Přejít na obsah


Fotka

založenie mystery keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:05

mám v pláne založiť mysterku a hľadám radu.

Mysterka by nemala byť nejak extra ťažká a bolo by dobré keby bola prístupná pre každého.

Keš bude tematickú ku kaštielu a finál chcem umiestniť mimo blízkeho areálu.

Preto zvažujem OpenStego.

Na takú keš som nenarazil a preto otázka do pléna

stretli ste sa s takou a aký je váš názor na OpenStego?


  • 0

#2 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:26

mám v pláne založiť mysterku a hľadám radu.

Mysterka by nemala byť nejak extra ťažká a bolo by dobré keby bola prístupná pre každého.

Keš bude tematickú ku kaštielu a finál chcem umiestniť mimo blízkeho areálu.

Preto zvažujem OpenStego.

Na takú keš som nenarazil a preto otázka do pléna

stretli ste sa s takou a aký je váš názor na OpenStego?

 

A co je OpenStego?
 


  • 2

#3 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:30

A co je OpenStego?
 

aha, neznáma vec takže odkaz

http://www.openstego.com/


  • 0

#4 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:36

No, s pár mysterkama na principu steganografie už jsem se setkal, ale že by šlo o záležitosti jednoduché a pro každého mi nepřipadalo. Můžeš sice dát do listingu odkaz na webový on-line dekodér, ale nutit kačery stahovat a instalovat program třetí strany asi není košer dle pravidel, i když je zadarmo.


  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:39

Podle popisu šifra ukrytá v obrázku. Pokud dáš nějakou nápovědu, tak asi v pohodě, ale spousta lidí si listing ani nepřečte a jen stáhne program a vyluští.

Pokud bude v listingu několik obrázků a v jednom z nich bude ukrytá šifra pomocí jednoho programu a kačere hádej na co autor myslel, když postupů, jak ukrýt šifru může být přece tolik, tak leda pokud chceš udělat těžkou mystery pro pár fajnšmekrů co rádi luští...

 

Pokud chceš lehkou mysterku k zajímavému areálu, aby si lidi spíše přečetli listing, udělej nějakou šifru, kde by byla šifra ukryta třeba ve zvýrazněných písmenech v textu nebo něco podobného, tak, aby donutila přečíst listing.


  • 5

#6 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:46

Osobně považuju využití steganografického softwaru k ukrytí souřadnic za blbost - jediné, co to rozvíjí, je schopnost googlit. K tomu nutnost stahovat software třetích stran, často nejednoznačné heslo, příp. software přestane být udržován (s obojím jsem se setkal) atd. Pokud chceš udělat "jednoduchou" mysterku, tak bych se přimlouval za něco "textového", resp. mělo by to jít vyluštit za pomoci tužky a papíru i na místě. Nebo využít nějakého open-source typu hry "2048" s obrázkama v nějakém logickém pořadí (13 zastavení/prezidenti/vzhled kostela/...).


  • 2

#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:48

Už jsem OpenStego používal v rámci luštění keše a nebyl s tím větší problém. Bylo to loni - vstupem byl obrázek a heslo a do výstupního adresáře to vygenerovalo PDF s dalším postupem. Pěkné. :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#8 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:53

Tak moje názory:

 

1. Stejně jako MikiHamza si myslím, že jsem nějakou mysterku na tomhle principu už viděl. Ale nevzpomínám si, která to byla, takže nemůžu sloužit odkazem.

2. Sice s MikiHamzou souhlasím s tím, že nutit kačery instalovat programy třetí strany není podle pravidel, ale na druhou stranu si já osobně myslím, že nikoho k ničemu nenutíš. Každý má svobodnou volbu. Nehce instalovat, nebude luštit. Ale tady bude mít asi poslední slovo příslušný reivewer.

3. Já osobně bych proti takové mysterce nic neměl. Muselo by ale být nějak zřejmé, jak na to. Třeba hint „steganografie“ nebo tak něco. Pak není problém si dohledat informace a případně i SW.

4. Konkrétně použití programu OpenStego nemohu hodnotit, neboť jsem se s ním ještě nesetkal. Ale asi to fungovat bude, proč ne. Jenom nevím, jestli používá nějaké své vlastní metody, čili pokud do obrázku zakóduju text pomocí OpenStego, tak ho z toho dostanu zase jenom pomocí tohoto programu, nebo jestli používá nějaké standardizované algoritmy, takže k získání textu bude možné použít jiný steganografický program používající stejný algoritmus. Lepší by bylo, pokud by platila druhá varianta.

 

Jinak bych tě chtěl upozornit, že někteří lidé těžce nesou, pokud je mysterka, kde se způsob luštění nevztahuje k tomu, čemu je mysterka věnována. Což mi připadá, že je tvůj případ. Keš má být věnována zámku, ale finálky se budou luštit pomocí steganografie. Pokud na tom zámku žil někdo, kdo má ke steganografii vztah (třeba její „vynálezce“), tak to samozřejmě neplatí ;).

Mně osobně to spíš nevadí, ale připrav se na to, že někomu to vadit bude a možná ti to pak v logu vyčte. Osobně bych ale radši taky viděl steganografii použitou u keše, která se věnuje buď přímo jí, nebo metodám ukrývání textu obecně.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#9 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 8:55

hmm

s obrázkami som sa stretol.Podarené keše su Old Pressburg a tuším Back to the hystori

fakt je ten,že to dá len domáci a znalý histoŕie, CPčkar jedine ked získa final nelegalne.

uvidím aké rady sa tu pozbierajú


Tento příspěvek byl upraven od Balin50: 05 duben 2016 - 8:57

  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 9:58

hmm

s obrázkami som sa stretol.Podarené keše su Old Pressburg a tuším Back to the hystori

fakt je ten,že to dá len domáci a znalý histoŕie, CPčkar jedine ked získa final nelegalne.

uvidím aké rady sa tu pozbierajú

Jestli máš na mysli třeba tyto keše: GC4XD75GC62R8J nebo GC3R4D3, podobné keše i mně jako ne zrovna místního docela baví luštit. A dají se často odhadnout. I když třeba s tou první bych měl asi trochu problém. Ovšem ty další dvě jsou celkem v pohodě... A určitě nejsou jen doménou finálkářů. Třeba tu třetí keš jsem teď během pěti minut v pohodě vyluštil pomocí streetview a pomocí selské úvahy, kde by asi dané místo v Kremnici mohlo být. Být tebou byl bych opatrnější nad unáhlenými soudy... Klidně ti pošlu souřadnice, kde je křížek, abys mi věřil, že souřadnice nemám z finálek :-)


  • 0

#11 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 10:16

súradnice nepotrebujem, mám to obehané, celú sériu len som nelogoval

hmm

dajme tomu že niektoré idú aj takým spôsobom,možno aj jednoduchším. Fakt je ten, že cezpolných čo som stretol neluštili a v kludne dali link odkial majú finál .Ale čo z toho keď si tie miesta a historiu nepozrú


  • 0

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 12:08

Setkala jsem se s mysterkou s využitím HIP. Byla to D5, kterou vyluštilo jen pár lidí. Obecně pravidla zakazují keše, pro které by bylo nezbytné si stahovat a do počítače instalovat jakýkoliv program (včetně např. Excelu), takže pokud budeš využívat nějaký rozkódovač, musí být dostupný i online na webu. Ale jak už bylo řečeno: pokud to neuvedeš v nápovědě, bude to určitě poměrně vysoká obtížnost, protože mnoho lidí ani neví, že tyhle věci existují. A pokud to tam uvedeš, nebude to žádný luštění, ale jen otrocký operace s počítačem bez nutnosti samostatnýho myšlení.


  • -1

#13 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 12:20

výhrady sú jasné a chápem

zvažujem teda osemsmerovku kde by som dal niečo o danom objekte a súradnice


  • 1

#14 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 12:29

Co se mě týká, osmisměrka dobrý.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#15 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 13:01

Setkala jsem se s mysterkou s využitím HIP. Byla to D5, kterou vyluštilo jen pár lidí. Obecně pravidla zakazují keše, pro které by bylo nezbytné si stahovat a do počítače instalovat jakýkoliv program (včetně např. Excelu), takže pokud budeš využívat nějaký rozkódovač, musí být dostupný i online na webu. Ale jak už bylo řečeno: pokud to neuvedeš v nápovědě, bude to určitě poměrně vysoká obtížnost, protože mnoho lidí ani neví, že tyhle věci existují. A pokud to tam uvedeš, nebude to žádný luštění, ale jen otrocký operace s počítačem bez nutnosti samostatnýho myšlení.


Nějak to pravidlo nemůžu najít. Pomůžeš mi? Jinak např. excel je i online.

Co se týče keše. Mě by se taková líbila, když bude splňovat pravidla.
  • 0

#16 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 13:18

mám v pláne založiť mysterku a hľadám radu.

Mysterka by nemala byť nejak extra ťažká a bolo by dobré keby bola prístupná pre každého.

Keš bude tematickú ku kaštielu a finál chcem umiestniť mimo blízkeho areálu.

Preto zvažujem OpenStego.

 

Když to shrnu, tak chceš udělat mysterku nesouvisející s tématem s finálkou na místě kus od objektu, takže možná k tomu objektu ani nemusím. Nějak nechápu, co tím sleduješ.


  • 0

#17 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 13:27

Nějak to pravidlo nemůžu najít.

Je to v Guidelines část. II bod1. odst.1 Geocache listings that require additional website registration, installs or downloads are generally not publishable.


  • 3

#18 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 13:32

Když to shrnu, tak chceš udělat mysterku nesouvisející s tématem s finálkou na místě kus od objektu, takže možná k tomu objektu ani nemusím. Nějak nechápu, co tím sleduješ.

asi som sa zle vyjadril

k objektu prídeš lebo pôjdeš okolo, nechcem final priamo v parku lebo je dosť vyťažený ale cestičkou cez park na vzdialenejšie miesto. Aj ked je pravda, že sa jedná stále o rovnaké územie, parcelu alebo neviem ako nazvať. Jednoducho ju umiestnim v areáli ale nie na očiach


  • 0

#19 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 14:53

 

 

Díky za odkaz. Zase jsem chytřejší. Nicméně si myslím, že skoro vše se dá sehnat online.


  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 17:05

U těch "stegosaurů" je problém, že je jich asi milion, navzájem nekompatibilních, takže nainstaluješ jeden, nic, druhý, nic....osmistýsedmdesátýčtvrtýtisícípadesátýšestý, nic....výsledek nikde a v systému bor*el ze všech těch instalací. Takže tam musí být každopádně jednoznačně v listingu, který použít. 

Ale když to ještě zkombinuješ s neznámým heslem...takže ani nevíš, který z programů byl ten správný, protože jsi pro změnu netrefil heslo...to je na zabití. 

 

02.png


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama