Přejít na obsah


Fotka

Odmena pro TYPky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2007 - 15:15

Na sve stranky http://nilgiri.sweb.cz jsem pridal moznost podporit TYPky pres system PayPal, ktery uz lze pouzivat i v CR.

Tak kdyby se nasel nekdo, kdo je rad, ze se s temi typky seznamil, muze svou radost dokonce dat velice jednoduse najevo ;-)


  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2007 - 16:56

No teda nepotěšils mě, myslel jsem, že ti pošlu symbolický jeden dolar, ale protožes jako minimální platbu zadal 30 Kč tak jsem musel povýšit dar na jedno pade české. Přesto ale díky za TYP, bez něj je originální Topo Czech vcelku špatná, skoro až nepoužitelná.

P.S.: Jo a věřím, žes ten TYP vytvořil zcela sám a neupravovals/nedistribuoval žádný cizí - a pokud ano, tak mi to radši ani neříkej a nech mě dál žít v bezstarostných iluzích :-)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2007 - 20:30

Co jsou to ty TYPci?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2007 - 2:04

Na sve stranky http://nilgiri.sweb.cz jsem pridal moznost podporit TYPky pres system PayPal, ktery uz lze pouzivat i v CR.

Tak kdyby se nasel nekdo, kdo je rad, ze se s temi typky seznamil, muze svou radost dokonce dat velice jednoduse najevo ;-)

Super typky, největší divy to udělalo s TOPO 50 v3.1, je teď k nepoznání lepší. U TOPO czech nevím, včera jsem jí dostal k 60CSx, tudíž jí tak neznám a nevím, jak se podívat jak vypadala před typkem bez přeinstalace, ale věřím, že došlo ke zlepšení. Obě mapy teď vypadají v mapsource stejně, TOPO czech má navíc zobrazení elektrického vedení a u TOPO 50 v3.1 zobrazuje mapource hustší vrstevnice, jiných rozdílů jsem si mezi těmi mapami nevšiml. Body zájmů, které jsou chybně zaměřené, jsou špatně na obou mapách, takže obě mapy jsou asi takřka identické. Jinak bez typků vypadala TOPO czech daleko líp než TOPO 50 v 3.1 a před upgrade na verzi 3:1 mě dost v legendu rušily cyklotrasy. Tak díky moc, nevím co je paypal a jak přez něj poslat poděkování, ale když mi na mail pošleš číslo účtu tak tě rád podpořím.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2007 - 18:12

No teda nepotěšils mě, myslel jsem, že ti pošlu symbolický jeden dolar, ale protožes jako minimální platbu zadal 30 Kč tak jsem musel povýšit dar na jedno pade české. Přesto ale díky za TYP, bez něj je originální Topo Czech vcelku špatná, skoro až nepoužitelná.

P.S.: Jo a věřím, žes ten TYP vytvořil zcela sám a neupravovals/nedistribuoval žádný cizí - a pokud ano, tak mi to radši ani neříkej a nech mě dál žít v bezstarostných iluzích :-)


Poplatek za transakci je tak 15 Kč, proto moc nemá smysl posilat málo :-)
Co se týče autorství, tak kromě jediného jsem všechny objekty dělal sám a ručně, nějaký reverse engeneering není ani dělat z čeho, jediné TYPy, které existují a o kterých vím jsou z Picodasu, z Malsingmaps, oba dost podobné a mi se nelíbí, navíc jsou jen málo obsáhlé množstvím objektů, pak si je dělá Polák gpsmaniak pro své turistické mapy a pokusilo se o to ještě pár Poláků, ale opravdu to byly jen takové hodně jednoduché pokusy v rámci soutěže, viz stránky cgpsmapperu.
Pouze jediný nápad jsem převzal odjinut, a to vizáž železnice z příkladu k cgpsmapperu, a tu jsem si tejně upravil, protože se mi zcela nelíbila. A to udělal i Picodas. Všech ostatních 70 objeků je mnou definovaných.
Troufám si tvrdit, žádný dosud definovaný typ není tak obsáhlý a propracovaný, jednak obsahuje definice největšího množství objektů, dokonce i těch, o kterých ani u Garminů nevědí, že je v mapách mají :-), jednak je v nich propacováno lépe pořadí vykreslování jednotlivých objektů, lépe, než je v originálním příkladu z cgpsmapperu.
Typ pro topo Czech je jiný než pro ostatní mapy, protože v Picodasu používají jednotlivé objekty v mapě trochu jinak než je zvykem jinde.
Navíc mám od typů zdrojáky, a typy byly hotové už v červnu, kdy ještě kromě insiderů moc lidí nevědělo, že něco takového vůbec existuje.
Děkuji za finanční příspěvek. Budeli jich víc, bude motivace k pár drobným úpravám, které mám v hlavě. Budeli mít někdo nějaký nápad, jak změnit vizáž nějakého objektu, tak pokud to bude kompatibilní s ostatními objekty, mohu to změnit.
Jinak dále se bude upravovat jen ten mustr pro klonování a typ pro TC. MG lze vyrobit clonerem.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2007 - 18:23

Co jsou to ty TYPci?

TYPci bejvaj takovy ty rusky mluvici frajeri, co ti vysvetlej ze jim muze darovat svoji GPSku i s mobilem.

TYPky je zpusob jak jsou na mape zobrazeny jednotlive body, cesty, vrstevnice, cyklotrasy atd. V mape od Picodasu jsou si vsechny tyhle "cary" dost podobne a nejenom na cernobilem displeji dost tezce odlisitelne. Pokud si nahrajes a zaregistrujes data podle postupu ktery je v prilozenem baliku a posles znovu mapy do GPS uvidis, ze tvoje mapa bude na displeji nahle lepe citelnejsi.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2007 - 10:21

Tak díky moc, nevím co je paypal a jak přez něj poslat poděkování, ale když mi na mail pošleš číslo účtu tak tě rád podpořím.

Diky, poslal jsem mail pres GC.COM, snad to dojde.

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2007 - 12:21

Taky nevím co je paypal a jak přes něj poslat poděkování, ale když mi na mail pošleš číslo účtu tak tě rád podpořím.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 13:13

o
Diky, poslal jsem mail pres GC.COM, snad to dojde.

Došlo, poděkováno, naklonovat typka do atlas10Rv6 jsem zatim nedokázal.
Asi je to tím, že nejsem žádnej hi-tech týpek --))
Vím, že se smajlík dělá jinak, ale natekla mi do notesa polívka a nejde mi dvojtečka --))

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 13:49

naklonovat typka do atlas10Rv6 jsem zatim nedokázal.


zkusim ukázat, předpokládám, že mapsource je na disku C:, jinak je třeba zadat příslušný disk

Všechny programy/Příslušenství/Příkazový řádek
c:
cd c:\garmin
mkdir TYP --jen pokud ten adresář ještě není vytvořený
cd TYP

do tohoto adresáře rozbalit klonuj_typka.zip a nakopírovat i typka z Topo Czech 1031B.TYP

klonuj_typka 10000.TYP 579 1 --klonuj typ pro MG a jiné mapy
nebo
klonuj_typka 1031B.TYP 579 1 --klonuj typ pro TC
zatím jsem nezkoumal, která verze je pro A10R lepší, ale tipuji, že ta z TC

Vytvoří se další 3 soubory : 05790001.TYP, 05790001.reg, 05790001_delete.reg

V průzkumníku poklepu na 05790001.reg a nechám nainstalovat.
Spustím Mapsource. Pokud jede, OK, pokud ne, poklepu na 05790001_delete.reg, MS se zase rozjede, a je treba zacit premyslet, co jsem udělal špatně, nebo je třeba opravit oba soubory reg a zadat tam správné adresáře, např. klik pravým tlačítkem, Upravit.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 13:56

klonuj_typka 10000.TYP 579 1 --klonuj typ pro MG a jiné mapy
nebo
klonuj_typka 1031B.TYP 579 1 --klonuj typ pro TC


Chybička se vloudila, má být

klonuj_typka -r 10000.TYP 579 1 --klonuj typ pro MG a jiné mapy
nebo
klonuj_typka -r 1031B.TYP 579 1 --klonuj typ pro TC

bez toho -r by se nevyrobily ty reg soubory.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2007 - 13:33

Chybička se vloudila, má být

klonuj_typka -r 10000.TYP 579 1 --klonuj typ pro MG a jiné mapy
nebo
klonuj_typka -r 1031B.TYP 579 1 --klonuj typ pro TC

bez toho -r by se nevyrobily ty reg soubory.

Zatím nebyl čas to zkusit, díky za rychlou odpověď, pokusím se o to o víkendu, atlas 10R určitě vylepší.Jo a už mi jde dvojtečka :-) :-) :-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2007 - 14:59

Trochu off topic, nemate nekdo tuseni, odkud stahnout ten premiovy Atlas 10R jinak nez od Picodasu, z jejich webu nejde navazat prerusene stahovani a moje pripojeni mi nedovoli stahnout tak velky balik dat v jednom kuse :o( Diky
  • 0

#14 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2007 - 14:13

Moc se mi to líbí, mapy vypadají mnohem lépe než předtím. Zasílám kilíčko vážené :-)

  • 0

#15 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2007 - 14:17

Nikde jinde na vebu jsem to nenašel, jestli jsi ještě nevyřdešil ten problém, napiš na jak velký části to mám rozdělit a já to dám na www.uschovna.cz, kde si to stáhneš. Má to 80 MB a nejnovější Český mapsource, co je u toho něco přes 40MB.

  • 0

#16 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2007 - 14:22

Áááá, vidím že tady máme fanouška skupiny Bow Wave [;)]


  • 0

#17 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2007 - 15:04

No jasně [;)] Po tom, co jim Radio1 udělalo takovou masírku...

  • 0

#18 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2007 - 16:17

Jako brněnské plotňák poslóchám Radio1 jen na netu, spíš čekám na novou desku, která má být na jaře.
  • 0

#19 SHANTI Team

SHANTI Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 8:54

Podarilo se nekomu udelat toho klona na atlas10Rv6? diky za info...

  • 0

#20 nilgiri

nilgiri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 20:31

Pro ty, kteří jej nenaklonují, jsem přidal hotového typka pro Atlas10r V6 naklonovaného z univerzálního týpka http://nilgiri.sweb.cz/ 
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama