Přejít na obsah


Fotka

Návrh zákona umožňující dlouhotrvající zákaz vstupu do lesa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 14:19

Vymahatelnost zákona o zákazu vstupu do lesa se mi zdá dost nízká. Policajti mají co dělat mimo les, a lesník ani myslivec legitimovat snad nemůže. Možná lesní stráž.

Bavil jsem se se sousedem myslivcem. U nás v Polabí se nějaké velké hony nedělají. Takže jsou to spíš lokální střelby, které jsou ale slyšet a rozumný člověk se místu vyhne. Já s ním řešil stav kanců v revíru (kvuli nočnímu odlovu Matrixu). Kanců je dost, ale i tak jsou prý lesy bezpečné. Pokud člověk během pohybu kecá s parťákem (nebo má na batohu "rolničku"), tak se mu zvěř vyhne obloukem. Kanci se poslední dobou prý naučili přes den nevystrkovat rypák a vylézají až v noci. Pak je důležité mít sebou světlo, ideálně čelovku. Ne tak kvuli kanci, ale kvuli myslivci. Ti na ně totiž v noci chodí. A prý není nic příjemného, když střílíte najisto na kance (kterýho trefíte) a po výstřelu se vám o 70m stranou rozsvítí čelovka nočního běžce-romantika co si chce užít světlo úplňku....


  • 2

tarmara.png


#22 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2016 - 20:49

http://www.bezpenezdolesanelez.cz/


  • 2

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2016 - 21:18

Myslím, že myslivci jsou taky lidi. Zákaz vstupu myslivců do lesa by někdy docela prospěl.

Zrovna tak rybáři. Když vyvezu kejdu na louku a déšť ji spláchne do potoka, dostanu pokutu. Když rybáři zavezou rybník hnojem, ničemu to nevadí. Bydlím v kraji plném rybníků a vlézt se nedá ani do jednoho. Ať mi nikdo neříká, že kaprům takový hnus prospívá.

Ale jinak proti myslivcům, vesnickým, nic nemám. O zvěř se opravdu starají. Nelíbí se mi měštští flintivci.


  • 1

#24 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2016 - 22:29

No ja si myslim, ze pokud nebudou mit myslivci povinnost nahlasit kazdy hon tyden dopredu na strankach ministerstva zemedelstvi, kde si kazdy bude moci overit, zda je dana oblast bezpecna pro jine aktivity nez honebni, tak je jakakoliv zmena tohoto zakona bezzuba pro vsechny zaiteresovane. To se tyka tez i zakazu vstupu do lesu z duvodu hnizdeni ci vyvadeni mladat. Myslim, ze rozumny clovek se podridi, pokud to ma opravneny duvod.

 

Sam vim jak jek to je se zakazem vstupu do lesa pri kalamitach, kdy dana obec prijme obecnou vyhlasku a tu umisti na svych strankach. Pak tu vyhlasku zna jen starosta a par lidi okolo neho. Turista pak nema ani tuseni, ze nejaka vyhlaska existuje.

 

Nejak si nedovedu predstavit, ze mne nejaky myslivec honi po lese a chce mne legitimovat a jeste vymahat pokutu. Pokud by mne dohonil, tak by mne vyvolal zachvat smichu a niceho nedosahne.

Asi tak, navíc, kdyby mě naháněl nějakej (pro mě) turista s flintou a měl mě potřebu legitimovat, tak to je spíš na zavolání policajtů v krajním případě - z jeho i z mojí strany. A to nechtějí (snad) ani ti myslivci a ani kačeři.


  • 1
:)

#25 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 6:03

 

Mazna bych se i pripojil, ale v zivote jim nedam souhlas k zasilani jakychkoliv informaci. Ten vagne napsany souhlas na konci to zabiji...


  • 6

#26 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 7:42

http://ekolist.cz/cz...e-tomu-tak-neni


  • 1

#27 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 13:58

Mám takovej dojem že jestli nebudou obě strany používat selský rozum tak bude v lesích horko, chápu a několikráte se mi to stalo že jsem potkal myslivce a slušně mě požádal abych opustil oblast tak jsem odešel to beru, ale nedávno jsem potkal jiného a od začátku byl na mě sprostej že tam nemám co dělat a že mám táhnout a podobně, upozornuji že nikde po cestě jsem žádnou cedulku nepotkal !!! A pokud bych od tohoto hulváta dostal ještě 30000 pokutu tak bych jim vyhlásil válku a pokud jim vadí že chodím na houby tak v ten moment mě začnou vadit po lesích všechny posedy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • 0

#28 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 14:42

Mazna bych se i pripojil, ale v zivote jim nedam souhlas k zasilani jakychkoliv informaci. Ten vagne napsany souhlas na konci to zabiji...

Klidně můžeš ministrovi napsat přímo a bez udělení vágního souhlasu:   ;) 

marian.jurecka@mze.cz


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 15 duben 2016 - 14:43

  • 0

#29 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 17:16

Utahování šroubu stále probíhá - pokud je tu někdo z ČL - vám to fakt nevadí ?!

 

http://liberec.idnes...erec-zpravy_ddt


  • 1

*


#30 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 18:12

Utahování šroubu stále probíhá - pokud je tu někdo z ČL - vám to fakt nevadí ?!

 

http://liberec.idnes...erec-zpravy_ddt

to je hnus, velebnosti


  • 1

#31 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 19:52

Pozor, to není petice podle podle Zákona o právu petičním, č. 85/1990 Sb.

§ 5

Podání a vyřízení petice

(1) Petice musí být písemná a .....

 

dále se v zákoně mluí o petičních arších.

 

... tudíž sbírání kontaktů stranou zelených je jen sbírání adres, kam zasílat politický spam.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama