doplatí zbytek vycislene částky.
Tak uvidíme kolik mi přijde na účet.
  • 0

#31 FlyingBottle

FlyingBottle

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 15:19

Manzelku nabral asi pred rokem autobus MHD a dopadla zhruba jako tvuj Ford, jen to bylo pojizdne, kdyz se blatnik ohnul tak, aby nedrel o kolo. Ma fabii, rok vyroby 2001, vcelku slusna vybava a odhadovana cena byla asi 50.000. Pojistovna rekla, ze to bude totalka, ale zena pani, co to vyrizovala, otravovala tak dlouho, ze se ji nejakym zazrakem podarilo z ni vymamit, ze pokud oprava bude levnejsi nez to, co by ji dali, tak ze ji to zaplati. Podrobnosti uz nevim, ale jezdi s fabii dodnes, jeste jsme si priplatili asi 2000 za opravu kapoty, ktera byla poskozena od driv, uz jsme to s tim skrabancem poridili, takze auto z toho vyslo o neco krasnejsi. Uz se nepamatuju, kde byl ten autobus pojistenej. Ale dopadlo to naopak moc dobre.


  • 0

#32 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 19:31

Jak to tady tak čtu, tak co nehoda to jiný příběh. :-)
Moc vám všem děkuji za Vaše příběhy a rady. Budu rád když i nadále budete psát svoje zkušenosti, za nedlouho se přidám i já se svojí zkušenosti, jen bych si moc přál aby byla pozitivní, nebo už z toho všeho zesedivim :-)

Tento příspěvek byl upraven od michecd: 31 březen 2016 - 19:32

  • 0

#33 12skvarka

12skvarka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 22:48

na náhradní auto máš nárok od nahlášení pojistné události do té doby než tě přijdou peníze na účet


  • 0

#34 12skvarka

12skvarka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 23:02

až skončí dražba tak tě musí informovat kolik tě pojištovna vyplatí ,ty se mužeš rozhodnout jestli si to auto necháš a třeba opravíš nebo prodáš nabourané sám třeba za víc než nabízí výherce dražby, nebo ho dáš výherci

 

dejme tomu auto má podle pojištovny hodnotu 100.000,-   dá ho dodražby ,výherce nabídne 20.000,-

ty dostaneš 80.000,- auto si necháš a děláš si s nim co chceš, nebo dostaneš 80.000 + kontakt na výherce za 20.000 a on je povinen auto od tebe vykoupit

 

Pro tebe je důležitý jakou hodnotu auta tě stanoví pojoštovna.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama