Přejít na obsah


Fotka

Prodám Garmin eTrex Legend


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 2:21

Podle mě černobílý Legend s pamětí 8 MB hodnotu 7200,- nemá! I když to je dobrý přístroj, je už koncepčně zastaralý (chybí barevný display, pomalé v překreslování, není slot na kartu, SIRF atd.) a je blázen ten, kdo 7200,- za něj dá. Přece všechny přístroje, co jsou jaksi morálně zastaralé jdou s cenou dolů.
Jinak osobně si myslím, že ty krabičky (všeobecne s GPS) jsou v Evropě dost nadceněné.

presne, ac chapu majitele techto stroju ze kdyz chteji prodat tak za co nejvice. Ale jak psal uz kolega cenu 7000,- rozhodne nema, zvlaste kdyz za 10k se da dovest 60CSx, elektronika proste starne rychle, a pokud by clovek chtel neco za to stroj jeste utrzit tak by musel kupovat kazdy rok novy stroj. Ja taky posledni dobou ted kupuju kazdy rok nove PDA(i kdyz vetsinou ne vlastni vinou) a ceny u tech drazsich klesali za rok tak o tretinu a u levnejsich o polovinu
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 11:15

Podle mě černobílý Legend s pamětí 8 MB hodnotu 7200,- nemá! I když to je dobrý přístroj, je už koncepčně zastaralý (chybí barevný display, pomalé v překreslování, není slot na kartu, SIRF atd.) a je blázen ten, kdo 7200,- za něj dá. Přece všechny přístroje, co jsou jaksi morálně zastaralé jdou s cenou dolů. Jinak osobně si myslím, že ty krabičky (všeobecne s GPS) jsou v Evropě dost nadceněné.

nj ale já jsem psal o ceně 5000kč. A když to tak vezmu tak Legend mi ukáže stejné údaje jako 60CSx, akorád že šedesátka má barevnej displej, lepší příjem signálu, rychlejší processor a pamětovku. A člověk se musí rozmyslet jestli za tohle chce připlatit 13,5k, což je poměrně dost.S tim že jsou GPSky u nás drahy souhlasim, ale 1,5k je zse brubálně nízká cena.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 11:33

... Ja taky posledni dobou ted kupuju kazdy rok nove PDA(i kdyz vetsinou ne vlastni vinou) a ceny u tech drazsich klesali za rok tak o tretinu a u levnejsich o polovinu

nj ale GPSky jsou plně něco jiného, u GPSek se cena nehne třeba i tři roky. 60CSxko se prodává skoro rok a pořád za cenu 18,5k a myslim si, že tahle cena tak ještě rok vydrží. Možná až do doby, než přijde novej model. Outdoorové GPSky prostě jen tak nezlevněj.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 11:29

Já jsem nedávno koupil jako druhou gpsku Legenda za druhé roky se vším všudy za 3.500. To jen tak na okraj.
Co ale nechápu je cenová politika Garminu. Resp. chápu, je to tady prakticky monopol a můžou si to dovolit. Jde o to, že nejlevnější gpska se sirfIII stojí přes 10 kKč, přočemž ale cena toho samotného chipu se pohybuje ve směšných cenových úrovních.
Mně by stačil přístroj, kterej má černobílej displej, mapy nepotřebuju, ale má sirfiii. A za to jsem ochotnej dát do 5.000. Cokoli lepšího je fajn, ale není to nezbytné. Věřím tomu, že kdyby se něco takového objevilo, tak by spousta lidí začala přezbrojova svoje nemapové přístroje.
Ale na to je malá konkurence, stačí se podívat do segmentu PDA, co za poslední dobu udělaly ceny GPS modulů (ať už CF nebo Bluetooth). Sám mám sirfiii v CF modulu za cca 2.000. Jenže bohužel PDA nejsou konkurent pro Garmin, aby je donutili něco udělat, jelikož to nejsou outdoorové přístroje. Z toho důvodu jsem si pořídil toho Legenda do zimy, deště atd.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 11:36

Já jsem nedávno koupil jako druhou gpsku Legenda za druhé roky se vším všudy za 3.500. To jen tak na okraj.
Co ale nechápu je cenová politika Garminu. Resp. chápu, je to tady prakticky monopol a můžou si to dovolit. Jde o to, že nejlevnější gpska se sirfIII stojí přes 10 kKč, přočemž ale cena toho samotného chipu se pohybuje ve směšných cenových úrovních.
Mně by stačil přístroj, kterej má černobílej displej, mapy nepotřebuju, ale má sirfiii. A za to jsem ochotnej dát do 5.000. Cokoli lepšího je fajn, ale není to nezbytné. Věřím tomu, že kdyby se něco takového objevilo, tak by spousta lidí začala přezbrojova svoje nemapové přístroje.
Ale na to je malá konkurence, stačí se podívat do segmentu PDA, co za poslední dobu udělaly ceny GPS modulů (ať už CF nebo Bluetooth). Sám mám sirfiii v CF modulu za cca 2.000. Jenže bohužel PDA nejsou konkurent pro Garmin, aby je donutili něco udělat, jelikož to nejsou outdoorové přístroje. Z toho důvodu jsem si pořídil toho Legenda do zimy, deště atd.

jj konkurence je to, co na našem trhu s outdoor navigací schází:(
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 11:57

nj ale GPSky jsou plně něco jiného, u GPSek se cena nehne třeba i tři roky. 60CSxko se prodává skoro rok a pořád za cenu 18,5k a myslim si, že tahle cena tak ještě rok vydrží. Možná až do doby, než přijde novej model. Outdoorové GPSky prostě jen tak nezlevněj.

no ja bych netvrdil ze je to uplne neco jineho, mas pravdu ze posledni model cenu neztraci tak rychle dokud neni na svete novej, a u GPS je hold mensi konkurence, ale tech 18k je porad zdejsi cena udavana temer monopolem a s cenami za morem se neda srovnavat a s temy cenami tam se taky musi pocitat pri hodnote pristroje, jelikoz dovoz z ebaye neni zas takovy problem
ten clovicek co chtel prodat GPS ma z nas asi radost :)
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 18:34

nj ale GPSky jsou plně něco jiného, u GPSek se cena nehne třeba i tři roky. 60CSxko se prodává skoro rok a pořád za cenu 18,5k a myslim si, že tahle cena tak ještě rok vydrží. Možná až do doby, než přijde novej model. Outdoorové GPSky prostě jen tak nezlevněj.


Da se v obchode koupit za 17.900 CZK vcetne TopoCzech v1 a drzaku na kolo - jde o oficialni CZ verzi zadny US pasung
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 12:00

jj konkurence je to, co na našem trhu s outdoor navigací schází:(


neni se co divit, trend zakazniku spise smeruje na poptavku po levnych navigacich do aut a hloupych BT krabickach pro pripojeni k PDA. Tech se daji opravdu prodat mraky ve velkych seriich, takze cena jde hodne dolu.
outdoorove GPS jsou zalezitosti minoritni skupiny zakazniku - a ten rozdilny pomer je dost markantni. Navic outdoorove pristroje jsou vyrobene z naprosto jinych materialu a za jinych toleranci, diky nimz je zajistena i neprodysnost, prachu a vode odolnost a pod.. Kouknete na 60cs(x) - na kvalitu zpracovani, licovani, material, tvrdost displeje, kvalitu klavesnice. A porovnejte s krehkou krabickou BT navigacni krabicky s max. tremi ledkami, jednim mikrospinacem a bez SW vybaveni, nebo s krabickou Tomtoma nebo Mia z obycejneho krehkeho plastu, bez gumovych krytek, tesneni, kvalitni anteny, produkovaneho v ohromnych seriich. Navic do poctu prodanych kusu je nutne promitnout cenu vyvoje, a to je druha podstatna polozka, co cenu ve vysledku ovlivnuje.
Z tohoto pohledu je cena specialni GPS, jako je 60CS(x), adekvatni. Mimochodem, ze sirf cenu prilis neovlivnuje, je videt na cene predchozi generace 60CS, ktera ani dnes neni o moc levnejsi.
To, ze Garmin ma na evropskem trhu vuci USA ceny predrazene je jina vec. Ale to je videt v Evrope u mnohych dalsich prodavanych vyrobku. Evropa je proti USA proste draha v mnoha smerech a prodejci toho jen radi vyuzivaji.
Taky bych byl rad, kdyby Garmin na poli outdoorovych GPS v plne vybave ziskal minimalne stejne kvalitniho konkurenta, nejlepe neamerickeho. Ale moc tomu neverim. Dodatecne se uchytit s novym, kvalitnim a proto i drazsim zarizenim je vzdy problem, pokud navic neni plne kompatibilni s konkurecnim zarizenim - coz z principu casto byt ani nesmi. To je pak dalsi vec, ktera potencialni zakazniky od koupe konkurencni novinky odrazuje a pokud nemaji cas resit novou podporu map a tracku a bodu a konverze, radeji si priplati za osvedceny pristroj.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 12:34

u GPS je hold mensi konkurence

Vazeni pratele, dovolim si vsuvku. Zde na forech velmi casto pozoruji nespravne, popletene pouzivani jisteho slova. Prilis casto, tak casto, ze me to proste az boli (citim s nasi ubohou reci, s kterou se dnes bohuzel nezachazi jako s damou) a nemohu si pomoci. Rad bych timto prispel k objasneni situace, aby nase fora napriste byla krasnejsi:

'hold' je sice pekne, spisovne ceske slovo, ale objevuje se zde ve zcela nesmyslnem kontextu. znamena 'projev ucty, pocta' - opravdu nevim, jak to do vyse uvedeneho prikladu (ci jinych, ktere bych tu na forech nasel) zapada

Autori podobnych vyroku zrejme maji na mysli ponekud jine slovo - 'holt' - slovo z obecne cestiny, pochazejici z nemeckeho 'halt' ve smyslu 'inu, zrovna', 'tedy'. Jeho vyznamove pouziti je myslim zrejme, jen by bylo dobre nezamenovat ho se slovem 'hold'.

Dekuji za pozornost.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 12:24

Navic outdoorove pristroje jsou vyrobene z naprosto jinych materialu a za jinych toleranci, diky nimz je zajistena i neprodysnost, prachu a vode odolnost a pod.. Kouknete na 60cs(x) - na kvalitu zpracovani, licovani, material, tvrdost displeje, kvalitu klavesnice. A porovnejte s krehkou krabickou BT navigacni krabicky s max. tremi ledkami, jednim mikrospinacem a bez SW vybaveni, nebo s krabickou Tomtoma nebo Mia z obycejneho krehkeho plastu, bez gumovych krytek, tesneni, kvalitni anteny, produkovaneho v ohromnych seriich. Navic do poctu prodanych kusu je nutne promitnout cenu vyvoje, a to je druha podstatna polozka, co cenu ve vysledku ovlivnuje.


OK, beru. Ať mi teda dají Geko 401 vycházející z 201 + sirfIII, nemusí nic vyvíjet, cena může být mírně vyšší než 201 a nemusí investovat nic do vývoje ani do ničeho jinýho.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 12:53

Vazeni pratele, dovolim si vsuvku. Zde na forech velmi casto pozoruji nespravne, popletene pouzivani jisteho slova. Prilis casto, tak casto, ze me to proste az boli (citim s nasi ubohou reci, s kterou se dnes bohuzel nezachazi jako s damou) a nemohu si pomoci. Rad bych timto prispel k objasneni situace, aby nase fora napriste byla krasnejsi:

'hold' je sice pekne, spisovne ceske slovo, ale objevuje se zde ve zcela nesmyslnem kontextu. znamena 'projev ucty, pocta' - opravdu nevim, jak to do vyse uvedeneho prikladu (ci jinych, ktere bych tu na forech nasel) zapada

Autori podobnych vyroku zrejme maji na mysli ponekud jine slovo - 'holt' - slovo z obecne cestiny, pochazejici z nemeckeho 'halt' ve smyslu 'inu, zrovna', 'tedy'. Jeho vyznamove pouziti je myslim zrejme, jen by bylo dobre nezamenovat ho se slovem 'hold'.

Dekuji za pozornost.

dekuji za opravu ceho ty si nevsimnes :D
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 13:45

Vazeni pratele, dovolim si vsuvku. Zde na forech velmi casto pozoruji nespravne, popletene pouzivani jisteho slova. Prilis casto, tak casto, ze me to proste az boli (citim s nasi ubohou reci, s kterou se dnes bohuzel nezachazi jako s damou) a nemohu si pomoci. Rad bych timto prispel k objasneni situace, aby nase fora napriste byla krasnejsi:

'hold' je sice pekne, spisovne ceske slovo, ale objevuje se zde ve zcela nesmyslnem kontextu. znamena 'projev ucty, pocta' - opravdu nevim, jak to do vyse uvedeneho prikladu (ci jinych, ktere bych tu na forech nasel) zapada

Autori podobnych vyroku zrejme maji na mysli ponekud jine slovo - 'holt' - slovo z obecne cestiny, pochazejici z nemeckeho 'halt' ve smyslu 'inu, zrovna', 'tedy'. Jeho vyznamove pouziti je myslim zrejme, jen by bylo dobre nezamenovat ho se slovem 'hold'.

Dekuji za pozornost.


Mluvíš (resp. píšeš) mi z duše. I když nejsem odborník na jazyk, tak gramatika mi u žádného jazyka nedělala větší problémy a když čtu a narazím na nějakou hrubku, tak je mi to vždy nepříjemné (ano, mně se taky občas nějaká podaří). Akorát se mi to nikdy nechce rozmazávat.
Uznávám, že diskuzní fórum je od toho, aby se diskutovalo a ne provádělo gramatické cvičení, ale i tak je to jakási vizitka, že. Mimochodem - jsem mile překvapen úrovní jazyka neší geokomunity (i když se najdou výjimky), když to porovnám s tím, co se objevuje např. ve fórech jiných zájmových skupin.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 16:22

OK, beru. Ať mi teda dají Geko 401 vycházející z 201 + sirfIII, nemusí nic vyvíjet, cena může být mírně vyšší než 201 a nemusí investovat nic do vývoje ani do ničeho jinýho.

hmmm, jestli ale náhodou třeba anténa Geka neni pro ten SiRF Star III slabá...nevšiml sis, že to třeba ani nedali do eTrex řady Cx ???
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 13:39

dekuji za opravu ceho ty si nevsimnes :D

Jak jsem jiz rekl, neslo tu o 'vsimnuti si' jednoho pripadu. Bylo jich mnohem vic, a zdaleka nejen v tvem prispevku (a nijak adresne jsem to ani nemyslel). :]
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 14:12

Mimochodem - jsem mile překvapen úrovní jazyka neší geokomunity (i když se najdou výjimky)

Co vole ? Jakýpak copak ? ;-)))
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 16:19

Uznávám, že diskuzní fórum je od toho, aby se diskutovalo a ne provádělo gramatické cvičení, ....

I když jsem původně toto vlákno zakládal s úmyslem prodat GPS, tak proti jazykovému koutku nic nenamítám.

  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 14:30

Jak jsem jiz rekl, neslo tu o 'vsimnuti si' jednoho pripadu. Bylo jich mnohem vic, a zdaleka nejen v tvem prispevku (a nijak adresne jsem to ani nemyslel). :]

Já si zase všiml, že píšeš bez interpunkce. S tím se ale asi "holt" nedá nic dělat, že?
PS: Hlavně že si rozumíme. Čeština se vyvíjí a nevím jestli bys (nebo "by jsi"?) našel ve spisovném slovníku třeba slovo "kešer"...
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 18:21

hmmm, jestli ale náhodou třeba anténa Geka neni pro ten SiRF Star III slabá...nevšiml sis, že to třeba ani nedali do eTrex řady Cx ???



To byl příklad. Do Legenda (nebo Visty) by to už klidně dát mohli, když vidím, do čeho všeho to už inegrujou. Podle mě to schválně nechávají do CSx, aby si CSx koupili i lidi, kteří by za jiných okolností koupili něco levnějšího. Na to jedinej lék - konkurence. A ta bohužel nikde v dohledu není :o/
Nehledě k tomu, že moje GPSka do CompactFlash slotu je velká jak zhruba půl Geka.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2007 - 16:33

hmmm, jestli ale náhodou třeba anténa Geka neni pro ten SiRF Star III slabá...nevšiml sis, že to třeba ani nedali do eTrex řady Cx ???


To si nemyslim. Mam mj. i bluetoothovou SiRF III GPSku, ktera zadnou viditelnou antenu rozmeru te 60tkove nema. Ma mrnavou na plosnaku a cela krabicka je asi polovicni proti Geku ...
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2007 - 14:47

Já si zase všiml, že píšeš bez interpunkce. S tím se ale asi "holt" nedá nic dělat, že?
PS: Hlavně že si rozumíme. Čeština se vyvíjí a nevím jestli bys (nebo "by jsi"?) našel ve spisovném slovníku třeba slovo "kešer"...

ono to nepsani hacek a carku :) ma jeden prosty duvod, i v dnesni dobe ne vsechno na cem si lidi ctou fora umi hacky/carky bez problemu zobrazovat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama