Přejít na obsah


Fotka

Keškomapa - bylo by možné přidat Poznámku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 11:17

Norberte,

 

bylo by možné přidat do bubliny u kešky uživatelskou poznámku? Třeba hned do úvodní části nad horizontální čáru. Viz můj grafický návrh.

 

Mohlo by to ocenit více kačerů, nicméně jak jsem se k tomuto nápadu dostal já: plánuju s mudlokamarádem cestu po ČR. A protože kešky jsou prakticky všude a tím spíše u turisticky zajímavých míst, tak postupně si v Geogetu tvořím seznam keší této budoucí "Jízdy". Vygenerovanou keškomapu sdílím s kamarádem pomocí Dropboxu (celou složku Keskomapa), takže máme oba přehled.

 

Ale ne vždy má cache poblíž místa, které nás zaujalo, shodný název. Konkrétní příklad: mudlokamarád by rád navštívil Údolí hříchu u Berounky u Křivoklátu. Já jsem do mapy přidal nedalekou kešku s pěkným výhledem "skala u Andela" a přidal jsem si do poznámky u keše: "Navrhl Jiří, poblíž je Údolí hříchu." Takže u mě v Geogetu vidím, proč jedu na cache "skala u Andela", ale Jiří to ze sdílené mapy nezjistí a musel se mě ptát, proč pojedem na tuto kešku. Připomenul jsem mu to, ale on to časem zase zapomene. :)

 

65QfcSu.png


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#2 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2016 - 23:16

Ahojky,

poznámku z GeoGetu bych tam určitě mohl vrznout. Navíc je typicky krátká, takže by to neměl být problém. Zrovna jsem na mapě teďka v posledních dnech pracoval a brzy snad vyjde nová verze. Tohle by se do ní mohlo ještě vejít. Mělo by to být jen přidání pár řádků kódu na pár místech, snad! 

 

Norbert


  • 2

#3 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 0:51

Hotovo!

Kromě poznámky jsem tam přidal i hint. Obojí pro GeoGet i GSAK.

Během několika dní vydám novou verzi, ale kdybys chtěl můžu ti poslat testovací verzi.

 

post-15727-0-25220400-1459381741.png

Přiložené miniatury

  • poznamka.png

Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 31 březen 2016 - 1:03

  • 4

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 8:28

Když už jsme u té mapy: Už delší dobu se mi nezobrazují POI, dělá to jen symboly prázdného obrázku na příslušných místech mapy. Všiml jsem si toho jen proto, že jsem to cíleně zkusil, jinak to k ničemu nepotřebuju.


  • 1

#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 10:49

Norbert: to vypadá super! Děkuju a určitě nejen za mě! :) Jinak nespěchám, počkám si pár dní na aktualizaci z oficiálního repozitáře.


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#6 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 10:52

Nezobrazujících se POI jsem si taky všiml. Ale myslím, že se to odstranilo updatem API na novější verzi.  :)  Takže nová verze mapy bude opravovat i toto.

 

Jinak ta POI vrstva třeba zobrazuje autobusové zastávky. To žádná z těch map neumí.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama