Přejít na obsah


Fotka

založenie mystery keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 18:01

Díky za odkaz. Zase jsem chytřejší. Nicméně si myslím, že skoro vše se dá sehnat online.

Jj, je to, ono, co jsem myslela. Setkala jsem se asi před rokem s tím, že na novou mysterku dal někdo NA log s poznámkou, že vyžaduje excel a excel je program, takže keš odporuje pravidlům. Revírník skutečně keš disabloval a řekl ownerovi, že má přidat náhradní cestu k řešení pro ty, co excel nemají.


  • 0

#22 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 19:32

No takových "excelentních" keší je... :ph34r:


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 21:25

Já se setkal s keší, kde byl vyfocen objekt finálky, který byl ale kilometry daleko. Našel jsem ho. Podle toho obrázku. Až potom jsem zjistil, že souřadnice byly v exifu té fotky. A většina lidí na to nepřišla a hledali ten objekt. Úspěšně. Od té doby si obrázky hned v takovýchto případech stahuju a prohlížím exif. Ale zakódovat text do obrázku lze snadno a stačí na to základní znalosti MSDOSu (příkaz COPY) a na rozkódování prohlížeč, který umí obrázek zobrazit jako zdrojová data. Nechci to psát přímo sem, ale je to jednoduché.


  • 2

#24 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2016 - 11:47

mám v pláne založiť mysterku a hľadám radu.

Mysterka by nemala byť nejak extra ťažká a bolo by dobré keby bola prístupná pre každého.

Keš bude tematickú ku kaštielu a finál chcem umiestniť mimo blízkeho areálu.

Preto zvažujem OpenStego.

Na takú keš som nenarazil a preto otázka do pléna

stretli ste sa s takou a aký je váš názor na OpenStego?

Vůbec by mě to nenadchlo. Radši bych mysterku kde se pracuje s mapou. A jestli půjde o kostel, tak třeba takhle: V okolních obcích Můrohryzech, Zaražprdech a Nosodloubech mají kostely věžní hodiny špatně nastavené. Tak se stalo, že Můrohryzy odbíjely klekání v 17:52:18, Zaražprdy v 17:52:11, Nosodlouby v 17:52:16 a přesto kačer Balin žádnou nesrovnalost nepoznal, protože k němu dorazily hlasy zvonů ve stejný okamžik a nadto měl důležitější starost - dobře zamaskovat svůj drahocený poklad.


  • 5
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#25 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2016 - 12:09

Vůbec by mě to nenadchlo. Radši bych mysterku kde se pracuje s mapou. A jestli půjde o kostel, tak třeba takhle: V okolních obcích Můrohryzech, Zaražprdech a Nosodloubech mají kostely věžní hodiny špatně nastavené. Tak se stalo, že Můrohryzy odbíjely klekání v 17:52:18, Zaražprdy v 17:52:11, Nosodlouby v 17:52:16 a přesto kačer Balin žádnou nesrovnalost nepoznal, protože k němu dorazily hlasy zvonů ve stejný okamžik a nadto měl důležitější starost - dobře zamaskovat svůj drahocený poklad.

 

Pěkné. Hned jsem si vzpomněl na GC23QB5...  :)


  • 0

#26 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2016 - 20:12

Vzpomněl jsem si taky na jednu steganografickou, k jejímuž luštění ovšem žádný extra software potřeba není. Teda kromě webového prohlížeče...

Steganograficka - GC2PM7Y


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 06 duben 2016 - 20:14

  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2016 - 20:38

Zkusil jsem tu z předchozího příspěvku, tajné nápisy jsem tam našel hned, ale co s tím dál, nevím, řešit to nebudu.

Ale ono úplně stačí napsat zprávu těsnopisem, klingorštinou, tengwar, runami, nebo jiným neznámým písmem. Pro mladší je neznámá už i azbuka.

Jeden neznámý font jsem luštil dlouho, nakonec jsem to brutnul a když mi pak autor prozradil jeho název, divil jsem se, že písmena vůbec nejsou podobná.


  • 0

#28 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 15:36

A proč to nutně musí být šifra, která se luští doma? A hlavně proč to nutně musí být šifra? Jestli má být keška k zámku, tak se může něco hledat podle fotek (když tam nebudou waypointy, nebude to multikeš) a k tomu nějaká informace z listingu. Takže si kačeři přečtou listing, projdou se kolem zámku a pak si najdou finálku. Zvládne to každý a podle toho, co se hledá, to může být různě obtížné. Hezký příklad podobné mysterky je třeba GC35MA3 (Český Krumlov).


  • 0

#29 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 18:08

Ale ja netvrdim, ze to musi byť sifra. Ja len zvazujem, podla vsetkeho pojde o nieco kviz s obrazkami
  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 5:43

Tak zrovna ta Krumlovská Kometovka je krásná, ale mě štvalo, že jsem si ji musel tisknout. A to jsem toho většinu poznal od stolu, znám to tam. Nemám nic, co by dokázalo v terénu ukázat obrázky. Tedy mám, ale na Oregonu jsou fotky špatně vidět a telefon mám jen hloupý a s malým displejem. Ale nevadí, hledání míst v terénu podle fotek je vždycky zajímavé.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama