Přejít na obsah


Fotka

Discoverovani TB?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
34 odpovědí na toto téma

#1 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 19:36

Tady se hodi podtitul sekce Obecne: Co tim myslite?

Predesilam, ze nechci rozjet flame, ani nijak cokoliv hodnotit. Debaty o tom, jak je neco spravne nebo nespravne, koser ci nekoser, vkusne ci nevkusne, atd atd, me cim dal tim vice nezajimaji.

Zcela nezaludne se ptam na neco, cemu nerozumim: posledni dobou pozoruji, ze lide hodne casto discoveruji nejen coiny, ale i TB (vcetne mych). U geocoinu to jakztakz chapu, pribyvaji pekne ikonky do profilu... ale proc discoverovat TB? Tomu nerozumim. Abych si pamatoval, ze jsem ho potkal? to je asi jedine mozne vysvetleni, ktere me napada... ale to si ho spis vyfotim a pamatku budu mit mezi fotkama z daneho vyletu... takze zase mi discover log nedava moc smysl.


  • 0

#2 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 19:44

Osobne bych byl za discover log moc rad. Mam coin v Rakousku a cache od jeho vlozeni navstivili 2 caceri, ale porad tam podle vseho je a neodnesly ho. Kdyby udelali discover log tak bych mel jistotu, ze tam opravdu jeste je jsem nejisty z nejistoty. Takze si myslim ze discover log ma mit hlavne funkci pro majitele, ze tam porad dany predmet je a nikam se neztratil...

  • 0

#3 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 20:06

BBBubak:

... ale proc discoverovat TB? Tomu nerozumim. Abych si pamatoval, ze jsem ho potkal? to je asi jedine mozne vysvetleni, ktere me napada... ale to si ho spis vyfotim a pamatku budu mit mezi fotkama z daneho vyletu... takze zase mi discover log nedava moc smysl.


Ja nevim, ale "discover" znamena objevit (najit), tak proc ne, navic majitel vi, za tam porad je. Ja osobne "discover" davam objevil jsem (nasel jsem)...

  • 0

#4 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 20:20

suplere:

Ja nevim, ale "discover" znamena objevit (najit), tak proc ne, navic majitel vi, za tam porad je. Ja osobne "discover" davam objevil jsem (nasel jsem)...

Samozřejmě, proč ne, ale mě by taky zajímalo proč jo, co z toho máte. U coinů to chápu (i když to třeba neschvaluju), to jsou ty ikonky, jak bylo zmíněno. Ale TB? Co má majitel z toho, když zjistí, že jeho TB na eventu vidělo 20 kačerů? A co z toho má kačer, kterej discoveruje? Nicneříkající číslo ve statistice?


  • 0

#5 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 20:56

abakus:

Samozřejmě, proč ne, ale mě by taky zajímalo proč jo, co z toho máte. U coinů to chápu (i když to třeba neschvaluju), to jsou ty ikonky, jak bylo zmíněno. Ale TB? Co má majitel z toho, když zjistí, že jeho TB na eventu vidělo 20 kačerů? A co z toho má kačer, kterej discoveruje? Nicneříkající číslo ve statistice?


Ja jsem nemel na mysli discover na eventu. Myslim si, ze discover v kesi pro majitele vyznam ma...

  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 22:31

suplere:


Ja jsem nemel na mysli discover na eventu. Myslim si, ze discover v kesi pro majitele vyznam ma...

no spis bych rekl, ze nez oznameni o discoverovani, by autora vic potesilo, aby dotycny misto pouhopouheho opsani cisla tb vzal a trochu s nim cestoval. (proc kdyz uz ho dotycny ma v ruce a nevezme ho pritom jinam jaksi nechapu - teda mozna jo - pribude mi bod do statistiky a pri tom se nemusim o tb starat a popremyslet, kam ho dat, nezapomenout ho v batohu atd....). jako majiteli mi bude trochu na nic, kdyz v extremnim pripade budu treba 3 mesice vedet, ze tb si lezi v kesi neustale discoverovan a bude mi to prd platny, kdyz ho nikdo nepoponese. 

 

 


  • 0

#7 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 22:49

Já osobně discoverování  moc neuznávám. Jistě, pokud má TB(GC) nějaký cíl, který nemohu splnit, tak ano, neberu, jen ho objevím. Ale jinak objevování na eventech je podle mne blbost a v keších raději TB nebo GC vezmu, potěším se s ním já i mé mudlovské okolí, udělám v klidu pár fotek do archívu a hlavně POPONESU je zase o kousek dál. Považuji to za povinnost, je to jako poplatek za to, že se s tím TB nebo GC mohu dočasně těšit.

Nemusíte se mnou souhlasit, je to jen můj názor. ( a poté, co jsem zjistil, že za objevování ani přenášení TB ani GC žádné body do statistiky nejsou) opravdu discover vidím jen jako přínos pro majitele, že ten TB(GC) je ještě naživu. Rozhodně pro mne není ikonka důležitá, pokud budu mít možnost, tak na eventu TB i GC shlédnu a o to více se těším na to, až je najdu v terénu. Čísla opisovat = blbost.


  • 0

#8 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 22:57

A uz to tady mame zase.
  • 0

#9 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 10:15

Já to dělám, abych si pamatoval, jaké GC a TB jsem potkal.

 

Když jsem byl v US, tak jsem travellery vůbec nebral do ruky, protože jsem si nebyl jist, jestli je jsem schopen poponést, jestli příští měsíc vůbec nějakou keš najdu. Tak jsem si je discovernul a byl spokojený :-) 


  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 11:37

abakus:

suplere:

Ja nevim, ale "discover" znamena objevit (najit), tak proc ne, navic majitel vi, za tam porad je. Ja osobne "discover" davam objevil jsem (nasel jsem)...

Samozřejmě, proč ne, ale mě by taky zajímalo proč jo, co z toho máte.

.........

No, to je podobný typ dotazu, jako co máme z hledání keší .....

Fakt nemáte nic lepšího na práci, než furt řešit takovýhle dotazy? 


  • 0

#11 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 16:51

"

No, to je podobný typ dotazu, jako co máme z hledání keší .....

Fakt nemáte nic lepšího na práci, než furt řešit takovýhle dotazy? "

 

Na to bych ja zas mohl rict: fakt nemas nic lepsiho na praci, nez furt resit, jaky my resime dotazy? Vzdyt te nikdo nenuti se tim zabyvat. Prectes si uvodni prispevek, zjistis ze te to vlakno nezajima a jdes dal. Par sekund, vic te to nestalo. Dokonce kdybyses tu neozval, nebude ti to ani chodit mailem. :]]

 Videl jsem jak po eventu spousta lidi discoveruje i TB, nevim proc to delaji, zajima me to, tak jsem se zeptal. Co je na tom? Mel jsem kazdemu z tech lidi napsat mail a zeptat se osobne, aby te to nejak nepohorsovalo?

Normalne a slusne jsem se zeptal na vec ktera me zajimala, chvalabohu se z toho zatim ani nejak moc nestava flame na tema jestli je to discoverovani spatne nebo dobre (o to tady FAKT NEJDE). Tak snad z toho nebude ani flame na tema jestli se obcas nekdo muze zeptat i na (z pohledu jinych) blbosti. Diky.

 


  • 0

#12 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 17:21

Já osobně discoveruji všechny trackables, které nechci přenášet, protože se mi uloží do profilu a mohu je pak pohodlně sledovat, jak cestují na své pouti. To my připadá rozumné, ne?

  • 0

#13 Ježo

Ježo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 17:37

GC discoveruji, uz jen proto, ze si je chci prohlednout (=najit, i treba v kesi, kterou uz jsem nasel). A taky je zajimave sledovat jejich putovani, zejmena u tech, ktere maji nejaky neobvykly ukol. Trebas takovy TB mitak, ktereho bych si chtel take discovernout :)

Ježo 


  • 0

#14 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 17:50

Nic ve zlem, ale nemicha se nam tady trochu discoverovani s watchovanim?
  • 0

#15 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2007 - 10:03

BBBubak: Nic ve zlem, ale nemicha se nam tady trochu discoverovani s watchovanim?


Ne tak docela, protože když to máš ve svých najitých TB, tak se k nim mnohem pohodlněji dostává. I když je fakt, že nejjednodušší je si ty TB dát do watchlistu a nemusím je ani discoverovat.


Já jsem se ptal taky ze zvědavosti, ne proto, že bych chtěl něco naznačit. Až zjistím, proč to ti lidi dělají, tak pak teprv můžu začít naznačovat [;)] Zatím se mi zdá, že hlavní důvod je ten, aby věděli, které TB potkali. Sice mi to připadne divné, protože mnohem lepší je si ten TB vyfotit, ale proti gustu...


Akorát mě celkem mrzí, že se tím discoverování przní statistiky - docela by mě někdy zajímalo, kdo se baví tím, že pomáhá hodně TB/GC na jejich cestách, ale nejde to, protože statistikách se to nerozlišuje.


  • 0

#16 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2007 - 10:25

abakus:

Akorát mě celkem mrzí, že se tím discoverování przní statistiky - docela by mě někdy zajímalo, kdo se baví tím, že pomáhá hodně TB/GC na jejich cestách, ale nejde to, protože statistikách se to nerozlišuje.

Možná by nebylo od věci, aby geocacheři do svého profilu na začátek přidali informaci, zda mají či nemají TB statistiky ovlivněné discover logy a odlovené cache bonusovymi logy.

Od začátku jsem kroutil hlavou nad tím, proč statistiky z nově zavedených discovered logů neoddělili od statistik za "retrieved logy" TB/GC. Groundspeak evidentně podpořil více sbírání ikonek, než přesuny TB. Podle mého by se logem "discovered" mohla do profilu přidat ikonka, ale bod za tento log se neměl do společné statistiky s logy "retrieved" započítat.

Navíc - kdysi bylo proti geoetice, aby geocacher  TB vyzvedl a hned uložil do stejné cache bez poponesení. Jak už tu někdo psal, odměnou za posunutí TB byla ikonka v profilu a inkrementace čísla počtu nalezených a přesunutýchTB. Discovered logy započítané pod společnou statistiku chvályhodný počin přesunu TB úplně smazaly a dnes už pro mnohé "next-generation" cachery není důležité pomoci posunout TB kamkoliv, ale hlavně získat jeho ikonku "zdarma" do profilu. Jde o klasickou devalvaci hodnot, kterou si vydupali cacheři žádostiví co největšího seznamu ikonek ve svém profilu. Je to vlastně takový syndrom generálů - taky se celý život snažili získat stůj co stůj co nejvíc cinkajících a barevných stužek a metálů na hruď [:D]

Koukal jsem, kolik discovered logů přišlo na můj TB Travelbook z posledního GeoPiva - a přitom bylo úkolem každého, kdo si TB zaznamená do statistik a přenese jej, aby do něj něco zapsal nebo nakreslil. Discovered logem se z toho požadavku o zalogování do travelbooku cacheři vykroutili a mají teď Travelbook ve statistice, aniž by do něj provedli požadovaný zápis.

 


  • 0

#17 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2007 - 11:24

Mion: Jde o klasickou devalvaci hodnot, kterou si vydupali cacheři žádostiví co největšího seznamu ikonek ve svém profilu.

No, myslím si že tohle si cacheři nevydupali, v mincích a ikonkách se  točí dost veliké prachy na to, aby to groundspeak sám podpořil všemi možnými prostředky. Discover log je tu právě na podporu sbírání mincí..tzn jejich nákupu do sbírek a výroby.  

Mion:
Koukal jsem, kolik discovered logů přišlo na můj TB Travelbook z posledního GeoPiva - a přitom bylo úkolem každého, kdo si TB zaznamená do statistik a přenese jej, aby do něj něco zapsal nebo nakreslil. Discovered logem se z toho požadavku o zalogování do travelbooku cacheři vykroutili a mají teď Travelbook ve statistice, aniž by do něj provedli požadovaný zápis.

To ty discover logy nejdou mazat? Viděl jsem už dost trackables, které měli rovnou v popisu, že nechtějí (mažou) discovered logy, tak by v tom neměl být snad problém, komu to vadí, nebo si myslí, že to není dobré, tak to může u svých cestovatelů zakázat... zase vím o majitelích kterým je to naprosto jedno, nebo dokonce k discoverování nabádají...


  • 0

#18 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2007 - 11:31

BBBubak: Nic ve zlem, ale nemicha se nam tady trochu discoverovani s watchovanim?

 

Musím zareagovat na názor zaměňování discoverování a watchvání.Nejsem si jistý, zda funkce watch list není dostupná jen pro PM (už si toopravdu nepamatuji). V tom případě by pak jediná možnost pro NON-PM členybyla discoverovat.

Můj argument je ale zcela jiný. Pokud si dám do watch listucca 20-30 položek, které jsou aktivní, tak se z toho brzy osype i moje téměř3 Gb gmailová schránka. 

Jinak bych discoverování nenazýval przněním statistik. Každýmá právo svojí volby, jestli chce sbírat ikonky z geoeventů, nebo je budeignorovat a bude si logovat opravdu jen to, co najde a poponese. Vždyť i onosbírání ikonek dá nějakou práci. Toť můj názor.


  • 0

#19 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2007 - 11:45

Mion:

Navíc - kdysi bylo proti geoetice, aby geocacher  TB vyzvedl a hned uložil do stejné cache bez poponesení. Jak už tu někdo psal, odměnou za posunutí TB byla ikonka v profilu a inkrementace čísla počtu nalezených a přesunutýchTB. Discovered logy započítané pod společnou statistiku chvályhodný počin přesunu TB úplně smazaly a dnes už pro mnohé "next-generation" cachery není důležité pomoci posunout TB kamkoliv, ale hlavně získat jeho ikonku "zdarma" do profilu. Jde o klasickou devalvaci hodnot, kterou si vydupali cacheři žádostiví co největšího seznamu ikonek ve svém profilu. Je to vlastně takový syndrom generálů - taky se celý život snažili získat stůj co stůj co nejvíc cinkajících a barevných stužek a metálů na hruď [:D]

Koukal jsem, kolik discovered logů přišlo na můj TB Travelbook z posledního GeoPiva - a přitom bylo úkolem každého, kdo si TB zaznamená do statistik a přenese jej, aby do něj něco zapsal nebo nakreslil. Discovered logem se z toho požadavku o zalogování do travelbooku cacheři vykroutili a mají teď Travelbook ve statistice, aniž by do něj provedli požadovaný zápis.

 

S tou geoetikou se mi to nezda - bylo a je nevhodne drzet TB dlouho, poponaset cizi TB po rade cachi, aniz bych ho do nejake upustil, ale podivat se na TB, napsat mu do logu neco k tematu, a dat ho zpatky do cache nicemu nevadi. Discover logy byly zavedeny pote, co prisly do mody geocoiny, vsichni chteli mit hodne barevnych ikonek, a na eventech je logovali ven a dovnitr - takhle se snizil pocet logu na polovinu.

Discoverovani obycejnych TB taky moc nechapu,  tahle statistika je schovana v profilu, nikde se nesleduje, neporovnava s ostatnimi - videl uz nekdo blahoprani k stemu / tisicemu discovernutemu trackable?


  • 0

#20 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2007 - 11:48

Watch list je funkce pro vsechny vcetne basic memberu.

Pokud nechci mit hlaseni v mailu, jen se obcas na dany TB podivat na webu, nemusim ho discoverovat a tak si na nej ulozit do profilu link, muzu si jeho listing pridat do Oblibenych ve svem prohlizeci. A pro zmenu neprispivat svym discover logem k tomu, aby se osypala mailova schranka majitele TB.

To jen tak na okraj, nechci to nikomu vymlouvat. Znovu opakuji, nechci v tomhle vlakne prilis diskutovat, jen zjistovat ruzne pohnutky a duvody, ktere lidi pro discoverovani TB maji. Takze diky za jeden priklad.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama