Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vlakem s koly ze Štětína do Liberce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 13:31

Ahoj,

na první týden v červenci plánujeme cyklovýpravu k Baltu po cyklotrase Nisa-Odra. Chci se zeptat, jestli tu je někdo, kdo se vyzná ve vlacích v PL a DE a poradí, jak se ze Štětí (resp. patrně Swinoujscie) nejlépe dostat zpět do Liberce vlakem s koly. Zatím jsme dva, ale možná se k nám ještě někdo přidá.


  • 0

#2 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 20:19

Tak já to zkusím.

1. Swinoujscie-Szczecin Glowny jezdí dopravce Przewozy regionalne. Pro tento úsek platí akční cena 17,5 zl, dále je potřeba doplatit 7 zl za jízdní kolo.

 

Dále jsou dvě varianty: varianta německá a varianta polská.

 

2. a) Na úsek Szczecin Glowny-Spremberg zakoupit jízdenku Berlin-Brandenburg ticket za 29 euro při nákupu předem přes internet. Platí až pro 5 osob v regionální dopravě (nutno při vyhledávání zaškrtnout nur Nahverkehr). Síťová jízdenka pro kolo na celé Německo v regionální dopravě stojí 5 euro.

2. b  na úsek Spremberg-Liberec zakoupit již před odjezdem v předprodeji (např. na terminálu Fügnerova) jízdenku Euro-Nisa pro 2-5 osob za 320 Kč. Patrně bude potřeba dokoupit ještě pro kola úsek Zittau-Liberec.

 

3. a) Na úsek Szczecin Glowny-Wroclaw Glowny koupit na e-shopu PKP Intercity včasnou jízdenku (čím dříve, tím lépe) pro 2 osoby a 2 kola. Např na tuto neděli mi to nabízí za 135,20 zl.

3. b Na úsek Wroclaw Glowny-Szklarska Poreba Gorna koupit jízdenku pro 2 osoby a 2 kola. Dopravce Koleje Dolnoslaskie. Na e-shopu mi to ukazuje cenu 47,35 zl, nevím jestli na pokladně to bude stát stejně.

3. c) Na úsek Szklarska Poreba Gorna-Liberec koupit jízdenku MPS Jakuszyce za 90 Kč, za kolo dle ceníku podle vzdálenosti.


Tento příspěvek byl upraven od d-n: 13 duben 2016 - 20:19

  • 1

#3 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 14 duben 2016 - 7:53

Ahoj, my jsme jeli zpět na Vochenende Ticket (platí pouze o víkendu)

Ceny jsou:

1 Reisender: 40,- Euro

2 Reisende: 44,- Euro
3 Reisende: 48,- Euro
4 Reisende: 52,- Euro
5 Reisende: 56,- Euro

Příplatek za kolo byl okolo 1 eura. Spali jsme u Swinouscije a ráno jeli z Alhbecku. Platí až do kategorie regional express.


  • 0

#4 Jana.L

Jana.L

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 11:41

Ahoj, já jsem jela Odru - Nisu bez použití vlaku, tam i zpět na kole. Prima cesta. Přes Štětín ani tato cyklotrasa nevede. Jako nástupní místo pro cestu zpět vlakem se často používá Anklam. Nejlevněji to vyjde o víkendu s jízdenkou Schönes-Wochenende-Ticket, na kterou může jet až 5 lidí, popř. zvířat. Kolo je za 5E. Vlak mám vyzkoušený na trase Liberec - Stralsund, necelých 8 hodin cesty přes Zittau, Cottbus a Berlin. I z Odry - Nisy je myslím Stralsund dobrým nástupním místem (nakonec vlaky, které jedou přes Anklam, jsou vypravovány taky ze Stralsundu).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama