Přejít na obsah


Fotka

Osobni personalizovana cachemapa pro kazdeho!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 1:50

Zdravim siroke geocacherske obecenstvo. Rad bych vsem oznamil, ze jsem dnes dokoncil prozatim posledni stadium vyvoje cachemapy, kterou muze pouzit kazdy z vas. Tato cachemapa vychazi ze zakladu, ktery vytvoril a zde nedavno zverejnil pepa.z.pocernic (zobrazovani vlastnich a nalezenych cachi bez moznosti filtrovani). Do teto verze jsem doplnil predevsim:
-moznost zobrazovat nejen nalezene a vlastnene, ale i nenalezene cache
-filtrovani cachi pro zobrazeni dle nekterych parametru podobne jako v Pocket Query (typ cache, teren/obtiznost, datum nalezu/zasazeni, zobrazit kombinace nalezene/zasazene/nenalezene)...
-moznost pamatovani si aktualni pozice a zoomu mapy pri zmene filtru namisto restartu na vychozi lokalitu
-moznost nacteni jen tech cachi, ktere jsou na prave zobrazene oblasti mapy; zrychli nacitani, protoze nenacita zbytecne zrovna nepotrebne cache mimo viditelnou oblast mapy-spolecne s filtrovanim tak umoznuje rychle nacitani i pri jinak velkem objemu pripravenych cachi, takze napr.i PaBa by si pri svem poctu nalezu nacitani spravnym nastavenim pozice mapy a filtru dost zrychlil :-)
-vice udaju o cachich v jejich infobublinach (obrazkova ikona typu cache, datum a poradi nalezu/zasazeni, teren, obtiznost...)
-rozsireni maker GSAK pro podporu techto vice udaju a nenalezenych cachi
-... a mozna i neco dalsiho, uz nevim

Tato mapa tedy muze byt plnohodnotnou nahradou pro kazdeho cachera za jiz delsi dobu nefunkcni cachemapu na gc.cz a ma hlavni vyhodu v tom, ze si ji kazdy muze filtry i natazenymi cachemi personalizovat dle sveho. Navic je oproti jinym alternativam (Google Earth, GC google maps) MNOHEM rychlejsi, nebot data cachi netaha neustale z GC.com, ale ma je pripravene v souboru a dokaze pocet nacitanych omezit prave filtry a zoomem mapy na pozadovanou oblast. S mapovymi podklady GoogleMaps mam dobre zkusenosti, klasicka mapa je dokonce na rade mist presnejsi nez mapy.cz, ortomapa mapy.cz a satelitni mapa GoogleMaps jsou pak presnosti temer srovnatelne. Dle osobni zkusenosti je prohlizec Mozilla Firefox pri nacitani po aplikaci filtru az 10x rychlejsi nez IE, takze doporucuju (ma i jine vyhody jako mnoho rozsireni nejen pro GC-vyhody v podobe rozsireni pro GC jsou zde a moc je doporucuji, takze Firefox se vyplati nejen kvuli cachemape)

Na teto adrese si muzete zkusit, jak mapa funguje pro data cachi, ktere tam mam vlozene-jsou to vsechny me zasazene a nalezene+par nenalezenych-15km ohruh ve Sluknovskem vybezku kolem cache "U Lakomce", kde by se mel v cervenci konat event-to jen pro ukazku a miniinspiraci na tento event :-) Vic cachi tam pochopitelne nedavam, abych zasadne neporusil pravidla Groundspeaku ohledne zobrazovani informaci o cachich. Na dane strance dole naleznete i primy odkaz na ZIP soubor, kde si muzete celou slozku s mapou stahnout a personalisovat si ji dle svych nalezenych/ zasazenych/ nenalezenych cachi. Mapu s personalisovanym seznamem cachi muzete navic pouzivat (pokud ji chcete jen pro svou potrebu) primo ze slozky vaseho pocitace, neni treba to kopirovat nekam na web-v tom pripade ani neni treba generovat novy klic pro vyuziti Googlemaps API. Ve slozce najdete soubor !NAVOD.txt s dalsimi informacemi, jak pro vlastni mapu udelat vlastni seznam cachi a dalsi nastaveni.

Doufam, ze mapa bude rade lidem k uzitku, nebot nevim o podobne mape, kde by bylo takto pekne mozne si zobrazeni nastavit dle svych pozadavku.
Nevyhodou je to, ze ti, co nejsou PM a nevyuzivaji GSAK budou mit obtiznejsi vytvoreni vlastniho souboru s cachemi, treba ale ma ukazka nekolik pochybujicich cacheru presvedci v zaplaceni PM a stahnuti GSAK, i kdyz to rozhodne neni ucelem. GSAK sam pouzivam tak 3 tydny a uz bych se ho diky jeho moznostem pres makra nevzdal! :-)

Na vase postrehy a namety se tesi

  minarjo
 

 


  • 0

#2 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 7:17

Hezký. Koukám, že už se o původní mapku nemusim starat, upravujete si sami :-)

  • 0

#3 D@ewo

D@ewo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 7:28

Vypada to moc pekne. Je videt ze jsi tomu venoval dost casu, diky :-)
  • 0

#4 D@ewo

D@ewo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 8:55

je to pekne :-). Mam maly dotazek, pri zaskrtnuti ukazat pouze nenalezene mi to ukaze pouze 57 cache v okoli Sluknovska. To je tim, ze tam mas nejaka "cvicna" data, nebo mam problem se zobrazovanim ? Nebo mas uz vsechny ostatni a tyto si nechavas na event U Lakomce :-))))))
  • 0

#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 10:43

Skvělé, úžasné! [Y]

Mně se to v IE7 zobrazuje snesitelně rychle. Nevím, jestli je to tím, že jsem trpělivější než ostatní nebno jestli to opravdu funguje líp...


  • 0

#6 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 12:00

Teda neubráním se dojmům, takže musím zvolat že to vypadá kurevsky dobře. IE6 je samozřejmě nesnesitelně, až nepoužitelně pomalý, ale Firefox jede jako z praku. Uvidíme jestli se IE7 trochu polepší.
  • 0

#7 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 12:13

Stáhnu si to na lokál, otevřu stránku. Nechám vše nastavený tak jak to je. Kliknu aplikovat filtr a trvá to 10 sekund než se všechno zobrazí. Je to podle vás OK nebo dlouhý? Mně to stačí.

Pro úplnost sestava stroje: P4 3,0GHz HT, 1 GB RAM, Windows XP Pro, IE7


  • 0

#8 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 12:28

S těma originálníma datama mi to chodí bez problémů, když jsem si vytvořil svoje nalezené, založené a všechny ČR nenalezené), tak to taky funguje, jen tam zůstává "viset" ten fialový text Načítám cache dle filtru..., a to i v případě, že se zobrazuje jen pár keší. Keše to ale vykreslí dobře. Pro informaci - soubor data_cachi.txt má 3890 řádků, používám IE7...
  • 0

#9 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 12:47

dvojitý příspěvek... omlouvám se, proč to jen nejde smazat ? [:@]


  • 0

#10 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 12:47

to abakus

To je docela dlouhá doba - já jsem napočítal sekundy čtyři na notebooku:

FSC Lifebook S2110 - AMD Turion 64 Mobile Technology MT-37 - 636 MHz, 896 MB RAM, Windows XP Pro, FireFox 2.0.0.1

a stejné čtyři sekundy na kompu:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ 2.21 GHz, 2GB RAM, Windows XP Pro, FireFox 2.0.0.1


  • 0

#11 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 12:55

je to pekne :-). Mam maly dotazek, pri zaskrtnuti ukazat pouze nenalezene mi to ukaze pouze 57 cache v okoli Sluknovska. To je tim, ze tam mas nejaka "cvicna" data, nebo mam problem se zobrazovanim ? Nebo mas uz vsechny ostatni a tyto si nechavas na event U Lakomce :-))))))
-------------------
Presne tak, jak jsem psal, nemohu jako cvicna data pouzit moc cachi, aby me Groundspeak nekamenoval, tech 57 nenalezenych jsou vsechny existujici v okruhu 15km od cache "U Lakomce" a jedine nenalezene, ktere jsem do dat pro ukazku pridal, ostatni si pripadne musi pridat kazdy sam ze svych dat :-)

  • 0

#12 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 13:03

Problemy, ktere zminuje PaBa, opravdu bohuzel Internet Explorer nekdy ma. I ja jsem musel po dokonceni skriptu a web.html vse pro IE znova doladovat. Musim bohuzel (Microsoft by nebyl rad) konstatovat, ze IE je daleko "blbejsi" nez Firefox, je mu vse nutne explicitne rikat jako blbymu a vytvari JavaScript errory/warningy i tam, kde nejsou a Firefoxem to projde.

Napriklad pri predavani parametru v rozbalovzcim prvku formulare (datum/teren/obtiznost) Firefox pochopi, ze value pri jeho explicitnim neuvedeni ma vzit primo z hodnoty vybraneho prvku, Exploreru je nutne value vsude nastavovat, i kdyz je stejny. Nechci vas zatezovat skriptovacimi problemy IE, ale opravdu-NEJEN kvuli rychlosti doporucuji Firefox, je malinky, hned stahnuty a mnohem lepe funkcni.

edit: Tak mi to nedalo a podobnou konfiguraci jako PaBa jsem vyzkousel na svem FireFoxu 2.0.0.1-vstupni soubor s cachemi ma asi 3200 radku a vzdy to funguje v pohode, po nacteni se cache filtru spocitaji OK. Takze opravdu problem v nedokonalosti IE7. Ostatnim doporucuji pri takovemto vetsim mnozstvi cachi vstupniho souboru vzdy omezit bud filtrem, nebo nastavenim pozice mapy tak, aby nebylo zobrazovano vic nez tak 500 cachi, jinak to zbytecne dlouho trva a zere to zbytecne moc pamet.


  • 0

#13 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 14:24

mitak:

To je docela dlouhá doba - já jsem napočítal sekundy čtyři na notebooku:



Eh, co nadělám - těch 6 sekund navíc budu muset holt nějak přežít [;)]


  • 0

#14 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 14:25

Klobouk dolu to je nadhera!

na mozzile to jede paradne a letecky snimky taky nejsou moc stare...


  • 0

#15 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 14:35

Stáhnu si to na lokál, otevřu stránku. Nechám vše nastavený tak jak to je. Kliknu aplikovat filtr a trvá to 10 sekund než se všechno zobrazí. Je to podle vás OK nebo dlouhý?

Tech 10 sekund je v pohode, pokud opravdu nechals filtr bez omezeni-dyt ta data pak obsahuji asi 500 cachi, coz tomu casu odpovida. Pokud omezis filtr a/nebo presunujes a zazoomujes mapu na mensi uzemi se zaplym nacitanim cachi jen na akt.pozici mapy, bude se nacitat mene cachi cas se primerene zkrati. Takze tech 10s pro 500 nactenych ber v pohode-u IE by to bylo daleko vic :-)


  • 0

#16 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 14:40

minarjo:

Takze tech 10s pro 500 nactenych ber v pohode-u IE by to bylo daleko vic :-)

To bylo v IE, proto jsem to sem napsal [;)] - IE7 jmenovitě.


  • 0

#17 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 17:06

abakus:

To bylo v IE, proto jsem to sem napsal [;)] - IE7 jmenovitě.

Aha, no ja to nepocital presne, kazdopadne Firefox je urcite rychlejsi, ted kdyz jsem to znova zkusil tak ve Firefoxu 500 cachi tak 5-7 vterin a v IE6 dost hodne pres 10 (na Athlonu XP2000+ s 256MB RAM) a pri vice cachich se rozdily vyrazne zvetsuji. Ale je videt, ze panove z Microsoftu asi preci jen trochu vylepseni v IE7 oproti IE6 udelali, stale ale na Firefox, co se tyce techto skriptu a napr.doplnku, nemaji... Navic jak pise PaBa, pri vetsim poctru cachi ve vstup.souboru IE7 nechce mrska doplnit po dokonceni nacteni text s poctem cachi odpovidajicim filtru no proste - ja uz na Firefox persel davno (rozhodne ne kvuli GC) a zpet uz bych teda nesel.


  • 0

#18 romix

romix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2007 - 22:30

pekna prace, diky!

  • 0

#19 CIRA

CIRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2007 - 22:44

Super smekam klobouk

  • 0

#20 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2007 - 18:20

Ahoj Minarjo. Také musím pochválit dobrou práci. Jen mám jeden návrh. Nešel by ten javaskript upravit tak, aby to četlo přímo GPX soubory, které posílá Groundspeak z My Finds Query??? Ušetřilo by to práci s konverzí souboru do požadovaného formátu. GSAK nepoužívám a nechce se mi kvůli jednoduché konverzi instalovat další program. Nejlepší by to bylo, kdyby .js zjistil podle struktury dat, o jaká data se jedná, jestli je to nativní formát, nebo GPX a podle toho by se zařídil. Bohužel nejsem kovaný v javaskriptu, tak se do toho radši nepouštím... Díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama