Přejít na obsah


Fotka

Osobni personalizovana cachemapa pro kazdeho!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#21 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2007 - 20:27

Honzik&Pavlinka: Ahoj Minarjo. Také musím pochválit dobrou práci. Jen mám jeden návrh. Nešel by ten javaskript upravit tak, aby to četlo přímo GPX soubory, které posílá Groundspeak z My Finds Query???Ušetřilo by to práci s konverzí souboru do požadovaného formátu. GSAKnepoužívám a nechce se mi kvůli jednoduché konverzi instalovat dalšíprogram. Nejlepší by to bylo, kdyby .js zjistil podle struktury dat, ojaká data se jedná, jestli je to nativní formát, nebo GPX a podle tohoby se zařídil. Bohužel nejsem kovaný v javaskriptu, tak se do tohoradši nepouštím... Díky

Honzovi uz jsem odpovedel primo mailem, takze i pro ostatni: toto je docela problem vzhledem ke strukture GPX a jeho velikosti (i pres 1MB). Ten soubor data-cahi.txt je generovan proto, ze ma pevnou strukturu snadno zpracovatelnou v JavaScriptu a je hlavne maly-obsahuje jen potrebna data a web.prohlizeci tedy nemusi tak dlouho trvat jeho zpracovani a ani tolik pameti to nepobere...

Jinak na zadosti a doporuceni nekterych cacheru jsem mapu upravil takto:
- v tabulce filtru pouzity u typu cachi obrazky misto textu - uprava spise esteticka
- doplnena druha web.stranka s mapou a skript (mapa-nalezy_zasaz.html) umoznujici prime zobrazovani vsech nalezenych a zalozenych cachi bez filtru - cache jsou nacitany hned po spusteni stranky, vhodne napr. do osobni GC webstranky cachera, jak to uz nekolik cacheru po mne pozadovalo

Aktualni verze uz je na webu, mapu najdete na mem profilu nebo primo zde (stahujte ZIP soubor pod odkazem dole).
 


  • 0

#22 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 12:46

Ahoj Minarjo.

Mapa už je dotažena skoro k dokonalosti. Jen mě ještě napadlo, že u žádné dobré mapy nesmí chybět měřítko. Lze naprogramovat, aby se v pravém dolním rohu zobrazovalo měřítko mapy? Nejlépe úsečka s délkovým údajem... Díky za info...
 


  • 0

#23 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 13:37

Honzik&Pavlinka:

Ahoj Minarjo.

Mapa už je dotažena skoro k dokonalosti. Jen mě ještě napadlo, že u žádné dobré mapy nesmí chybět měřítko. Lze naprogramovat, aby se v pravém dolním rohu zobrazovalo měřítko mapy? Nejlépe úsečka s délkovým údajem... Díky za info...
 

Pravda, to neni problem, resp.nebyl, protoze uz jsem to doplnil, v ZIP archivu uz je tedy verze s meritkem. Nastesti to Google maps API podporuje, takze doplneni bylo snadne. Jelikoz vlevo dole se na mape zobrazuji infoboxy, dal jsem meritko do praveho dolniho rohu tak, jak to doporucil Honzik. Uprava byla v obou jen na 2 radky diky recene podpore ze strany Google Maps API.
Pri te prilezitosti take oznamuji vcerejsi odstraneni mensi chyby zpusobujici spatny vypis poctu nalezenych a zasazenych (u ty mapy bez filtru) u tech cacheru, kteri nemaji zadnou zasazenou. Nyni je to uz v pohode.


  • 0

#24 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 14:29

Vynikající! Musím to hned vyzkoušet [Y]

Choze 


  • 0

#25 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 14:41

hm, ja som uplna geolama co sa tyka akejkolvek geotechniky a geosoftware a tak, co mi niekto neukaze fyzicky, to neovladam, a este k tomu neznasam technicke navody - mohli by ste sem krok po kroku pre laicku verejnost popisat, co mame urobit, aby sme si zobrazili osobnu personalizovanu cache mapu? zatial som sa dovtipil, ze si mam stiahnut my finds PQ, niekam (asi do GSAKu) to vysypat a potom nejako zobrazit? Diky a ospravedlnujem sa znalcom za zaberanie miesta vo vlakne [:)]

 


  • 0

#26 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 14:47

Když si od Minarja stáhneš ten zip soubor a rozbalíš ho, je v něm textový soubor s detailním postupem. A kdyby ani potom ne, ozvi se a nějak to dáme dohromady [:)].

Choze


  • 0

#27 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 15:06

Ahoj Šamane. Zas takova Lama nejseš. Skoro jsi to napsal správně.

1) Stáhneš MyFinds.gpx

2) V GSAK naimportuješ soubor MyFinds - klidne ho nech zazipovany, jak ti prisel zazipovany... V GSAKU CRTL+O (open)

3) Musis si v GSAKU nastavit vlastní ID (najdeš ho v GPX souboru, když ho otevřeš v notepadu). V Notepadu v  GPX najdi toto:

<groundspeak:finder id="668988">Honzik&amp;Pavlinka</groundspeak:finder>

4) V rozzipovanem balicku cachemapa.zip najdi složku GSAK-makra a v ní jsou 3 soubory.

Notepadu je otevri e vyedituj toto:

$generovany_soubor = "C:\Geocaching\cachemapa\data_cachi.txt" >>>> Nastav si cestu, kde mas uloženou rozzipovanou složku cachemapa
# vlastni_id nastavit podle vlastníka
$vlastni_id = "668988"   >>> Nastav si ID viz výše...

5) V GSAKU dej CTRL+M (otevři makro) a otevři soubor: export1_vse_nalezy_a_zalozene.txt

6) V GSAKU dej CTRL+M (otevři makro) a otevři soubor: export3_odstraneni_diakritiky.txt

7) otevři soubor. mapa.html a měli by se ti zobrazit keše (musíš být připojný na webu :) 

 

Kdyby byl problem, tak mi posli tvuj MyFinds.zip na adresu holecek.j(zavinac)atlas.cz a poslu ti zpet pripraveny soubor... 

Výsledek může být publikován takto... Cachemapa ZDE

Pokud bys chtěl publikovat mapu na webu, musíš si vygenerovat googlemaps API key... TJ. Posli mi adresu, kam to na web chces dat a vygeneruji ti to...


  • 0

#28 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 20:32

Honzik&Pavlinka:

...Musis si v GSAKU nastavit vlastní ID (najdeš ho v GPX souboru, když ho otevřeš v notepadu). V Notepadu v  GPX najdi toto:

<groundspeak:finder id="668988">Honzik&amp;Pavlinka</groundspeak:finder>

Dekuji Honzikovi, ze tu volne shrnul manual, ktery jsem psal a je docela dlouhy. Jen bych upresnil nasledujici:
1 - NENI treba owner ID zjistovat ctenim GPX v notepadu, jak uvadi Honzik. Ostatne kdyz instalovals GSAK, tak se te po 1.spusteni take ptal na toto ID i s napovedou, jak ho ziskat-GSAK ho piouziva pro identifikaci nalezenych a vlastnich cachi (identifikaci zvlada i dle nicku, ale to neni tak jednoznacne jako ID). Nejjednodussi je v GSAK najet na nejakou zasazenou cache, pravym cudlem dat edit a kolonka owner ID ukaze tve ID
2 - netreba stahovat do GSAK jen samotne My finds PQ, ale klidne PQ vlastnorucne zasazenych i dalsich cachi z cely CR i jinych oblasti dle libosti, zkratka vyuzit stavajici databazi cachi v GSAK a pak ta makra uzit-export1 do noveho txt souboru vlozi vsechny nalezene a zasazene cache, export2 pak prida nenalezene, ktere v GSAK vyfiltrujes (lze preskocit, pokud zadne nenalezene v mape nechces, nebo naopak spustit vicekrat pro ruzne GSAK filtry-do txt souboru se pridaji vzdy jen neduplicitni polozky nenalezenych cachi) a makro3 provede prevod na ASCII (odstraneni diakritiky, kterou Google maps nepodporuji). Tato makra ostatne jako zaklad mapy neni nic noveho, vytvoril to uz pepa.z.pocernic, ja to jen doplnil o vice informaci o cachich v jejich "bublinach", o pocitadlo nalezu/zasazeni v techze bublinach a hlavne o filtry (k dispozici i verze bez filrtu-zobrazi hned vsechny nalezene+zasazene).

Tak snad je to uz jasne i Samanovi, pokud ovsem uz netrenuje na zitrejsi geopivo :-) Jinak soubor !navod.txt v tom ZIPu je snad dost intuitivni, zvlast pro ty, co GSAK uz nejaky cas pouzivaji. GSAK jinak neni zcela nezbytne nutny na vytvoreni toho txt souboru s daty cachi-pri zachovani jeho struktury ho lze vytvorit i jinak, ale bezesporu asi pracneji.
 


  • 0

#29 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 13:41

Objevil jsem chybicku v cachemape. Kdyz aplikuji filtr datum od 1.2.2007 do 25.2.2007 tak se mi nevypise chache, kterou jsem nasel 25.2.2007. Kdyz zadam 26.2.2007, tak uz se vypise... Proste se nevypisou kese, kde konecny datum filtru = datu nalezeni kese.
  • 0

#30 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 13:43

Napadlo me jedno dalsi vylepseni cachemapy. Po kliknuti na tlacitko legenda se zobrazi seznam typu kesi. Co kdyby se z jednotlivych typu udelali odkazy a po kliknuti by se aplikoval filtr, ktery by vykreslil vsechny kese, ktere odpovidaji danemu typu kese... Byla by to legenda a zaroven rychly filtr.

Také mě napadlo, že by ta lagenda mohla vyjíždět samovolně po najetí na tlačítko a mizet při ztracení fokusu


  • 0

#31 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 14:23

az teraz som si pozrel toto vlakno, diky moc za pomoc, Honzo, skusim to ked budem mat cas. Ono je rozdiel Honzikuv navod pro lamy a Minarjov technicky slovnik, ja som vystudovany politolog, tam sme hovorili inym slovnikom (napr. je mozna demokracia bez konstitucionalizmu? [H])

  • 0

#32 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 18:21

V Opeře to funguje bez problémů.
  • 0

#33 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 18:32

Saman: az teraz som si pozrel toto vlakno, diky moc za pomoc, Honzo, skusim to ked budem mat cas. Ono je rozdiel Honzikuv navod pro lamy a Minarjov technicky slovnik, ja som vystudovany politolog, tam sme hovorili inym slovnikom (napr. je mozna demokracia bez konstitucionalizmu? [H])

Ale Samane, zas tolik technickych znalosti k pochopeni meho slovniku nepotrebujes [:)]

Jinak problem s datem odstranen a pracuji jeste na vylepsenich, co mi Honzik doporucil. Takze az ten ZIP updatnu, dam vedet...


  • 0

#34 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 19:11

Na zaklade doporuceni od Honzika&Pavlinky provedeny v mape nasledujici upravy:

- odstranena chyba ve filtru datumu (posledni den filtru nebyl zahrnut)
- doplnena moznost primeho spusteni filtru kliknutim na obrazek typu cache ve filtrovaci tabulce (filtr se pak hned provede pro dany typ)
- doplnena statistika poctu cachi u vsech typu z tabulky filtru, ktere prave vyhovuji zvolenemu filtru

Tak doufam, ze nekteri nove moznosti oceni. ZIP s novou verzi stahujte na obvyklem miste skrz muj profil ci primo zde


  • 0

#35 D@ewo

D@ewo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 20:52

Nemam co dodat :-) je to opet spica :-) diky
  • 0

#36 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2007 - 8:29

minarjo:

Tak doufam, ze nekteri nove moznosti oceni.

Myslím, že určitě! [Y]  Díky!

Choze
 


  • 0

#37 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2007 - 23:00

Moc děkuji, zvládnul jsem to naistalovat a opravdu to funguje dobře, dokonce i v IE.  
  • 0

#38 pavelk

pavelk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2007 - 20:30

Zdravím,

možná se ptám blbě kde se dá uhradit soft GSAK.

S pozdravem Pavel.

Začínající pídíci se po všech informací.


  • 0

#39 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2007 - 1:33

pavelk:

Zdravím,

možná se ptám blbě kde se dá uhradit soft GSAK.

S pozdravem Pavel.

Začínající pídíci se po všech informací.

GSAK je na zkusebni dobu zdarma, par pro odstraneni otravnych nag screenu je vhodne zaplatit 25USD, zvlast  pokud ho chces pouzivat dele (nag se prodlouzuje). na titulni strance programu (http://gsak.net) mas i informace k platbe. Plati se pres system payPal, je tedy nutne mit platebni kartu pro internetove transakce (to dnes splnuji temer vsechny karty po prislusnem nastaveni limitu v bance). Pokud PayPal systemu nerozumis, nechces si ho zakladat a/nebo nemas platebni kartu, mohu pripadne platbuj provest za tebe ja (podobne jsem uz nekolika lidem platil PM clenstvi na GC.com, ktere predpokladam ze mas, jinak nema GSAK smysl). Nicmene u GSAK je to trochu slozitejsi nez u PM, nebot se musi provest stejne PayPal registrace na tvuj email - Clyde, autor GSAK, pak bere mail jako hlavni komunikacni prostredek platiciho uzivatele. Ale i tak lze zaplatit "cizi" plat.kartou docasne vlozenou do PayPal systemu.


  • 0

#40 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2007 - 11:14

Zdravim zejmena ty, co uzivaji (ci planuji uzivat) osobni cachemapu. Ve spolupraci s Gebym z HaLuMa tymu vznikla dalsi verze osobni cachemapy rozsirena oproti puvodni zejmena o:

- moznost vykreslovat i dalsi uzivatelske body do mapy rucne doplnene do dat cachi (osobne nepouzivam, vytvoril Geby)
- nahledova mapa v pravem dolnim rohu ukazujici pozici a zjednodusujici pohyb s mapou
- v bublinovem textu po kliku na nejakou cache mapy moznosti zobrazeni nad jinymi mapami (GC google, mapy.cz-silnicni, letecka, turisticka)
- moznost ve filtru zapnout zobrazovani nazvu cachi - vhodne pro tisk, kdy se v mape krome ikonek zobrazi i popisek (zacatek jmena cache)
- kosmeticke upravy jako drobne preusporadani polozek formulare filtru - tlacitko pro aktivaci vyse, aby se nemuselo tolik rolovat, zvetseni rozmeru mapy, upravy ikon typu cachi pro lepsi tisk (gif verze ikon ke stavajici png)

Zejmena moznost pridat popisky jiste muze byt uzitecna pro vsechny, kteri by si chteli mapu s cachemi v nejake oblasti vytisknout a nevyhovuje jim tisk z GC google maps, kde se zobrazi vzdy naraz max. 20 cachi - zde omezeni neni, ale presto lze doporucit nastavit zoom optimalne tak, aby popisky byly zretelne a vzajemne se neprekryvali. 

Nejnovejsi verze je stazitelna na obvyklem miste -viz muj profil ci tento odkaz na ZIP. Doporucuji predem smazat docasne soubory internetu, aby se vam "nestahla" puvodni verze zapamatovana na disku - to snadno poznate dle toho, ze by mapa nemela zadne viditelne zmeny :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama