Přejít na obsah


Fotka

Oregon, plánování trasy + kešky+ kolo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 9:45

Ahoj všem, už dlouho jsem neotravolal, ale jsem zase tady s prosbou.

 

Řeším stále jeden problém s připravenou cestou z domova. Přečetl jsem téměř 90 % příspěvků v sekci OREGON, ale nic obdobného jsem nenašel :( Uff.... po 12 hodinách čtení.

 

Mám Oregáno 450 s mapou TOPO CZECH PRO + TOPO Cyklo + Atlas

Chci si vyjet na kolo, doma naplánovat cestu a cestou sbírat keše podél trasy.

 

1) Přepnu na Oregánu profil kolo

2) Zapnu GG a exportuji keše + WP přes POI loader

3) Jdu na mapy.cz a naplánuji si cestu. Tam, kde je keš, tam udělám průjezdný bod a přepočítám trasu.

4) Uložím z map.cz GPX a ted nevím co dál. :(

 

Chtěl bych, aby to fungovalo takto:

 

V Oregánu si najdu trasu a dám něco jako naviguj po trase. Měl by začít navigovat, odpočítávat metry k dalšímu bodu odbočení atd. Při odbočení třeba pípnout, tak, jako to dělá u auto navigace.

 

Kam tedy uložit GPX? Musím ho přes base camp importovat? Jak? 

 

Jak pak ale lovit keše? Lze pak nějak (abych neukončoval navigování) odlovit keš a vrátit se k cestě od toho místa dál? Nebo se pak Oregáno při příjezdu samo přepne na navigování ke keši?

 

Oregon mám už 4 roky, ale tohle je pro mne stále pasé :(

 

Zvládl jsem export, obrázky, spojlery, finálky, radary a já nevím co ještě, ale tohle ne:(

 

Dávám toto téma takto mimo konkrétní složku protože to bude asi u všech Oregonů stejné a takto to nezapadne.

 

Díky za odpovědi.


Tento příspěvek byl upraven od TerZdeK: 16 duben 2016 - 9:46

  • 0

#2 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 11:51

Myslím, že takhle Ti to fungovat nemůže. Důvod je ten, že bys musel k plánování trasy používat Mapsource, nebo Basecamp, aby algoritmus výpočtu trasy byl stejný jako v Oregonu a hlavně, nemyslím si, že by Oregon uměl dvě věci najednou, navigovat po trase a zároveň navigovat na kešku.

 

Já to dělám tak, teda, když už se jednou za rok dokopu k tomu, abych si připravil trasu, že jí mám jenom v mapě zapnutou aby se mi zobrazovala nějakou výraznou barvou a hlídám si sám, abych po ní jel. Mám zapnuté takové to geocachingové datové pole, jedu si a sbírám si.

 

 

Většinou to řeším tak, že bloudím po krajině čistě za šipkou, cestou necestou a moc to neřeším. Včera jsem takhle nabrouzdal cestou z práce necelých devadesát km a našel třicet kešek, některé jsem minul, ale nevadí mi to, alespoň bude příště co lovit ;).

 

V reálu to pak vypadá takhle

 

https://connect.garm...ity/1127510939

 

Jo, někdy je to přes pole a včera dokonce zorané, ale o to je to zajímavější ;).


Tento příspěvek byl upraven od Atip: 16 duben 2016 - 13:00

  • 1

#3 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 12:37

Díky moc za odpověd. To je velká škoda. Jinak, jak se zapíná, aby byla vidět? 

 

Jinak, odkaz je bohužel nefunkční :/

 

Sorry, we're having trouble with this page

 


  • 0

#4 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 13:04

Odkaz jsem opravil.

 

Viditelnost trasy v mapě nastavíš: Track Manager - vybereš trasu (musíš jí mít v adresáři tuším garmin\gpx) a pak už Ti to bude jasné.


  • 0

#5 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 13:30

Ta cesta je velká paráda. Jsi borec :) Před rokem jsem ujel 80 a málem jsem umřel. :) 

 

S tou trasou to musím nějak vymyslet. Představoval jsem si to jinak. Co se týče toho exportu, děláš to taky tak?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama